|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
31.1.2019 14:44:12   
vortex RR
Drage moje user posted image ,
Stigao nam je najkraci, ali nasoj emy24, Ameli RR i Thani85 najsladji mjesec. Ako nam se vodolija danas ne porodi, onda ce i njoj februar biti najdrazi mjesec user posted image

Zelim vam od srca lagane i brze porode i divne prve dane sa vasim user posted image

Svim drugim zenicama zelim sto vise odmora, paznje od vasih najblizih i uzivanciju u trudnickim danima.


SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA


FEBRUAR 2019 user posted image
10.02 emy24 user posted image
12.02 Amelaa RR user posted image
22.02 Thana85 user posted image


MART 2019 user posted image


APRIL 2019 user posted image
02.04 Valerie user posted image


MAJ 2019 user posted image
11.05 visnjica1
23.05 Zer92



P.S. Molim trudnice koje su na spisku, da se javljaju bar jednom mjesecno nakon kontrole. Cisto da znamo da li je sve ok. Da li su jos 2 u 1, i slicno. Lijep pozdrav za sve I ako vec niste prijavite u kalendar trudnoce KALENDAR TRUDNOE





Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
1.2.2019 12:14:00   
dzemoni
Drage nase trudnice, svima sretno od srca! ❤


Ja bih molila mame koje doje, za par savjeta.. Imam jako bolne bradavice, mazem s purelan kremom, a kako je bebica napravila i ragade, tu su i multi mam komprese.. desna dojka je ok, tu nam je lako,ali lijevaaa 😭

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
1.2.2019 12:31:23   
samy_lo


IZVORNA PORUKA: dzemoni

Drage nase trudnice, svima sretno od srca! ❤


Ja bih molila mame koje doje, za par savjeta.. Imam jako bolne bradavice, mazem s purelan kremom, a kako je bebica napravila i ragade, tu su i multi mam komprese.. desna dojka je ok, tu nam je lako,ali lijevaaa 😭



Sve dok beba ne bude pravilno hvatala dojku bolit ce te.Da li beba ima izvijene usnice ka vani kada sisa?Imas mnogo slika na google o tome.Osim bradavice mora se uhvatiti citava areola.Namjestis bebu za podoj,i kada ona zine ti jako gurni bradavicu i dio oko bradavice.Imas na youtube takodjer objasnjena.Sretno

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu dzemoni)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
1.2.2019 13:45:13   
dzemoni
Pregledala sam raznih video zapisa, slika, promijenila polozaje, zaista ne znam gdje krivo radim :( kada doji desnu dojku, malo boli dok ne krene mlijeko, dalje nista. Ali lijevu bas tesko namjestim, ona se onda sama meskolji, ljuti.. mlijeka ima, jer se uspijem izdojiti. Izdojeno prosipam, jer ne prihvata flasicu. 


(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
1.2.2019 14:20:00   
ijaa


IZVORNA PORUKA: dzemoni

Drage nase trudnice, svima sretno od srca! ❤


Ja bih molila mame koje doje, za par savjeta.. Imam jako bolne bradavice, mazem s purelan kremom, a kako je bebica napravila i ragade, tu su i multi mam komprese.. desna dojka je ok, tu nam je lako,ali lijevaaa 😭



Koliko je bebici dzemoni... Imala sam isti problem, sad je bebi 6 mj nocu kada ga fino ne namjestim odma imam problem sutra... Na pocetku su mi skoro pa oci ispadalle i jednu dojku je lakse prihvatao od druge... Nastavi sa kompresama, ja sam imala od medele koje su se stavljale u frizider... Mada tu je sve to... Sto vise dojke na zraku, ni ne nudi flasicu... Prvo pinudi onu koja te manje boli pa onda bolnu samo da ne dodje do zacepljenja koliko toliko da vuce dok se sojka ne oporavi

(odgovor članu dzemoni)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
1.2.2019 14:22:07   
ijaa
Mila ne prosipaj, zamrzni, kupi ako su male kolicina urin sterilne bocice, i u zaamrzivac.. moze ti nekad poslije zatrebati ako izidjes vani, ili u kasice da ih razrjedis... Svaka kap je dragocjena

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
1.2.2019 16:37:31   
Vodolija0602
Evo Vodolije u februaruuser posted image Dva prsta otvorena, sluzni cep ispao juce, sutra opet idem na pregled. Nadam se da cu se u februaru poroditi user posted image

Jedva cekam da zagrlim svoju baby Vodoliju user posted image

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
1.2.2019 16:53:08   
emy24
zenice moje drage...evo i mene konacno udzosmo i u ovaj februar...brate dragi januar mi je bio kao godina...sinoc sam tako bila losa da sam mislila da cu se poroditi...cijeli dan po kuci sam nesto radilia i brisala sinoc se fino okupala i krenula da spavamuser posted image onda su pocele moje muke...ubrzano disanje stavim tri jastuka iza ledza...ma nema sance...onda me neka nervoza obuzela vruce mi...beba se uzvrtila nogicom kad me gurne pod rebra tacno me zaboli...i tako sam se patila mozda dva sata u spavacoj...ode reko probat u dnevnu...upalim, tv...jastuk pod noge..opet patnja...osjecaj kao da nemam stopala...oj boze odem u kupatilo i pod hladan tus noge stavim...okreni prevrni mozda sam zaspala sat vremena ..zvoni alarm za skolu...ispratim dijete..i vratim se u krevet...ustala kao zombij..user posted image i cijeli dan se otimam i polijezem...eto tako da vam ja abd jedva cekam da se porodim...i svim nasim drugaricama zelimo sto lakse porode i da sto prije svoje mirisne zamotuljke drzimo u narucjuuser posted image

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu Vodolija0602)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
1.2.2019 16:55:25   
dzemoni
Hvala puno na savjetima ❤Dat cu sve od sebe da izdrzimo aBd. Divne ste 💓

(odgovor članu Vodolija0602)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
1.2.2019 17:14:22   
vortex RR
Slazem se apsolutno sa svim savjetima napisanim vezano za dojenje. Mislim da nas mnogo ima pogresno misljenje da dojenje ide prelako, bezbolno i da je to samo uzmes bebu, ona pocne dojiti i gotovo. Realnost je vecini zena totalno drugacija.
I ja sam se bas napatila sa mastitisom i pocetkom ragada iako sam iscitala more tekstova, gledala youtube snimke itd.

Mazi bradavice sto cesce, ali ne moras kupovati purelan ili multimam (oboje je odlicno, oboje sam koristila) sasvim je dovoljna dm babylove kremica za grudi, gotovo isti ucinak a jeftinija 3 4 puta.

Pored toga sto cesce budi toples, zraci dojke da ocvrsnu i smire se ranice na bradavicama.

Meni je dojenje "krenulo" kada sam nasla pravu pozu u kojoj bebi sto vise dojke bude u ustima, a ja se ne ukocim. Pogledaj, ima dosta polozaja na internetu pa kombinuj par koji ti odgovaraju i svaki podoj koristi drugi dok ti se ranice ne zamlade.

Takodje se slazem da ne prosipas mlijeko, pogledaj na internetu koliko moze stajati u frizideru, koliko u zamrzivacu i cuvaj.

(odgovor članu dzemoni)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
1.2.2019 17:17:11   
vortex RR
Joj zenice moje sto vam je usitnilo, bas mi cesto naumpadne kako mi je bilo muka tih zadnjih dana od svega. Ne mogu spavat, ne mogu se namjestiti, cim nesto pojedem imam osjecaj da mi je zeludac u grlu, zgaravica, cipele broj vece, nijednu jaknu ne mogu zakopcati itd. Bas sam jedva cekala kraj i svoju user posted image .

Ljubim te slatke trbuscice i uzivajte jos malo, razmazite se necim sto bas volite i uzivajte ali istinski uzivajte u tim trenucima.

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
2.2.2019 20:11:59   
Zer92
Drage zene, ja sam totalno zanoravila da je novi mjesec i da se otvara nova tema. Dva dana sam svakih sat vremena provjeravala januar, iscekujuci kad ce ko javiti da nam je stigla nova beba 😅


(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
3.2.2019 6:45:42   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: Zer92

Drage zene, ja sam totalno zanoravila da je novi mjesec i da se otvara nova tema. Dva dana sam svakih sat vremena provjeravala januar, iscekujuci kad ce ko javiti da nam je stigla nova beba 😅





🤣😂 uljepsala si mi jutro

(odgovor članu Zer92)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
4.2.2019 11:51:21   
emy24
dobro jutro dobre zeneuser posted image evo mene opet nakon ne prospavane noci...i ono sto sam spavala nocne more sam imala...zvala sam doktora danas je dezurni pa abd idem poslijepodne na kontrolu...mislim da je ovo bass zadnja...eto javim vam se kad dodzem...vortex kakvo je stanje kod tebe

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
4.2.2019 12:39:51   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: emy24

dobro jutro dobre zeneuser posted image evo mene opet nakon ne prospavane noci...i ono sto sam spavala nocne more sam imala...zvala sam doktora danas je dezurni pa abd idem poslijepodne na kontrolu...mislim da je ovo bass zadnja...eto javim vam se kad dodzem...vortex kakvo je stanje kod tebe


Emy joj te nocne more pred kraj bas smore covjeka, ja sam se bojala ikako zaspati. Izdrzi jos malo, fotofinish je.
Drzim fige i ljubim mnogo. Javi nam se ako uspijes nakon kontrole.

Evo moje pile malo smirilo pa uzel laptop u ruke odmah hehehe

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
4.2.2019 18:38:32   
emy24
evo mene s pregleda...sve ok posteljica zrela dovoljno plodne vode ctg uredan..ako se ne porodim opet na kontrolu za sedam dana

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
4.2.2019 19:28:26   
samy_lo
Emy24 kako prodje kontrola?
Da nisi nam ostala

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
4.2.2019 19:29:24   
samy_lo
Tek kad sam napisala svoj post,procitala sam post od emy24 :D :D

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
5.2.2019 7:51:27   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: emy24

evo mene s pregleda...sve ok posteljica zrela dovoljno plodne vode ctg uredan..ako se ne porodim opet na kontrolu za sedam dana



🤗 💝 usitnilooo. Sretno i odmori se do poroda, nista ne moras, nema zurbe, uzivaj u slatkom iscekivanju

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
5.2.2019 10:55:11   
Valerie
Zdravo svima, samo da se cekiram i ja. Sve je u redu, rastemo. Ja sam dobila oko 10 kg. Poknekad ih i ne osjetim, ali ponekad itekako da. Bole me karlicne kosti, tj prepone, pubične kosti, ali sve će to proći. Za sad ja spavam dobro. S obzirom da me čeka još oko 2 mjeseca, očekujem tek sad te tegobe sa spavanjem i namještanjem u odgovarajući položaj :))
Razmišljam da li je potrebno imati kolica za bebu ili je dovoljan samo kengur? Prošli put smo investirali u dobra kolica, u koja dečko nije ni htio. A s kengurom sam i sa starijim djetetom ipak malo pokretnija nego sa kolicima . Može li se žene bez onih prvih ležećih kolica? Ako ne može recite mi ber gdje nabaviti povoljna? user posted image

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
5.2.2019 15:11:42   
samy_lo

IZVORNA PORUKA: Valerie

Zdravo svima, samo da se cekiram i ja. Sve je u redu, rastemo. Ja sam dobila oko 10 kg. Poknekad ih i ne osjetim, ali ponekad itekako da. Bole me karlicne kosti, tj prepone, pubične kosti, ali sve će to proći. Za sad ja spavam dobro. S obzirom da me čeka još oko 2 mjeseca, očekujem tek sad te tegobe sa spavanjem i namještanjem u odgovarajući položaj :))
Razmišljam da li je potrebno imati kolica za bebu ili je dovoljan samo kengur? Prošli put smo investirali u dobra kolica, u koja dečko nije ni htio. A s kengurom sam i sa starijim djetetom ipak malo pokretnija nego sa kolicima . Može li se žene bez onih prvih ležećih kolica? Ako ne može recite mi ber gdje nabaviti povoljna? user posted image
a
I ja razmisljam o tome,iako je za mene jos rano..ja imam nosiljku,ali ona moze od 3 mjeseca.Sa sinom sam bacila pare na kolica,tek kad je prohodao htio je u kisobran kolica.
Kontala sam kupiti neka ali da nisu skupa.Mozda cak i od neke zenice neka polovna.Ne znam


_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu Valerie)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
6.2.2019 9:41:02   
vortex RR
Mi smo dobili kolica, tako da nismo sami birali, par puta smo je u kuci pokusali staviti i bila je vriska nevidjena... imaju kolica 3 nivoa, 2 smo probali, mozda kad bude sjedila prihvati taj treci polozaj. 
Mozda da necija kolica posudite i probate da ne bacate novac dzaba ako nece.

Intenzivno razmisljamo o kenguru ali nemamo nikoga s licnim iskustvom upotrebe...

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
6.2.2019 19:22:52   
emy24
samo da mahnemo...jos uvijek smo 2in1...teskooo teskoo ali abd izgurat ce se

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
6.2.2019 20:27:27   
Visnja RR
amy 24 primaklo se

sretno draga user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
7.2.2019 12:28:20   
emy24
sinoc sam tako bila grozna...jutros kad sam ustala smedzi iscjedak mi se pojavio...nista punoo ali krenulo je hb...ne boli me nista...osjetim bebu...sad samo cekamo

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *