|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
29.4.2019 15:59:10   
vortex RR
Drageuser posted image ,

Dolaze nam lijepi majski dani iako se tako trenutno ne cini hehe. Zelim vam mnogo divnih trudnickih dana, a nasim dragim visnjica1 i Zer92 zelimo lagan finis i jedva cekamo price sa poroda.


SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA


MAJ 2019 user posted image
11.05 visnjica1
23.05 Zer92

SEPTEMBAR user posted image
14.09 samy_lo

DECEMBAR 2019 user posted image
16.12 selmoni


P.S. Molim trudnice koje su na spisku, da se javljaju bar jednom mjesecno nakon kontrole. Cisto da znamo da li je sve ok. Da li su jos 2 u 1, i slicno. Lijep pozdrav za sve I ako vec niste prijavite u kalendar trudnoce KALENDAR TRUDNOE




< Poruku je uredio vortex RR -- 8.5.2019 23:30:47 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
1.5.2019 12:32:56   
vortex RR
Sretan praznik zenice mile! Uzivajte bez obzira na vrijeme 


(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
2.5.2019 5:19:34   
samy_lo
Samo da vas pozdravim.Ja vise ne gubim vrijeme po internetu.Shvatila sam da sam zbog mobitela zapostavila muza.A kako vrijeme koje sam provodila na raznim aplikacijama provodim sa njim kao da smo na pocetku veze.
Moj termin po zm spada 14.9.2019
Na prethodnoj kontroli doktor je rekao da mislil da je djevojcica,ali da cemo potvrditi na sljedecoj ako se bude bolje vidjelo,u petak cu zvati da se narucim,pa nadam se da ce ostati da je djevojcica :)

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
2.5.2019 8:51:14   
Zer92
Kod nas je jos uvijek sve ok, sada idemo jednom sedmicno na kontrolu, a pocetkom sljedece sedmice na prvi ctg. Ja se dobro osjecam, slusam i primjenjujem savjete za olaksavanje poroda. Zadnjih noci losije spavam jer dosta razmisljam o svemu, ali nazalost to ne mogu izbjeci. Mislim da cu izdrzati do termina, barem mi je tako doktor "natuknuo".


(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
3.5.2019 11:02:03   
Amelaa RR
Pozdrav zenice..Samy...samo ti uzivaj,pa da li je to uz mm ili net..bitnoje da je no stress.
Zer aBd jos malo i bebac nam dolazi...
Vortex nista ja nisam pretjerala..nista sve je to tako..da mi nije bilo tebe kako bih ja...

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Zer92)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
3.5.2019 18:27:09   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: samy_lo

Samo da vas pozdravim.Ja vise ne gubim vrijeme po internetu.Shvatila sam da sam zbog mobitela zapostavila muza.A kako vrijeme koje sam provodila na raznim aplikacijama provodim sa njim kao da smo na pocetku veze.
Moj termin po zm spada 14.9.2019
Na prethodnoj kontroli doktor je rekao da mislil da je djevojcica,ali da cemo potvrditi na sljedecoj ako se bude bolje vidjelo,u petak cu zvati da se narucim,pa nadam se da ce ostati da je djevojcica :)



Samo bez stresa i opterecenja, radi ono sto te cini sretnom i ispunjava. 
Obicno ako kazu da je curica tako i ostane. A jos ako tako zelis, super! 
Ljubim pupu

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
3.5.2019 18:30:26   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: Zer92

Kod nas je jos uvijek sve ok, sada idemo jednom sedmicno na kontrolu, a pocetkom sljedece sedmice na prvi ctg. Ja se dobro osjecam, slusam i primjenjujem savjete za olaksavanje poroda. Zadnjih noci losije spavam jer dosta razmisljam o svemu, ali nazalost to ne mogu izbjeci. Mislim da cu izdrzati do termina, barem mi je tako doktor "natuknuo".





Nazalost, ne znam nijednu trudnicu koja nije probila sebi mozak razmisljanjem u 9.mjesecu. kao da nije dovoljna nesanica sama od sebe, tezina, pritisak, vrucina itd...
Pokusaj sa se opustis, iako je lakse reci nego uraditi. Bas lezi i odmaraj kad god imas priliku, ne moras spavati
Sigurno dr vidi koliko si zatvorena i gleda zrelost posteljice, a bebi je najljepse tu gdje je hehe doci ce u najbolje vrijeme

(odgovor članu Zer92)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
3.5.2019 18:36:57   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

Pozdrav zenice..Samy...samo ti uzivaj,pa da li je to uz mm ili net..bitnoje da je no stress.
Zer aBd jos malo i bebac nam dolazi...
Vortex nista ja nisam pretjerala..nista sve je to tako..da mi nije bilo tebe kako bih ja...




💖💜💕 kazem ti samo sam ti potvrdila ono sto si i sama znala, da slusas svoj osjecaj, da sve vec sama znas i da ti ide super. Divna moja mamica ljubim ja tebe i mrvicu mnogo i jedva cejam da vas vidim!
Kako je malo ohrabrenja potrebno novim mamama, a kako rijetko ko u okolini za to ima strpljenje i osjecaj... bas tuzno, ali eto uvijek se nadje neka ruka podrske i sve se te slatke prve muke lakse prevazidju. Kad bi se samo zene sjetile da je i njima bilo tesko i otvorenije pricale o svojim strahovima i teskocama koje su imale, druge zenice, prvi put majke bi se osjecale smirenije, a ne isprepadane kako su lose majke i da im ne ide dobro...

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
3.5.2019 20:45:27   
Zer92
Mislim da Vortex ovdje svima dodje kao utjeha, odgovor na pitanja, podrska i jos stosta. Svaki put me fascinira koliko si upucena u sve, nekad imam osjecaj da razgovaram sa medicinskim osobljem. Svaka cas_t, ja sam stvarno odusevljena tobom 😚


(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
4.5.2019 23:23:04   
Visnja RR
Vortex je divna dušica.
<3

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Zer92)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
5.5.2019 8:38:14   
samy_lo
Vortex imam djecaka tako da zelim da je djevojcica.Cak i muz kaze da je suoer da imamo oba spola,jer ne razmisljamo o vise djece.Ako se nekad desi ok,ili se bude u boljim zivotnim okolnostima.Ali jucer se porodila jedna poznanica koja je ocekivala djevojcicu,a dobila je sina.

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
5.5.2019 9:02:07   
vortex RR
Drage Amela, Zer i Visnja, hvala mnogo za divne rijeci, bas ste me ganule. Kako divan pocetak dana... drago mi je da moja piskaranja mogu nekome bar u necemu koristiti, biti utjeha ili savjet, razbibriga ili smirenje... sve sto znam i kroz sta sam prosla volim podijeliti, nikad ne znas ko cita i sta i kako osjeca dok cita i moze li mu to pomoci.. ja sam imala milion pitanja tokom godina borbe za bebu i forum mi je bio izvor nade i vjere... jedna drugoj toliko mozemo i nesvjesno pomoci, a u tome je i bit ovih druzenja hehe
Ljubim vas i zelim divan dan! 
Samy i ja sam se iznenadila da se to uz svu tehnologiju i dalje zna desiti da ocekujes jedno, dobijes drugo hehe. Ma samo da je zivo i zdravo... kad se samo sjetim brige i mora dijagnoza koje je beba trebala da ima, sva se najezim, a evo je dusa moja ziva, zdrava spava mirno kraj mene... 

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
6.5.2019 17:19:24   
Zer92
Da se javim nakon kontroleee. 37+4, danas sam bila na pregledu, bebac ima 3340gr, napredniji je za sedmicu, cerviks je uloziv za jedan prst ali sam i dalje zatvorena. Doktor kaze da je sve uredu, sutra idem raditi ctg.

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
6.5.2019 17:25:17   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: Zer92

Da se javim nakon kontroleee. 37+4, danas sam bila na pregledu, bebac ima 3340gr, napredniji je za sedmicu, cerviks je uloziv za jedan prst ali sam i dalje zatvorena. Doktor kaze da je sve uredu, sutra idem raditi ctg.



Divno, hvala za javljanje. Sve je to skolski. Jos malo izdrzi i mrvica je tu

(odgovor članu Zer92)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
7.5.2019 6:42:53   
selmoni
Divno Zer92 samo polako. Evo I ja da se malo javim vadila sam krv u petak za Torch I hormone hoce doktorica da vidi kakva je situacija mada ja nemam doticaj sa zivotinjama Ali nije zgoreg. Danas Sam 8+2 mucnine nisu tako jake kao sto je gubitak apetita I umor I spavanje. Kako ste mi vi danas

Pusa Selmoni

_____________________________

Zdravlje je na prvom mjestu
Mala lopuža stiže 20 septembra 2010 a možda i ranije Akobogda( Bogami stigla ranije i to dobro 25 augsta 2010)

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
7.5.2019 10:51:10   
Visnja RR
Draga selmoni kada je termin? user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu selmoni)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
7.5.2019 11:12:51   
selmoni
Pa prema zadnjoj M koja je bila 11 marta ispada 16 Decembar :) tako da smo u ovoj godini :) a izgleda tako daleko sada mada ja vjerujem da ce brzo proci :)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zdravlje je na prvom mjestu
Mala lopuža stiže 20 septembra 2010 a možda i ranije Akobogda( Bogami stigla ranije i to dobro 25 augsta 2010)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
7.5.2019 11:26:21   
Zer92


IZVORNA PORUKA: selmoni

Divno Zer92 samo polako. Evo I ja da se malo javim vadila sam krv u petak za Torch I hormone hoce doktorica da vidi kakva je situacija mada ja nemam doticaj sa zivotinjama Ali nije zgoreg. Danas Sam 8+2 mucnine nisu tako jake kao sto je gubitak apetita I umor I spavanje. Kako ste mi vi danas

Pusa Selmoni



Ja prva tri mjeseca nisam mogla napraviti rucak a da ne povratim, a da ne pricam o jedenju istog 😄 

(odgovor članu selmoni)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
8.5.2019 0:49:08   
vortex RR
Draga selmoni, mrvica napreduje 8+2 sunce milo. Slusaj svoje tijelo i ponasaj se u skladu s tim. Kad god mozes lezi, odmori, uspori tempo, posebno ako i organizam pokazuje potrebu za tim. Ja se sjecam u drugoj trudnoci da sam sedmicu ili dvije jela samo suhe kifle jer mi je od svega drugog bilo strasno muka i bas me to brinulo sta jadna bebica od mene moze dobiti, ali nista ne brini, ima u tvom organizmu dovoljno svega da njoj bude ok za rast i razvoj. Posebno ako jos pijes neke vitamine par dana ili cak sedmica muke i lose tvoje ishrane nista strasno nece napraviti. Naravno, pazit ces sta jedes i da je to sto zdravije cim budes mogla...

Sto se tice TORCH-a, neka si radila, sve sto ti preporuci dr uradi. Torch nije vazno uraditi samo zbog toxoplasmoze gondii, vec zbog rubeole najvise jer ona moze biti bas zeznuta ako se dobije u trudnoci. T- toxoplasmoza O-other infections, R-rubeola, C - citomegalovirus i H hepatitis. Za sve od navedenog ti se ocitaju trenutni i prethodni rezultati. Pozitivan IgM pokazuje trenutnu infekciju i to je vazno da ti budu negativni rezultati, ali pozitivan IgG antitijela nije nista strasno, vjerovatno ces bar na nesto imati pozitivno, ne prepadaj se, to ti znaci da si nekad u zivotu imala dodi s tim virusima ili npr za rubeolu da si bila vakcinisana ili da si nesto od navedenog prebolovala i to je cak i dobro da imas jer vecinu toga ne mozes opet dobiti, a i ako dobijes mnogo blaze to bude i bez vecih posljedica po bebu.. Pretpostavljam da si vec to pretrazila i nasla, ali eto ako nisi da znas da se ne bojis...

I da, uzivaj, bas brzo prodje. A za sve nedoumice tu smo, pisi user posted image Sretno dalje, pisi nam i dodala sam te na listu trudnica user posted image




Draga Zer 92, ovo za mucninu kao da sam ja pisala hehehheh

(odgovor članu Zer92)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
8.5.2019 12:37:01   
Zer92


IZVORNA PORUKA: vortex RR

Draga selmoni, mrvica napreduje 8+2 sunce milo. Slusaj svoje tijelo i ponasaj se u skladu s tim. Kad god mozes lezi, odmori, uspori tempo, posebno ako i organizam pokazuje potrebu za tim. Ja se sjecam u drugoj trudnoci da sam sedmicu ili dvije jela samo suhe kifle jer mi je od svega drugog bilo strasno muka i bas me to brinulo sta jadna bebica od mene moze dobiti, ali nista ne brini, ima u tvom organizmu dovoljno svega da njoj bude ok za rast i razvoj. Posebno ako jos pijes neke vitamine par dana ili cak sedmica muke i lose tvoje ishrane nista strasno nece napraviti. Naravno, pazit ces sta jedes i da je to sto zdravije cim budes mogla...

Sto se tice TORCH-a, neka si radila, sve sto ti preporuci dr uradi. Torch nije vazno uraditi samo zbog toxoplasmoze gondii, vec zbog rubeole najvise jer ona moze biti bas zeznuta ako se dobije u trudnoci. T- toxoplasmoza O-other infections, R-rubeola, C - citomegalovirus i H hepatitis. Za sve od navedenog ti se ocitaju trenutni i prethodni rezultati. Pozitivan IgM pokazuje trenutnu infekciju i to je vazno da ti budu negativni rezultati, ali pozitivan IgG antitijela nije nista strasno, vjerovatno ces bar na nesto imati pozitivno, ne prepadaj se, to ti znaci da si nekad u zivotu imala dodi s tim virusima ili npr za rubeolu da si bila vakcinisana ili da si nesto od navedenog prebolovala i to je cak i dobro da imas jer vecinu toga ne mozes opet dobiti, a i ako dobijes mnogo blaze to bude i bez vecih posljedica po bebu.. Pretpostavljam da si vec to pretrazila i nasla, ali eto ako nisi da znas da se ne bojis...

I da, uzivaj, bas brzo prodje. A za sve nedoumice tu smo, pisi user posted image Sretno dalje, pisi nam i dodala sam te na listu trudnica user posted image




Draga Zer 92, ovo za mucninu kao da sam ja pisala hehehheh



Ima i samy_lo u septembru termin 😊

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
8.5.2019 23:32:00   
vortex RR
hvala puno user posted image previdjela sam, izvinjavam se.

sad je spisak ok. ljubim vas

(odgovor članu Zer92)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
9.5.2019 3:22:09   
Zer92
Od jucer ujutro mi je pojacan  iscjedak, samo sto je za razliku od ranijih vise vodenast, i pojavi se kad odem u wc. Pomislila sam da sam se prehladila tokom ove promjene vremena jer su mi bili i ucestaliji odlasci u wc, ali sad sam procitala da to moze biti visokoprsnuce vodenjaka i uznemirila se. Bebine pokrete normalno osjetim, i nemam nikakvih bolova.


(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
9.5.2019 5:42:00   
Zer92
Da dodam, vodenast iscjedak sa par bijelih tackica.


(odgovor članu Zer92)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
9.5.2019 11:37:29   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: Zer92

Da dodam, vodenast iscjedak sa par bijelih tackica.





Ako ti je bas panika, javi se doktoru. Vrlo cetso dolazi do prirodnog ciscenja i pripreme kanala za bebu, ali moze biti i neka upalica, infekcija ili vodenjak, ali mislim da ako je vodenjak trudovi su do sada vec uveliko tu.
Uzmi pancicev caj za trudnice i djecu protiv upale mokracnih kanala broj 85. On nije preruznog ukusa, a sve fino ocisti i brzo bude bolje.
Ljubim te

(odgovor članu Zer92)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2019
10.5.2019 3:36:10   
Zer92
Drage moje, u 22h (nakon 8 sati na indukciji) postala sam majka prekrasnog djecaka!


(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *