|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
1.10.2017 9:49:43   
ziel
Jutro trudnice.
Novi mjesec je pred nama, pa neka su nam lahke trudnoce. user posted image


SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA

NOVEMBAR 2017 user posted image
17.11. YaYa 2017

DECEMBAR 2017 user posted image
16.12.2017 Silver
20.12.2017 ziel user posted image

FEBRUAR 2018 user posted image
04.02. cauchy user posted image
09.02. vila_7
12.02. almasa16 user posted image

MART 2018 user posted image
22.03. mina3 user posted image

APRIL 2018 user posted image
20.04. sretna_mama
29.04. Eny21

MAJ 2018 user posted image
03.05. mala curica
18.05. Vortex

P.S. Molim trudnice koje su na spisku, da se javljaju bar jednom mjesecno nakon kontrole. Cisto da znamo da li je sve ok. Da li su jos 2 u 1. I slicno. Lijep pozdrav za sve ]

< Poruku je uredio ziel -- 1.10.2017 9:54:25 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
1.10.2017 9:57:24   
mala curica
Oktobar mjesec jeseni i moj mjesec,mjesec rodjenda kojim punim 30 godina 😂🙈
Neka su nam uredne kontrole,sto lakse trudnoce,zive i zdrave bebice terminusama Oktobarskim.
Sretno nam debele okruglice 🍀🍀🍀🍀🍀

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
1.10.2017 10:02:58   
vortex RR
Iduce sedmice idem na drugi pregled do sada i jedva cekam. Prosli put se doslovno vidjela samo tackica, nadam se da ce sada biti malo veca mrvica... receno mi je da cu raditi briseve i papa, pa ne znam da li cu i to raditi ove sedmice ili iduci put. Uradila sam krvnu grupu i rh faktor, rubeolu i hepatitis b, nalaz urina i krvi.
Simptomi i dalje samo bolne i velike grudi, vec vidljiv stimak, zatvor koji sam uspjela rijesiti donatom mg i povremena jaka mucnina bez povracanja za sada... bolovi u maternici i ziganje jajnika su skroz prestali.
Super mi je gdje god idem samo vidjam trudnice i kolica i bas sam beskrajno sretna. Nisam vjerovala da i "neopipljiva" trudnoca za koju si samo jednom vidio "dokaz" da je zaista tu, moze zenu uciniti toliko sretnom i ispunjenom. Kakav god ishod bio, a nadamo se najboljem, presretna sam da sam ovo dozivjela... beskrajna sreca, toplina i ljubav. Jedva cekam da se upoznamo i da ljubim male none :)

Eto malo hormonalnog dnevnika od mene. Divnu nedjelju vam zelim

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
1.10.2017 10:23:06   
ziel
Vortex raznjezila si me majke mi user posted image user posted image

Mala curice dobro jutrooo.... user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
1.10.2017 12:28:13   
mala curica
Da, da hornoni su cudo 🙈
I ja u cetvrtak imam drugu kontrolu,bit cu 11+5
Vec na prvoj kontroli uradila mi je briseve,izvadila krv.
Iskreno kako nemam nikakvih tegoba ponekad i zaboravim da sam trudna.Oko male,vrtica,parka,kuca,ucenje,gosti i ostale svakodnevnice,nemam vremena da razmisljam puno o tome.Valjda je to normalno u drugoj trudnoci 😂
Mazite pupe,a ja odo da se mazim sa svojom lopuzom 😍

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
1.10.2017 13:38:11   
Andy_Bec23
Novi mjesec drage moje neka vam je sretno svima...

Ljubimo Vas

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
1.10.2017 17:07:12   
Zelimo_bebu
Dugo nas nije bilo ali sam u mislima s vama...zelim vam sretan novi mjesec...lake trudnoce i jos lakse porode

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
1.10.2017 20:03:45   
vila_7
I od mene nam zelim svima uspjesan i sretan mjesec 😀. Prije sam voljela ljeto, ali zadnjih godina mi je jesen medju omiljenim

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
2.10.2017 10:41:53   
almasa16
Dobar dan drage trudnice, kako ste danas?

vortex u kojoj si sad sedmici? Svaki put kad budes isla vidjet ces bolje i vise.. Drago mi je sto osjecas takvu srecu, koliko ste ono vi pokusavali? Mogu misliti kakav je osjecaj kada se trudis godinama.. cijenis ovo stanje jos vise...

"stare" clanice nadam se da ste dobro i da bebice slusaju i da ste se navikle.. veliki i topli pozdravi vama i vasim bebicama

Ja danas idem prosetati imam neke stvari zavrsavati osjecam se puno bolje ove sedmice mi je i kontrola.

Puse svima!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
2.10.2017 10:51:49   
vortex RR
Danas usla u 8 sedmicu po njihovom (od prvog dana zadnje ms) a ja racunam 6 hihi...

Preko 6 godina pokusavanja... isto kao san ovih 6/8 sedmica. Nestvarno, divno, spokojno...

Hvala vam podrsku, prekrasan dio ovog putovanja ste i vi, drage moje forum drugarice.


(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
2.10.2017 11:03:42   
mala curica
I ja sam 8 godina pokusavala i kada sam ostala trudna nisam vjerovala, tek u 18-toj sedmici kada sam na uz vidjela kako beba mase rucicama i nozicama,"pliva" 🤗
Tad sam plakala od srece i postala svjesna da zaista ima beba u stomaku.
Ako kazu da si 8-ma sedmica onda i jesi.
Na sl kontroli vidjet ces bolje mrvicu😍
Uzivaj maksimalno u carima trudnoce 😇😍

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
2.10.2017 13:24:15   
ziel
Divim vam se drage moje, toliko godina... ne mogu ni zamisliti kroz sta ste sve prolazile, kroz koliko tuge, razocarenja pa i bijesa... Ali hvala Bogu da ste uspjele. I Vortex aBd da ti Bog olaksa trudnocu i ispuni zelju.

Mi nismo nesto dugo pokusavali. Samo 3 mj.ali eto i ta 3 mj.su mi bila preduga pa onda i 9 mj.trudnoce... svaki dan zamisljala lice svoje bebe, rukice mekane... bas sam se radovala porodu. Krenula na porod nakon pucanja vodenjaka kod kuce, oko 02:30 smo krenuli otprilike, sa osmjehom i sa tolikim uzbudjenjem, ma presretna, bez imalo straha, samo vjera u Boga i Njegovo odredjenje. Puno pozitivne energije, pozitivnih misli. To me je citavo vrijeme drzalo za vrijeme bolova a i oporavak nakon poroda je tako lako prosao, uz dobro raspolozenje. user posted image

Sad evo dok cekam i ovu drugu bebanu, svakim danom mi se sve vise uvlaci u srce, svakim pokretom svojim, iako iskreno nisam bila za drugo dijete u ovoj godini, pa ni u sljedecoj, ali eto Bog zna sta radi. Sad gdje god vidim neku djevojcicu malu plavu i bucmastih obraza, zamisljam svoju malu ljepoticu aBd. user posted image Ja i mm a i R smo svjetlije puti, ja se cak i farbam u plavo, pa ocekujemo da i seka bude plavusica.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
2.10.2017 13:46:56   
cauchy
Pozdrav debele...
Evo nas s kontrole, imamo oko 500 grama, i hvala Bogu sve je uredu. Beba aktivna, nema kontrakcija...vidjela sam kako sisa prstice, hehe...doktorica je prezadoviljna bebom.
Ali meni je zabranila slatko jer sam za mjesec dobila 2,5kg user posted image
Ulazimo za dva dana u sesti mjesecuser posted image i ukupno sam dobila 5 kg...
Kako ste mi vi danas?
Pozdravcic user posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
2.10.2017 14:00:26   
ziel
Cauchy ja sam draga u prvoj trudnoci, u 28.nedjelji imala 10 kg vise, a ukupno 20 kg za citavu trudnocu. Neka te to ne brine puno. Bitan je razvoj djeteta i da ono prati te neke nedjelje, da ne dobija ono previse pa da onda brines, recimo, da li je zbog trudnickog dijabetesa i sl. Bar je to moje misljenje.

Ja ovu trudnocu zapocela sa 87/88 kg a sada imam 93/94, nezz tacno jer jedan dan vaga pokaze 93 , drugi dan 94. Ali eto tu je to... nekih 5-6 kg u plusu a 29.nedjelja. Za mene je to odlicno.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
2.10.2017 16:18:32   
mala curica
Dobre ste sa kilogramima.To mi je bolna tacka.
Uvijek sam imala 55 kg(174 visina)kada sam se udala udebljam se maloi,a zatrudnim sa 60 kilograma
Do poroda sam se udebljala 25 kg tj. sa 85 kg otisla da rodim curu tesku 4 kg.
Dvije godine poslije smrsala sam na 60kg i sad opet moram biti debela,a koliko cemo do kraja vagati,ostaje da vidimo😂

< Poruku je uredio mala curica -- 2.10.2017 16:19:38 >


_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
2.10.2017 18:50:22   
vortex RR
Meni dr rece da prva 4 mj ne bi trebala nista dobiti na tezini, a od 4 mj svake sedmice 500gr... ja vec sada kvasam hahaha
Moram ja to opet pitati i provjeriti

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
2.10.2017 22:18:39   
ziel
Vortex bespotrebno se zamaras tim ciframa Bgm. ☺ Ni jedna trudnoca nije ista i rijetko rijetkoooo moze neka trudnica da pogodi bas to sto si rekla, prva 4 mj.nista a onda svake sedmice po 500 gr. Po meni je to bespotrebno zamaranje kada bas treba da se opustimo i jedemo sta nam dusa pozeli ipak je to drugo stanje. user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
2.10.2017 22:39:01   
vortex RR
Ja ne da sam se pustila, ja disem punim plucima prvi put u zivotu :) ne pretjerujem u nicemu, ali si dam oduska u svemu hehe nikada se ne drzim pravila striktno, pa ne bi ni ovog, ali mi je bilo bas smijesno kad rece 4 mj 0kg hahaha

Kada ste prvi put osjetile bebu? Kakav je osjecaj? Jedva cekam :)


(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
3.10.2017 11:36:44   
ziel
Ja sam u prvoj trudnocu u 22.nedjelji tek, a sad sa 16+5 , meni je izgledalo kao da me neko lagano njezno prstom tapnuo iznutra user posted image
U prvoj trudnoci su bili slabi pokreti, pa po par dana ih nisam osjecala, tek krenulo kad sam usla u 7.mj. a sad od prvog dana svaki dan cura daje znak da je ona tu user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
3.10.2017 15:52:17   
mina3
da se i ja javim u ovom mjesecu...svima sretne i ugodne trudnoce zelim
ja sam u prvoj trudnoci osjetila bebu u 19toj sedmici a sada sam 16ta i povremeno osjetim lagano user posted image
ne zamarajte se kilama vecinom odu brzo nakon poroda samo umjereno sve jesti i nema brige
veliki pozzz

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
3.10.2017 16:14:57   
vila_7
Cauchy , dobra je ta tvoja dr.mozes misliti meni moja rekla sljedeci put kad se vidimo ima da se udebljas jos 6 kila bar 😂😂😂 za mkesec i po , pa ja jadna pokusavam pasti sve sta mi dodje pod ruku hahahhah

Ja sam svoje prošle dvije trudnoce osjetila bebu u 18 tj. A sad sam osjetila vec oko 16-tog, pritom mislim na ono bas gurkanje,posto izgleda da ja te leptirice ne znam ni registrirati hahahha

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
3.10.2017 18:16:48   
almasa16
Dobar dan drage zenice,

Sto se kilaze tice slazem se da se ne treba muciti ali se takodje slazem sa svojom doktoricom kada mi je rekla nemoj da jedes do besvijesti. Jedi onoliko koliko ti organizam trazi i ponasaj se normalno. Ja sam sada u 21 sedmici dobila sam vjerovale ili ne 2,5 kile. Znaci osim stomaka i grudi nista. Mislim ja sam sretna sto je ovako a i da je drugacije uopste mi ne bi bio problem. Posebno zato sto znam da pravo debljanje tek slijedi. Jedem kao sto sam jela, doduse u zadnje vrijeme mi se malo vise trazi slatko ali ako imam osjecaj da mogu npr. pojesti tri tulumbe a pojedem jednu da ne bih sada pretjerivala. Ja sam prestala pusiti prvi put u 14 godina i ocekivala sam da cu se bas udebljati ali ocito necu, bar ne od "nedostatka nikotina".
Kada je pokusavanje u pitanju imala sam srece hvala dragom Bogu da bukvalno kada sam pozeljela tj. kada smo se slozili da zelimo bebu da sam ostala trudna isti mjesec. Iz prve sto bi se reklo. Ali eto meni se iskomplikovalo dosta te hematom, te ovaj porod zamalo tako da pravila nikakvog nema.

Ja idem u cetvrtak kod svoje doktorice (privatno) na kontrolu radi mi posljednji test za genetske deformacije, a u petak aBd idem kod svog doktora na GAK na kontrolu jedva cekam! Samo da mi kazu da je sve ok i da je beba na mjestu gdje treba biti da se smirim.

vortex ja sam bebu osjetila jako rano cini mi se cak 15-16 sedmica iako mi je ovo prva trudnoca, ali sam citala tj. iskustva zena su veoma sarolika tako da se nemoj s tim opterecavati. Isprva nisam znala je li "to to" ali kako je vrijeme prolazilo ti kao mali "leptirici, mjehurici" su postajali jaci, sada su to vec udarci hahah sta li me ceka tek za mjese dva user posted image

Kako ste vi drage trudnice, jeste li vec pocele grijanje paliti? Ja sam vala uveliko pocela grijati zaista ne zelim da rizikujem da jos kakvu prehladu fasujem

Podrav svimsuser posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
4.10.2017 14:02:45   
ziel
Jutro.user posted image Dan.
Kod nas noc bila nesto losa.
R se budio vise puta. Ne znam ni ja koliko puta.
Haos. Tako evo 3-4 noci nesto lose spava.

Isli smo u neku kupovinu jutros, izmedju ostalog kupila sam R i gumene cizme user posted image Bas je sladak u njima, ali smijesno hoda, cudno mu vjerovatno sto su visoke user posted image

Mala u pupi aktivna kao i inace. user posted image Fudbalerka user posted image

< Poruku je uredio ziel -- 4.10.2017 14:08:10 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
4.10.2017 15:48:25   
almasa16
Dobar dan!
ziel zasto se toliko puta budi? da nije prehladjen? Dusa draga u velikim cizmicama..user posted image

Ja sam danas isla vaditi krv muz mi je otisao po nalaze kaze da su mi leukociti blago poviseni. Ocito je jos neka upala u pitanju, ne razumijem kako popila sam more antibiotika.. Sutra nosim nalaz kod doktorice pa neka ona prosudi. Ne mogu vise iscekati da me pogleda.

Gdje ste ostale zenice, nigdje nikoga user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
4.10.2017 16:12:06   
almasa16
I zaboravih vas pitati, da li vi imate ili ste imale u nekoj od proslih trudnoca tamnu liniju preko stomaka (tzv.linea negra) i ako da da li vam je nestala nakon poroda?
Meni se evo krenula pojavljivati, da li je ocekivano da jos tamni do poroda ili?
Eto ako neko zna neka napise user posted image

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *