|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Roditeljska nemarnost
22.9.2010 16:45:40   
sara.at
Trazila Sam temu Al nisam pronasla,ako postoji neka se prebaci.
Vec 3dan nemogu u mir da izadjem u svoj vrt Sa djetetom da u miru kafu popijem i da mi djete Bude na zraku da iskoristim ove lijepe dane vec mi se u vrt uvale tudja djeca da vide bebu. Da nebibila pogresno shvacena nemam nista protiv tog nego kako da kazem Toj djeci da nediraju Sa prljavim rukama,bebu Po ruci jer on stavlja rukice u ustauser posted image jucer mi se uvali komsinica Sa dvije Curice Koje Gore od temperature,sline,kaslju i nabili se nad djece na 2cm i Jos diraju psa Pa Ariana i onda Jos donijele zeca i direkt na njega i njegovim rukicama da Ga on gladi,Pa dudu mu na silu guraju u usta,njihova majka nista za to,ona smiriva Psa koji mi skace Po cvijecu user posted image
Stvarno nemam zivaca da izigravam policajca i da tudju bolesnu djecu udaljavam od bebe Al moram Pa on nema Ni mjesec Dana a jutros vec primjetim da kise bas mi bilo tesko.
Kako da skrenem paznju takvim roditeljima a da ih ne uvrijedim,jer ovo prelazi sve graniceuser posted image
Danas Sa soljoom kafe izlazim i Arina u lezalju stavljam a on kao Mace spava na sincu i vec ista ekipa mi ulijece u vrt kao da je to javno igralisteuser posted image
Neznam vise sta da radim,Zar moram svoje djete u Kolica i u Park otici jer u svom vertu nemam mirauser posted image

< Poruku je uredio sara.at -- 22.9.2010 16:48:18 >


_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Roditeljska nemarnost
22.9.2010 17:28:07   
dinciii
Draga moja ja bih im rekla da to nije ok,da je on jos mali i da ne zelim djecu oko njega koja su nahladjena.Tu se nema pravo niko naljutit.Isto tako da zelis malo i mira,mislim to je vec previse dobro je da sutis,ja bih vec pukla!Jer inace nemogu da sutim user posted image Ljubim vas i rjesi to sto prije inace neces imati mira user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Roditeljska nemarnost
22.9.2010 17:33:06   
Anoniman
mozda zvuci grubo al ja bi ih isterala mozda uz neko objasnjenje da beba sad spava dodjite kasnije i tako kasnije opet  i jasno dala do znanja da ne smeju da diraju njemu ruku a pogotovo da mu dudu guraju usta  tako su radili deca od moje zaove a ja sva luda oko njih ne ne ljubi mu ruke ne ne dudu ne diraj  s pocetka lepo a onda stvarno grublje  nije bilo mojoj zaovi drago al sta da radim kad ona samo sedi to promatra a ne kaze nista nisam mogla vise podnetuser posted image

(odgovor članu sara.at)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Roditeljska nemarnost
22.9.2010 17:37:43   
reallove
draga ja te razumijem skroz i sama sam skoro sve to prosla i jos uvijek prolazim...ovdje ima strasno puno djece i uglavnom se svi skupljaju kod nas...dok je bio beba svako dodje i kao ljubi bebu,ljubi bebu a kod mog Emina obrascici crveni i puno bubuljica nekakvih kao da nije beba,pa sada dok je veliki ako se igraju sa njim,gledaju da ga povrijede ili mu kvare igracke namjerno,mame nista naravno,nedavno je mali dosao i namjerno udario igracku o pod i razbio,a to mu je omiljena igracka,meni je pukao film pa sam zagalamila,necu vise da trpim,nekad mi stvarno zao mog malenog...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Roditeljska nemarnost
22.9.2010 17:52:06   
sara.at
Ma nekako mi neugodno sve cekam da majka nesto preduzme a kao krmaca se uvalila u stolicu i nabila naocale i Jos kaze "uh kako je kod tebe fino,bas ovdje ima mjesta za igru" a meni pucaju zivci. Sve Igram na ljubaznost nebi da se zamjeram jer iduce godine pravimo kucu i ovu prodajemo,Pa ovo malo vremena nebi da ispadam Baba-roga Al ovo stvarno ide u krajnost.
Ruke prljave i imedju prstiju se crni i dlake i onda njega tako Po licu rukama stvarno ludim. Sad Sam usla u kucu Sa razlogom moram djete presvuci i dojiti a onda se cuknem u glavu jel ja moram iz vlastitog vrta da bjezimuser posted image izgleda da moramuser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Roditeljska nemarnost
22.9.2010 18:50:20   
Honey3
sara draga to se fino kaze ako majka vec nece da upozori svoje dijete,tu se nemas sta stiditi jer dijete je najpreceuser posted image samo naravno gledati na lijep nacin upozoriti djecu pa ako nastave a  mama ne reaguje, onda fino njoj reciuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Roditeljska nemarnost
22.9.2010 20:14:24   
aldi87
nema ti sta biti neugodno,ipak si u svom dvoristu,na lijep nacin joj kazes,ja bih barem tako....i jos nesto dobronamjerno cuvaj bebu da je ne diraju rukama poslije diranja i igranja s tim psom...jer kod mene je otac nazalost sa 2 godine igrajuci se sa psom dobio pasju dlaku odnosno ehinokokus i to je sve raslo u njegovom organizmu do nekih 40 godina dok nije morao biti hitno operisan i dan danas osjeca posljedice u organizmu zbog toga.

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Roditeljska nemarnost
22.9.2010 22:54:21   
elkina_mala
Saro dusho ti mene iznenadi da valja!!!
ama zeno draga imas li ti usta i jezik,znas pricat hvala Bogu
tvoja kuca tvoja pravila,i plus hallo bona to ti je komsinica nije ti rodbina
iako se naljuti zaboli te,i sama si rekla da uskoro se selite/...
Bogami ja sam rekla,za Bajram mi dosla jetrva sa djecom (isto tako mrljavi,prljavi
itd) zaista nevodi racuna o higijeni i ova mala curica krenula da ljubi Selinu
i ja odmah "nemoj moli te strina ona je jos mala da se ljubi i dira po licu"
i njena mama je skloni...mala je stvarno simpa i zaista voli selinu da gleda
i odmah trci da je vidi i zove ali brate moja beba je meni sve i ako ce ona se "osugati" da tako kazem,eh onda su idu svi po strani ona mi je na 1 mjestu...
Ja sam na pocetku tako cutila,kad odem u grad,aman zeno,to narod bogami nadviruje se nad korpu da vidi bebu,i cim je vide odma
"Oh Boze kako je lijepa,kako je mala,koliko ima?" aj to sve,al jednom neki se nenormalni lik navalio dok sam cekala u labaratoriji,i ja mu fino kazem "molim vas da se ne obracate mojoj bebi tako blizu zbog bakterija" i on se okrenu i ode ehhe
I da ljudski bezobrazluk nema granica,neki dan isla sam sa mm negdje,i tako
u autu sjela da nahranim bebu,dajem joj flasicu i zena fino pridze autu i kaze
"Jao kako je slatka,pa zar vi nju hranite na flasicu,a zasto joj ne dajete sisu ona to treba"user posted image user posted image WTF,,?? ja samo zatvorim prozor...
i molim te reci tim kokoskama da ti nedolaze vishe i ne diraju Arijanceta
jer moze se osugati...
cmokamo vassuser posted image

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Roditeljska nemarnost
22.9.2010 23:38:54   
SailorMoon
Jooj ti si mi stvarno sega od zene. Nisi dosad nikad na usta pala, nemoj ni sad!!!! Ko je hebe. KAd ti se pomoli ti njij ljepo "Gospodjo, ja citavu noc nisam spavala, hocu malo vremena za sebe. Jeli moguce da dodjete neki drugi dan au uostalom djeca su vam bolesna i ja nezelim da se Arian razboli".
De mi reci jeli nasa zena ili Svabica???

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Roditeljska nemarnost
23.9.2010 1:23:37   
Anoniman
Draga imas li ti kapiju na toj svjoj basti, lijepo zamandalis, ako nemas lijepo kazes gospodji, kakva je situacija...Kad ona ne postuje tebe i tvoje dijete par ti budi iskrena i postuj svoje dijete...
Moj mali je rodjen sa bakterijom u grlu i zbog togasmo proveli 7 dana u bolnici, kad smo izasli ja sam lijepo kupila bocice sa alkoholom i svi koji su dolazili u posjetu da vide malenog su prvo isli prati ruke, pa onda im uvalim one bocice...Pusenje ni pod razno, samou kuhinji posto tad nismo imali balkona...
Nedavno smo na Bajram isli u goste gdje imaju sincica od 2 godine, ja te ljude veoma cijenim, ali zena me pita dajem li cokoladu Adrianu, ja rekla niti mu solim niti secerim, a ona ko s poslom dacu ja njemu kad tebe ne bude prisutneuser posted image user posted image , sta fali i ja sam svom davala u toj dobi...Ja lijepo zahvalim ali kad kazem ne onda znaci ne...Sad imamo bastu i  sve komsije imaju macke, nedavno mi usla macka u sobu, ja nisam skontala i legla na krevet gdje mali spava...Da se razumijemo ja obozavam zivotinje ali tad sam poludila...Uzmem macu i komsiji na vrata i lijepo mu kazem da nisam duzna dodatne gimnastike a ni da izigravam cuvara, rekla sam u da postavi mreze na balkonska vrata.....Posteljinu sam odmah bacila toliko dlacurina bilo, fuj

< Poruku je uredio MarinaDK -- 23.9.2010 1:24:57 >

(odgovor članu SailorMoon)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Roditeljska nemarnost
23.9.2010 9:04:46   
chuci
sara_at i meni se dešavala situacija da ne znam kako da reagujem na ljudsku nekulturu kja utiče direktno na mene ili bebu. čovjek uvijek razmišlja da li da i ja budem kao taj neko nekulturna, ili pak ne. meni reakcija zavisi prvo koliko je teška situacija, a onda i od mog raspoloženja. kad sam raspoložena naći ću 1001 način da ublažim (npr u tom slučaju mi ne bi bilo mrsko da odem u šetnju, ili u kuću, ili da djeci tražim druge zabave i igračke samo da moju bebu ne diraju) a kad nisam raspoložena za toleriranje ljudskih gluposti onda odmah odgovaram (u tvom bi slučaju rekla djeci da ne smiju dirati bebu jer su im ruke prljave, da je smiju dirati samo po nogici i to ako odmah odu oprati ruke - imala isti problem sa jednim sinom od zaove jer nije htio da pere ruke kad dođu kod nas, ali nije smio ni dirati princezu, a ako djeca ne reaguju i nastave svoje ponašanje obratila bih se njihovoj majci, i rekla bi de molim te reci im ti da ne diraju bebu tebe će poslušati prljave su im ruke od životinja)


marina DK gdje mi napomenu to za čokoladu. meni su znali govoriti u tom stilu daćemo mi tebi (bebi) kad ne bude mame, na šta sam ja odmah govorila da ne smiju nipošto dati ništa što ja ne dajem, i to ljutito, pa su se svi koji bi to pokušali odmah vadili kao eto ma šalim se ja, ti to ozbiljno shvataš.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Roditeljska nemarnost
23.9.2010 9:51:25   
vjestica
ja kod kuće imam sredstvo za dezinfekciju ruku, pa gostima odmah napomenem da mogu s tim dezinfikovati ruke, ako im je mrsko ići do kupatila da peru  (nevjerovatno koliko ljudi odmah krene da vidi i dira bebu s vrata, bez da su oprali ruke user posted image )
iskreno, mene više brinu prljave ruke od ljudi koji su tek došli iz vana i dirali šteke od haustora, lifta i sl, nego od životinja, pogotovo ako su kućne (od njih se ne treba bojati ehinokokusa, to nije pseća dlaka, nego vrsta crva,koja se nađe kod pasa lutalica, jer kućni psi dobijaju tablete protiv istih)
djeci, ako im već roditelji ne skrenu pažnju, odmah zabranim da diraju bebu, bez obzira jesu li prali ruke ili ne, kažem beba se nes mije dirati
a što se tiče obzira prema komšinici, ako ona nema obzira prema tebi, ašto bi ti trebala imati prema njoj user posted image
reci joj šta je i kako je, pa nek se ljuti
bolje i da se ljuti, pa će te ostaviti na miru user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Roditeljska nemarnost
23.9.2010 10:12:18   
M kao Mama
Ma, ja ne vidim razloga za neku zebnju, pogotovo ako ta tvoja kona nije sa naših prostora, odnosno ako je strankinja, vjeruj mi šta god da joj kažeš neće se naljutiti, samo je pitanje nakon kojeg puta će skontati šta joj želiš kazati.


Ja bih joj lijepo koliko danas očitala bukvicu, da želiš mira, da može doći, ali e svaki dan i taj dan kada dođe da djeca moraju biti zdrava i čista, jer ti si svoju trudnoću jedva izdeverala i ne pada ti napamet da život svog djeteta stavljaš tako svima na pladanj, a i da nije tako beba je mala i nemaju šta bolesna djeca da se vrzmaju oko njega. Izvini joj se, kaži da znaš da je tvoj sin njenim curicama interesantan, ali neka im pokuša objasniti da je on još mali, da čak on njih ni ne vidi, pa kada poratse bit će vremena za igru.



(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Roditeljska nemarnost
23.9.2010 10:14:39   
Nedi
I kod nas isto bilo dok mi nije prekipilo...oni kojima sam rekla da ne puše - nikad više niti su nazvali niti došli, a i ostali su se durili što moraju prati ruke i sl i dan-danas to spominju u negativnom kontekstu.
Meni je zdravlje mog djeteta najvažnije svi ostali sikter

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Roditeljska nemarnost
23.9.2010 10:24:47   
Ilhana RR
Sara.at... pretpostavljam da ti je kona austrijanka i takodjer pretpostavljam da je kao svedjani i zato ti kazem ja da sam na tvom mjestu rekla bi da neulaze i nepriblizavaju se bebi... cuj da ti bolesno dijete dira bebu? ili da zeca stavlja?

To je kod njih sasvim normalno... kod njih nepostoji dosta stvari sto se kod nas gleda... i njima ako kazes nesto tako oni se nece ljutiti sigurno vec ce ispostovati to sto si rekla...

a kad je moje dijete upitanju, ljutili se neljutili ono ce biti kako ja kazem pa ko god da je...

I kao sto Marina rece, zamandali vrata da nemogu uci... reci muzu da napravi ogradu kakvu ako vec nemate... ima gotova u OBIju pa neka je samo postavi... to mu je od prilike 2 sata posla...


Mojoj Lamiji dok nije posla u vrtic nije nikad nijedno bolesno dijete prislo nit je smjelo... jer djecije bakterije se lakse prenose i jace su nego od odrastli... moj babo je dolazio i gledao Lamiju kad se tek rodila kroz prozor ispred stana jer je bio prehladjen tada...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Roditeljska nemarnost
23.9.2010 10:41:49   
vjestica
ne kontam kkve veze ima jeli konanaša ili Austrijanka user posted image
eto kod nas nema bezobzirnih ljudi
ma ima toga svugdje
meni je neki dan jedna glupača, (kad je moram tako nazvat, ali nemam drugog naziva user posted image ) prišla prehlađena sa virozom, kao samo ću ja vako iz daljine vidjeti bebu, kad odjednom kaže ispade joj cucla i uze je da joj stavi user posted image onakvim rukama, em prehlađena, em tek iz grada , iz trole, ko zna šta je dirala
i to kad prije uze, da sam ja jedva uspjela uzet joj cuclu, da ne da bebi i odmać kolica, da joj ne puše u kolica i unosi viruse
a da ne spominjem koliko njih moram vraćat jer se s vrata zalete kod bebe da ne skinu cipele i ne operu ruke user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Roditeljska nemarnost
23.9.2010 10:42:54   
veeseelaa
ja s tim ne bi imala problema, lijepo im u facu kažeš, čemu ustručavanje?
nekim ljudima ne možeš drugačije nadoglaviti izuzev da budeš bezobrazan, ako je skretanje pažnje uopće bezobrazluk user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Roditeljska nemarnost
23.9.2010 10:47:17   
dzeni_nl
samo cu ti napisati moj slucaj pa ti sama odluci.

sedam dana nakon rodjenja moje malene dosli su braca od mm sa zena i djecom. maleni od djevera je bio bolestan, gripa u pitanju. subotom su bili kod nas, vec u utorak mm je dobio gripu, a u srijedu malena ne moze da dise koliko je prehladjena i nosic joj zaceplje, otac od malenog isto dobio gripu, a maleni poslije toga ozdravio. moja beba se jos uvijek pati sa nosic i jos nikada da prodje, traje vec 9 dana.

ja sam sutila kada su dosli nisam mogla nista da kazem, jer je taj njegov brat privi put bio kod nas, pa mi je bilo nezgodno, a i onako non stop pregovaraju mm sto opominje djecu da ne diraju stvari koje nesmiju da diraju i da paze, vidim da im je krivo al mm kaze da ga ne znaima kada oni nece da opomenu hoce on, neke se stvari i pravila moraju znati.

eto ja sam sutila, ali zato sada deveram sa njenim nosicem i disanjem, pa ti sama vidi da li ces i dalje da sutis i trpis ili ces fino gospodji da objasnis neke stvari. zdravlje tvog djeteta ti je najprece.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Roditeljska nemarnost
23.9.2010 10:52:29   
Hanady RR
Saro ti si mene iznenadila....
ja sam imala odjećaj da si ti žena bez dlake na jeziku u bilo koj situaciji a u ovakvoj
'' jucer mi se uvali komsinica Sa dvije Curice Koje Gore od temperature,sline,kaslju i nabili se nad djece na 2cm i Jos diraju psa Pa Ariana i onda Jos donijele zeca i direkt na njega i njegovim rukicama da Ga on gladi,Pa dudu mu na silu guraju u usta,njihova majka nista za to,ona smiriva Psa koji mi skace Po cvijecu''

ja sam mišljenja da u istu nebih trebala ni doći.

ja ne znam šta drugo da ti kažem nego da iskoristiš svoje glasone sposobnosti i objasniš da ne dozovoljavaš nikakvu komunikaciju sa svojim djetetom.

ja sam shavtila da je to tvoj vrt pa oni kada vide da si tu dođu da vide tebe i bebu...
ako je tvoj a ne zajednički tipa živiš u zgradi pa svi imate pravo na isti onda reci da dok ti beba ne bude veća i jača nemaš namjeru da se boriš sa virusima i bakterijama.

Ako je to zajednički vrt....
onda draga moja za dobro svoga djeteta kafu pij u kući a sa bebom šetaj po parkićima gdje te neće niko gnjavati.

ja sam imala situaciju komšinice koja je 15 dana prije rodila kćer a ima sina od 8 godina. Ona mene zove da mi dođe na kafu poslijepodne a ja znam da je na bolovanju je djeca su joj bolesna....
Ja joj fino kažem...pa bolesna ti djeca hoćeš sa njima ili bez njih...time joj dajući do znanja da mi ni ona ne dolazi ( farah imala 7 mjeseci tada)...a ona spusti slušalicu. ja kontam ljzta...ma briga me....
kad zvono na vratima...die ona sa svojojm regemndom...
ja je pogledam...nosi maramice, sirupe, pumpice i čuda i pošla sa djecom meniuser posted image
Lijepo sam joj rekla:
uz najbolju volju poštujući te kao ženu, majku i komšinicu ja te u svoju kuću primiti ne mogu''user posted image
A ona meni kaže..joj a mali mi ima temepretauru kud ću sad opet nazad...jer neživimo baš blizu treba poršetati...
ja joj kažem sad ću ja tebi taksi zovnuti i pare dati ali ovo što si ti zamislila jer je njima dosadno kući nema šanse.

Otišla je naravno...
Nikada mi više nije došla...
dođe njena mama sa djecom al ona nikada...
i nemora koji će mi vrag žena koja bolesnu djecu voda po mahaliuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Roditeljska nemarnost
23.9.2010 10:56:47   
veeseelaa
ne kontam od kuda ljudima sloboda da ušetaju u tudji vrt, strašno
Prestrašno
Ja skoro izašla s malenom u baštu odmah me komšije saletjele, od toga mi nije dobro, pa halo ja nikog neznam? pa kako se neko može obraćati osobi i gnjaviti je a uopće je ne poznaje?
Jedan se maleni s mamom natakario na ogradu i oni nešto pričaju li pričaju, ja samo uzmem dijete i odem
Stvarno ne vidim razlog za razgovor preko ograde, dobacivanja i upadice, pa ne daju mi da vrijeme provedem s djetetom kako ja želim
Još malo pa bi garant preskočili ogradu user posted image user posted image user posted image
i prosto se pitam od kuda ljudima zelja, potreba i vrijeme da gnjave drugeuser posted image
a jedna malena petogodinjakinja kad god izadjem iz kuce je vani user posted image  i sve dok ne udjem u auto doziva me i mene i malenu da se mahala ori user posted image  ne mogu da vjerujem hahahahah
a neki dan je sama ula u na vrt i igra li se igra hahahah ko svoj na svome
Prosto ne mogu da vjerujem sta je s pojedinim roditeljimauser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 23.9.2010 11:04:07 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Roditeljska nemarnost
23.9.2010 11:21:13   
Anoniman
Evo sjetih se jednog mog uzasnog dozivljaja, kad je A trebao na 2 vakcinu, odemo kod moje doktorice, pitam ja posto je jos uvujek imao alergije i tjemenjace po  glavi, hoce li vakcina smetati...A ona kao da mu vidi glavicu i poce noktima grebati, skidati tjemenjacu komadine debele skida a beba place, ja pogledam malo bolje, imam sta vidjeti....kod nje nokti dugi  crni se ispod njih, zemlja valjda....user posted image user posted image user posted image Ja planula istog momenta...Odmah sam joj rekla da je los uzor kao dr a higijena na niskom nivou....Nista ona kao desava se, ovo ono....user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Roditeljska nemarnost
23.9.2010 11:53:54   
sara.at
Dosta Sam tolerantna i mogu da trpim Al kad mi pokipi user posted image
Moj vrt moja kuca i opet nema covjek mira odvrstnoo.

Marina Problem sa mackom Sam slicen imala i nakon niza upozoravanja da mi Macke ne kaka Po cvijecu,da mi ne unistava travu jer Pisa i onda trava izgori,da mi je krov od Cabria unisten od lezanja i grebanja,da mi saksije ne Obara,da nemogu Balkon otvoriti ona udje i Koprca se u cupavom tepihu a dlake samo lete Po kuci, dok jednom nisam rukom izmet uhvatila u cvijecu tad Sam Koni izmet u vrecicu i nakacila na vrata i rekla da ide na selo i kupi 1000m2 i onda pusti Macku da je stalno vani a ovdje sljedeci put il Cu je tuziti il ce mm macu otrovati rijesen slucaj Macku od ljetos nisam vidjelauser posted image

Al ovo pretjera sve Granice pristojnosti da Sam jucer Ko zbunjeno Tele gledala kad su mi marsirali Po vrtuuser posted image

Ilhana nemam ogradu i nikad nam nije bila potrebna jer prije se pitalo jel imas vremena il smijem Li UCI,ja neznam sta se promjenilo jer ja sigurno nisam.
Ona je svabica Al nije bitno ima i nasih da se zaprepastis,moja kolegica ima komsinicu gora nego sena internetusa Kö God joj dodje ona viri preko ograde toj bih ja davno Oko iskopala.
A ovo ponovil se i danas lijepo Cu joj skrenuti paznju da ovo nije javno igraliste i djecu poslati van Pa neka se ljuti Koliko oce, meni Film Lugano kipiuser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Roditeljska nemarnost
23.9.2010 12:59:45   
Emmy
Draga Saro, ja te razumijem, a vidim da smo svi imali slicne situacije.  Najvaznije ti je zdravlje djeteta.  Meni je moja dr. koja mi je vodila trudnocu rekla da je njen suprug (koji je takodjer ginekolog) za sve goste pripremio maske za lice (za one koji zele da vide bebu), jer je njena beba bila "zimska" beba, tj. u periodu kada gripe haraju.  Bronhiji bebe su kao paucina, sad zamisli ne daj Boze da se tako maleni razbole. Oni se tek privikavaju na ovaj svijet, imat ce kada kupiti bakterija i virusa i sticati imunitet, zastiti to maleno u prva tri mjeseca, mozes im lijepo objasniti tvoje bojazni i da smatras da bebi treba sna, odmora i tisine, a kada poraste onda ce se igrati. Ja takve ljude jednostavno ne razumijem, kao sto je jedna moja drugarica meni odgovorila kad sam joj rekla da joj ne mogu doci, jer mojoj malenoj nosic curi da ne bi njenoj preslo - kaze ona sta ima veze moja svakako pije antibiotik ne moze joj nista bitiuser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Roditeljska nemarnost
23.9.2010 13:16:13   
sara.at
Nevjerojatno Al zena mi dodje sad Sa komadom kolaca i pita da nema koja cigara od mm jer je njoj nestalo,ovo vise je za smijati seuser posted image
Sreca dosla dosla je sama i samo uzela cigaru i malo pricala i Ode jer joj dolaze svekrva i svekar.

Emmy ta Tvoja kolegica bas izgorila Po glavi djete Stopa Sa antibioticima i Jos bi da se opet razboliuser posted image
Kazem ja ljudskoj gluposti nema krajauser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Roditeljska nemarnost
23.9.2010 20:52:45   
Anoniman
Ja bih skrenula pažnju djeci.  Oni to rade od dragosti i iz neznanja.  Ako ih roditelji nisu ili ne mogu naučiti onda im treba fino objasniti.  Ja sam imala istih problema sa dječicom iz zgrade.  To su ljubazna i kulturna djeca, uvijek mi otvore vrata od zgrade i lifta kad bih ja naišla sa kolicima, ali im je bilo obavezno da pokušaju pomilovati Esmu.  Moram ih svaki put upozoravati da ne smiju dirati malu djecu i oni me poslušaju... do slijedećeg puta... opet pokušaju i ja ih u tome prekinem.
Također imam djevojčicu na spratu koja strašno voli moju Esmu i obavezno pokušava da je poljubi.  Njena mama (medicinska sestra da Pedijatriji) uvijek je opominje i ruži zbog toga.  Jednom je malena ugrabila da poljubi moju Esmu prije nego smo njena mama i ja reagovale.  Esma je za 5 minuta imala osip na obrazu, koji je srećom brzo nestao. 

(odgovor članu sara.at)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *