|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:03:09   
Schecherlemica
Evo drage forumasice prenosim jednu molbu od nase Ene23.
Ona je jucer ujutro dobila porodjajne bolove,a sinoc je otisla u bolnicu.
Upravo mi se javila,otvorena je tek 3cm,a redovni trudovi traju vec dvanaest sati.
U smjeni je dr.Puzic,ali je pustaju da se otvara prirodno.
Ona je vec jako napacena i iscrpljena i sada joj treba nas savjet.
Da li traziti CR,kako uopce traziti CR ako nemas stelu i sta raditi...
Ako neka moze pomoci savjetom molim vas,javite se...
Nadam se da sam dobro prenijela njenu poruku.
Zaista se vec mnogo napatila i pitanje je koliko jos.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:05:59   
Anoniman
Bas mi je zao, znam da trazis savjet ali ako joj nije pukao vodenjak i ako je sa bebom sve ok ne vjerujem da ce joj raditi CRuser posted image , zao mi je sto se pati, nemam pojma kako je sa podmicivanjem,user posted image

(odgovor članu Schecherlemica)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:06:21   
Visnja RR
mozda dok joj ti javis ona vec bude na stolu za porod...
a za CZ nek pita doktora...mada kolko znam njega on ce reci NE ...i da ceka prirodno... tako mi je zao sto se pati... user posted image
nek joj dragi Bog da da sto prije patnju zamjene suze radosnice kad ugleda svog andjelcica user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:07:27   
Amrino
Mogu misliti kako joj je...ali ja bih pokusala izdrzati jos malo i ici prirodno. Jer poslije toliko sati bolova ici na carski je najgora opcija- ako BAS ne mora. Mislim da ce se ona aBd brzo otvoriti...I kod mene je bio slican porod...trebalo mi je jedno 10- 11 sati da se otvorim 3- 4 prsta a ovo ostalo se ovori za sat! Znaci daj joj veeeeeliku podrsu od nas i neka proba izdrzati. Poslije ce joj vjerovatno dati drippa ce ici jos brze a carski je najgora opcija. Puzic je dobar strucnjak i vjerujem da zna sta radi!
Samo joj salji mnogo poljubaca i reci da smo uz nju i njenu bebicu! Neka se drzi- dise i sve ce to brzo biti gotovo!!!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:07:47   
Visnja RR
Neka njen muz trazi doktora i nek porazgovara i pita-trazi! to je jedino sto kao savjet mogu reci

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:08:29   
Schecherlemica
Hvala vam mnogo drage moje...
Ma rasplakala sam se kad sam dobila poruku.Toliko mi je zao,a zaista sta raditi u takvoj situaciji.
Nadam se i ja da ce sve biti ok,molim se za nju...



_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:09:40   
Tidzi
Nemam savjeta, jer ne znam kako to dole funkcionira kod nas oko porodjaja i CR, samo sam htjela poslati dobre vibrice da se sto prije porodi, da sve prodje u najboljem mogucem redu prirodno ili na CR i da sto prije ugleda svoje maleno!!!

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:11:57   
acudesa
duša slatka jest mi je žao, joj ja ne znam, možda da sačeka još malo da se otvori, da ne ide na CR kad je već skoro gotovo
ja sam 13 sati imala bolove, pa se tek onda skroz otvorila, ali sam ipak morala na carski radi nekih komplikacija
nadam se da će joj se to sada ubrzati, mogu li joj išta dati za ubrzavanje otvaranja
gdje joj je muž neka malo pogura kod puzića, on je dobar ljekar ali ga treba ko i sve..
javi šta je bilo


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:12:14   
Visnja RR
I da...ljubi je od svih nas... ako ikako moze nek izdrzi jos malo... lakse ce se oporaviti... jer tako napacena bice mnog teze nakon CZ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:14:46   
bebbe RR
Joj, baš mi zao da se pati! Nadam se da ce se uskoro poroditi, bez velike patnje, bilo prirodno bilo na CR.  Da sam na mjestu njenog muza ucinila bih sto Visnja predlaze. Inace, moj prvi porod je bio takav - otvorena 1 cm, a 48 sati trudova. Na kraju je bilo prekasno za carski, pa su me porodili na vakuum. Ko je to prosao, zna o cemu govorim, zato se nadam da ce joj cim prije pomoci. 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:21:27   
pocahontas
slicna stva rje bila i kod mene s tim da je meni curila plodna vida a otovrena bila 3 prsta dva dana sa bolovima...kada je dr. vidio da nemam vise snage niti sam naspavana onda me prikljucio na drip i sve bilo gotovo za 2h...dakle, carski ako ne mora neka ne trazi, kada je vec dogurala do 3 prsta i osjetila bolove neka trazi drip radje....cudi me da je toliko drze i da joj to ne daju kada je vec takva situacija...sretno, drzim joj fige i neka se aBd porodi danas kao i moj Rafael prije tacno tri mjeseca :) znam kroz sta prolazi, sjecam se svake minute....

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:23:05   
mamin_zivot
Ma uzas su, puste te do zadnjeg da se patis, moji su bolovi trajali od subote, a u utorak rodila, nisu me htjeli primiti, tek u ponedjeljak navece. Ukljucili su mi drip kad sam bila otvorena 3-4 prsta ujutro u utorak. Ako se otvara neka ide prirodnim putem ipak je bolje.
Acudesa u pravu si neka malo pogura, nazalost tako moramo i radjati sa stelom!
I ja sam primljena na taj nacin kad je muz poduzeo ono sto oni zele.
Neka joj je dragi Bog na pomoci, izdrzi ENA!!


_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:24:43   
Schecherlemica
Poslala sam joj sms i prenijela vase savjete.
Hvala vam mnogo.
Nadam se i molim Boga da sve prodje sto prije i da nasa Ena zagrli svog Mikija...


_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:25:08   
nikita
uh bas mi je zao...ja ne znam sta bih rekla jer nemam  iskustva...molim Boga da sto prije ugleda svog Mikija i da ce kako kazu sve ostale mame...zaboravit na to...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:25:53   
adannn
Nemam ni ja savjet,osim user posted image podrške našoj Eni,da izdrži i sve će biti ok.Nadam se da će uskoro ugledati svoje najdražeuser posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:26:39   
mnn
 a joj jadna Ena.user posted image user posted image user posted image ..mogu misliti kako joj je..svake minute bolova se sječam i onda me još kad dobijem3dan podjseti kako je to...uh poludim...

neka pita doktora za savjet i neka joj daju drip kad je več toliko otvorena.ako je jako umorna od svega onda bi joj bilo dobro da traži carski rez.

neka joj dragi bog daje snage da sve to preživi.i puno sreče joj želim da sve prodje super.

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:26:49   
pocahontas
mozes joj reci da ako vise nema snage obavezno nesto pojede, ne puno kolicinski vise da je kaloricno...recimo badema i cokoladica i soka...da ima snage da tiska kada dodje vrijeme...ubrzo nadam se...ma neka trazi drip vjeruj mi...sretno once again :)

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:29:50   
mamin_zivot
Samo neka muz trazi nadleznog doktora u smjeni!!! Neka joj ukljuce drip, sve ce brze ici.

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:32:17   
mamabb
Uh..kad pročitam ovako nešto navire mi moj porod brrr...neka joj dragi Bog pomogne i da se što prije i hajrom porodi.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:42:32   
Hanady RR
neka kaže svojima da dođu na varat i traže Puzića daju mu 50-100 Km koliko mogu i zamole da ubraz...on će joj pući odmah vodenjak uključiti drip i za pola sata je godtova. SIGURNO....PROVJERENO IZ LIČNOH ISKUSTVA!

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:43:39   
Skvo RR
Hoces PP-om da ti posaljem Puzicev mobilni, pa ako je toliko zagustilo neka ga nazove njen muz i mogu dogovoriti da malo to ubrzaju.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:47:23   
Saraya
IZVORNA PORUKA: pocahontas

mozes joj reci da ako vise nema snage obavezno nesto pojede, ne puno kolicinski vise da je kaloricno...recimo badema i cokoladica i soka...da ima snage da tiska kada dodje vrijeme...ubrzo nadam se...ma neka trazi drip vjeruj mi...sretno once again :)


Potpisujem... user posted image

Je li joj pukao vodenjak??? Moze traziti da joj probiju vodenjak, to ce, takodjer, ubrzati otvaranje, ali ce joj bolovi biti jaci... Na carski niposto(ako bas ne mora)!

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:47:50   
pocahontas
ovo sve pod predpostavkom da plod nije ugrozen tj da moze izdrzati drip i prirodan porod...ma valjda doktori najbolje znaju sta rade...nadajmo se...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:50:29   
Skvo RR
Poslala sam ti na PP broj!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Savjet,molim vas!!!
22.8.2009 14:53:14   
Hanady RR
Puzić je super doktor, najbolji on žene nepati...carski ni pod razno... ako je on danas porodi sutra je sa svojom dragom bebom kući a bol od prirodnog poroda brzo prolazi, bol od carskog je mnogo duža a narednih 7 dana u bolnici pakao. Bodri je da istraje kad si već sa njom u kontaktu...prirodni porod je najbolji i za nju i za bebu.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *