|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sirup legofer
29.9.2009 14:40:25   
bellma
Pozdrav svima..
Imam jedno pitanje za mamice, moj sin ima 14 mj, i kad je vadio krv prije nekoliko dana vidjeli smo da je malokrvan, dr mi je rekla da je to vjerovatno dobio od mene u trudnoći..
Preporučila nam je sirup Legofer, ali on nikako neće da ga pije, interesuje me dali je neko imao iskustva sa tim sirupom i ima li nekih nus pojana..

Hvala


< Poruku je uredio maja78 RR -- 24.5.2012 14:25:20 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: sirup legofer
29.9.2009 14:45:59   
majki
Pokušaj mu ga dati sa sokom ili čajem, nisam sigurna da li može i u mlijeko.
pozdrav

(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: sirup legofer
29.9.2009 14:46:54   
seka87
ja sam taj sirup pila u trudnoci zbog nedostatka zeljeza a za djecu stvarno neznam nadam se da ce netko vec da ti odgovori!!!

_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: sirup legofer
29.9.2009 14:52:57   
neki
Moj Said je pio legofer nedavno,nema nuspojava,malo je gorak,pa sam mu ga ja mijesala sa cajem,a nekad ga je znao i samog popiti...Obavezno uz taj sirup uvedi uporedo vitamin C,to su ti doktori trebali reciuser posted image

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: sirup legofer
29.9.2009 14:58:17   
Atarka
Taj sirup se daje bez problema maloj djeci i obicno ga ne odbijaju jer je bas finog okusa, za razliku od mnogih drugih sirupa sa zeljezom gdje bas osjetis okus metala u ustima. Mozes ga pomijesati sa necim sto voli, mozda sok od borovnice ili visnje. Nemoj s mlijekom. Aha, mora ici prije jela, jer hrana ometa njegovu apsorpciju, a nuspojava nema ako ga koristis kako ti je dr.rekao. I ne znam jesu li ti rekli da uzmes onaj mali djeciji Plivit C od 50 mg, zdrobi ga kasicicom i pomijesaj svaki put kad budes davala sirup, to je jako bitno za prelazak zeljeza u krv. Radim u apoteci pa ti govorim iz iskustva.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: sirup legofer
29.9.2009 15:03:30   
bellma
Samo imam još jedan problem dr mi je to sve rekla za vitamin c i sta da jede, ali nije rekla koliko da pije sirupa pa su mi u apoteci napisali 2x7,5ml, a to mi je nekako puno jer sam i ja tako pila kad sam bila trudna.
Dr je rekla da mu nije bas puno nisko zeljezo ali eto da je manje od normalnog pa mi zato puno da mu toliko dajem..

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: sirup legofer
29.9.2009 15:06:51   
Atarka
Koliko ima kila mali? Po tome se racuna.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: sirup legofer
29.9.2009 15:07:46   
bellma
12 kg

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: sirup legofer
29.9.2009 15:19:46   
Atarka
E onda ovako: daje se 1,5 ml sirupa po kg tjelesne mase podijeljno u dvije doze. Po tome bi cak mogla dati 9ml (12 x 1,5 je 18, podijeljeno sa 2 je 9), ali obicno su djeci tog uzrasta davali 5-7,5 ml. Da napomenem da je doziranje individualno i da te doze odredjuje pedijatar te se ne bih htjela petljati, ali ako vec nije napisao dozu, a mali nije puno anemican doza od 5ml ujutro i 5 ml navecer je sasvim ok, a nece mu nista biti ni od 7,5ml. 

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: sirup legofer
29.9.2009 15:23:26   
bellma
Atarka, hvala ti puno na pomoći..
Vidim da ti je termin poroda uskoro, pa zelim ti sve najbolje i da akb sve dobro prođe..Puno sreće.

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: sirup legofer
29.9.2009 15:25:21   
Atarka
Hvala Bellma,
Nadam se da sam ti bar malo pomogla. Pozz

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: sirup legofer
30.9.2009 11:50:04   
emy24
IZVORNA PORUKA: neki

Moj Said je pio legofer nedavno,nema nuspojava,malo je gorak,pa sam mu ga ja mijesala sa cajem,a nekad ga je znao i samog popiti...Obavezno uz taj sirup uvedi uporedo vitamin C,to su ti doktori trebali reciuser posted image

i ja sam svom sinu davala legofer sa c vitaminom,izmrvim mu u kasikicu tableticu i pomjesam sa sirupom,naspem sirup u spricu i postepeno mu dajem


_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: sirup ceclor
18.1.2010 12:48:19   
Anoniman
Da ne otvaram novu temu promjeniću ovdje naziv pošto imam pitanje u vezi ovog sirupa ceclor...
Maleni je dobio ovaj sirup da pije zbog kašlja ali počele su se pojavljivati fleke na licu kao kod ujeda komarca i često se češe se po glavi a ove po licu ga ne svrbe.
Nije do sada imao nikakvih alergija tako da sam odmah posumljala na ovaj lijek, i prestala sam ga davati te odoh večeras pedijatru...
Je li imao ko sličan problem. Zabrinuta sam zato što se fleke povuku i ponovo jave a prestala sam davati sirup... od hrane ništa nije jeo novo i neuobičajno.


(odgovor članu emy24)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: sirup ceclor
18.1.2010 12:52:08   
Skvo RR
Umina mala rodica, je imala isti problem! Mislim, da joj je trajao osip jedan dan poslije prestanka uzimanja antibiotika.
U svakom slucaju otidji kod pedijatra. Forsiraj mlijeko danas, radi kalcija!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: sirup ceclor
18.1.2010 12:53:09   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: Breskva

Da ne otvaram novu temu promjeniću ovdje naziv pošto imam pitanje u vezi ovog sirupa ceclor...
Maleni je dobio ovaj sirup da pije zbog kašlja ali počele su se pojavljivati fleke na licu kao kod ujeda komarca i često se češe se po glavi a ove po licu ga ne svrbe.
Nije do sada imao nikakvih alergija tako da sam odmah posumljala na ovaj lijek, i prestala sam ga davati te odoh večeras pedijatru...
Je li imao ko sličan problem. Zabrinuta sam zato što se fleke povuku i ponovo jave a prestala sam davati sirup... od hrane ništa nije jeo novo i neuobičajno.




ceclor je na bazi jagode pa mu mozda to smeta, neka si prestala davati


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: sirup ceclor
18.1.2010 12:55:08   
D_K
IZVORNA PORUKA: Breskva

Da ne otvaram novu temu promjeniću ovdje naziv pošto imam pitanje u vezi ovog sirupa ceclor...
Maleni je dobio ovaj sirup da pije zbog kašlja ali počele su se pojavljivati fleke na licu kao kod ujeda komarca i često se češe se po glavi a ove po licu ga ne svrbe.
Nije do sada imao nikakvih alergija tako da sam odmah posumljala na ovaj lijek, i prestala sam ga davati te odoh večeras pedijatru...
Je li imao ko sličan problem. Zabrinuta sam zato što se fleke povuku i ponovo jave a prestala sam davati sirup... od hrane ništa nije jeo novo i neuobičajno.




moje su od ceklora znale dobiti proliv..
u svakom slucaju - odmah prekini i idi da ti daju drugi lijek. do tada puno caja i tekucine da se izbaci iz sistema..

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: sirup ceclor
18.1.2010 12:56:15   
Anoniman
A meni rekli da ne dajem mlijeko kao može pogoršati kašaljuser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: sirup ceclor
18.1.2010 13:00:31   
lilix
mi smo jednom dobili osip od ceclora, nazvala peddijatricu i ona rekla da odmah prekinemo sa davanjem sirupa; a pokušaj djetetu dati čaj od šljeza ili čaj koji se napravi tako što staviš pola mlijeka a pola napravljenog čaja od žalfije i u to staviš malo meda, naravno ako je djete starije od godinu, nama je to uvijek smirilo kašalj

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: sirup ceclor
18.1.2010 13:06:08   
mamana
Breskva daj mu Prilife da mu se obnove "dobre" bakterije koje pospješuju varenje, naruši se nihova ravnoteža uzimanjem antibiotika i onda izlaze te fleke. .Moja djevojčica je pila Pancef i ja sam joj davala  Prolife, jer je to malo jači antibiotik i usput to je  najbolji antibiotik kad u pitanju infekcija gornjih i donjih dišnih puteva, ako ti taj Ceklor ne pomogne da znaš. Pošto nama Ceklor nije pomogao, još je dobila temperaturu kad ga je počela piti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: sirup ceclor
18.1.2010 13:15:25   
Lejla Ka
Ceklor je antibiotik, predpostavljam da nije prepisan samo zbog kašalja. 
Ako flekice izgledaju kao kad se ožariš, pojavljuju se, spajaju među sobom, i iz čista mira nestaju, opisuješ urtikariju. Ona se javlja kao alergijska reakcija na neki alergen. Ja nisam medicinske struke, ali smo se napili Ceclora, a i odradili poveliku količini urtika (kčer mi je alergična na nešto u bašti, još nismo izolovali tačno, a sin je odreagovao, dosta burno i slično tvom, na Dukatov LGG). Moja pedijatrica mi je na podužem razgovoru nakon ove sinovljeve epizode rekla da ako se organizam više ne izlaže alergenu (znači, ne daješ mu više ono na što je reagovao), u roku od tri dana bi trebala primjetiti smanjivanje simptoma i potpuni nestanak. Ako on i dalje "konzumira" alergen (kao što je moj sin, jer sam sumnjala ne neke druge stvari i njih izbacila iz upotrebe) alergijska reakcija se pojačava u smislu širenja flekica na udove, pa na trup (mom su u prvom momentu i šakice bile nabuhle kao balončići). 
Svakako se posavjetuj sa pedijatrom, zbog prekida antibiotske terapije, a i zbog alergijske reakcije. 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: sirup ceclor
20.1.2010 11:24:33   
Anoniman
Bili smo kod pedijatra dobio je injekciju i flonidan sirup i naravno obustavili smo davati ceclor. Pojavljivao se osip još dok nije kakio.

Sigurna sam 100% da je sirup izazvao alergiju jer kad vratim film poslije prve doze je povratio a mi mislili da se prejeo, tu noć nije spavao stalno se budio i plakao, druga doza lijeka je bila ujutro i u toku dana počinju se pojavljivat flekice al jedna po jedna pojavi se pa nestane,kontam da nije od mandarina (al jeo ih je i prije), ponovo buđenje i plač u noći,treća doza lijeka ujutro i počinje osip po cijelom licu nije mi padalo na pamet više da dam lijek odmah smo otišli pedijatru i u neželjenim efektima piše-nesanica, hiperaktivnost i raš kože...Sad me je tako strah bilo šta dati od lijekova a oni će vjerovatno dati zamjenu jer se upala grla i kašalj nisu sanirali.user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: sirup ceclor
20.1.2010 11:30:26   
Mya_81 RR
Breskva user posted image user posted image user posted image user posted image

Baš mi je žao...ljubi dječaka i želim da kašalj i upala odu što prije user posted image

Mi nismo imali nikakve osipe od sirupa, ali zato smo imali proljev. Sad pijemo Zinnat i prvih nekoliko stolica je bilo malo vodenasto, ali nije bilo tako strašno i često kao od Ksiklava ili klavaksa (ne sjećam se šta je pila)...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: sirup ceclor
20.1.2010 13:08:32   
Lejla Ka
Ceclor je koliko se ja sječam penicilinski, pa je najvjerovatnije on uzrok alergije. Nemoj se sekirati, nije to ništa strašno, proći će, a pedijatar će ordinirati adekvatnu zamjenu.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: sirup legofer
18.4.2012 21:41:07   
agav
Zdravo svima moze li mi neko pomoci..dobili smo sirup legofer za zeljezo,danas sam mu prvi put dala ujutro i uvece po 7,5ml sirupa i dobio je proljev vecras zelena mu stolica jeli to normalno ili se trebam zabrinuti...Unprijed hvala

(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: sirup legofer
18.4.2012 21:42:20   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: agav

Zdravo svima moze li mi neko pomoci..dobili smo sirup legofer za zeljezo,danas sam mu prvi put dala ujutro i uvece po 7,5ml sirupa i dobio je proljev vecras zelena mu stolica jeli to normalno ili se trebam zabrinuti...Unprijed hvala



a, šta piše u upustvu kakvbe su kontraindikacije

(odgovor članu agav)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *