|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sociva ili naocare na porodu
1.10.2011 10:33:00   
Gift
Nosim sociva od srednje skole, naocare ponekad, u trudnoci mi se dioptrija povecala na -5, pa koristim jednokratna sociva, a nisam promjenila stakla na naocarima, racunajuci da ce se mozda dioptrija poslije smanjiti...kako dr. kazu da mogu roditi prirodno, zanima me da li je neko isao na porod sa socivima ili se obavezno skidaju, pa da pripremim naocare...

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sociva ili naocare na porodu
1.10.2011 10:38:28   
Skvo RR
Ja bi ih skinula..ja moja nisam nosila.(ali ja ih generalno ne volim)....a naocale sam imala pored sebe.user posted image kao da sam sta imala gledati...user posted image
Ma bahata sam pravo..ne smijem ni otici provjeriti dioptriju.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sociva ili naocare na porodu
1.10.2011 10:41:18   
Gift
ja sam pravo corava bez sociva, a ne volim osjecaj kad nista ne vidim...ja ih ne bih skidala, al reko mozda se mora, sta ja znam...da odem mjenjat stakla na naocarima za svaki slucaj user posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sociva ili naocare na porodu
1.10.2011 11:47:53   
balasgirl
Ja sam išla na porod baz naočala, ali ja sam imala CR. Pitala sam da ih imam bar do sale dok me voze, ali nisu dali. S obzirom da ti je dioptrija - 5, trebala bi se raspitati o načinu poroda. 

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sociva ili naocare na porodu
1.10.2011 12:41:16   
Gift
balasgirl, obavila sam ja pregled ocnog dna na GAK-u i rekli su da sad za sad mogu prirodno, a otici cu jos jednom prije termina...

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sociva ili naocare na porodu
1.10.2011 13:10:44   
soraya
Prvo da kazem da je tema odlična. I ja nosim sociva godinama, po cijeli dan. Naocale stavim ponekad, vecinom kad sam kod kuce i moram reci da mi jako smetaju i idu na zivce. e sad sto se poroda tice i ja sam tu u velikoj dilemi, voljela bih   da izbjegnem naocale na porodu, najradije bih nosila sociva (ali nikad se ne zna hoce li se sta ne dao Bog iskomplikovati pa da moram na carski). Ipak sam tip osobe koja voli da razgleda sve sta se desava oko nje, a naocale bi mi bas smetale....posavjetovat cu se sa doktoricom oko toga...ni sama ne znam...Zato bih voljela da sto vise pisete o svojim iskustvima sto se sociva odnosno naocala na porodu tice.

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sociva ili naocare na porodu
1.10.2011 13:13:03   
tweety
IZVORNA PORUKA: Gift

Nosim sociva od srednje skole, naocare ponekad, u trudnoci mi se dioptrija povecala na -5, pa koristim jednokratna sociva, a nisam promjenila stakla na naocarima, racunajuci da ce se mozda dioptrija poslije smanjiti...kako dr. kazu da mogu roditi prirodno, zanima me da li je neko isao na porod sa socivima ili se obavezno skidaju, pa da pripremim naocare...


Moje mišljenje je da nemaš potrebe da ih skidaš.Govorim iz iskustva jer sam rodila dva puta i oba puta sam nosila sočiva.Da dodam da su mi porodi bili prirodni i nisam imala ama baš nikakvih problema.I ja ih nosim od srednje i dijoptrija mi je na -4 oba oka.Budeš li nosila naočale,njih ćeš možda morati skinuti.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sociva ili naocare na porodu
1.10.2011 13:18:31   
tweety
IZVORNA PORUKA: soraya
e sad sto se poroda tice i ja sam tu u velikoj dilemi, voljela bih   da izbjegnem naocale na porodu, najradije bih nosila sociva (ali nikad se ne zna hoce li se sta ne dao Bog iskomplikovati pa da moram na carski)


Nikad ni pomislila nisam da će mi smetati i da je bio carski.Ja nosim jednokratne i popodne nekad zaspem sa njima,nikakav problem.Kad ustanem uspem koju kap fiziološke otopine tj. kapi koje vlaže oči,čini mi se da ih zovu lažne suze ili tako nekako.Isto to bih uradila da sam bila na carskom,ne bih skidala sočiva jer carski ne traje predugo,nakon buđenja ako bih imala potrebu,usula bi koju kap u oči i to je to.Moje mišljenje je da nemate razlog za brigu što se tiče sočiva.Iskreno ja sam ko luda bez njih user posted image

< Poruku je uredio tweety -- 1.10.2011 13:19:07 >


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu soraya)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sociva ili naocare na porodu
1.10.2011 13:26:12   
Meri29
Ja sam rodila sa socivima i nikakav problem nije bio. Pitala sam ih da li je potrebno da skinem i rekli su da ne treba. Sretno user posted image

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sociva ili naocare na porodu
1.10.2011 14:34:44   
sirnica
Ja imam dioptriju -4 i nosim naočale. Kad sam se porađala dr. mi je rekao kad su naponi počeli da ih skinem, ali sam mu odgovorila da želim odmah da vidim bebu i da meni ne smetaju, i tako je i bilo. Prvo što sam vidjela bila je guza user posted image

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sociva ili naocare na porodu
1.10.2011 15:04:38   
Gift
e drage moje hvala vam, super ja ih onda necu ni skidati user posted image user posted image user posted image a nemam problema ni kad slucajno zaspim sa socivima ma posle mi ne trebaju ni kapi...

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sociva ili naocare na porodu
1.10.2011 17:48:33   
tweety
IZVORNA PORUKA: Gift

e drage moje hvala vam, super ja ih onda necu ni skidati user posted image user posted image user posted image a nemam problema ni kad slucajno zaspim sa socivima ma posle mi ne trebaju ni kapi...


onda nemaš potrebe da se brineš jer ti neće smetati.uživaj u trudnoći i sretno na porodu!


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sociva ili naocare na porodu
1.10.2011 19:57:44   
gvendolina
ja sam pred kraju trudnoce kupila naocale,nesto me bilo strah da idem na porod sa socivima.A obzirom na to da sam se porodila 2 dana nakon sto su mi inicirali porod,drago mi je da nisam nosila sociva. Jer se zaista ne bi mogla jos i sa njima peglati.user posted image samo mi je falilo da mi se usred trudova pomjeri socivouser posted image

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sociva ili naocare na porodu
2.10.2011 21:00:30   
emma.L
Od 1995. nosim leće, one kisik propusne, polutvrde. Dioptrija je -2.50 ali imam otklon pa mi dodaje još -1.25 na to. Pravo sam ćorava bez njih ali na porod ih nisam nosila iz razloga što su trudovi krenuli oko 1 u noći i do ujutro sam bila toliko nenaspavana da ih nisam ni mogla staviti na tako nadražene oči. Provela sam dan s naočalama u bolnici, a zadnjih par sati uz drip sam ih skinula  jer sam gurala glavu u jastuk i nisu mi ni na pamet pale. Ali ovih dana razmišljam o tome i nadam se da bi ovaj porod mogao krenuti nekad ujutro i da ja kao rodim do uvečer prirodno i bez problema i da napokon i ja 'vidim' kako porod izgleda user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sociva ili naocare na porodu
3.10.2011 13:26:39   
jacy11
cao drage cure ja cekam porod pa me zanima dali mogu da neskidam naocale na porodu dioprija mi je +4 i nevidim dobro bez njih a imam i strabizam pa bi volila da znam da li se neko porodio sa naocalima inace nenosim sociva hvala velika

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sociva ili naocare na porodu
3.10.2011 13:30:59   
myb@by
IZVORNA PORUKA: jacy11

cao drage cure ja cekam porod pa me zanima dali mogu da neskidam naocale na porodu dioprija mi je +4 i nevidim dobro bez njih a imam i strabizam pa bi volila da znam da li se neko porodio sa naocalima inace nenosim sociva hvala velika

Kada su me poveli u salu rekli su mi da skinem naočale. Meni je bilo baš žao,jer mi je dioptrija -3 i bez cvika ne vidim dobro, tako da nisam mogfla u potpunosti uživati dok su mi kupali, mjerili i vagali malo pile.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu jacy11)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sociva ili naocare na porodu
3.10.2011 13:48:48   
emi7908
Nosim sociva od srednje skole, naocare ponekad, u trudnoci mi se dioptrija povecala na -5, pa koristim jednokratna sociva, a nisam promjenila stakla na naocarima, racunajuci da ce se mozda dioptrija poslije smanjiti...kako dr. kazu da mogu roditi prirodno, zanima me da li je neko isao na porod sa socivima ili se obavezno skidaju, pa da pripremim naocare...


Ja sam na porodu imala sočiva i hB nikakvih problema nije bilo.... Ali eto draga ti se opet provjeri sa svojim doktorom ;)

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sociva ili naocare na porodu
18.10.2011 10:51:52   
Sensia
E super je teme jer i ja nosim sociva i cini mi se da bi ih i zaboravila skinuti kad bih krenula gore na porod koliko sam navikla na njih.....
Sutra sam na pregledu pa cu bas da pitam svoju dr o njenom misljenju, inace sam planirala ako Bog da prirodni porod..... javicu vam sta je moja dr rekla

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sociva ili naocare na porodu
18.10.2011 14:13:25   
teacher75
ja sma bila skinula i jedno i drugo, naocale ostavila pored sebe a sociva ostala kod kuceuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sociva ili naocare na porodu
18.10.2011 15:05:38   
haidy
Ja meka sociva nosim vec 15 godina i mnogo puta se desi da prespavam sa njima.Nikad nisam imala problema.Kad sam u prvoj trudnoci pitala doktora hocu li skidati sociva na porodu, on je rekao: pa nece ti oci ispadatiuser posted image Mada sam ih imala na porodu, toliko sam bila osamucena i oci su mi zamaglile, tako da ni sa njima nisam nista vidjelauser posted image
Ovaj put ne znam da li cu ih skidati, sve zavisi kad me uhvati porod. Mada bih voljela da ovaj put sve fino vidim.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *