|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Srce puca... duša jeca :(((
20.4.2012 23:56:35   
malenaa
znam da ce mnogima,kao i nekima oko mene mojih bliznjih moja prica biti samo prolazna stvar...mali udisaj i misao ¨pa sta¨?? ima i gore....
Ali svakome je njegova bol najteza...
moj najsretniji dan u zivotu bilo je rodjenje moga Dine... i mislila sam da poslije toga nista ne moze vise uveseliti moje dane nego on... ali dodje i jedna mrvica dugo cekana, rasla je u pupi... tako brizno sam svaki pokret radila,svaki zalogaj s ljubavlju stavljala u svoja usta kao da hranim bebu...radovala se svakom jutru i novom danu na kalendaru bebinog razvoja. cini mi se i vise nego sa prvom trudnocom... kad dodjem na pregled,doktor sa veseljem uvijek izmami osmijeh na nasim licima govoreci nam da imam skolsku trudnocu... idealno!!!
moj djecak je zelio malu seku,i dao joj ime Emma... :) uzivjeli smo se u njegova mastanja kao djeca, kao da sam pred porodom... u mislima opremali sobicu, zamisljali izgled nase bebe... molili dragog Allaha svake noci za novo jutro i novi dan ispunjen radoscu i zdravljem...
18.4....ah stigao dan kad smo dogovorili privatnu posjetu doktoru da vidimo pol bebe a sutredan bi smo isli na mali odmor u njemacku... pa i kupovinu opreme za bebu,karte spremne. cak ni Dino ne ode u vrtic..zeli da vidi bebu na ¨televiziji¨... sredila ga mama i on sav sretan kao veliki djecak iscekivao pregled.
neopisiva sreca...radost,ispunjena srca oblili su nas pri samom ulasku u ordinaciju,bas smo imali osjecaj da sjajimo...
doktor nam se obradovao jer je vodio trudnocu sa mojim djecakom..malo procaskali i pregled.
ugledavsi vaginalnu sondu bilo mi je jos draze znam da ce slicice biti jos lijepse... i jesu bile ,cista slika bebe bez pokreta,bez srcanog ritma...deforisanog i meni nejasnog stanja...
prva sekunda i recenica doktora u meni je ubila zenu...a stvorila zivotinju i krikove kakve sama ona zna da ispusti.
Šok..nevjerica...krikovi i čupanje kose... samo su dio onoga sto sam u tom trenutku mogla uciniti sebi... jer je tu bio moj maleni koji me nikako nije smio vidjeti ovakvu.
Beba je po doktorovim pretpostavkama vec bila mrtva 10-15 dana najmanje... (a bila sam na pregledu prije 18 dana od tada)...
hitno premjestanje u bolnicu za mene je bio put smrti, nepoznatog...put koji je satima trajao u boli...a svega 5 minuta do bolnice je trebalo.
nikada to tada nisam cula na koji nacin se vrsi abortus bebe u tom periodu trudnoce (16.sedmica)...mislila sam da ide crski rez jer sam prvo dijete tako rodila...ali nazalost moram tako reci da ne... morala sam se prirodno poroditi,osjetiti svaki dio boli ,kontrakcije,istiskivanje ploda...ali bez onog najljepseg osjecaja privijanja bebe na grudi.
molila sam ih da me rezu...da mi vade bebu da to ne prolazim,ali nemoguce... jer naredna trudnoca koju bih zeljela ne bi bila moguca.
vaginalno su mi aplicirali tabletu koja je trebala kroz 4 sata prouzrokovati kontrakcije...bolove pa i porod...
cekanje je bilo dugo,zeljno sam iscekivala svaki bol,naprezala svaki misic da boli da se sve zavrsi....ali ni to mi nije poslo za rukom. sve je vise odmicalo vrijeme a moja snaga i volja za zivotom je bila sve manja.... boli nije bilo barem one fizicke ali psiha je ubijala moju dusu znajuci da je u meni beba koja ne zivi.
tek nakon 7 -8 sati bolovi su poceli... kontrakcije,predhodno nauceno disanje... jecaji u mraku i tisini .... nepresusne suze... iscekivanje ...sluzni cep,vodenjak...
a nakon toga onako na krevetu...uz na srecu dolazak doktorice izasla je i moja bebica...
iako sam se klela svima da necu gledati...da nisam vidjela... lagala sam, i znam da svevisnji prasta... Morala sam krajickom oka zaustaviti sestrin pogled i pokazati joj da zelim vidjeti moju bebicu....
Bio je to miran i spokojan djecacic... sklupcanog tijela...malih smezuranih nozica... bio je tako malen, tako nevin...tako MOJ !!!
Mislila sam da je najgore proslo, da mogu se predati svom bolu... ali saznanje da posteljica nije izasla me je dotuklo... uslijedila je i kiretaza bez anestezije koju se koliko se sjecam svi moguci doktori,sestre...pratili sa cudjenjem... zbog ljepljenja posteljice za maternicu, teskog i bolnog skidanja,struganja ili kako to vec zovu.
onesvijestila sam se.. kako kazu kolabirala... kako i nebi?? i sad bih dok ovo pisem... a pogotovo ne tada... njima je sve to rutina,ali ne i nama obicnim zenama...
sam povratak opet u sobu za mene je napokon znacila sloboda da placem,jecam... vristim i prepustim svojim osjecanjima da izadju na povrsinu...
sada sam dva dana nakon te noci kuci... u krevetu,uspavala svoje pile i dusu pustam da bez skrivanja od tih malenih ociju otpusti ventil i ispuse svoju bol i tezinu. jer rijetko od njega mogu skloniti uplakano lice...djeca sve vide ,znaju... on pita i znam da ga boli.
svi kazu..proci ce... ajde bit ce djece...ne sikiraj se...
znam...to je ono sto svima kazemo u najtezim trenucima, pa poredimo sa jos gorim... sta da je nedaj boze ovo ili ono....??? ali ne mogu sada da mislim tako,ne mogu da se tjesim spoznajom da je to nesto sto se zaboravlja preko noci,da se moze preci preko poroda mrtvog djeteta bez obzira u kojem stadiju trudnoce to bilo lako... jer majci je ljubav prema dijetetu u prvom i 9 mjesecu trucnoce kao i od rodjenja do 100 godina...
voljela sam ga kao da je tu pored mene, kao da sada vidim svog djecaka kako me gleda... znam da cu to sanjati nocima ...da tu sliku ne mogu izbrisati dok sam ziva.
i da ..bit ce ako bog da djece... svim srcem to zelim, ali znam da moju mrvicu ne moze nista izbrisati ni zamjeniti samo mogu ljubav dijeliti istom jacinom...
jedina stvar koju mogu nazvati dobrom koju sam izvukla i ja i mm iz svega ovoga je pouka... i nacin na koji nas j sve ovo natjeralo da okrenemo zivot iz pocetka... uzivanju u svakom trenutku zajedno, ne ruzeci dijete za neku malu sitnicu... ispunjavajuci svaki naredni dan jedni drugima... posvetiti se zivotu jer nikada ne znas sta te iza ugla ceka..koja nedaca i iskusenje od svevisnjeg.
gledam sad svog Dinu kako spava... zahvaljujem se dragom Allahu na njemu...na njegovom zdravlju... njegovom spokojnom snu... i molim ga samo za zivot, nista vise... jer samo je on vrijedan... sve ostalo mozemo preboliti... zauzvrat mu dajem sabur za ovo iskusenje kroz koje prolazimo... jer znam da je ON taj koji sve pruza sa dobrom namjerom... zna zasto to cini, iako nam se nekad sve pretvori u dno i pepeo... negdje nas ceka svjetlost....

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 0:01:00   
klemzi
O Malenaaa dušo moja user posted image user posted image user posted image user posted image
Uz tebe sam...ne znam šta bih ti rekla user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 0:02:43   
neki x
Napisah ti maloprije...Da ti dragi Allah da snage...Ljubim teuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 0:02:46   
Hanady RR
dušo moja dragauser posted image user posted image user posted image user posted image

Šta da ti pišem...sve si rekla....
smisla nema da te tješim...

Čekam te da se javiš dva dana...

da mogu da te jako zagrlim, da bol otjeram...znaš da ne mogu...al d ate razumijem kao mjaka i žena ot mogu...ljubim te milion putauser posted image

user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 0:03:17   
SREĆNA
O draga ženo čitam i ne vjerujem draga malena šaljem ti najjači mogući zagrljaj
Bože

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 0:03:19   
malenaa
mila hiljadu puta sam oplakala na tvoju pricu... na tvoje postove prepune tuge i nade u jednom... moja virtualna prijateljice, u ¨NJEGOVIM¨ rukama je sve... uzdam se u to i vjerujem u tu svjetlost na kraju puta...


IZVORNA PORUKA: klemzi

O Malenaaa dušo moja user posted image user posted image user posted image user posted image
Uz tebe sam...ne znam šta bih ti rekla user posted image user posted image user posted image



_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 0:05:45   
draguljče
Jao malenaa, toliko su me dirnule tvoje riječi i ovo što ti se dešava da odavno nisam ovako zaplakala.
Jako, ali jako mi je žao. Nedaj se, budi jaka radi tvog sina i tvog muža.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 0:09:00   
Amam
Draga malenaa zaista mi je zao sto si prezivjela to,ja samo mogu zamoliti Svevisnjeg da sacuva svaku zenu tog bola,a tebi saljem veliki user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 0:09:10   
muaaa
Malena....user posted image ......

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 1:06:06   
malenaa
...EH DA JE TUGA SNIJEG, DA SE DO JUTRA OTOPI... :(((((
http://youtu.be/nO4gCGm5bhg

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 1:09:42   
Sonja
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

zaista mi je zao...znam kako ti je jer sam i ja izgubila bebu od 3,5mjseca prije samo 23dana
boli jako da ne moze jace ali moramo dalje radi nasih velikih momaka,potrebni smo njima potrebne smo same sebi

znam da nema rijeci kojim bi te mogla utjesiti samo ti mogu reci da izbacis to iz sebe,placi kad ti se place...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 1:13:12   
malenaa
CITAM TVOJE POSTOVE SVAKI DAN jer smo na fb prijatelji a i zajedno smo cekale ovdje prvu trudnocu i nase djecake... mozda ruzno zvuci ali tvoje rijeci i snaga su moja utjeha...
grlim te i ljubim mnogo....


IZVORNA PORUKA: Sonja

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

zaista mi je zao...znam kako ti je jer sam i ja izgubila bebu od 3,5mjseca prije samo 23dana
boli jako da ne moze jace ali moramo dalje radi nasih velikih momaka,potrebni smo njima potrebne smo same sebi

znam da nema rijeci kojim bi te mogla utjesiti samo ti mogu reci da izbacis to iz sebe,placi kad ti se place...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 1:25:33   
nina25
Draga malena, strasno je ovo sto se tebi i sonji desilo, pa boze, hoce li se ovih dana ista lijepo cuti. Znam da nema rijeci utjehe u ovakvim slucajevima, znam da boli, boli mene i danima vec placem za sonjinom pricom a sada i tvojom,ne smijem ni da pomislim kako je vama ali mora se dalje zbog vasih velikih andjela, kojima ste najpotrebnije. saljem vam puno user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio nina25 -- 21.4.2012 1:26:16 >


_____________________________

Ajdin 12.11.2005 22:31h
Arian 26.06.2011 13:55h

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 4:34:23   
teacher75
draga moja, citam i placemuser posted image ne znam sta da napisem, sve rijeci su suvisne, znaj da stalno mislim na tebe i da ti saljem veliki zagrljajuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu nina25)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 6:26:46   
anidla
Tvoja prica bi dirnula i najhladnijeg covjeka....zaista su emocije jake...... zelim ti da vise nikad ne iskusis ni najmanju bol, ovo je i previse....

user posted image

Boze....

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 7:10:45   
Skvo RR
draga malena...zelim ti mila brz oporavavak....cuvaj nam se sada....user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 7:50:54   
Azyy
malena Tako mi je žao mila :(

_____________________________

Dum spiro spero – Dok dišem (živim), nadam se

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 8:09:29   
Emica_sa
malena zao mi je mila,user posted image user posted image ,ne daj seuser posted image user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Azyy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 8:14:55   
juni
Zao mi je malena, nemam rijeci user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Azyy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 8:20:54   
Mala Selma
Žao mi je malen,a tvoje rijeci su mi dotakle srce user posted image user posted image user posted image , neka ti dragi Bog da snage i sabura, kao i tvome muzuuser posted image user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 8:23:23   
Amelaa RR
user posted image user posted image user posted image Ne postoje rijeci koje bih upotrijebila da ublazim tvoju bol.....user posted image user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 8:32:06   
new mama
Zo mi je malenauser posted image user posted image ,puno snage i sabura ti zelim, da se oporavisuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 8:47:47   
mama_debeljuca
malenaa, nemam ti ništa pametno reći....user posted image
Plačem od kako sam ugledala temu, a da nisam je ni otvorila...
Beskrajno mi je žao.
Da vam Allah dragi čuva malog Dinu i da vam snage da prebrodite ovo iskušenje user posted image user posted image user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 8:56:54   
samedi
Draga Malenaa,riječi utjehe ne postoje znam,šta god da ti kažem tebi neće biti lakše. Molim Boga da vam svima da sabura i da utjehu nađete u svom sinčiću. user posted image user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
21.4.2012 9:09:35   
ElmaB
Draga moja, evo vjeruj mi šokirana sam i jako tužna, žao mi je što si morala kroz sve to proći. Čuvaj se, draga, i šaljem ti puno zagrljaja i tebi i tvom krasnom dječaku.user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *