|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Stolica
18.2.2008 14:52:07   
bšimunić
user posted image Imam jedno malo teško pitanje???

Cure kakva je vama stolica? Ja večinom svaki dan pogotovo ujutro nakon što popijem kakao ili nešto drugo moram na toailet i obavljam veliku nuždu. Nekad je imam i po dva puta na dan. Inače je uvijek radovita barem jedno dnevno i nije jako tvrda.user posted image

Hvala na odgovorima na ovom ludom pitanju, ali šta mogu moram pitat.

< Poruku je uredio acudesa RR -- 10.2.2010 17:53:17 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: stolica
18.2.2008 14:57:36   
budućamama
Blago tebi, ti si stvarno sretnica. Ja u prosjeku jednom u 3-4 dana imam stolicu, ponekad, doduše urijetko se uredovi na neko vrijeme, a onda opet po starom. Najduže sam bila bez stolice  15 dana, i bilo me pravo strah sjesti na šoljuuser posted image user posted image user posted image .
Grozan osjećaj. I sad bih plakala kad se toga sjetim....

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: stolica
18.2.2008 15:55:29   
ElmaB
Draga moja!user posted image
 
To sto imas redovnu stolicu je super! Jer u trudnoci nas obicno prate zatvori i to predstavlja veliki problem. Zato, budi sretna dok je tako!!!
Pozdrav!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: stolica
18.2.2008 16:16:11   
Anoniman
e i ja imam pravi problema sa stolicomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ne da je malo neredovna, nego me nekad bas strah uhvati ko sto buducamama kaze
i sad u trudnoci imam problema jako s tim (prije sam to uspjevala rjesavati dimom cigare, znam da je nevjerovatno, al tako je, ako nemam par dana, ujutro povucam par dimova i to je to, mada ne djeluje bas uvijek, al najvise)...
a sad ?? uh, ne znam sta cu...ni kakao, ni kompot, ma nista ne pomaze, samo kad se ono samo odluci, tad bude... user posted image


(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: stolica
18.2.2008 19:55:23   
ElmaB
Cao Din-qa!
 
Probaj sa purom ili Bioaktiv jogurtom LGG. Ako ti ni to ne pomogne onda kupi u apoteci sirup Portolac koji je namijenjen trudnicama! To je i meni dr preporucio, ali za sada ga ne moram piti jer mi je probava jos uvijek ok. Sretno i javi sta je bilo!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: stolica
18.2.2008 20:09:41   
baby
I ja sam vam cure muku mucila na user posted image a sad je se malo popavilo sad kad me stisne pojedem velike dvije kasike nasilu domaceg dema od sljiva sa citavim sljivama i to kad sastavi , netreba ti klistir jedva da dodjes do WC a

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: stolica
18.2.2008 21:03:46   
ranija
Moje dame probajte sa kiselom vodom jer ja je pijem vise nego obicnu vodu pa imam stolicu dva do tri puta na dan tako da mi je nekad i mrsko otici u wc ali vjerujte kad ne pijem kiselu rijetko idem u wc i stolica mi je tvrdja. Možda nije kod svakoga isto ali ne kosta vas nista da probate.

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: stolica
18.2.2008 21:05:49   
Visnja RR
nije lose dan uvjek poceti sa casom soka a jedan obrok (dorucak ili vecera) neka bude musli :)

(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: stolica
18.2.2008 21:15:23   
Ivona
Rania,ako si user posted image  ne bi trebala piti kiselu vodu (bar ne u vecim kolicinama).

Ja zasada jos uvijek imam normalnu i redovnu stolicu.
Jedite dosta raznovrsnog voca i povrca,supice,sokove,dosta vode,bar jedan kuhani obrok dnevno...,i kao sto Visnja rece pozeljne su i musli (pogotovo one sa vise vrsta cjelovitih zitarica)...
Vjerujem da se sve trudnjacice ovoga vec pridrzavaju!user posted image

(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: stolica
18.2.2008 21:21:51   
Amelaa RR
Sto se tice stolice ja u toku dana veliku nuzdu imam 3-4 puta...nadam se da to nije nekakav znak da nesto u organizmu nije ok.....
pusa velikaaa


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: stolica
18.2.2008 21:29:10   
Ivona
Cime se ti hranis,ljubice zubice?user posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: stolica
18.2.2008 21:35:38   
Amelaa RR
Ma znas da sam ti ja u fazonu ganjanja dijeta....ujutro popijem dvije case tople vode....integralno pecivo....i vodeeeeeeeeeeeeeeee do 2-3litra dnevno....i jedem nekad sve....al opet redovna stolica...

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: stolica
19.2.2008 7:23:54   
Anoniman
hvala  ElmaB na savjetu...sa purom ne mogu, jer je ovdje nema kupiti, nasla sam samo palentu, a ne znam jel isti ucinak...  te Jogurte slicno nesto nasem Bioaktivu sam probavala, al nista...user posted image user posted image crijeva lijena i sta cu... nekad sam probavala Senu caj, ona pomogne al trenutno i opet nikakve koristi od toga, a naravno ovdje je nema... (ma mozda i ima, al hajd ti ovdje njima objasni to)
e jedino da se posavjetujem da svojim dr. da mi sta propise, slicno kao taj Portolac, ne vjerujem da se ovdje tako zove, al bitno je da je sastav isti... pa mogu probati s tim. ako se sta uredovni obradujem vas hehehhehuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: stolica
19.2.2008 7:28:49   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: dina_qa

al bitno je da je sastav isti... pa mogu probati s tim. ako se sta uredovni obradujem vas hehehhehuser posted image user posted image user posted image

[/quote



user posted image user posted image user posted image   

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: stolica
19.2.2008 8:12:20   
ElmaB
Dobro jutro Din-qa!
 
Slobodno uzmi palentu, jer to ti je pura. A, razgovaraj sa dr. pretpostavljam da i tu ima neki sirup na slicnoj bazi kao sto je Portolac. A, evo ti jos jedan isproban lijek: navecer napuni casu obicne vode i ostavi je poklopljenu preko noci. Ujutro cim se probudis prvo popij tu casu odstajale vode, pa onda doruckuj. A, mozes pojesti u toku dana jabuku, pa nakon nekliko minuta popiti casu obicne vode. Djeluje, vjeruj mi!
 
Pozdrav!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: stolica
19.2.2008 11:08:10   
stella
ja sam posle poroda regulirala stolicu sa kruskama.3-4 kruske i zasigurno moras na wcuser posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: stolica
19.2.2008 11:12:51   
M kao Mama
ma lajt kafica ili ti ona rijetka, prozirna mora da upali, a za dinu _qa slobodno uzmi palentu to ti je isto, akobogda kada budes dojila pa vidis da beba nema stolicu, pojedi palentu, podoji bebacu i vidjeces reakcije, do zavrata ce se beba srediti

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: stolica
19.2.2008 11:48:44   
haidy
Meni pomaze hladno mlijeko ujutru, kompot, supa, voce i povrce, suho voce...
Ja sam ranije imala neredovnu stolicu, ali se u trudnocu sredila, vjerovatno zbog ishrane. Ali jednom u zivotu sam imala zatvor i to su bili nenormalni bolovi, cak sam i injekcije primala zbog toga, mada 5 dana se nisam mogla ispraviti. Zato treba stolicu kontrolisati i cim duze od 3 dana ne izlazite u WC, uzmite neki caj ili sirup protiv zatvora.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: stolica
19.2.2008 11:52:38   
Okarica
Ja isto imam problema s tim sada u trudnoći. Skontala sam da mi odgovara kamilica s medom. Juče sam s drugaricom sjedila u novom Robotu i naručila toplu čokoladu. Kad sam krenula kući, morala sam da svratim kod roditelja na Grbavicu da odem u WC, toliko me je sastavilo, a prije toga nisam imala stolicu dva dana. Eto, pronašla sam još jedan lijek.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: stolica
19.2.2008 12:03:47   
bšimunić
Ja vam svako jutro pojeem kakao ili bilo šta sa mlijekom, i to me uvijek potjera.

Pozdrav!!!

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: stolica
19.2.2008 14:07:38   
lida
ujutro i naveće pojedi po jednu kaškicu pekmeza od šljiva,i gledaj da u toku dana popiješ jednu,dvije šolje kamilice dobro pošećerene.meni pomaže.

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: stolica
25.2.2008 12:21:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Dobro jutro Din-qa!
 
... navecer napuni casu obicne vode i ostavi je poklopljenu preko noci. Ujutro cim se probudis prvo popij tu casu odstajale vode, pa onda doruckuj. ...


evo da se zahvalim elmi i da kazem da mi ovaj njen lijek djeluje, koliko toliko se uredovnila, nije jos svaki dan al je super hehehehehe.... sad ovo stalno primjenjujem i djelujeeeeeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: stolica
25.2.2008 14:46:12   
ElmaB
Super draga moja! user posted image user posted image Drago mi je da sam ti pomogla! Cuvaj se i cujemo se!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: stolica
25.2.2008 15:12:49   
kiša
Moracu i ja probati to s vodom....
nikad nisam imala problema sa stolicom a Boga mi sad kako sam user posted image  bas je rjdje...i bas se napatim da izvinete....
pijem ja i kamilicu al ne vidim da mi je nasto bolje od nje...zato cu to s vodom probati pa da vidim djeluje li?
hvala

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: stolica
25.2.2008 15:15:55   
Visnja RR
 
ako se pije flasirana voda, to je dakle uvjek voda koja "odstoji" :)

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *