|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Stomak poslije carskg reza
22.1.2013 14:14:55   
cicy
Rodila sam prije tacno 2 mjeseca carskim rezom i stomak mi se vratio otprilike na velicinu kao da sam 3-4 mjeseca trudna..Muka mi dodje kad vidim samu sebe jer sam prije trudnoce bila utegnuta sa trbusnjacima vidljivim i idealnom kilazom.Udebljala sam se 15 kg u trudnoci i trenutno mi je ostalo samo 4 kg vise nego prije trudnoce.Da LI MI NEKA OD VAS MOZE OPISATI SVOJE ISKUSTVO NAKOG CARSKOG REZA,NAKON KOLIKO SE STOMAK VRATI U NORMALU I DA LI SU POTREBNE VJEZBE?HVALA PUNO!

_____________________________

Postuj onog ko zna i zna da zna,kloni se onog ko ne zna a misli da zna i budi blag prema onom ko ne zna i svjestan je toga..
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Stomak poslije carskg reza
22.1.2013 14:22:43   
Hannica
Kod mene je stomak odmah nakon poroda bio ravan,samo sto je ostao mekan i opusten,sto je logicno. Mislim da velicina stomaka nema veze sa CR,bar kod mene nije bio takav slucaj.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu cicy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Stomak poslije carskg reza
22.1.2013 21:52:14   
cicy
cula sam od dosta zena da se navodn zbog carskog reza usporava vracanje stomaka u prijasnje stanje,tacno zbog cega ne znam..meni je stomak nakon poroda prvih dana bio kao da sam 7.mjesec,uzas,bas sam se prestravila a onda sam prestala obracati paznju jer me bebica preokupirala.sad se ponovo brinem jer ima ga jos uvijek,ne toliko ali se moze primijetiti..

_____________________________

Postuj onog ko zna i zna da zna,kloni se onog ko ne zna a misli da zna i budi blag prema onom ko ne zna i svjestan je toga..

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Stomak poslije carskg reza
23.1.2013 9:27:21   
zumbulcica
Meni je mozda do 6 mjeseca nakon poroda bio onako pvelik.Tada je poceo smanjivati se.I sada ga imam,vrlo malo.Sigurna sam da vježbe pomažu, ali i vjerujem da mi nikad nece biti ravan kao prije poroda.

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu cicy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Stomak poslije carskg reza
25.1.2013 2:20:47   
sunasce mamino
ja sam rodila prije 12tj i imam dosta "okrugli" trbuh koji visi iznad reza i jos pun strija :( imala sam oko 70kg prije trudnoce a sad imam 78kg... volim puno papati al bi se htjela odvikunuti nekih namirnica i jest vise zdravog,ima li tko kakav savjet za mene u vezi prehrane nakon poroda? a trbuh je najbolje "isklesati" vjezbanjem i s pomocu steznika(koji nosis stalno,osim kad spavas) a strije kremom za strije(ja koristim baby love) masirajuci par puta na dan :)

_____________________________

andreas sunasce mamino

(odgovor članu cicy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Stomak poslije carskg reza
25.1.2013 7:12:51   
AAvalon
zene, nemojte biti prestroge prema sebi i svom tijelu user posted image  pa naravno da se ne moze odmah stomak vratiti u normalu poslije poroda, bez obzira da li je prirodni ili carski. ja sam rodila na CR prije godinu dana i mogu vam samo prenijeti svoje iskustvo: prva dva mjeseca sam izgeldala i dalje trudna, poslije se stomak malo kao ucvrstio ali nije se povukao. sa 6 mjeseci i dalje imala stomaka, i malo se zabrinula, a kad je bebi bilo 9 mjeseci stomak je odjednom potpuno nestao. evo sada, godinu dana kasnije, izgledam kao i prije trudnoce, ako ne i bolje. nisam radila nikakve posebne vjezbe za stomak osim trcanja za djetetom, ali sam dojila i mislim da je to pomoglo gubitku onih par kilograma viska koji su ostali poslije poroda.

i odmah da vam kazem da imam prijateljice koje su se prirodno porodile, a ja na CR, i moj stomak sad izgleda bolje nego njihov, ali generalno smo se sve vratile u dobru formu. uzivajte u bebicama, ne mislite na stomak. ako imate viska kilograma, naravno da mozete to dojenjem i dijetom (pod ovim mislim na zdravu i uravnotezenu prehranu jer je dojenje prioritet, a ne da se zivi od zelene salate i jabuka) vratiti na prijasnje stanje, ali nema potrebe da se zamarate izgledom, posebno ako ste se porodile prije 2-3 mjeseca



user posted image

< Poruku je uredio AAvalon -- 25.1.2013 7:15:18 >


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu sunasce mamino)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Stomak poslije carskg reza
27.1.2013 1:06:37   
cicy
Hvala puno na odgovorima svima...sto se tice kila i dojenja,ja sam dojila bebu samo mjesec dana i ako su mi ginekolozi savjetovali da ne dojim jer uzimam lijekove antiepileptike.vrsta lijeka koju uzimam nije jaka i privatno ovako sam zvala dosta farmaceuta pa su mi dali zeleno svijetlo.jos uvijek imam malo mlijeka i ako ne izdajam,razmislam da ga opet -navucem- haha user posted image ..mislim da dojenje puno znaci za vracanje maternice kao i gubitak kilograma.srecom meni se maternica vrlo brzo vratila.
STO SE TICE PREHRANE ja sam se konsultirala sa dr i sve zavisi da li dojite.ako ne dojite onda se moze pribaviti pokoji caj na prirodnoj bazi za brzu probavu,jesti puno voca umjesto slatkisa i puno supe,od mesa iskuhanu teletinu i bijelo kokosije.ako dojite i same znate da treba jesti dobro probranu hranu koja je skoro pa dijetalna..
svakako trebamo da se trudimo da izgledamo lijepo ali naravno da su bebice na prvom mjestu,pokusavam da zaboravim na stomak al znate kako kazu kad "sejtan dodje i pametan lose prodje" user posted image

_____________________________

Postuj onog ko zna i zna da zna,kloni se onog ko ne zna a misli da zna i budi blag prema onom ko ne zna i svjestan je toga..

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Stomak poslije carskg reza
27.1.2013 16:52:05   
salmy
ja stomaka i nemam...ostao je ravan kao prije...voljela sam da je malo ostao ali nije...dzaba je to..sve je do metabolizma...nema veze jeli cr ili obican porod...

ps.ravna sam kao daskauser posted image  

(odgovor članu sunasce mamino)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Stomak poslije carskg reza
29.1.2013 0:38:45   
cicy
@ salmy-hoces da ti poklonim malo stomaka,dva slaufa gratis hahah..

moze li mi neko reci da li je kasno poceti stenik nositi nakon 2mj??

_____________________________

Postuj onog ko zna i zna da zna,kloni se onog ko ne zna a misli da zna i budi blag prema onom ko ne zna i svjestan je toga..

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Stomak poslije carskg reza
29.1.2013 10:07:09   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: cicy

@ salmy-hoces da ti poklonim malo stomaka,dva slaufa gratis hahah..

moze li mi neko reci da li je kasno poceti stenik nositi nakon 2mj??


Mozes pokusati. Ja ga nosim i nista mi ne pomaze osim da se osjecam bolje. Ja imam onaj iz top-shop-a, lagan je i ne znojim se u njemu. Meni je super i za ljeto i za zimu, kao da ga nemam na sebi user posted image , i sto je meni najvaznije zategne me.

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu cicy)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Stomak poslije carskg reza
30.1.2013 0:55:01   
cicy
i meni je ugodno u stezniku ali nakon par sati osjecam pritisak u usima od njega user posted image .. malo vjezbe manje slatkisa pa nesto ce upalit..ipak treba pokusati pa sta bude user posted image

_____________________________

Postuj onog ko zna i zna da zna,kloni se onog ko ne zna a misli da zna i budi blag prema onom ko ne zna i svjestan je toga..

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Stomak poslije carskg reza
10.6.2013 13:54:18   
rajcica
Ja sam rodila na carski rez prije 3 godine i stomak mi se nije vratio. Nema sta nisam pokusavala.

(odgovor članu cicy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Stomak poslije carskg reza
10.6.2013 14:25:17   
leona81
ja nemam problem u velicini stomaka nakon carskog vec u izgledu. posto vec imam jednu OP na stomaku, nakon carskog jos gore izgleda

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu rajcica)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *