|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Strah od doktora/pregleda
29.9.2009 14:17:51   
Amelaa RR
Drage moje da li se vama desilo, desava da imate strah od lijecnickog pregleda bilo koje vrste. Ja licno ev glupo je reci ali kanim se da odem sve nalaze izvaditi, preglede uraditi ...ali uvijek odgadjam jer bojim se rezultata. Bojim se da ce nesto "naci", reci sto ne zelim cuti ...mozda malo glupo djeluje al je tako . Zanima me da li sam jedina u tome ili ima jos koje se slicno osjecaju.


< Poruku je uredio Amelaa RR -- 29.9.2009 14:22:30 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Strah od doktora/pregleda
29.9.2009 14:22:18   
_melina_
IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

Drage moje da li se vama desilo, desava da imate strah od lijecnickog pregleda bilo koje vrste. Ja licno ev glupo je reci ali kanim se da odem sve nalaze izvaditi, preglede uraditi ...jer bojim se rezultata. Bojim se da ce nesto "naci", reci sto ne zelim cuti ...mozda malo glupo djeluje al je tako . Zanima me da li sam jedina u tome ili ima jos koje se slicno osjecaju.




Desava mi se to citav zivot...
Jednostavno imam fobiju od doktora, igala, krvi i opcenito sve sto je vezano za doktore i bolnice...
Jednostavno mrzim ih...


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Strah od doktora/pregleda
29.9.2009 14:24:08   
senka kurt
Hajdemo ovako - imaš li simptome, osjećaš li se slabo, imaš li ikakvih zdravstvenih problema, zbog kojih bi mogla strahovati da bi čika doktor, ne daj Bože, mogao nešto naći.

Nemaš sigurno! Zdrava si. I hoćeš da takva ostaneš. Mama si i tvoja te beba treba zdravu. I što duže.

Čika doktor je tu da nam pomogne da budemo na Zemlji, među dragim ljudima, još godinama. I tu nema mjesta strahu.

Razmišljaj pozitivno. Vidjećeš sve će biti doooooobro. A i lijepo je s vremena na vrijeme sve pregledati. To je nekako način da pokažemo da brinemo o sebi. I da se volimo. Sretno na pregledima. I nastoj da to što brže uradiš.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Strah od doktora/pregleda
29.9.2009 14:24:55   
Anoniman
Amelaa, ma mislim da se svi malo bojimo onoga sta ce nam dr. reci, to je normalno u ovom svijetu u kojem svaki dan cujemo 10 losih a 1 lijepu vijest, nazalost. No, ne brini, bice to ok, i ja sam u maju imal sistematski i hvala Bogu zdrava sam, doduse nismo imali pregled kod psihijatrauser posted image user posted image user posted image user posted image , sretno i lijepo je ponekad malo prekontrolisati makar krv i urin, da se poprave neke lose navikeuser posted image

< Poruku je uredio sahara -- 29.9.2009 14:26:32 >

(odgovor članu Amelaa RR)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Strah od doktora/pregleda
29.9.2009 15:26:15   
Ela78
Amela puno nas je takvih sa fobijom zvanom doktoruser posted image
Ja sam bila nepopravljiva u tome. Uvijek sam se bojala ¸¸onog najgoreg¸¸!  Prošle godine sam imala iznenadni smrtni slučaj u porodici koji nas je sve potresao jer je mlada osoba bila u pitanju!
E tad sam i ja sebi umislila sve moguće i nemoguće simptome, bila sam ubijeđena da imam ¸¸nešto¸¸¸jer sam pušač ali da doktori ne mogu naći. I na svoju ruku sam ZAHTJEVALA sve moguće preglede od krvi, urina, kardiologa, ginekologa, endokrinologa, neurologa ma haos moja doktorica bi me najradije psihijatru tada poslala user posted image
I sve sam ja to uradila, a da ne pričam o agoniji zvanoj ¸¸čekanje nalaza¸¸ po neke nisam ni smjela lično otići već sam slala MM i mamu.
HVALA BOGU sve je bilo u redu i znaš koji ti kamen sa srca padne kad vidiš da je sve ok. Vjeruj mi uradi sve što možeš znaš koje ćeš olakšanje osjetiti, a ne daj Bože da nešto nije u redu (A BIĆE SIGURNO) bolje je na vrijeme otkriti


_____________________________

U braku 3 prelijepe godine
JA 31 - ok
MM 32 - oligospermia
2 IUI - 0

********************************************



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Strah od doktora/pregleda
30.9.2009 0:01:37   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

Drage moje da li se vama desilo, desava da imate strah od lijecnickog pregleda bilo koje vrste. Ja licno ev glupo je reci ali kanim se da odem sve nalaze izvaditi, preglede uraditi ...ali uvijek odgadjam jer bojim se rezultata. Bojim se da ce nesto "naci", reci sto ne zelim cuti ...mozda malo glupo djeluje al je tako . Zanima me da li sam jedina u tome ili ima jos koje se slicno osjecaju.



Draga i ja osjecam "nesto", ne bih to nazvala strahom, ali je definitivno slicno nelagodi!
Meni je samo bitno da se nakanim, i naoruzam zakazanim terminima, i onda hajmo polako korak po korak na remont!


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Strah od doktora/pregleda
30.9.2009 0:16:31   
acudesa
ja vam moram priznati da me nije nimalo strah-a vjerujte da je ovo gore
treba da me je strah i da budem oprezna, ja imam povjerenje a Boga mi ga izigraju 1 000 000 puta

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Strah od doktora/pregleda
30.9.2009 9:31:22   
esma*
Ameliceeeee...............no sikiriki,user posted image

_____________________________

***Gospodaru naš, podari nam hajr...***

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Strah od doktora/pregleda
30.9.2009 9:43:41   
nikita
Ja svom muzu od kad ga znam govorim da izvadi obicne krvne nalaze ( masnoca, secer, zeljezo...) i urin i on nece pa nece . Nikako da skontam sta mu je tu mrsko, njegova je glavna ja se osjecam zdravo i nista me ne boli ...Na kraju mi je rekao kad ti rodis ja cu izvadit nalaze...pa evo sad cekam i taj trenutak, a sigurno ce se pokusat opet izvuci...Ima 32 god i kako ovih bolescurina ima masu , i ne biraju ko je u pitanju mlado ili staro bas mi je stalo da uradi to ...
Meni osobno jest nelagodno kad uopce idem kod dr-a ,pogotovo kod zubara i ginekologa ali nikad ne bih izbjegavala poregled ako postoji neka intuicija za bolest bojeci se losih nalaza...Bolje prije saznat nego poslije...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu esma*)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Strah od doktora/pregleda
30.9.2009 13:16:47   
milenium
ja se ne bojim zubara ni ginekologa al kad idem vaditi krv..ona igla...auuuuuuuuuuuuuser posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Strah od doktora/pregleda
30.9.2009 16:45:47   
sarayka
Moja fobija je ginekolog i stomatolog...ma džaba to je jače od mene, sad kad pomislim tresem seuser posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Strah od doktora/pregleda
30.9.2009 16:48:55   
Ilhana RR
mene nije strah doktora i tako toga al se osjecam nezgodno kod ginekologa, ha musko ha zensko isto se osjecam... :S kad sam bila na porodu muski doktor bio a jos mlad... mene sramota ko ista bilo hhehe

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *