|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 8:48:58   
Anoniman
Drage moje, ovo jednostavno moram sa Vama da podjelim.....

Naime, prije 3 dana javila mi se jaka bol u dijelu između stomaka i želudca (na sredini, malo iznad pupka). Bol je užasna i jedva podnošljiva user posted image . Hodam kao neka starica, sva povijena.... Prije 3 dana odem u Hitnu i tamo me dr. uputi da uradim nalaz iz krvi da se provjere leukociti i mogućnost neke upale. Nalaz je ok, leukociti u referentnim vrijednostima, da mi inekciju Buscopan, uputnicu za CUM (ukoliko se bol ne smiri) i pošalje me kući. Sve dok je Buscopan djelovao, bol je bila podnošljiva. Poslijepodne ja ipak "zaglavim" na CUM-u.....
Da skratim, nakon pregleda dr. opće prakse i interniste te urađenog rengena, "USTANOVE" da imam upalu slijepog crijeva te da idem na hitan operativni zahvat user posted image
Sa CUM-a me upute na Hirurgiju, dr. me nakon pregleda i UZV (koji je bio uredan: slijepo crijevo mirno, žuč ok, pankreas ok, želudac ok, bubrezi ok, slezena ok.....) vrati kući sa terapijom Ranibos i Reglan. Popijem ja po jednu tbl obje al bol i dalje ne prolazi user posted image user posted image
Juče sam posjetila i privatnog internistu koji mi je također uradio UZV i test na bakterije u želudcu...... i opet sve ok......
Na kraju me mama vodila kod neke tete (jer je nana posumnjala na strunu... user posted image ) i ona mi "vrati" želudac (ja iskreno u to ne vjerujem, al kad muka natjera....) i sinoć mi je nakon toga bilo malo bolje, međutim, od jutros, od 4, ja se opet previjam od bolova user posted image  Boli me stomak bukvalno kad dišem, pričam, hodam, ispravim se,.... ma stalno me boli. Nisam sposobna "brinuti" se o sebi a kamoli o bebi user posted image

Izvinite na dužini posta, jednostavno sam morala podijeliti sa vama, a posebno boldirani dio- gdje sam za malo otišla na operaciju bez još uvijek ustanovljene dijagnoze...

< Poruku je uredio enisa_sara -- 4.8.2009 8:51:34 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 8:53:49   
tea lana
Joj Enisa draga bas mi je zao,ne znam sta da ti kazem za tu dijagnozu i da su te za malo poslali na opetaciju necega sto je zdravo.imala sam isti slucaj kad su me sa hitne poslali sa dijagnozom upale slijepog crijeva ali na srecu na Cumu su shvatili na vrijeme da nije to nego upala jajnika.user posted image Nadam se da ce bol uskoro proci Saljem ti puno poljubaca user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 8:54:12   
Anoniman
kad sam poćela da čitam tvoj post ja sam posumnjala na strunu,jer moja mama je imala strunu 2 puta i znam koliko se previjala od bolova,neznam al probaj ti opet da ti neko uradi strunu možda si se ti stvarno jako strunila nekada je potrebno da se struna ponovi i 2-3 puta to znam jer ni to moja nanagovorila kad se neko struni pa bi ona rekla ponovo to još jednom ako te još boli,neznam al probaj,jer eto svi nalazi su ti u redu.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 9:02:45   
new mama
Enisa bas mi je zao mila,neznam sta da ti kazem ako si radila ,nalaze i sve je ok hB,jedino to za slijepo crijevo ne mogu vjerovati,cuj hitno na operacijuuser posted image dobro je da ti nisu operisali,a da nisi sta tesko dizala,nosala,pa da te ne boli jer jos mozda svjeze i od porodauser posted image user posted image user posted image user posted image
Nadam se da ce bol brzo proci,saljemo ti puno poljubaca i zagrljaja Ajna i ja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 9:03:30   
Anoniman
E da, zaboravih napisati, jutros razmišljam, još da posjetim ginekologa, jer nakon poroda nisam uradila sistematski pregled, mada nemam nikakav bol u predjelu jajnika i donjeg dijela stomaka, al eto da "isključim" i tu mogućnost....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 9:03:38   
Ex Yu
 Draga Enisa jest te krenulo ... pa hodaj dalje mora nesto bit zasto neodes ginekologu mozda je nesto ostalo od trudnoce neka ti on uradi UZV ali kod takvih stvari moras ipak ici privatnicima ovi po bolnicama samo te bacaju od jednog do drugoga ... neznam sta bi ti rekla samo nagadjam

meni su sljepo crijevo operisali bez upale i to su mi rekli 7 dan poslije operacije kad sam vadila konce a imala sam upalu jajnika user posted image i to dok sam isla u srednju skolu

javi se sta je bilo i kako si ... user posted image


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 9:05:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: new mama

a da nisi sta tesko dizala,nosala,pa da te ne boli jer jos mozda svjeze i od porodauser posted image user posted image user posted image user posted image


Ništa teže od Benjamina nisam nosila.....

(odgovor članu new mama)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 9:07:11   
new mama
E neznam mila otidji jos kod ginekologa za svaki slucaj,kad si vec sve nalaze uradila,a bice to ok,nemoj se sikiratiuser posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 9:14:37   
ivanak
Drage žao mi je što ti se to dogidilo.
Ja ti savjetujem da ipak pođeš tamo pa da isključiš i tu mogućnost da budeš mirna.
Osim toga, jedna je rekla da za strunu treba 2-3 puta raditi pa zašto ne, ako je to.
Jer te nakon toga prestalo boliti, znači u blizini je razlog bola.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 9:19:19   
Malaja
Draga Enisa,

Imala sam prošle godine isti problem. Bol u stomaku je bila baš nepodnošljiva, niti se sageti niti ispraviti-užas! U to vrijeme sam pila trojnu terapiju za onu bajku u želudcu koju mi je dr Mačkić prepisao. Uglavnom da ne dužim, kada se ta bol javila odmah sam ga nazvala (misleći da je od terapije) i on mi je rekao da dođem kod njega. Isto me je pregledao UZ i vidio da je sve ok hB. Čovjek mi je samo rekao da se skinem u grudnjak i legnem na stomak. Tako mi je izlomio kičmu da sam bukvalno govorila da mu nikada neću više doći user posted image Kada je završio rekao mi je da ustanem i pitao da li me boli. Meni je bilo nevjerovatno ali je bol zaista bila skroz prestala.
On mi je objasnio da sam vjerovatno nosila nešto teško i da su se mišići i živci na leđima, koji se granaju na stomak, bili upalili i odatle ta bol..
Ne znam kod kojeg si ti privatnika bila, ali ti ja savjetujem Mačkića jer je odličan user posted image user posted image
Nadam se da ćeš uskoro otkriti razlog boli i ukloniti ga!
Sretno!


_____________________________

Strpljen-spašen!
___________________________________________________

Majkini balončići prvi put zaigrali u stomi 28.09.2009

Naša ljubičica stigla na svijet 18.03. najljepši dan u maminom i tatinom životu!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 9:57:49   
Anoniman
Enisa, ja se bas pitam sta bi?
Bas mi je zao da jos nisu nista skontali, je li ima sanse da je to mozda cir, ne mora biti na zeludcu, moze na 12-palacnom crijevuuser posted image , zelim ti da sto prije ozdravisuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio sahara -- 4.8.2009 9:58:16 >

(odgovor članu Malaja)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 9:59:16   
idana_85
Enisa, i meni to djeluje kao pomjeren zeludac. Mozda ti ga ta zena fino nije vratila. meni se to desilo kad sam jednom stavila steznik a usisavala...bol gora nego porodjajna. muzeva nana mi je nesto ucila i zeludac se vratio nakon sat vremena sto sam odspavala....ne znam...nadam se da ce to biti ok i javi kako si. pusa za tebe i tvoja dva zlata

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 10:05:30   
hanabanana
Kolika je vrijednost biluribina????
Meni liči na napad žučne kese. Ako ti budu ponovo radili nalaze možeš li napomenuti da urade posebno vrijednost bilirubina?!

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 10:25:31   
almai
Jao Enisa stvarno mi je zao to sto te boli,pogotovo sto se jos moras brinuti i o bebi,a nemozes samo o sebi deveratuser posted image .Mene je slicno tako stomak bolio i meni je jedna zena napravila tui strunu na pupak tj.filđan mi stavila na pupak i szezala ga tako.Morala sam mirovati nekoliko sati i nisam se smjela protezati i iztezati nikako nekoliko dana i hB sad je sve ok.Ako dr. ti nista nenadu probaj i ti da ti napravi neko tu strunu na taj nacin.SRETNO!!!

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 10:34:59   
Anoniman
malaja, bila sam kod dr. Avdije Bašića...
hanabana, žučna kesa je u redu...

Evo imam za ujutro zakazanu gastroskopiju (grrrrrrr user posted image user posted image user posted image ) i još jedan detaljan pregled u Državnoj bolnici kao i ginekološki pregled pa ćemo vidjeti.....

Hvala vam svima za savjete i brigu user posted image

(odgovor članu Malaja)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 10:40:06   
Chuchi
I ja mislim da bi trebala jos koji put uradit strunu, a ne znam kakve si sve nalaze radila na zelucu, mogla bi biti i neka kila na zelucu ili
jednjaku user posted image moja zaova ima kilu na refluksu, pa znam kako ona devera, a dobila je od poroda, a i ti si se skoro porodila,
ne mora znaciti, ne bih voljela da to imas, ali nije iskljuceno. Sretno ti i javi sta je bilo danas user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 10:43:38   
M kao Mama
E, moja Enisa, nadam se da si barem malo bolje, ja te apsolutno razumijem, ja kako sam se porodila ne izlazim iz bolnica i poliklinika, dijagnoza ni ja ne znam koliko imam od mikrolitijaze na ba bubrega(kamenac i mulj), preko ćira na želudcu kojeg sam donijela u miraz, pa evo najnovije dijagnoze od zimus policističnijajnici. Ja kažem neka mi je Lajla živa i zdrava, alikako sam se porodila ja nisam više ona stara osoba. Da bog mili sačuva. Odi obavezno kod ginekologa i opet neka te mama odvene nekome da ti tu strunu naprave, mene tako želuda kad zaboli to mi najviše pomogne. 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 10:47:17   
acudesa
ako je malo iznad pupka-onda je vjerovatno želudac, slijepo crijevo boli nisko desno, joj tih ljekara, Bože sačuvaj, nebi tebi bilo loše još jednom kod te nane da ti sredi strunu i pij čaja on nane on ti je za želudac dobar
mene su zbog mioma na materici htjeli operisati, ja otišla u pon, a oni mi zakazuju u četvrtak operaciju, a ja tek onako rutinski otišla na kontrolu, bila sam utrtala pravo, ,na što sam ja rekla: Oprostite, ja ću još jednom o tome razmisliti ipak se radi o meni i mom tijelu
i pila čaj za koji sam čula na forumu i sad super, miom puko

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 10:50:06   
bubuli
bol se reflexno prenosi...moze svasta biti...a da se tu odrazava

_____________________________



(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 10:50:12   
mamina princeza
e enisa draga  bas te uhvatilo sve u najgore vrijeme. a jos i ovi nasi doktori vaki svoje sigurno prica. sto se tice ginekologa razmisli malo i o privatnicima. ne znam jesi li mislila ici u bolnicu i ginekologu - ma svaka njima cast al nekad bas zure pa ne pogledaju dobro ....
bar u ovakvim krizno - bolnim situacijama mislim da je dobro pa postoje privatnici.

mama alma - slicna ti je i sa mnom situacija. neka je meni moja dzelila ziva i zdrava al kao da mije nesto pipnula dok je bila u stomaku pa sad sve drugacije :))))) poslije poroda sam imala nemogucnost mokrenja i jaku jaku upalu bubrega od toga - mozda se neko sjeca kako sam kukalauser posted image od tada pa do danas nikad vise kao prije ...nije bilo noci da ne ustanem nekolik oputa u wc ....
a iprobava mi je drugacija. prije sam imala probleme sa zatvorom a sad malo pa malo pa wc moj :)))) da izvineteuser posted image i jos me neko pita kako sam u liniji ....user posted image
i mene je upravo opet uhvatila upala mokracnih kanala , bol u ledjima znaci opet bubrezi ....a joj nece valjda.

raskukah se ja na enisoj temei a bas sam samo htjela da joj zazelim srecu. nadam se d asta god je brzo ce se naci lijek i brzo ce proci.
ljubi bebacha ..nadam se da imas pomoc od nekog da mozes izdrzati.



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 13:17:14   
Crvena
Enisa, nadam se da si bolje danas.
Kao sto neko vec napisa bol se refleksno prenosi, zato ti sve detaljno ispitaj.



_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 14:42:56   
remzy

ja tek sad procita ovu temu sto si postavila!!!
i tako mi je zaouser posted image ,nadam se da je do sad sve u redu!!!
a i jeste te u zadnje vrijeme vala snaslo prvo isijas ,pa sad i to ...,a mala beba tu!!!
valja se brinuti i o bebi i o sebi,a i o  ostalim stvarima!!!
nadam se da ces ubrzo biti bolje ,drzim ti fige!!!



_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 15:08:20   
adannn
Enisa,ja takođe mislim da je struna...Meni se jutros taj bol iznad pupka takođe pojavio,ali je brzo nestao..Ako kažeš da ti je bilo bolje posle te žene koja ti je ''namještala''želudac onda bi moglo biti to...U svakom slučaju,želim ti brz oporavak i šaljem ti puno toplih zagrljaja...user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 15:13:40   
Anoniman
Malo mi je bolje danas, posebno kad se umirim. Još uvijek ne mogu uspravno hodati user posted image  tad me posebno žigne i zaboli... user posted image  Sreća pa je user posted image  posebno miran ovih par zadnjih dana, pile malo kao da zna da ne mogu puno da ga nosim pa "razgovaramo" user posted image  u ležećem položaju.

Hvala vam puno na savjetima, ljubim vas sve redom, da ne nabrajam, mogu nekoga izostaviti user posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Sve "u redu" a bol ne prolazi.....
4.8.2009 15:16:02   
Lilipop
A jesi li radila test na Helicobacter pilori ? (mislim da se tako pise) Tako je moja koleginjica sposla imala jake bolove i poslali su je na razna ispitivanja pa i na skener ( Boze sacuvaj) i na kraju je uradila ovaj test koji je bio pozitivan i nakon dve kutijice nekih antibiotika bilo sve OK.

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

kontracepcija
taurus

šta koristite kao zaštitu

spirala (29%)

tablete (12%)

prekinuti snošaj (59%)


Broj svih glasova: 91

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *