|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Svjetlost za Sanitu
27.9.2010 20:18:23   
koka i po
Drage moje pisem vam pricu o jednoj maloj djevojcici koja se nazalost od samog rodjenja bori da zivi i prezivi.
Zove se Sanita Faljic,petogodisnja djevojcica koja je rodjena kao nedonosce u KCU -Kosevo.
Radi svoje fizioloske nezrelosti ljekari su bili prinudjeni da djevojcicu prebace na Neonatologiju u inkubator.
Igrom slucaja ili sudbinom djevojcica je ostala slijepa.Nakon petogodisnje borbe i jedne operacije lijevog oka u Torinu djevojcici je jednim postotkom vracen vid i data nada za desno oko(zadnja kontrola nije obavljena jer su roditelji u teskoj materijalnoj situaciji).
Radi sljepila djevojcica ima psiholoske probleme.Ne govori i ne hoda.
U prilog dajemo jedan od zadnjih nalaza:


Dolazi na pregled zbog "straha".Majka navodi da nemoze da je polegne da spava.Ranije je spavala duze a sada vise sjedeci samo oko 3 sata.Ne dozvoljava pregled jako je uznemirena,samo drzi dekicu i slusa muziku(nalaz neuro pedijatra Prim. Dr.M.Mulic)


Otac je na birou a majka je prinidjena na dugogodisnje bolovanje radi njege djeteta.Zive u podstanarskoj kuci koju moraju napustiti jer nemaju sredstava da placaju najam vlasniku.
Roditelji su odlucili potraziti pomoc  od naseg velikog humaniste Almira Cehajica Batka koji ce u narednim danima emitovati emisiju posvecenu ovoj djevojcici.
Ovu tuznu pricu ne pisem u namjeri da nekoga optuzim za nemar,neodgovornost i nestrucnost nego vas molim da jos jednom pokazete koliko srce i sluh imate za ljudsku nesrecu i da zajedno sa mnom pomognete Saniti.
Svaki prilog je nada za bolje sutra...svaka nada je nova zraka u Sanitinom oku i malom djecijem srcu, koje hoce i zeli da zivi normalno djetinjstvo.

Racuni za pomoc:
Raiffeisen Bank ,Filijala 550220
Ziro racun br.:1610550000000032
Broj stednog racuna:09550249943

O otvaranju SOS telefona biti cete blagovremeno obavjesteni.

HVALA VAM......VASA  KOKA.......


user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Svjetlost za Sanitu
27.9.2010 20:22:51   
Visnja RR
dusa draga user posted image  sutra cu uplatiti... pfff sto me "pokosi" koko moja

da li se iko u ovoj drzavi od ovih faca sto se smiju na plakatima bori da se ostvare fondovi za lijecenje ove djece... ali da to pude za svu djecu...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 2
   [Obrisana poruka]
27.9.2010 20:24:19   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Svjetlost za Sanitu
27.9.2010 21:43:21   
koka i po
ja ZNAM da ovdje ima velikih zena cija se velicina ne moze mjeriti ni sa cim na svijetu.
Ne trebamo sazaljenje ,trebamo SNAGU,NADU,I USPJEH........i uspjecemo sa Bozijom pomoci .
Amin Boze.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Svjetlost za Sanitu
27.9.2010 21:57:23   
anitaMO
čitam i ne mogu da dodjem sebiuser posted image user posted image user posted image user posted image
sreća moja mila.želim joj da što prije bude zdrava djevojčica.


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Svjetlost za Sanitu
27.9.2010 22:56:08   
mišur
Tuzno I nepravedno da jedno malo nevino bice prozivljava ovakvu patnju,umjesto da uziva u igri sa svojim vrsnjacima...
Nadam se da cemo prikupiti dovoljno sredstava I bar malo olaksati ovu agoniju njoj I njenim roditeljima...

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Svjetlost za Sanitu
27.9.2010 23:16:21   
iv@ncica
srce  malo...tako  malim   krhkim   bicima  sva  ova trauma  od  rođenja  mora  ostaviti  posljedice..na  svemu se  moze  raditi  i  vjezbati..samo  uvijek  problem  novacuser posted image


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Svjetlost za Sanitu
27.9.2010 23:18:53   
iv@ncica
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

dusa draga user posted image  sutra cu uplatiti... pfff sto me "pokosi" koko moja

da li se iko u ovoj drzavi od ovih faca sto se smiju na plakatima bori da se ostvare fondovi za lijecenje ove djece... ali da to pude za svu djecu...


oh  visnja,ne  misle  oni  ni  o  cemu  nego o  sebi...   inece    bi  bilo  manje  ovih  humanitarnih  akcija  da  su  oni   oformili  fondove..zalosno  je  stavrno...ali  mi  svi  to  znamo  i  samo  nekako   sutimo...eh  da  nam je  zajednicke  snage  pa  da  se  svi  dignemo...pa  za  ove  male  anđele  i  nasu  djecu   koju  ne  ceka  bas  zlatna  buducnost  obzirom na sve  ovouser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Svjetlost za Sanitu
28.9.2010 9:52:32   
scarlett
user posted image user posted image user posted image  srce maleno, da dragi Bog da sabur i snagu njenim roditeljima da izdrže, a malenoj mogućnost oporavka. Ne znam bil' plakala zbog nje ili zbog ove nam države, kako ih više nije stid.

Ponekad gledam ove predizborne kampanje pa kontam, nema zemlje gdje u medijima političari na ovako niskom nivou međusobno komuniciraju, ma toltalno su svi kao u Batkovoj emisiji "nagovorite narodu" ili kako se već zove. Pa pogledajte samo ove njihove slogane na plakatama - tako maloumni - zar se ni tu nisu mogli malo potruditi, kao da su sjeli i rekli: Haj' da štagod nabrzinu smislimo za plakat...
Eh da imam para, organizovala bih izradu plakata sa Nedimom, Sanitom, Vedadom i svom ovom našom dječicom pa polijepila preko ovih predizbornih, a da imam svoju medijsku kuću ma nikom ne bih dozvolila da se promoviraju, nek ja izgubila na zaradi. Da im barem svi naši mediji ne daju svoj prostor za predstavljanje...



_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Svjetlost za Sanitu
28.9.2010 9:58:39   
M kao Mama
Strašno, akobogda i ja ću uplatiti koliko mogu, od srca i sa halalom je.

Dušica draga, tako sam slaba na njih.

O polotičiraima ne mogu više, štitna mi je na grabici, samo sebe nerviran i uništavam, a oni svoje. Ne mogu, ne mogu

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Svjetlost za Sanitu
28.9.2010 13:23:38   
koka i po
Nisam ni sumnjala da na ovom forumu ima tako divnih osoba a prije svaga ljudi u dusi.
Sanita trenutno ceka na poziv Batka koji ce joj o svom trosku  obezbjediti detaljan pregled i magnetnu rezonancu u Sarajevu
Ako bilo koja od vas zeli dodatne informacije i ima kakvu ideju na koji nacin bi jos mogli pomoci Saniti neka me kontaktira na moj pp.
Svako ucesce u bilo kojem obliku je dobrodoslo.
Upravo se odvija akcija prikupljanja sredstava za njezino lijecenje u mom gradu .
Pokazite jos jednom da ovaj nas forum ima veliko srce.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Svjetlost za Sanitu
28.9.2010 13:48:47   
henna ze
jao al me pogodiste sa ovom pričom...duša slatka kako je ona pepa...malo me vratilo i podsjetilo na mene...greškom ljekara i ja sam skoro pa bila slijepa...i ja sam operisala oči..i meni su pomogli dobro ljudi..jednom..pa i drugi put sa hipofizom...sad se  trudim da i ja pomognem koliko mogu...
barem uplatiti koliko mogu...i ako može pomoći...vrhunske očne klinike nalaze se u turskoj u istanbulu..ja sam bila u jednoj od njih Alman Goz Hastanesi na Taksimu..trebamo se raspitati da je neko pregleda tamo...mnogo, mnogo je jeftinije nego na zapadu a usluga je super i njihovi stručnjaci su odlični...
koko ja bih te zamolila da mi pošalješ neki njen nalaz...ja ću poslati svom doktoru pa možda nam i on može neki savjet dati..možda je ne može operisati on ali bi znao ko može..
duša mala milauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Svjetlost za Sanitu
28.9.2010 14:06:08   
koka i po
henna imas ppuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Svjetlost za Sanitu
28.9.2010 14:32:40   
Dida79
Dusa mala user posted image
Pomoci cu koliko mogu user posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Svjetlost za Sanitu
28.9.2010 18:51:24   
Anoniman
suzdrzat cu se od komentara, jer za ovakve stvari nema rijeci kojom bih mogla izraziti ono sto osjecam... sreca pa se na ovom forumu ne cuje glas, jer ovog momenta ga nemam nikako... user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Svjetlost za Sanitu
2.10.2010 20:02:02   
Anoniman
u koja doba je ova akcija???
koko moja, seko po calama... ja cu iduce hefte malo pokrenuti aktivnosti po BPK, pa cu krajem hefte znati na cemu sam i javim ti ishod... nadam se da ce biti koliko toliko... nego nisam bas skontala, ima li kakvog roka za ovo ili po prikupljenim sredstvima ce ici na kontrolu???

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Svjetlost za Sanitu
2.10.2010 20:10:36   
koka i po
prikupljaju se sredstva za ponovni pregled i eventualnu operaciju drugog oka.
one koje slusaju Antenu radija 1 mogu saznati dodatne informacije jer apel emituje tri puta dnevno,a koliko sam saznala emitovat ce i Tv Amna.

Drage moje zene pokazite jos jednom svoju humanost.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Svjetlost za Sanitu
2.10.2010 20:59:48   
Anoniman
znaci kontrola ce se obaviti kad se prikupe sredstva... nadam se da ce to biti sto prije da djevojcica sto prije ode na operaciju i ugleda svjetlost kako treba...

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Svjetlost za Sanitu
6.10.2010 18:54:56   
Anoniman
hej draga... kakva je situacija??? imas li ikakvih informacija prikupljaju li se sredstva??? ja sam malo nesto pokrenula ovamo, pa vidjecemo sta cu uspjeti... ne nadam se previse, ali nadam se da jos uvijek ima humanih ljudova... nego danas su me par osoba pitali da li ima onaj humanitarni telefon na koji se nazove pa se donira x markica??? ako su otvorili broj, de napisi da mogu javiti raji... rado bi pozvali... 

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Svjetlost za Sanitu
6.10.2010 19:54:44   
koka i po
jos se radi na tome.....Batku su neki "jako divni " ljudi iskljucili struju u studiju tako da je sve odgodjeno i ceka se na njegov poziv.
a svakako da cu vas obavjestiti o daljim planovima ...


Steta....tako malo humanosti u nasoj drzavi.....

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Svjetlost za Sanitu
6.10.2010 22:54:39   
Anoniman
na zalost moja koko, ali takva nam je drzava... humanost je na rubu izumiranja... ali ja se opet nadam da ce ostati bar koliko toliko dobrih i osjecajnih ljudi da ipak mali nevini zivoti budu spaseni i koliko toliko vraceni u normalu...
hej samo kad pomislim da bi smo mogli pomoci djevojcici da progleda, da raste normalnim zivotom, da gleda u sarenilo cvijeca, da skilji gledajuci u sunce, da gleda svoju majku i oca...
ja cu se potruditi da ucestvujem u pomoci za tu malenu krasoticu koliko god budem u mogucnosti... a molicu dragog Boga da joj pomogne i On da ugleda najljepse lice na svijetu za nju, lice svoje majke...

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Svjetlost za Sanitu
7.10.2010 9:57:38   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Svjetlost za Sanitu
7.10.2010 18:33:18   
koka i po
Ovom prilikom zelim da zahvalim Bambi na velikom trudu da se pomogne ovoj maloj djevojcici...user posted image

bravo curo nisam ni sumnjala u tvoje kvalitete user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ostalim mojim dragim forumasicama zelim poruciti ...U AKCIJU ZENE user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio koka i po -- 7.10.2010 18:35:17 >


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Svjetlost za Sanitu
7.10.2010 22:19:46   
Anoniman
nemoj se ti mila nista zahvaljivati... to je jednostavno osjecaj koji moram pratiti...

a vala stvarno zene, trebalo bi se malo angazovati... dajte da se sta god ucini pa uhar je koliko god, makar da roditelji znaju da nisu sami na ovom svijetu...

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Svjetlost za Sanitu
8.10.2010 10:42:31   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image niko se ne javlja... 

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *