|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tata nam je dobio pljuskavice
29.5.2010 14:01:00   
Aki Sa
Drage mame, muz mi je dobio pljuskavice u 32 godini zivota. Ima ih cca 200 po cijelom tijeli, bili smo na infektivnom dali su samo vitamina C i B, krv se vadi tek u utorak.
Klinci ce od njega dobiti u iducih 14 ili 21 dan, mislila sam da ce biti obrnuto te da ce mala raja donijeti njemu ali ovo jos nisam cula. Da li je neko od vas mama ili tata imao u ovim godinama pljuskavice, kako su prosle, meni samo losa sjecanja naviru kad sam nekad cula da se bas iskomplikuje kod odraslih.
Jos smo i planirali godisnji krajem Juna, sad to sigurno sve propada jer ako njih dvojica dobiju za 20tak dana koliko poslje se nebi smjeli izlagati suncu, moru itddd

Sreca u svemu sto sam ih ja prebolovala


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
29.5.2010 14:22:21   
acudesa
Ja sam ih prebolovala u 27, moj brat u 30 godini, zanimljivo je da smo bili udaljeni kilometrima, on bio u TZ, ja u SA, nismo se viđali zadnjih mjesec dana i u roku od sedam dana oboje dobijemo pljuskaviceuser posted image ...ja se smijala kad sam ih vidjel apo sebi, ali mi uskoro nije bilo do smijeha, bile su mi poteške, radi temperature i općeg stanja ogranizma, iscrpljuju baš. 15 dana bolovanja, ali je sve prošlo kako treba, isto tako i sa mojim bratom, nakon toga smo dobili djecu, po jednouser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
29.5.2010 14:23:56   
acudesa
nek se pridržava onog što kaže ljekar, neka ne izlazi iz kuće i zahlađuje se bespotrebno, neka ih ne kvasi...i ne bi trebalo biti problema, bitno je da je imunitet dobar

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
29.5.2010 14:35:33   
Visnja RR
draga Aki SA moj savjet ti je da se tvoj muz pridrzava svega sto mu doktor kaze..i da radi sve te redovne kontrole koje ce morati...
moj komsija je prije 3 g u istim godinama kao tvoj muz dobio pljuskavice a ima dvije curice koje su tada imale 3 i 5 g...i ni jedna nije dobile od njega... sto je za nepovjerovati...
ali znam da je on morao svaki treci dan davati neke nalaze..krv, urin ili sta vec ne znam tacno... nekad pljuskavice mogu biti nezgodne za odlrasle osobe...
ja se samo sjecam da komsiju nisam prepoznla jer se nije smio brijati svo vrijeme...
nisam pametna jel bolje da ti djeca dobiju ili ne... da se rjese toga sada  ili kasnije... sta god se desi draga , nek prodje najbolje sto moze user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
29.5.2010 14:40:07   
acudesa
bolje da dobiju, šta manja-to bolje, jer vidi poslije komplikacija, ja i brat smo bili izloženi pljuskavicama kao djeca, ali ih tada nismo dobiliuser posted image ..nismo bili spremni...
shalu na stranu, znaju one biti i veoma nezgodne, a šta je sreća-što su mu izbacile u tolikom broju, to je dobro

< Poruku je uredio acudesa RR -- 29.5.2010 14:42:00 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
29.5.2010 14:41:35   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ali znam da je on morao svaki treci dan davati neke nalaze..krv, urin ili sta vec ne znam tacno...

meni ovo ništa nisu radiliuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
29.5.2010 14:42:51   
Visnja RR
ma znam da jeste bolje ali ce se zena napatiti i sa muzem i sa djecom user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
29.5.2010 14:45:47   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ali znam da je on morao svaki treci dan davati neke nalaze..krv, urin ili sta vec ne znam tacno...

meni ovo ništa nisu radiliuser posted image


vjeruj mi da je morao svaki treci dan ici... sjecam se da sam ga srela na ulici kad je isao do auta na kontrolu sav bradat i sa bjelim tackama ( ta neka kremica koja se nanese)... i tad mi je rekao kako svaka tri dana vadi nalaze da se nesto ne bi iskomplikovalo..

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
29.5.2010 14:54:03   
Dida79
MM je prije par godina dobio pljuskavice...ispocetka sam se smijala ali kasnije vidim odnio vrag salu njumu su se u tolikom broju pojavile da nisi imao gdje da spustis prst na njegovom tijelu a da tu nije pljuskavica.A o temperaturi da ne pricam jednom mu je presla preko 40 C tad smo zavrsili na infektivnoj dr mu je prepisao vitamine i mislim da je dva puta vadio nalaze krvi i urina.
HB sve se je dobro zavrsilo jer zaista nisam znala da tako pljuskavice mogu da djeluju na odraslog covjeka ipak je to djecija bolest.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
29.5.2010 15:05:53   
Romali
MM je dobio pljuskavice u 27.godini. Tada smo bili u braku, a i prije sam se susretala s pljuskama, ali ja ih jedosatvno nikad nisam imala...
Stvarno bih voljela da sam ih prebolovala kao mladja. Sad me njih sve vise strah.



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
29.5.2010 15:33:07   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ali znam da je on morao svaki treci dan davati neke nalaze..krv, urin ili sta vec ne znam tacno...

meni ovo ništa nisu radiliuser posted image


vjeruj mi da je morao svaki treci dan ici... sjecam se da sam ga srela na ulici kad je isao do auta na kontrolu sav bradat i sa bjelim tackama ( ta neka kremica koja se nanese)... i tad mi je rekao kako svaka tri dana vadi nalaze da se nesto ne bi iskomplikovalo..

da me ne shvatiš pogrešno, ja bih voljela da jesu..ipak je to  kritično za te godine

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
30.5.2010 0:25:10   
Apotekarka
Eh i ja ih nisam bolovala pred kraj trudnoce stajala sam s prijateljicom u ljekarni koja je ubrzo dobila pljuskavice ili ospice bila sam se prepala da ne pređu ui etoo nisu jer doktor kaze da je u trudnoci rizicno...Sto si mlađi lakse ih odbolovati,spsavala sam sa sestrom u istojsobi kad ih je ona imala ali nisu miu presle sto znaci da ne moraju ih tvoja djeca dobiti....Muz nek se strogo pridrzava svega sto j e lijecnik rekao jer u tim godinama top je opasno ako se ne drzis lijecnkovihuputa,redovnih kontrola...dobio je sigurno tecni puder a niigh da maze da se suse...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
30.5.2010 12:21:39   
mamma mumi
Kod odraslih je teze, jer su cesce komplikacije. u principu se i preventivno daju antibiotici, kao i hernovir tbl( koje smanjuju umnozavanje virusa), ali odmah u pocetku prvih 24-48 h i naravno b vitamin, a to za vadjenje krvi neznam, znam da se na treci dan kontroliraju, jer one su opasne pred kraj jer se cesto zna javiti upala pluca virusna, i u slucaju da osjeti gusenje, kašalj treba se odmah javiti ljekaru.Kupati se moze nakon 5 dana odprilike ali samo bebi samponima, prije je zabranjeno bilo kvasenje ali sada se moze, ali naravno kada prestanu izbijati nove.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
30.5.2010 12:27:34   
sporty mamaa
Nisam ih ni ja nikad imala, a spaval s rodicom u istom krevetu kad ih je ona imala... A sad mi pravo krivo, jer sve se bojim ako bi nekad ponovo zatrudnila da ih tad ne dobijem,,,ccccc.....

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
2.1.2012 13:23:50   
amdi
Fasovala sam pljuskavice, preslo mi od sina koji je dobio prije 14 dana. Odmah sam se javila cim sam dobila temperaturu jer sam sumnjala na njih i dobila sam Hernovir-antivirotik mislim da u dobrom dijelu pomaze jer su sasvim sitne i podnose se, ocekivala sam puno tezu situaciju. Samo me nervira to sto me kosa uzasno svrbi, rado bih da je operem user posted image ali ne znam smijem li, izasao mi je osip juce

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
2.1.2012 13:31:21   
koka i po
neki doktori preporucuju pranje a neki ne.
ja sam se licno umila mozda peti dan od izlaska ospica.
sto se tice pranja kose mislim da je bolje da sacekas pogotovo ako jos uvijek imas temperaturu.

< Poruku je uredio koka i po -- 2.1.2012 13:32:37 >


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
2.1.2012 13:52:13   
Anoniman
Moja kuma je u 27. godini dobila pljuskavice krajem osmog mjeseca trudnoce, nema gdje ih nije imala, u ustima, cak u cmaru, u nosu to je bilo katastrofalno kako je izgledalo, dr joj je tada rekla da nema uopste rizika za plod, kao u prva tri mjeseca trudnoce mogu biti rizicni i to najvise zbog visoke temp koju oni mogu prouzrokovati. Ona se sjecam se kupala po preporuci dr, ali mislim tek sedmi dan. 

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
2.1.2012 16:06:59   
amdi
nemam temperaturu, naravno sacekala bih jos, na kraju krajeva trebam u srijedu na kontrolu pa cu pitati. Meni nema (jos uvijek) puno osipa, samo sto svrbiiiiii

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
2.1.2012 17:13:21   
Adana
Znaci uzima se antivirotik? Sta je sa nekim vitaminima?

Od drugarice malac je dobio pljuskavice prosle sedmice. Ni malena, ni muz, a ni ja ih nismo prebolovali. Sada cekamo... user posted image
Nije mi zbog malene, nego zbog nas dvoje...

Znaci ako dobijemo temperaturu u narednih 10-14 dana da sumnjam na pljuske? user posted image


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
2.1.2012 17:53:12   
amdi
Da, cak ne mora biti visoka uopste, meni je bila 37,5 C. Cim mi je prva pljuska izbila (a prepoznala sam je jer mi je sin imao pljuskavice) odmah sam otisla... posto je bila Nova godina isla sam u hitnu, a oni me upute na infektivno.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
2.1.2012 17:55:21   
amdi
i da dobila sam (tj.kupila) linex i vitamin B komplex za mene i djecu, i jos za djecu riblje perlice

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
3.1.2012 0:09:31   
Adana
amdi, hvala ti na odgovoru! Nadam se da ce me mimoici. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
3.1.2012 12:26:03   
Esmica
Ja sam prosle zime bolovala s djecom pljuskavice,u 22 godini zivota.
Tesko sam ih pravo podnijela.Danima prije nego su se pokazale meni je snaga otkazivala.Kad bih negdje otisla,poslije bih satima sjedila,ne bih imala snage da se pomaknem,a nisam znala sta mi je.Toliko snage nisam imala da dijete nisam u rukama mogla da drzim.Onda temperatura,pa pljuskavice,groznica,i sve sto ide s tim.Glavobolje...Ma uzas...
I taman kad sam se ponadala da je sve proslo,jedno jutro se probudim,na noge ne mogu da ustanem.Ne mogu ruku da podignem.Sta je ovo,preko noci invalid...
Jos uvijek imam sliku muza za doruckom kako hrani djecu,a ja lezim nepomicna.Fakat sam mislila nema vise nista od mene.
I onda odem doktorici,da mi da izvadim nalaze,i otkrije se da imam reumatski artritis.
Injekcije 10 dana pencilina,i poslije zastitna svakih tri mjeseca.
Tako prodjose moje pljuskavice.
user posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
13.3.2013 21:24:36   
laško
Kakve upute ljekara?

MMu nisu ništa rekli. Osim da odmara, pije čajeve i vitamine. I da maže.

user posted image

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Tata nam je dobio pljuskavice
22.5.2013 23:14:07   
lady_bubamara
ako ima neka aktivna tema za pljuskavice u trudnoći slobodno me prebacite. ja ih dobila al osmi sam mj. trudnoće, kaže dr. da su u završnoj fazi pred krastanjem su.... nisam imala temperaturu i nemam ih mnogo, najviše po nogama i stomaku ih ima. dala mi je neki tečni puder sa anestetikom, ali problem je što mene sad svrbe i dijelovi tijela na kojima nema ni jedne pljuskavice al svrbi , tako da kontam da to ipak nije početna faza , da mi neće tek sad početi izbijati?????

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu laško)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *