|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Termin poroda preko plodnome danu???
4.5.2009 16:36:12   
ivanak
Ej drage trudnice,

nije baš da puno pišem na forumu, ali volila bih da mi netko pomogne oko jedne dileme.
Trudna sam i u 34 +6 tjednu. Mene zanima kako pobliže odrediti termin poroda, jer znam kad sam zatrudnila, odnosno kad smo vodila ljubav sa mužem. Jeli tko zna išta o tome???

Ispričavam se moderatoru ako ima već ova tema.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
4.5.2009 17:17:26   
Anoniman
Kad si dobila zadnju menstruaciju?

(odgovor članu ivanak)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
5.5.2009 8:31:01   
ivanak
2.09.2008. i termin bi mi bio 9.06.2009. - znam to, ali ako znam kad smo vodili ljubav ( od tog datuma )kad bi bebica mogla da s rodi???  Jeli taj datum računam kao još plus 9 mjeseci ili...????

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
5.5.2009 8:41:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivanak

2.09.2008. i termin bi mi bio 9.06.2009. - znam to,



Isto, ZM bila 02.09.2008. očekivani termin poroda je 09.06.
Ma nija plaho ne vjerujem, ne znam kad sam ostala trudna kad sam imala odnose nekoliko dana za redom....
Kad bebi bude spremna, al eto makar imamo "okvirno" datum.

(odgovor članu ivanak)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
5.5.2009 8:47:35   
mišur
Razumijem tvoje pitanje, ali ne znam odgovor...user posted image
Evo kako je bilo kod mene....
Meni je zadnja menstruacija bila 14.06. a dr mi je izačunao termin 21.03.
E sad...
Mi smo Luku napravili iz prvog puta, i to samo tog puta, 27.06., tako da nije bilo dileme kad sam zatrudnila...
Luka se rodio 30.03....Znači 9 mjeseci i 3 dana...
Ako znaš kad si tačno zatrudnila, onda računaj par dan oko tog datuma...
Mada ti ta računica nije pouzdana, neke bebe se rode ranije, neke kasnije...
Ali eto da ti sama imaš neki približan datum, nevezano za onaj koji ti dr odredi...
Vidi da ti eto bebane još malouser posted image , pa neka ti je sa srećom....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
5.5.2009 9:33:12   
ivanak
Hvala na pomoći, pa tako i ja otprilike i računam, ali opet sve ovisi i o bebi...
Jer mi smo 21.09. imali odnose i još na to dodaš 3 dana dok se oplodila jajna stanica, a i prvi put sam osjetila djete da se pomaklo 8.1. ( plus 4 i pol mjeseca ) dobila  isti datum kao i taj.
Tko zna što će biti, najbitnije da sve bude uredu sa bebicom.



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
5.5.2009 10:13:10   
mišur
To je najvažnije, a bebana će izaći kad ona bude htjelauser posted image
Mada kažu da curice porane, a dječaci se prenesu...
I znam puno slučajeva gdje je tako, ali ne znam medicinsko objašnjenje za touser posted image
Neka se vas dvoje sretno rastanete-tako su meni govorili...

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
5.5.2009 10:25:12   
Nunichi
I mi smo uboli plodne dane user posted image user posted image
I termin je tacan bio...mada sam se porodila 3 dana prije,ali sa indukcijom...Da dr. nije bila dezurna sigurno bi se porodila tacno na termin bez indukcije.user posted image
Ja sam racunala +9 mjeseci + 7 dana i to je to. Od prvog dana zadnje mest. user posted image Ili - 3 mjeseca + 7 dana---tako nekako user posted image sad sam vec i zaboravila.


< Poruku je uredio Nunichi -- 5.5.2009 10:26:34 >

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
4.6.2009 13:55:12   
nermina_
IZVORNA PORUKA: ivanak

Ej drage trudnice,

nije baš da puno pišem na forumu, ali volila bih da mi netko pomogne oko jedne dileme.
Trudna sam i u 34 +6 tjednu. Mene zanima kako pobliže odrediti termin poroda, jer znam kad sam zatrudnila, odnosno kad smo vodila ljubav sa mužem. Jeli tko zna išta o tome???

Ispričavam se moderatoru ako ima već ova tema.



trudnoca traje 266 dana od dana oplodnje
znaci ako znas tacno kad si ostala trudna + 266 dana od toga dana ti je tacan termin poroda. sve ove druge naznake tipa 40 sedmica od zadnje m. ili devet mjeseci od zadnje m. + 7 dana su indivudalne jer nemoze svaka zena zatrudniti tacno 14-i dan od zadnje m. ja takodje znam kad sam ostala trudna to je bilo 7 dana od prvog dana posljednje m. i prema tome mi je termin 28.11.2009 racunajuci + 266 dana od oplodnje a po ovoj standardnoj racunici je 5.12.2009. Kad sam bila na  UZ u desetoj sedmici receno mi je da je beba po UZ naprednija za 7 dana u odnosu na sedmice trudnoce sto znaci da je termin tacno 28.11.2009 god. tada sam se uvjerila u tacnost ovoga racunanja +266 dana od oplodnje. nadam se da sam ti pomogla
pozzzzzz

ps. ako si imala odnos 21.09 i znas da si tada ostala trudna tvoj termin je znaci 14.06 :)


< Poruku je uredio nermina_ -- 4.6.2009 14:02:19 >


_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
5.6.2009 11:19:41   
ivanak
Ej nermina,

evo sad mi se bliži doktorov termin 9.6.2009.  pa ćemo vidjeti. Znači po tome bi trebala prenjeti. Ne znam ništa, jer mi je rekao kako god bilo da beba odlučue kad će da se porodi. Ja se toplo nadam da neću prebaciti, ali ako je tako, onda ok. Idući tjedan znači da moje majo sunce očekujem. Hvala ti velika, pozdrav.

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
6.6.2009 8:20:58   
nermina_
neznam mozda ja i nisam u pravu ali u svakom slucaju javi kad se aBd porodis. najbitnije je da sve prodje kako treba. zelim ti puno srece
pozzzzzzzz


_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
6.6.2009 10:11:30   
ivanak
Ma ne treba mi točno dan, nego okvirno da nam kako se to računa. Svakako kad bude bit će. Ok, javim se. Samo da bude sve kako treba. Meni ti je doktor rekao 20.5 da mogu kad god, samo trebam čekati. I tako ti ja čekam i čekam pa što bude.
Pozdrav.

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
6.6.2009 10:20:13   
Ex Yu
Ivana i meni je termin 09.06 sto se tice raunanja nemas sta racunati ... nije vise do nas sad je do bozije volje i do bebaca kolko bude lijen user posted image ... i ja cekam nit mogu spavat nit ista radit a po svemu i po terminu i po ovulaciji i menstruaciji je 09.06 a ko da gledam da cu prenjet a i vako sam napola luda al eto

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
6.6.2009 10:37:51   
ivanak
i meni se sve nešto čini da ću prebaciti. I ovako sam nervozna, još mi i to treba. Ovo zadnje tjedne baš treba psihički izdržat. Sve ovisi o bebici - mora da su jako lijeni ( znači moj je na tatu user posted image )

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
6.6.2009 10:41:11   
Ex Yu
ja sam rekla ako bude na tatu bit cu trudna 10 mjeseci user posted image user posted image

imala sam varalice i bolove i raspadala se a sad me sve prestalo po belaju ... pa sve cekam nebi li me sta zabolilo al nista user posted image


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
6.6.2009 11:08:18   
ivanak
I ja sam imala bolove, ali to su lažni trudovi bili - jer da su pravi, otvorila bi se. Pratim sve promjene na tijelo pa valjda ćemo uhiti kad budu pravi trudovi. 

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
6.6.2009 13:25:35   
HINDA
ja sam oba puta rodila na 16 dan od prvog dana zadnje menstruacije, normalno nakon isteka punih devet mjeseci. npr. zadnju sam imala 1.7 a rodila 16.4 tako i drugo, a termini su mi bili prije.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
6.6.2009 13:31:34   
ivanak
Znači, po tome bi ja trebala roditi 18.6, ako je to tako.
A nemam pojma, sve je to individualno. Pitala sam doktora, on mi je rekao da ovisi o bebici pa kad god začeli. Mene zanima okvirno kad bi to otprilike bilo,nitko ne zna točno u dan.

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
6.6.2009 13:50:26   
HINDA
kod mene je bilo tako, mozda je bila samo slucajnost, mada sa drugim nisam ni ocekivala da ce biti kad je termin vjerovatno zbog prvog. u cetvrtak mi je doktor rekao da dodem u subotu sa torbom da cu rodit, a i drugi put u nedjelju kad sam bila na kontroli rekao mi je dodi sutra sa torbom ides u radaonu i tako je i bilo.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
14.6.2009 20:54:01   
veeseelaa
svaka vama čast kad znate kad ste trudne ostale, ja se s mm skoro svako veče sexala pa kako onda da znam dan oplodnje
obzirom da sam po dr prenijela mama mi veli ma najbolje ti znaš kad si trudna ostala a ja user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Termin poroda preko plodnome danu???
15.6.2009 8:39:35   
ivanak
Znam, jer sam imala na početku mjeseca menstruaciju pa bila na putovanju pa kad sam se vratila nadoknadila sa mužem prošušteno.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *