|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Teta puši u jaslicama :(
11.10.2013 23:20:48   
Jananie
Drage mame, moja kcerkica ima 18 mjeseci i ide u jaslice vec mjesec dana. Jutros kad sam dosla da je ostavim, pokucala sam i otvorila vrata od prostorije u kojoj bebe borave i imam sta vidjeti: Teta se okrenu prema meni i ispusti dim od cigarete iz usta. U trenutku sam se izgubila, nisam odmah odreagovala jer sam zurila na posao, a mozda je tako i bolje. Citav dan nisam prestajala misliti o tome... sta da uradim, kome da se obratim, sad kad smo se konacno privikli ne mijenja mi se vrtic. A od samog pocetka sam imala ruzan osjecaj vezano za tu tetu, dok mi je druga sasvim ok. Mada je i druga bila u prostoriji za vrijeme 'pusenja', i mislim da je to trebala sprijeciti. Nisam tip osobe koja bi mogla presutjeti tako nesto, pa sam ipak, kad sam dosla po malu, rekla teti da sam je vidjela i opomenula je da to ne bi smjela raditi. U momentu dok sam pricala sa njom osjetila sam da prostorija smrdi na duhan. Bila je sama. Rekla mi je da ona ide u prostoriju za tete i tamo pusi i da je upravo dosla. ko je onda bio sa djecom? Sve se zavrsilo na tome. Nisam smjela pretjerivati da se ne bi svetila na mom djetetu. A s druge strane to je ogroman prekrsaj. Nemam ni dokaze ni svjedoke. A znam da moram nesto poduzeti, inace se necu smiriti. Ima li ko kakav savjet? Pozdrav :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Teta puši u jaslicama :(
11.10.2013 23:24:25   
bebaa
Bože sačuvaj svašta..........ja bi reagovala kakva sam mahnita i do direktora dogurala....pa ja ne pušim pred djetetom ni bilo ko iz moje okoline a kamoli ona koja baš treba da bude primjer........user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Jananie)
Neposredna veza do poruke: 2
   [Obrisana poruka]
11.10.2013 23:26:37   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bebaa)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Teta puši u jaslicama :(
12.10.2013 8:38:16   
Marija13

IZVORNA PORUKA: bebaa

Bože sačuvaj svašta..........ja bi reagovala kakva sam mahnita i do direktora dogurala....pa ja ne pušim pred djetetom ni bilo ko iz moje okoline a kamoli ona koja baš treba da bude primjer........user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image
Nepušač sam i nemojte misliti da branim pušače, ali dim se tako stvarno može osjetiti i kada puši u drugoj prostoriji, sama si rekla da si vidjela da joj izlazi iz usta (kako smiješno zvuči user posted image ) možda je morala da pritrči u tu sobu, ko zna...
Ima puno gorih stvari po vrtićima od pušenja, kad bi to bio jedini problem...


_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Teta puši u jaslicama :(
12.10.2013 11:09:16   
Jananie
Marija13, dim je izlazio iz usta jer ga nije uspjela ispuhnuti prije nego sto sam ja usla. Znaci povukla je dim u momentu kad sam ja usla, vjerovatno nije cula kucanje. A njihova prostorija za pusenje je na drugoj strani obdanista, tako da nikako dim ne moze tu doci iz te prostorijeuser posted image Ne postoji apsolutno nikakvo opravdanje za pusenje u blizini djece/beba.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Teta puši u jaslicama :(
12.10.2013 20:58:39   
škorpija
IZVORNA PORUKA: Jananie

Marija13, dim je izlazio iz usta jer ga nije uspjela ispuhnuti prije nego sto sam ja usla. Znaci povukla je dim u momentu kad sam ja usla, vjerovatno nije cula kucanje. A njihova prostorija za pusenje je na drugoj strani obdanista, tako da nikako dim ne moze tu doci iz te prostorijeuser posted image Ne postoji apsolutno nikakvo opravdanje za pusenje u blizini djece/beba.

potpuno se slažem, ko želi da truje svoju djecu kod svoje kuće neka to radi, ali tuđu ne smije , a iskreno to bi trebalo biti zanimanje u kojem bi nepuai definitivno trebali imati prednost, toliko je ljudi na birou oa biraJ

< Poruku je uredio škorpija -- 12.10.2013 21:00:05 >


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Jananie)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Teta puši u jaslicama :(
12.10.2013 21:06:24   
R&T@

IZVORNA PORUKA: škorpija

a iskreno to bi trebalo biti zanimanje u kojem bi nepuai definitivno trebali imati prednost, toliko je ljudi na birou oa biraJ


E, pretjera i ti sad...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Teta puši u jaslicama :(
12.10.2013 21:36:35   
Alannah
Moras nekako reagovati,reci koordinatorici,direktorici,bilo kome.Nije ok.Ja sam bivsi pusac,a gora sam od muza koji nije nikad ni zapalio.Vise je on tolerantan.Mom bebacu je godina,a samo je jednom bio u prostoriji gdje se pusi, i to na svadbi.Ostalo izbjegavam,u nasoj kuci se ne pusi.A ne daj boze da jos vidim i u vrticu.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Teta puši u jaslicama :(
12.10.2013 22:14:19   
škorpija
Ma znam da će pušači odmah reagirati, jer oni nikako ne shvataju kako je ljudim oko njih koji moraju da trpe tu odvartnu naviku, ali evo da napravim balans, neka svi novinari budu pušači komotno, ionako jh je 99 posto pušačauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Teta puši u jaslicama :(
12.10.2013 22:59:09   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: R&T@


IZVORNA PORUKA: škorpija

a iskreno to bi trebalo biti zanimanje u kojem bi nepuai definitivno trebali imati prednost, toliko je ljudi na birou oa biraJ


E, pretjera i ti sad...


Ja mislim da nije pretjerivanje.. Sem toga po zakonu je zabranjeno pusenje u javnim ustanovama!
Ili nije?
Vrtic je javna ustanova.
Ne tako davno, prije 7-8 godina, udjem u salu opstine N.Grad, zaposlenik na salt_eru uredno pusi i daje mi informacije.
Toga danas nema. Hvala Bogu i zakonu.



(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Teta puši u jaslicama :(
12.10.2013 23:05:23   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

Ma znam da će pušači odmah reagirati, jer oni nikako ne shvataju kako je ljudim oko njih koji moraju da trpe tu odvartnu naviku, ali evo da napravim balans, neka svi novinari budu pušači komotno, ionako jh je 99 posto pušačauser posted image


ja sam pušač...
ona nijeuser posted image mislim Ritauser posted image

slažem se sa hanabananom...zakonom je zabranjeno pušnje u javnoj ustanovi...krešenja zakona je povreda raden dužnosti...ne odobravam isto iako sam pučaš i to strastvenni...
ali sa protivna diksriminaciji svake vrste u oglasima za posao pa čak i ovoj da teta-učiteljica u vrtiću ne smije biti pušač...


Svakako smatram da se treba nekome reći o neadkevatnom ponašanju tete-učiteljice u rpostorijama javne ustanove...
svako ko prešućuje ovako nešto za mene je saučesnik u ovome činu...pa makar bio i ne pučaš

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Teta puši u jaslicama :(
12.10.2013 23:08:00   
hanabanana
I da....i ja sam pusac.user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Teta puši u jaslicama :(
12.10.2013 23:23:09   
Jananie
Ja sam prosvjetni radnik i znam sta bi se desilo da zapalim na casu sa djecom. Automatski bih dobila otkaz. Nisam sigurna da je teta uopce svjesna sta je moze snaci ako ovako nastavi.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Teta puši u jaslicama :(
12.10.2013 23:30:29   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Jananie

Ja sam prosvjetni radnik i znam sta bi se desilo da zapalim na casu sa djecom. Automatski bih dobila otkaz. Nisam sigurna da je teta uopce svjesna sta je moze snaci ako ovako nastavi.


Ja cu kao pravnik reci : nepoznavanje prava neopravdava.
Vrtic je javna ustanova i pusenje je zabranjeno.
Ako je to JU Djeca Sarajeva, posalji mail direktorici.
Znam i opravdavam tvoj strah. Dijete ti je tu, premaleno da bi ti moglo reci ako ga neko povrijedi.
I u toj varijanti ne znam ni kako bih ja reagovala.
Ono sto mozes jeste reci toj teti da ne zelis vise da pusi gdje su djeca jer ces sve prijaviti menagmentu.

(odgovor članu Jananie)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Teta puši u jaslicama :(
13.10.2013 13:30:33   
Jananie

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Jananie

Ja sam prosvjetni radnik i znam sta bi se desilo da zapalim na casu sa djecom. Automatski bih dobila otkaz. Nisam sigurna da je teta uopce svjesna sta je moze snaci ako ovako nastavi.


Ja cu kao pravnik reci : nepoznavanje prava neopravdava.
Vrtic je javna ustanova i pusenje je zabranjeno.
Ako je to JU Djeca Sarajeva, posalji mail direktorici.
Znam i opravdavam tvoj strah. Dijete ti je tu, premaleno da bi ti moglo reci ako ga neko povrijedi.
I u toj varijanti ne znam ni kako bih ja reagovala.
Ono sto mozes jeste reci toj teti da ne zelis vise da pusi gdje su djeca jer ces sve prijaviti menagmentu.


Rekla sam joj i zamolila je da vise ne pusi, kao sto sam je zamolila i da mi dijete ne stavlja jos na tutu, niti da ga na silu hrani i sprovodi bilo kakav oblik sile. U vecinu do sad se nisam uvjerila da je poslusala. Jednostavno imam neki ruzan feeling u vezi nje. Ali iz ubjedjenja da je mom dijetetu bolje u vrticu nego kod kuce sa tetom cuvalicom, pokusat cemo ostati ovdje, jer ima i druga teta koja je fina i saradjuje. Ali ako samo jos jednom primjetim pusenje, spremna sam uciniti sve da i jedna i druga snose posljedice. I ova sto pusi i druga sto to dozvoljava.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Teta puši u jaslicama :(
13.10.2013 18:30:19   
veeseelaa
ma puno gorih stvari po vrtićima od pušenja, kad bi to bio jedini problem..


slažem se

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Teta puši u jaslicama :(
13.10.2013 18:32:56   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Jananie

Ja sam prosvjetni radnik i znam sta bi se desilo da zapalim na casu sa djecom. Automatski bih dobila otkaz. Nisam sigurna da je teta uopce svjesna sta je moze snaci ako ovako nastavi.



pazi, nečija je sudbina u pitanju


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Jananie)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Teta puši u jaslicama :(
13.10.2013 19:30:45   
aidana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Jananie

Ja sam prosvjetni radnik i znam sta bi se desilo da zapalim na casu sa djecom. Automatski bih dobila otkaz. Nisam sigurna da je teta uopce svjesna sta je moze snaci ako ovako nastavi.



pazi, nečija je sudbina u pitanju



Neodgovornost na radnom mjestu ne moze biti tolerisana, i ne samo neodgovornost vec kao sto je hanabanana napisala i krsenje zakona. Neadekvatno ponasanje na poslu i posljedice toga nemaju veze sa sudbinom vec sa svjesno donosenim pogresnim odlukama. To sto postoje jos gore stvari u vrticima nije nikakvo opravdanje.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Teta puši u jaslicama :(
13.10.2013 19:41:07   
veeseelaa
pa vidi.... svak zna... al ja se nimalo dobro sojećala ne bi da neko znog mene ostane bez posla...
radije bi je zamolila, upozorila, porazgovarala s njom nego drito išla kod direktorice...
no svak za se zna

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Teta puši u jaslicama :(
13.10.2013 20:51:19   
Marija13

IZVORNA PORUKA: Jananie

Ja sam prosvjetni radnik i znam sta bi se desilo da zapalim na casu sa djecom. Automatski bih dobila otkaz. Nisam sigurna da je teta uopce svjesna sta je moze snaci ako ovako nastavi.


Ja da sam "teta pušačica" automatski bi se branila time ko je dobio otkaz zbog skandala sa ruskim "svinjskim paštetama" koje su se uredno tušile po vrtićima!? user posted image


_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Jananie)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Teta puši u jaslicama :(
14.10.2013 1:12:17   
škorpija
čisto sumnjam da bi neko dobio otkaz "samo" zbog pušenja, jer najvejrovatnije i taj ,koji odlučuje o tome, puši i neće to smatrati prekrašjem već životnom potrebnom kao što je recimo disanjeuser posted image

meni je to tako nevjerovatno da nikad ne bih ni pomislila da bi u našem vrtiću teta pušila, a kad bi to primjetila, tražila bih od direktorice da je upozori da to ne radi niti u jednon prostoriji u vrtiću već napolju, a ako bi to ova odbila vjerovatno bih ispisala dijete, pa ja sam imala ponudu za čuvanje djeteta, kuma, predivna s djecom, vrijedna pametna, - ali puši, i odmah je otpala, nije dolazilo u obzir

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Teta puši u jaslicama :(
14.10.2013 1:31:29   
Super Beba
I sama sam pušač, ali ovo mi je van svake pameti, fkt..Prvo i ne kontam kako joj je na pamet palo da zapali u prostoriji punoj (male) djece, meni je to van svake zdrave pameti...A baška što joj zakon to ne dozvoljava...

Ja bih reagovala i ne bih ja zamolila da to nikad više ne radi, nego joj izričito naredila..

A u vezi ovoga hoće li zbog mene ostati zbog posla, ja se ne bih puno sekirala, jer njeno je da čuva poziciju i da misli na svoje postupke...I sad je ja trebam žaliti, jer Bože moj, takav vakat došao, teško do posla doći...Upravo zbog toga i ona treba svojom glavom 2x promisliti prije nego napravi glupost poput ove, i treba da obavlja svoj posao korektno, predano i pošteno...


_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Teta puši u jaslicama :(
14.10.2013 1:52:32   
scarlett
Ne razumijem kako se ljudi na današnjem vremenu mogu igrati s odgovornošću na radnom mjestu i nepoštivanjem zakona, kada je tako teško doći do posla. Nevjerovatno!

Bezobzirnost pušača u blizini djece me uvijek nervirala (i sama sam bila pušač, prestala zbog trudnoće). Ali iskreno, meni to nije toliko strašno u ovom slučaju, koliko činjenica da neko radi nešto što je neprimjereno na radnom mjestu. Ipak, ja također ne bih išla odmah direktoru, nego bih pokušala fino porazgovarati. I mene bi bilo strah da mi neće pljuniti djetetu u hranu ili nešto drugo, ali bih ipak pokušala nekim mirnijim putem.

Nemamo pojma zašto je ta osoba "neozbiljna" na poslu, kao što ne znamo ni dal' se nalazi u nekoj životno "ozbiljnoj" situaciji. Ukoliko bi dobila otkaz, ja je ne bih željela nositi na duši. Pružila bih joj šansu da malo razmisli o svom ponašanju, a direktoru se uvijek može otići i žaliti na nju, ukoliko ne promijeni svoje navike. Ja bih ipak pokušala da to riješim iskrenim i direktnim razgovorom.

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Teta puši u jaslicama :(
14.10.2013 14:27:08   
Mirkica
iskreno pusac sam ali ne bih dozvolila da mi neko pusi u blizini djeteta tj. u sobi u kojoj moje djete sjedi a posbeno ne da ga ja jos za to placam. Sta zakon dozvoljava ili ne treba se znati i bez zakona da ne valaj pusiti medju djecom jako ruznoo , eh sada ne bih isla direktorici ne prvi put nego bi damu lijepo upozorila , mada za takvo sto bi i trebala da leti s posla na glaavcke , to ti je velikaaaa greska u njenom poslu da , al eto opet lijepo bih je zamolila i pratila bih drugi put bi sve roditelje sto ima obavjestila o pusenju doticne i dalje zna se .

Ne treba se igrat s tudjom sudbinom stojim uz to , ali gospodja se igra sama sa svojom .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Teta puši u jaslicama :(
15.10.2013 1:56:15   
Jananie

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Jananie

Ja sam prosvjetni radnik i znam sta bi se desilo da zapalim na casu sa djecom. Automatski bih dobila otkaz. Nisam sigurna da je teta uopce svjesna sta je moze snaci ako ovako nastavi.



pazi, nečija je sudbina u pitanju


U prvom postu sam napisala da je upozorena. Ona sad sama drzi svoju sudbinu u svojim rukama. Napravi li to ponovo, licno cu se zauzeti za to da leti s posla bez imalo griznje savjesti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *