|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tranquility - prenatalni neinvazini test
5.11.2015 13:00:44   
Visnja RR
Izbjegnite nepotrebnu amniocentezu!

Našu genetsku osnovu čine dva set__a od 23 hromozoma (po jedan set__ nasljeđujemo od svakog roditelja). U određenim slučajevima dolazi do greške u formiranju ove osnove, pa beba ima višak ili manjak hromozoma (aneuploidija). Priroda je učinila da ogromna većina ovakvih genetički defektnih fetusa bude pobačena, ali nekad se rodi dete sa sindromima koje karakterišu znatna ograničenja i problemi u intelektualnom i fizičkom razvoju.

Prema statističkim podacima, jedno od 156 živorođene djece ima neku klinički značajnu hromozomsku abnormalnost, pri čemu se i do 80% tih abnormalnosti odnosi na takozvane trizomije 13, 18, 21. para hromozoma i aneuploidije polnih hromozoma.

Već od 10. sedmice trudnoće, trudnice mogu uraditi prenatalni neinvazivni test Tranquility kompanije Genoma Swiss Biotechnology za rano otkrivanje hromozomskih poremećaja trizomije kao što je Down, Edwards, Patau, Turner, Klinefelter i Jakobs sindrom, te najčešće mikrodelecije (DiGeorge, CriDuChat, Prader‐Willi...). Roditelji ujedno mogu saznati i pol bebe.

Tranquility test je najkompletniji i najprecizniji neinvanzivni prenatalni test u Europi, pogodan za prirodne trudnoće i trudnoće donacijom jajne ćelije, koji je primjenjiv i kod jednoplodnih i blizanačkih trudnoća.
Zahvaljujući ovom testu mnoge trudnice će izbjeći rizik amniocenteze, te se ovim znatno smanjuje broj invazivnih procedura, a time i njihove komplikacije.

Za Tranquility test je potrebna samo mala količina majčine krvi iz vene, kojom cirkuliše fetalna DNK-a i sa 99,9% pouzdanosti rezultati stižu za 5-7 radnih dana. Tranquility test je neinvazivan, bez rizika i za majku i bebu. Test se radi u laboratoriji Genome u Ženevi, koja je opremljena najnaprednijom i nasofisticiranijom tehnologijom na svijetu namijenjenoj neinvazivnom prenatalnom testiranju.
Tranquility prevazilazi sve dosadašnje skrining testove, dok je rizik od pobačaja u potpunosti eliminisan. Cijena testa je 690 eura.

Tranquility test kompanije Genoma, europskog lidera za genetske analize trudnice u BiH mogu uraditi putem CryoSave-a, vodeće europske i svjetske banke matičnih ćelija iz pupčane vprce, koja se zajedno sa Genomom nalazi u Esperite grupaciji.

user posted image

FAMILY-PLUS d.o.o.
Hamdije Kresevljakovica 61
71000 Sarajevo
Bosna i Hercegovina

Sarajevo 033 228 500; 033 228 501
Banja Luka 051 357 050
Tuzla 035 262 030


< Poruku je uredio Visnja RR -- 19.11.2015 12:14:55 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
16.11.2015 15:46:10   
sunshine_sa
Aaa super bas mi je drago da sada ovo ima i kod nas. Vidim da je duplo jeftinije od prije 3 godine kada sam ja radila u Becu. Svim zenama bi preporucila ovaj test i ja cu ga ponovo uraditi. Kada sam ga radila imala sam 27 godina, jer znam da ovi sindromi znaju i da se jave kod mladjih zena, a izbjegla sam amnio. Svakako posto planiram trudnocu drago mi je da mogu uraditi u BiH. :) user posted image Ako ima neko da je uradio u BiH, voljela bi da cujem iskustvo. Hvala

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
16.11.2015 20:51:59   
vjestica
moja sestra je nedavno radila
zbog godina (37) i jednog markera su joj preporučili amnio, što ona nije htjela da uradi
uglavnom rečeno joj ako je sve ok rezultate dobija na mail, a ako nije, šalju njenon dr
srećom za 5-6 dana je dobila mail da nosi zdravu curicuuser posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu sunshine_sa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
17.11.2015 14:34:48   
sunshine_sa
A bas je brzo stiglo:)

Cestitam tetka user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
17.11.2015 14:46:34   
Massa
Radili smo i mi test jer Dabl test pokazao rizik na 21. s obzirom na naše godine, preporuka je bila za ovaj neinavzivni ili amniocenteza. Nuhalni mjerili kod dr Vernesa Begovića. Hvala Bogu test pokazao da je sve uredu, nije pokazao rizik za Down.

(odgovor članu sunshine_sa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
18.11.2015 12:58:38   
Amilamila
@massa isto je bilo i kod mene, panika zbog dabl testa, nisam htjela na amniocentezu uradila sam Tranquility. Kad sam nosila rezultate na kliniku upoznala sam jos jednu zenu koja je gore cuvala trudnocu koja je također radila ovaj test.

Test je pokazao da je pol xy i hvala Bogu rodila sam zdravog dječaka user posted image .

Jesi li dobila vaučer od 100 eura za čuvanje matičnih ćelija, meni su to dali i iskoristila sam ga.

(odgovor članu Massa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
18.11.2015 13:06:37   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: vjestica

moja sestra je nedavno radila
zbog godina (37) i jednog markera su joj preporučili amnio, što ona nije htjela da uradi
uglavnom rečeno joj ako je sve ok rezultate dobija na mail, a ako nije, šalju njenon dr
srećom za 5-6 dana je dobila mail da nosi zdravu curicuuser posted image


Joj bas mi je drago! Cestitam! user posted image user posted image

A neku noc vidjeh novu temu i sve planiram da te pitam da li je radila test i da li su stigli nalazi. user posted image


_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
19.11.2015 11:36:51   
Sofi Sofi
Drage trudnice,

Da li se ovaj test može raditi poslje 20. nedjelje trudnoće? Kod mene je sve ok, ali mi crv sumnje neda mira pa bih voljela i da testom potvrdim user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
19.11.2015 11:43:27   
sunshine_sa
@Sofi naravno da mozes, provjeri sa doktorom jos jednom. user posted image

(odgovor članu Sofi Sofi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
19.11.2015 11:56:55   
Pamucica
Istražujem već mjesec dana o ovom testu, na njihovoj stranici je fino objašnjeno, ali vidim da vani rade jako dugo ove testove, čak i u Hrvatskoj, samo kod nas sve kasno dođe. Evo vam koristan link http://www.genoma.com/product_page.php?id=2

(odgovor članu sunshine_sa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
19.11.2015 12:00:13   
LauraHelena
Pozdrav,
molim za info moze li se ovaj test raditi u manjim gradovima? Moja drugarica zivi u Laktasima pa ne zna gdje i kako da uradi test user posted image

(odgovor članu sunshine_sa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
20.11.2015 12:09:03   
Amilamila
@LauraHelena najbolje neka pozove neku od kancelarija, Višnja je gore navela brojeve.
Možda ovu u Banja Luci, najbliže joj je :)
Banja Luka 051 357 050

Sretno!user posted image

(odgovor članu LauraHelena)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
24.11.2015 11:13:24   
Visnja RR
Samo da jos jdnom navedem brojeve gdje se mozete javiti i pitati sve sto vas zanima ...
ovisno o tome gdje vam je bliže

Sarajevo 033 228 500; 033 228 501
Banja Luka 051 357 050
Tuzla 035 262 030

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amilamila)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
3.12.2015 14:57:13   
Sofi Sofi
Drage trudnice,

Samo da vam javim da je tranquility test moguće uradti u Bijeljini i ja sam prezadovoljna. Krv sam izvadila u BIOSLABU i moram da pohvalim laborantkinju Željku bila je predivna i sve smo brzo završile ja sam samo došla, izvadila krv, otišla i za sedam dana dobila rezultat da je sve dobro tako da sada uživam i čekam moju curu user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
10.12.2015 15:26:37   
LauraHelena
@SofiSofi od srca cestitam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sofi Sofi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
28.12.2015 12:22:54   
Lidija Tz
Da se i ja prijavim... Ja sam radila u Tuzli i Prenatalni i prije neki dan Neonatal test. Radili su mi u laboratoriji u Tuzli u firmi P3 Diagnostic koja se nalazi u bivsem restoranu Doma zdravlja u Tuzli. Sve je ispalo OK i ja sam zadovoljna sa svime a pogotovu sa cijenom. Znam da Cryo Save radi za 690 Eura Prenatal i to mi je bilo previse da dam, ali sam planirala da skupim pare. Prijateljica me uputila na P3 Diagnostic i dole su mi uradili Prenatal za 700 KM sto je skoro pa duplo jeftinije od CS-a.
Prije 13 dana sam uradila i Neonatal test isto u P3 Diagnostic. Kod nas na Gradini rade samo ispitivanje za Hormon rasta i PKU a u P3 su mi uradili test na 45 analiza gdje je ukljucena i cisticna fibroza koja mi je bitna jer sam imala predispozicije da obolim od iste.
Neonatal test me je izasao 350 KM i jako sam zadovoljna sa svime preporucila bi svima da odu i urade sve sto sam ja radila....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
29.12.2015 9:48:26   
sunshine_sa
Draga Lidija drago mi je da je sve ok :) samo da ne zbunimo ostale trudnice. Upoznata sam sa testom P3 Diagnostic jer sam ih i ja zvala i raspitivala se takodje.

P3 Prenatal test ima preko 99.5% tačnosti za tri najčešća poremećaja trisomija prije rođenja, koje uključuju Downov sindrom, Edwardsov sindrom i Patau sindrom. Znaci samo tri sindroma za navedenu cijenu i radi se od 12 sedmice. Tranquility se radi od 10 sedmice, ima tacnost 99,9% i testira Down, Edwards, Patau, XXX, Turner, Klinefelter i Jakobs sindrom, te najčešće mikrodelecije (DiGeorge, CriDuChat, Prader‐Willi sindromi...), te je upravo zbog toga i skuplji.

(odgovor članu Lidija Tz)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
21.9.2016 22:57:00   
mila13
Cure, molim vas, da li mi može neka od vas napisati kako izgledaju rezultati Nifty/Harmony testa? Hitno moram odlučiti. Preporučena mi je amniocenteza, ali ja razmišljam o nekom od ovih neinvazivnih testova. Ali ne znam koliko su pouzdani, niti kako izgledaju, ni koliko će to sve meni biti dosta da se umirim. Pozdrav svima!

(odgovor članu sunshine_sa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
22.9.2016 7:49:49   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: mila13

Cure, molim vas, da li mi može neka od vas napisati kako izgledaju rezultati Nifty/Harmony testa? Hitno moram odlučiti. Preporučena mi je amniocenteza, ali ja razmišljam o nekom od ovih neinvazivnih testova. Ali ne znam koliko su pouzdani, niti kako izgledaju, ni koliko će to sve meni biti dosta da se umirim. Pozdrav svima!


Evo na početku teme piše:
Za Tranquility test je potrebna samo mala količina majčine krvi iz vene, kojom cirkuliše fetalna DNK-a i sa 99,9% pouzdanosti rezultati stižu za 5-7 radnih dana. Tranquility test je neinvazivan, bez rizika i za majku i bebu. Test se radi u laboratoriji Genome u Ženevi, koja je opremljena najnaprednijom i nasofisticiranijom tehnologijom na svijetu namijenjenoj neinvazivnom prenatalnom testiranju.
Tranquility prevazilazi sve dosadašnje skrining testove, dok je rizik od pobačaja u potpunosti eliminisan. Cijena testa je 690 eura.

za detaljne informacije možeš pitati na ove telefone:

Sarajevo 033 228 500; 033 228 501
Banja Luka 051 357 050
Tuzla 035 262 030

Sretno!!!

< Poruku je uredio Visnja RR -- 22.9.2016 7:50:29 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
22.9.2016 9:39:55   
mila13
Hvala ti na odgovoru. Ja sam već sve to dogovorila. I radim taj test u ponedeljak, iako moj ginekolog smatra da je to glupost i da trebam na amniocentezu, kao svi normalni ljudi :) Ali mi niko nije rekao kako izgledaju rezultati, a to me zanima. Jako bi mi značilo, kad bih to znala. Jer se ne bih više dvoumila do ponedeljka.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
22.9.2016 10:40:43   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: mila13

Hvala ti na odgovoru. Ja sam već sve to dogovorila. I radim taj test u ponedeljak, iako moj ginekolog smatra da je to glupost i da trebam na amniocentezu, kao svi normalni ljudi :) Ali mi niko nije rekao kako izgledaju rezultati, a to me zanima. Jako bi mi značilo, kad bih to znala. Jer se ne bih više dvoumila do ponedeljka.


ne plasi se bice sve ok
i taj test nije glupost ...vrlo je neodgovorno od tvog ginekologa sto ti je to tako rekao....
da je taj test bio kad sam ja radila amnio sigurno bi se prije za njega odlucila nego za bockanje stomaka.... mada se ni amnia treba plasiti....
sretno mila i javi nam...a o tada se probaj opustiti ....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
22.9.2016 11:02:54   
rose
test nije glupost ali nije bas ni pouzdan...ja znam za primjer gdje je pokazao da beba ima turner sy...zenu poslali na amnio, amnio uredna, beba zdrava...meni je i moja dr isto rekla kad sam je pitala...da su ocekivali nesto wow a na kraju se opet svede da je amnio najpouzdanija...ovi testovi iz krvi gledaju 13, 18 21 i spolne hromosome...kao i PCR metoda kod amnio..a amnio kompletna gleda svih 23 para...tj. ako ovaj test ili PCR bude uredan...ne znaci da je beba zdrava jer na nekom od ostalih parova koji se nisu ni gledali moze biti neka greska...ja se nisam dvoumila kad je trebalo raditi amnio prosle godine

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
22.9.2016 11:09:03   
mila13
Znam i ja da je amnio najpuzdanija. Ne bih se ni ja dvoumila da trudnoca nije začeta VTO postupkom, za koji sam dala 6 hiljada KM. I ajd sad rizikuj sa amniocentezom!? Nisam pametna.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
22.9.2016 13:24:11   
rose
samo cu ti reci da sam ja uradila dvije amniocenteze u dvije trudnoce u razmaku od 4.5 godine (jednu na starom GAK-u a jednu privatno)....sve proslo uredno...ni mame koje su spontano ostale trudne ne zele rizikovati zivot bebe pa odrade ono sto ce im donjeti psihicko olaksanje...na forumu ima zena koja je izgubila 6 beba...pa nije se dvouimila da uradi amnio kad je trebalo da iznese ovu uspjesnu trudnocu...znaci ako ce tebi donjeti mir nifty ili tranquility ...uradi ga...ako se desi da rezultat bude nejasan,..preporuka ce ti biti amniocenteza..a moze i sve biti ok s rezltatima pa se rasteretis...eto ja nisam nikad radila 4D ali imas i tu varijantu a u 20-oj sedmici se svakako radi najdetaljniji UZ

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Tranquility - prenatalni neinvazini test
22.9.2016 13:39:10   
mila13
Rose, hvala ti na lijepom riječima i uputama. Stvarno se ne usudjujem da radim amniocentezu, prije Nifty testa. Svakako će me rasteretiti, i svakako ću sa vama podijelitu rezultate. Ljubim sve mame.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *