|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnoća i kupanje u bazenu
24.12.2008 20:17:46   
škorpija
Odmah se izvinjavam moderatorici ako ova tema već postoji, ali ja je nisam uspjela pronaći, već samo temu vezanu za vruće kupke.

Trudna sam pet mjeseci i najviše volim ići na bazen, posebno zimi. U Sarajevu uvijek idem na Termalnu rivijeru na ilidži jer mi se čini da tamo najviše vode brigu o higijeni.
Inače tamo je temperatura vode  30 stepeni, a vazduha 29. Dosad sam u trudnoći jednom otišla na bazen i čini mi se da je sve o.k. Ali svim kojim sam rekla da sam trudna i da idem na bazen, rekli su da sam luda i da je to leglo bakterija. Ne želim se odreći plivanja kad je to jedini sport koji se trudnicama preporučuje, ali me interesira imaju li ostale forumašice iskustva sa brčkanjem na bazenima u turdnoći.

Pozzz
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
24.12.2008 20:21:28   
Visnja RR
misljenja sam da se na Termalnoj rivijeri  jako pazi na higijenu i ispravnost vode... Ako sumnjas u to onda je bolje da ne ides... nadam se da ces dobiti misljenja i drugih forumasica... laganu trudnocu ti zelim... pusa

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
24.12.2008 20:24:19   
Revati
Moja doktorica nije preoduševljena, iako smatra da je plivanje odlično za trudnice, ipak podcrtava da je na bazenu lako pokupiti kakvu vaginalnu infekciju, posebno trichomonas-koji se ne može liječiti do prestanka dojenja. Što se mora tiče, apsolutno je za, a bila sam sa prvim djetetom u 7. mjesecu i bilo mi je više nego super!
Ja sam se nedavno oglušila na sve te njene zamjerke i na svoju ruku otišla na termalnu rivijeru (u 28. sedmici). Jako mi je godilo, beba se tih dana okrenula glavicom dole user posted image , bilo mi je ugodno, relaksirajuće...ali sam umjesto vaginalne dobila disajnu virozu, od koje 15 dana nisam sebi dolazila, čak sam završila u hitnoj zbog kašlja koji je počeo izazivati kontrakcije, pa su me stavili na inhalaciju za bebe.
Što se mene tiče-ja više neću na bazen u trudnoći.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
24.12.2008 20:31:22   
larina
ja sam do samog poroda isla redovno na bazen i nista mi nije bilo-to je bas zdravo za trudnicu,a i bebi je lijepo-meni je doktorica preporucila, samo treba paziti da je cist bazen

(odgovor članu Revati)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
24.12.2008 20:36:19   
andji
ja sam išla na bazen,bila sam 5 i 6 mjesec trudnoće,nije bilo nikakvih problema,plivala,sunčala se....čak što više uvijek sam se vraćala odmornija i opuštenija....žene koje imaju normalnu trudnoću ne vidim razloga da ne idu ako žele

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
25.12.2008 10:28:33   
Revati
P.S. Al zaboravih napisati da sam se ljetos kupala na bazenu u Egiptu, u nekoj cca 8. sedmici trudnoce i da nije bilo nikakvih problema.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
29.12.2008 14:28:50   
mnn
a ja bila sa mm u welnesu i kao i moj ginekolog nisu mi preporučili kupanje u bazenu pa ni sa morskom vodom...rekli su mi da nije dobro zbog bakterija...ali da mogu iči u bazene samo tamo gdje je organizirano za trudnice...ja poslušala.user posted image  

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Revati)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
29.12.2008 21:23:21   
škorpija
Upravo sam saznala iz pouzdanih izvora (od osobe koja je tamo radila) da je Termalna rivijera u Sarajevu izrazito prljava i da se tamo ne preporučuje kupanje nikom, a kamoli trudnicama. Direktor štedi na osnovnim sredstvima za higijenu, a nije ih sram naplatiti 15 KM. Naravno slovenci to znaju i nas smatraju glupim bosancima koji nisu ni navikli na bolje. Stvarno sam se razočarala, aveć sam jednom bila na bazenu. Primjetila sam da poslije toga imam pojačano bijelo pranje, ali kontam da je to candida koju sam i prije imala.
Ali sigurno više ne idem na kupanje, jer ako je tamo prljavo kome da vjerujem, znam da bazene po hotelima niko ne kontroliše. Zato OPREZ

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
6.7.2009 13:44:23   
poetesa
A do kada se smije kupati u bazenu,  u smislu mjeseca trudnoće?

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
6.7.2009 13:48:25   
Skvo RR
Ja sam procitala u novom broju casopisa Mama i beba, da nije uopste preporucljivo kupati se u bazenu. Ako se vec trudnica kupa, mora se odmah istusirati poslije bazena i promijeniti kostim, i da kazu da se trudnice ne kupaju u bazenima sa malom djecom, jer ne mogu kontrolisati uriniranje u bazenu.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
7.7.2009 13:55:33   
poetesa
Ali možda je drugačija situacija u zatvorenim bazenima? Ja govorim konkretno o bazenu u sklopu hotela...
Plivanje je preporučljivo trudnicama a ne može svaka da ode baš do mora ili okeana user posted image Ja sam se neki dan bila u bazenu gotovo sat vremana, nije mi ništa bilo :) ali ipak mislim da ću pitati doktoricu o još kojem odlasku, budući da laganice ulazim u 8. mj.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
7.7.2009 14:02:50   
Anoniman
Bazeni se ne preporucuju, koliko ja znam, jer su vece mogucnosti da se fasuje neka bakterija ili gljivica (gljivetina) nego u moru, rijeci...etc.

(odgovor članu poetesa)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
7.7.2009 14:39:54   
Okarica
IZVORNA PORUKA: dadada

Bazeni se ne preporucuju, koliko ja znam, jer su vece mogucnosti da se fasuje neka bakterija ili gljivica (gljivetina) nego u moru, rijeci...etc.



Potpisujem ovo!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
7.7.2009 14:40:23   
Nadja08
plivanje je jedan od rijetkih sportova koji se preporucuje skoro sve do samog poroda. nekad mi se cini da bi nasi ljekari bili najsretniji da sve trudnice samo leze, ali pritom malo jedu, do samog rodjenja djeteta... cini mi se nekad da je to sve stvar samog mentaliteta. naravno, treba, ako je moguce provjeriti nivo odrzavanja cistoce bazena, ali svugdje se preporucuje upravo trudnicama. svugdje, osim u bosni. ako ce nekome pomoci, bila sam vise puta u bazenu hotela park u vogosci. malo je posjetilaca i bilo je cisto. malo mi je sta godilo kao plivanje u tim mjesecima. prema tome, uzivajte i nemojte se previse bojati nekakvih bakterija. eto, vidimo i same, one se pojavljuju i bez bazena. sta cemo sada...?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
21.4.2010 10:17:45   
Miau
Joj ja bi isto isla na bazen, ali se ne usudim. Kome god sam to spomenula svi su mi rekli da ne idem upravo zbog gljivica i infekcija koje su puno cesce nego mi mislimo. Ali srecom uskoro ce ljeto, pa ce biti kupanja!

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
21.4.2010 12:26:33   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Miau

Joj ja bi isto isla na bazen, ali se ne usudim. Kome god sam to spomenula svi su mi rekli da ne idem upravo zbog gljivica i infekcija koje su puno cesce nego mi mislimo. Ali srecom uskoro ce ljeto, pa ce biti kupanja!


meni je moja ginekolog na pregledu kad mi je ustanovila trudnocu to prvo rekla, da ne idem vise na bazen

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
21.4.2010 13:32:36   
salmy
Mi smo prosle godine bili na moru ja sam bila 7 mjesecuser posted image ,i redovno sam se kupala u bazenu!
Doduse nije bilo guzve samo mala djecica i po neki stranac!
Super mi je bilo tako mi je godio vise nego more!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
21.4.2010 13:52:53   
SailorMoon
Meni je bas juce doktorica rekla da idem na plivanje. A posto je napolju samo 12 stepeni, sigurno nije mislila da idem na more nego na bazen.Uvjek se covek mora paziti bakterija, ali kao sto neke forumasice vec rekose. Ponjeti dovoljno kostima, odma se posle istusirati i kostim (bar gace)promjeniti.
I mislim da nece biti problema. Meni je cak rekla ako sam ja redovno isla u saunu mogu i to nastaviti, samo ne tako dugo kao prije nego neki 8minuta.
Sve se preporucuje sta te cini sretnim. To je meni moja rekla. Cak koje citav zivot iso i trco moze i u trudnoci ici i trcati. lagano ali ok je

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
21.4.2010 14:00:20   
salmy
Naravno sve sto si prije radio mozes i u trudnoci,samo pod uslovom da se osjecas dobro.Ja zadnja 2 mjeseca nisam mogla hodati,uzasno me bolile prepone i kostuser posted image user posted image kad se sjetim uhuser posted image user posted image a plivanje sam super podnosila,ja sam kostime UVIJEK mijenjala i prije i poslije poroda,jednostavno sam navikla,ne podnosim mokar kostim sekunde.

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
21.4.2010 14:06:50   
emma.L
Ja sam isto htjela u trudnoći nastaviti ići na bazen, i doktor je rekao da mogu, ali da stavim dnevni uložak čisto malo radi zaštite. Naravno da ne može do kraja pomoći, ali dok je to rekao, valjda malo može. Onda sam i ja čula ovo ta Termalnu rivijeru i leglo bakterija, pa se nisam usudila nigdje drugo otići.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
19.8.2013 16:15:36   
Sandrich
Idem na more a u sklopu hotela ima bazen sa morskom vodom,zna li neko dali se smijem kupati u njemu?

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
19.8.2013 16:26:41   
gargamel
ja sam prije 7 dana bila na bazenu, voda termalna, ma nisam se kao treba ni skvasila, danas sam bila kod doktora i dobila sam vaginalete i injekcije radi upale, ne smijem nista reci, ali sumnjam da sam pokupila neku infekciju iako je voda bila jako cista, itd.

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
19.8.2013 16:47:03   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Sandrich

Idem na more a u sklopu hotela ima bazen sa morskom vodom,zna li neko dali se smijem kupati u njemu?

Lopuzo jedna ja stalno pitam za tebe na onoj temi u ocekivanju bebe brinem se a ona se sprema na moreuser posted image
user posted image

Ma ako si pored mora nemoj onda u bazen...user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
19.8.2013 16:52:01   
gvendolina
Sto me trznu,ja mislila nova tema i ima novinauser posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Trudnoća i kupanje u bazenu
19.8.2013 20:21:25   
Sandrich
IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: Sandrich

Idem na more a u sklopu hotela ima bazen sa morskom vodom,zna li neko dali se smijem kupati u njemu?

Lopuzo jedna ja stalno pitam za tebe na onoj temi u ocekivanju bebe brinem se a ona se sprema na moreuser posted image
user posted image

Ma ako si pored mora nemoj onda u bazen...user posted image


draga moja bebice user posted image  ma nemam vremena ,puno se raspisete pa ne stignem sve ni procitati tamo na temi user posted image  a eto valjda cemo na more ne znam vise ni sama stomak me bolucka pa vidit cu kakva cu biti..nadam se da si mi ti dobro user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *