|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnoća pokrenula kamen u bubregu
3.3.2008 17:52:30   
jupajdi
Imam jedno pitanje za sve one koje su imale iskustva sa gore navedenom temom.
Naime, prijateljica je trudna već 15 sedmica, ali ima užasne bolove sa bubrezima. Rečeno joj je da se kamenje pokrenulo, te joj je ugrađena cjev vaginalnim putem koja bi trebala smanjiti bolove i olakšati joj dalji nastavak trudnoće. Ali ona već par dana ima tamnu mokraću i čak joj se pojavila i krv. Doktor joj je rekao da ne bi trebalo da bude tako, ali joj nije objasnio i zašto joj je tako. Na ginekologiji su pregledali ultrazvučno bebu i rečeno je da je zasada sa bebom u redu.
Interesuje me dali je neko imao sličnih iskustava sa postavljanjem ove cjevčice i inače o ovome znate li išta?user posted image user posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Trudnoća pokrenula kamen u bubregu
4.3.2008 16:32:11   
M kao Mama
Ja sam donekle imala sličnih problema, koji su rezultirali prvim napadom bubrega 47 dan po porodu. Negdje u petom mjesecu trudnoće počela sam nenormalno oticati, na štzo mi je dr. rekao da je to normalno. No kada su urađeni nalazi vidio je da imam strahovitu upalu, da li da me ne prepadne ili iz nekog drugog razloga nije mi rekao da je to problem sa bubrezima. rekao mi je samo da pijem terapiju koju mi je dao i puno čaja i soka od brusnice, te da se boji da se zbog te upale ne porodi ranije. Ipak, ja sam se porodila malo ranije, početkom 37 sedmice. Svje je supre prošlo i mislila sam da je tu kraj. međutim, 47 dan po porodu dobila sam strahovite bolove, povračanje, mislila sam da je žuč, da ne duljim, ti problemi, odnosno napadi desili su se još dva puta, helem, svaki put kada sam dobila napad dan ili dva dana kasnije išla sam na Urologiju i rečeno mi je da sam sve izbacila da pijem brusnicu i slično, ali nikada niko mi nijerekao šta ne smijem JESTI. Prije dvije sedmice odem privatniku, neforlogu i čovjek mi s vrata kaže da ne smijem so, da ne smijem mliječne proizvode, jer od kalcijuma se obnavlja kamenac, tako da kažeš svojoj prijateljici da ode kod nekog provjrenog dr. kako bi na vrijeme vidjela šta i kako dalje, ejzaboravila sam napisati da ne smijem piti ni vodu iz česme, samo čajeve i prolom vodu

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Trudnoća pokrenula kamen u bubregu
27.3.2008 9:14:59   
Cvrle
Mozda nije toliko vezano za temu ali je ipak slicno. Jako sam zabrinuta jer mi je zadnji nalaz urina pokazao prisutnost kristala, cini mi se oksalata. Citajuci po netu, dosta toga ukazuje na talozenje kamenca u bubrezima. Inace pijem dodatke kalcijuma (sumece tablete) jer ne podnosim laktozu iz mlijecnih proizvoda. 32 dvije sedmice trudnoce. Pijem dosta tekucine u vidu cajeva najvice (brusnica, vrkuta, kamilica) a onda popijem i Mg (sumeci) i Ca sa vodom (kada sam na poslu, voda je iz cesme, a kada sam kod kuce imam Britin bokal, jer je Sarajevska voda prepuna kamenca). Na moje nalaze i pitanje sta je sa urinom, dr. i opste prakse i ginekolog mi nisu nista rekli, odnosno ginekolog je samo spomenuo bubrege, i to je to.
Imam li neko neki savjet ili necije iskustvo, da znam trebam li se brinuti i trebam li promijeniti nacin konzumacije Ca, mada sam smatrala da mi radi beb treba više kalcijuma?
Hvala

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Trudnoća pokrenula kamen u bubregu
27.3.2008 12:06:20   
peanut
Moja najbolja prijateljica je imala nekih problema s bubrezima u obje trudnoce. Nije bio kamen, nego su joj govorili da beba "sjedi" na bubregu. To je prestalo nakon poroda, da bi se pojavilo u skorije vrijeme, kao bolni napad, uzrokovan dugom voznjom autobusom. Eto, i to se desava.
Cvrle, i meni je posljednji nalaz urina ukazivao na postojanje kalcij oxalata. Gyn mi je rekla da  "povecam unos tecnosti"! Samo to.
Drugo, prijatelj biokemicar nam je skrenuo paznju na to da konzumiranje sumecih tableta, konkretno C vitamina, SIGURNO dovodi do talozenja kamenca i bubrezima i drugdje! Ispravan nacin je -pojesti 2 citrusa dnevno.
Ali, naravno, trudnici trebaju dodatne kolicine kalcijuma u trudnoci. Ne znam kako se manifestuje nepodnosenje laktoze, valjda neka vrsta alergije, i da li se odnosi bas na sve mlijecne proizvode? Jesi li probala pronaci mlijeko bez laktoze i da li uopce takav proizvod postoji, kod nas ili negdje drugdje.(Ma ne znam, iskreno, hoces li imati ikakve koristi od mog komentara!!!)user posted image user posted image


(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Trudnoća pokrenula kamen u bubregu
27.3.2008 16:21:51   
Cvrle
Ma naravno da se ima koristi od svakog komentara. nepodnosenje laktoze se manifestuje velikom nadutoscu stomaka i jako smrdljivim gasovima (bar je kod mene tako). Taman kada sam htjela da idem to ispitati kod doktora, zatrudnila sam tako da se to odlaze. Ali od kako ne konzumiram laktozu zaista mi je vidljiva razlika. Pijem samo jogurt, jer on sadrzi drugu vrstu bakterija nego mlijeko i nema laktoze.  Ja sumece inace ne volim, jaki su mi oni mjehurici, pa se sva nadujem od toga, ali sada pijem Mg i Ca.
Par puta me je zaboljelo sa desne strane iznad kuka i kod krsta od kako sam trudna, a takvu bol opisuju na netu kod kamenca u bubregu, pa zajedno sa nalazom kristala u urinu, malo me je zabrinulo. ALi ako su doktori to presutili, valjda nije nista.

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Trudnoća pokrenula kamen u bubregu
28.3.2008 7:47:57   
Hannah
Ja sam na zadnjim nalazima imala pojedinačne eritrocite u urinu, pa sam se zabrinula da nije kamenac u bubregu, a dr je rekao da bih onda to baš osjetila... Inače i ja sam imala povremeno bol u bubregu, ali sam skontala da me to bebac šutne user posted image

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Trudnoća pokrenula kamen u bubregu
6.8.2008 1:42:22   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: mama alma

Ja sam donekle imala sličnih problema, koji su rezultirali prvim napadom bubrega 47 dan po porodu. Negdje u petom mjesecu trudnoće počela sam nenormalno oticati, na štzo mi je dr. rekao da je to normalno. No kada su urađeni nalazi vidio je da imam strahovitu upalu, da li da me ne prepadne ili iz nekog drugog razloga nije mi rekao da je to problem sa bubrezima. rekao mi je samo da pijem terapiju koju mi je dao i puno čaja i soka od brusnice, te da se boji da se zbog te upale ne porodi ranije. Ipak, ja sam se porodila malo ranije, početkom 37 sedmice. Svje je supre prošlo i mislila sam da je tu kraj. međutim, 47 dan po porodu dobila sam strahovite bolove, povračanje, mislila sam da je žuč, da ne duljim, ti problemi, odnosno napadi desili su se još dva puta, helem, svaki put kada sam dobila napad dan ili dva dana kasnije išla sam na Urologiju i rečeno mi je da sam sve izbacila da pijem brusnicu i slično, ali nikada niko mi nijerekao šta ne smijem JESTI. Prije dvije sedmice odem privatniku, neforlogu i čovjek mi s vrata kaže da ne smijem so, da ne smijem mliječne proizvode, jer od kalcijuma se obnavlja kamenac, tako da kažeš svojoj prijateljici da ode kod nekog provjrenog dr. kako bi na vrijeme vidjela šta i kako dalje, ejzaboravila sam napisati da ne smijem piti ni vodu iz česme, samo čajeve i prolom vodu




jeste mora sa na izhranu i na vodu da se pazi. ja sam imala problema sa bubrezima, to su mi odkrila kada sam tada(mozda i fB) lezala u bolnici zbog druge operavcije.
imala sam nekoliko listova, na kojima je stajalo sta nesmijem da jedem i pijem, (sijecam se za zelje, sir...) nesmije fosfat, kalcijum, neznam kako se na nas oxalat rekne. pila sam svaki dan po par litara te vode koju sam smila, i nisam ono jela sto nisam smila. procedura jeste duga, i nije da prestane od danas na sutra, ali pomaze. Danas fB nemam kamenca. Jeste da me ponekad zigne, al je sve ok.

ako mognem naci tu listu, onda cu je stavit ovde.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *