|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnoca u tridesetim
2.9.2013 13:22:04   
Arijana2
Pozdravuser posted image Ja sam vec relativno stari clan ringeraja portala.Imam dvoje djecice oboje rodjeni CR.Prvo sam rodila sa 25,drugo sa29.Nikad nisam mogla zamisliti da cu imati i dvoje djece,to mi je izgledala nekako puno user posted image ,Prije par dana sam napunila 30 godina i uhvatila se u razmisljanju da bi kao jednog dana zeljela jos jedno dijete aBd,i onda shvatim da medicina ne gleda bas pretjerano blagonaklono na trudnoce nakon 34,35 godina zbog rizika koji rastu porastom zenine dobi.S obzirom da sam se porodila na CR morala bih cekati par godina i automatski upadam u tu grupu nas starijih trudnica :)) Mislim,sa nekog socijalnog aspekta tek sa 34 cu biti psihicki i materijalno spremna posvetiti se djeci(daleko od tog da nisam ni sa 25 ali ipak)medicina namece toliko rizika da mi zelja za trecim djetetom izgleda i kao zelja koju nije tako jednostavno ostvariti.Sta Vi drage mame mislite o tom,da li imate neka iskustva o ponavljanim CR te trudnoci u tridesetim :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Trudnoca u tridesetim
2.9.2013 14:22:13   
idana1812
Arijana, tek ulazim u tridesete i aBd rodit cu drugo dijete u 30. godini. Ono sto ti mogu reci da su se granice pomjerile i rizici u trudnoci svakoj, pa tako i onoj poslije 30. postoje, ali se mogu smanjiti, promjenom zivotnog stila prije svega. Zivim u sredini gdje zene mogu podijeliti u dvije skupine, one koje radjaju relativno rano, do 25. izradjaju po 3-4 djece, te one koje ganjaju karijeru ili sta vec ne i radjaju u kasnim tridesetima. Cinjenica je da teze dolazi do zaceca u tim godinama, ali nije nemoguce. Ako ces gledati na rizike, ja ih uvijek vidim, ali uz kontrolu od strane strucnog lica, ne vidim prepreku za trudnocu u tim godinama...
Sto se tice CR, znam mamu koja je dvoje djece rodila u razmaku od godinu dana, oboje sa CR i nije imala nikakvih komplikacija. Oba CR bila unaprijed zakazana, jer je ona tako zeljela da rodi. Znam jos nekoliko mama koje su imale ponavljanje CR, ali sa duzim razmakom izmedju i ne zale se nesto posebno da imaju neke bolove ili probleme zbog toga.

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Trudnoca u tridesetim
2.9.2013 14:31:37   
riba78
i onda shvatim da medicina ne gleda bas pretjerano blagonaklono na trudnoce nakon 34,35 godina zbog rizika koji rastu porastom zenine dobi


user posted image user posted image user posted image user posted image
rizik postoji i sa 20 user posted image user posted image



_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Trudnoca u tridesetim
2.9.2013 15:11:32   
dambolina
Ja sam prvo rodila sa 24, drugo sa 29, a trece cekam u 34. godini. Oboje rodjeni CR, pa ce tako i trece. Licno, osjecam se super i ne mogu reci da ima neke razlike u odnosu na prethodne 2 trudnoce. Radila sam jedino mjerenje nuhalnog nabora u 12 nedelji i bio je uredan, a dabl i triplt test, te amnio nisam radila jer mi rezultati ne bi donijeli nista osim stresa.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Trudnoca u tridesetim
2.9.2013 15:14:38   
dandi84
Za koji mjesec ću napuniti 30...Trudimo se oko druge trudnoće (prva se zavrsila spontanim) i nadam se da ce biti prije 30-tog rođendana...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Trudnoca u tridesetim
2.9.2013 15:41:48   
EEDITH
draga Arijana nisam iz medicinske struke,nisam ni za neke savjete,ali ti mogu reći moje lično iskustvo,
prva trudnoća u 33 god. sve normalno do 7 mj.onda prijevreni porod i nažalost bebica nam je umrla user posted image
druga tudnoća poslije 6 mj. znači u 34 godini rodila živo i zdravo dijete,mamin veliki momak, prirodnim putem
treća trudnoća u 38 godini i na svijet donijela živo i zdravo moje veselo pile,
četvrta trudnoća u 41.godini i mama rodila svoju princezu...
sve je vjerovatno individualno i ne zavisi od nas samih
još da napomenem da sam imala lijepe i lagane trudnoće ,kao i porode

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Trudnoca u tridesetim
2.9.2013 15:53:07   
dambolina
eldinkky user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Trudnoca u tridesetim
2.9.2013 15:55:37   
ziki
Danas je medicina prilično napredovala pa su malo i te granice pomjerile. Prva trudnoća 30/31 god, druga 33/34 i planiram još jednu ako Bog da. Uredne nermalne trudnoće, normalni porodi, za poželjet naročito drugi.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Trudnoca u tridesetim
2.9.2013 16:29:47   
brzamala
Ja sam uspjela zatrudniti nakon godina i godina neplodnosti sa 32 godine. Nije mi ni palo na pamet da sam mozda "stara" jer imam vise i kondicije, krvna slika, pritisak, maternica, jajnici sve mi je u boljem stanju nego sa 20 i nesto. Hocu ti reci da je to individualno i da nema nikakve veze koliko godina imas ako si zdrava jer je medicina toliko napredovala i dobne granice su pomjerene. Moja zaova je rodila sa32 i sa 34, oba puta na carski, svekrva blizance sa 35 i imale super urednu trudnocu. A i forum je prepun zenica koje su bez problema rodile iznad 35.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Trudnoca u tridesetim
2.9.2013 17:35:40   
Snovolovka
Ja sam prije 20-tak dana proslavila 41. rođendan i evo skoro sam ušla u deveti mj. svoje prve trudnoće. Zatrudnila sam "iz prve", bez ikakvih problema, a i trudnoća se, hvala Bogu, odvija bez nekih većih problema.
Nisam gonjala ni karijeru ni ništa slično nego se jednostavno tako desilo...udala sam se prije 5 godina i dok smo posložili neke stvari prošlo je vrijeme.

Nuhalni mi je bio dobar i nisam htjela raditi amnio...bebica mi uredno raste i čak je i malo naprednija u odnosu na tt.
I meni bi bilo draže da sam rodila ranije, čisto zato da imam vremena za možda još jedno, al tako je kako je.
Ne mislim da su u današnje vrijeme i uz napredak medicine rizici za "starije" majke puno veći. Evo trudna sam u isto vrijeme kao i tri moje prijateljice/poznanice mlađe od mene 10-12 godina i ne vidim neku razliku. Mislim da je sve to individualno i ovisi o tome kako se žena osjeća i kakvog je zdravstvenog stanja.

Želim puno bebica svim mamama, bez obzira na godineuser posted image

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Trudnoca u tridesetim
2.9.2013 17:53:18   
mama_na_kvadrat
Arijana nema mjesta takvim mislima, evo i ostale zenice su ti to potvrdile.
Ja sam sina rodila u 24, sve super podnijela. Nisam planirana nikada vise radjati, ali evo tacno 10 godina kasnije ja u 9 mj imam jos par dana do poroda, i osjećam se extra hvala Bogu. Ah, da neki Dr su mi govorili da drugu trudnoću neću moći iznijeti, da ako ostanem trudna biće samo lezanje i sli. A ja kao zmaj hihi, čak sam sad pokretnija nego u prvoj trudnoći.
I iskreno da ti kažem da u ovoj trudnoći uživam, smirenija sam i mislim da je to upravo sto sam sad puno zrelija.

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Trudnoca u tridesetim
2.9.2013 19:37:23   
teacher75
rodila oboje djece a daleko presla trideseteuser posted image prvo sa 34 godine a drugo sa skoro 37- imala skolske trudnoce, sve super proslouser posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mama_na_kvadrat)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Trudnoca u tridesetim
2.9.2013 19:43:54   
Arijana2
E drage moje sad mi je puno lakse jer zaista pored stresnog posla i naravno zelje da obezbjedimo tu neku egzistenciju bilo bi mi stvarno zao da ne uspijem imati vise od dvoje djece jer stvarno volim djecu.I ja sam Vaseg misljenja da danas zena koja vodi racuna o nacinu zivota te o svom zdravlju prije i tokom trudnoce moze uz Boziju pomoc sve uspjesno podnjeti...iskustva puno pomazu :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Trudnoca u tridesetim
3.9.2013 9:33:00   
anitaa
Prvi put sam rodila s 35, svašta se izdešavalo u trudnoći (gubitak bliske osobe, stres na poslu, prehlađivanja, putovanja), a ja odlično podnosila trudnoću, bez ikakakvih problema. Curica bila i ostala jaka, čak šta više nije htjela vani, jedva je "deložirali" 12. -i dan poslije termina, na carski. Drugi dan poslije carskog ja  trčala bolničkim hodnikom, sve super prošlo. Druga trudnoća su 37.-oj, početak identičan, bez mučnina, puna energije, međutim poslije godišnjem dolazim na posao i prehlađena sam, ali kontam ništa strašno. Noć donosi šok, gubim bebu. Mislim da nema žena koja bar na tren ne pita se Zašto?Je li se moglo spriječiti? Sasjekla sam brzo ta razmišljala i zbog sebe i zbog moje curice, kojoj treba vesela mama, na kakvu je navikla. Nema pravila, dvadesete, tridesete, četrdesete, ako će nešto bit biće, ali treba se i pripaziti.  

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Trudnoca u tridesetim
7.9.2013 18:22:19   
mila 2
user posted image user posted image

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *