|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tumor jajnika
23.3.2012 17:16:59   
gvendolina
Rak jajnika jedan je od vodećih uzroka smrti žena i druga najučestalija ginekološka maligna bolest.Po učestalosti svih zloćudnih tumora nalazi se na petom mjestu, dok je u ukupnoj smrtnosti žena od raka spolnih organa rak jajnika na prvom mjestu. Dakle, iako se rak vrata maternice i maternice pojavljuju češće od raka jajnika, više žena umire od raka jajnika. Razlozi za to su kasnije dijagnosticiranje zbog nedostatka simptoma u ranim fazama bolesti i brže širenje malignih stanica po tijelu, te se zbog toga rak u više od polovice žena otkrije tek u uznapredovanoj fazi bolesti.

Faktori rizika

Uzrok raka jajnika još nije poznat. Još uvek se ispituju mogući uzročnici nastanka karcinoma ovarijuma, međutim ustanovljeno je da određeni faktori, zasebno ili udruženo povećavaju šanse za pojavu ovog malignoma. Godine života, pozitivna porodišna anamneza, nasledne genske mutacije, terapija steriliteta, hormonska supstitucija nakon menopauze, gojaznost su neki mogući uzročnici karcinoma ovarijuma. Takođe ustanovljeno je da žene koje nisu rađale imaju veći rizik obolevanja od ove bolesti.

Nazalost moja draga jetrva je obolila od ove zlocudne bolestiuser posted image user posted image
Ova podmula bolest je za samo 20-ak dana okrenula zivot naglavackeuser posted image primljena je u bolnicu zbog bolova u stomaku,nakon cega je uradjena totalna histerektomija,user posted image a patoloski nalaz pokazao je postojanje malignih celija i potrebna je kemoterapijauser posted image

Ovo je jako podmukla bolest upravo zbog svojih netipicnih simptoma zato zene drage obratite paznju i cesce se kontrolisite.Ono sto je jako vazno i treba znati je da se na papa testu nece nista pokazati ,stoga na svakom pregledu obavezno raditi uzv. O ovoj bolesti jako malo se govori a tako je mnogo oboljelih zena,sto sam se i sama uvjerila dok sam isla u bolnicu u posjetu jetrvi. ranije je oboljevala svaka 50-a zena a kazu da je sada svaka 7-auser posted image Rano otkrivanje raka je najbitnije u liječenju, jer su povoljni rezultati liječenja najbolji u ranim stadijima bolesti. Zbog toga su redoviti ginekološki pregledi, gdje liječnik vaginalnim i ultrazvučnim pregledom može postaviti sumnju na rak jajnika od velike važnosti. Kao pomoć u dijagnozi u nekim slučajevima može poslužiti CA-125. U smislu sprječavanja pojave raka ženama se može preporučiti uzimanje oralnih kontraceptiva, zdrava prehrana


Simptomi bolesti


Većina žena dolazi liječniku u uznapredovanom stadiju bolesti, jer tumori jajnika i kada dosegnu znatnu veličinu obično ne prave smetnje ili su one sasvim neznatne. Smetnje koje dovode ženu liječniku su većinom neodređene poput:

· mukla bol u donjem dijelu trbuha

· smetnje u probavi i prehrani

· napuhnutost

· bolovi u križima

· promjene u mokrenju

· bolni vjetrovi, opstipacija

· slabost, anemija, gubitak apetita

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Tumor jajnika
23.3.2012 17:21:38   
SREĆNA
Pu,pu,pudaBogda ga nikad niko ne imao.
Ja kad čitam ove simptome ja imam pola od ovog nabrojanog, al kontam da je od ciste i anemije.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Tumor jajnika
23.3.2012 17:39:51   
SREĆNA
gvendolina
žao mi je zbog jetrve , ne znam šta da ti kažem, nedaj Bože nikom, ako će ti šta olakšati moja je svekrva prije 15-tak godina imala isto , sve su joj izvadili, ama baš sve, rekli su da su odstranili sve da ništa nije ostalo od njega, ni jedna stanica, fala Bogu eto ona sad nema simptome nikakve, dobro je i nad amo se da se neće vratiti.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Tumor jajnika
23.3.2012 17:49:09   
tekja
uh draga gvendolina, bas mi je zao tvoje jetrveuser posted image ...pretpostavljam da je jako mladauser posted image ...imaju li djece?
Nadam se da ce kemo biti uspjesna, nek' joj je dragi Bog na pomoci...

p.s. A bas sam se pitala sto te danima nema...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Tumor jajnika
23.3.2012 17:59:04   
gvendolina
hvala vam drage moje

ovo se sve tako brzo desilo da se osjecam kao u nekom ruznom snu,sve je tako nestvarnouser posted image Ona je s posla otisla u hitnu ,dakle nije osjecala neke poteskoce velike....
prvo smo dozivjeli sok nakon operacije jer su joj odstranili i jajnike i matericu,a sada nas je ovaj patoloski nalaz dokusuriouser posted image user posted image user posted image Ima samo 29 g i jednog djecaka od 6g koji joj i daje snagu i razlog da se bori za zivotuser posted image

< Poruku je uredio gvendolina -- 23.3.2012 18:00:43 >

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Tumor jajnika
23.3.2012 21:41:15   
emma.L
Gvendolina, sigurno ste se već raspitivali, ali postoje one japanske gljive koje jako puno pomažu kod kemoterapije, u dosta slučajeva ne dođe do opadanja kose, a isto tako i ublaže mučnine. Ne znam kako se to zove, ali bar trag da dam da možete potražiti. I jako dobro na organizam tada djeluje srebrna voda.
Eto u takvoj ružnoj situaciji bar par korisnih savjeta i user posted image - nadam se da će ti jetrva biti jaka osoba koja će se izboriti sa tim iskušenjem.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Tumor jajnika
23.3.2012 21:48:55   
M kao Mama
Ne, daj Bože nikome danima mi je na pameti i danima samo o njoj mislim, draga moja A. želim ti da akobogda sve ovo brzo bude iza tebe, i da budeš dobro koliko se najbolje može biti u ovakvoj situaciji.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Tumor jajnika
23.3.2012 21:51:17   
Amam
Da joj dragi Bog olaksa borbu i podari ozdravljenje...

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Tumor jajnika
23.3.2012 21:53:03   
mamalina_
uhh Boze ne daj nikome..sva sam se najezila..oko mene u zadnje vrijeme svi obolijevaju od ovog ili onog tumora i ja se samo pitam dokle vise????.nadam se Gvendolina da ce sve na kraju ispasti ok, iskreno se nadamuser posted image .. mila imas pp da ovdje ne pisem na dugo i na siroko sta sve moze uciniti da joj ublazi to sve

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Tumor jajnika
23.3.2012 22:01:34   
Visnja RR
nadam se da ce se brzo rjesiti svega i da ce joj ti ruzni dani biti iza ledja...



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamalina_)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Tumor jajnika
23.3.2012 22:05:37   
felix

IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Pu,pu,pudaBogda ga nikad niko ne imao.
Ja kad čitam ove simptome ja imam pola od ovog nabrojanog, al kontam da je od ciste i anemije.

user posted image potpisujem , inace sam sklona upalama u trudnoci sam dzehenem stim prodeverala pa , i danas dan baš me strah
Nadam se da ce abd .uspjet terapijama da ubije te klice tumora zao mi je gvendi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Tumor jajnika
23.3.2012 22:23:19   
reallove
Strasno mi je zaouser posted image



_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Tumor jajnika
26.3.2012 22:45:29   
emirita
user posted image I meni,da Allah olaksa...
Nedavno sam gledala dr. Oz i bas je o tome govorio,kaze da je jedan od glavnih simptoma raka jajnika nadutost i dugotrajan osjecaj sitosti.


(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Tumor jajnika
27.3.2012 10:45:25   
gvendolina
hvala vam na savjetima i podrsci

ona vec koristi neke cajeve i sirupe za poboljsanje imuniteta, kako bi se sto bolje oporavila od operacije i lakse podnijela terapiju.danas joj je zakazan konzilij na kojem ce joj odrediti termini i vrstu terapije. nadamo se da ce abd dobro proci

(odgovor članu emirita)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Tumor jajnika
27.3.2012 10:46:20   
Lady26
Gvendi jako mi je zao, ne daj Boze nikome user posted image
Da se oporavi sto prije user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *