|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Udaranje druge djece
27.5.2013 5:18:22   
Mamara25
Mozda ova tema i nije toliko razlicita od one "agresivnost i tantrumi kod jedno-dvogodisnjaka" ali imam potrebu da zamolim sve roditelje kojima se isto desava a to je- udaranje druge djece- sto i nama sada trenutno da nam pomognu savjetom.Radi se o nasem 19 mjesecnom sincicu koji je nevjerovatno drustvena beba.Ide u obdaniste vec 3 mjeseca i odlicno se snalazi,puno toga je naucio i ima jednog super drugara koji mu se svaki put puno obraduje.Primjetila sam da kada izadjemo u setnju i odemo do igralista gdje je uvijek prepuno djece da hoce da udari drugo dijete bilo da je veliko ili malo,djecak ili djevojcica.Nije to neki snazan udarac ali jeste pokazatelj(mozda) neke njegove komunikacije.Umjesto da kaze"pomjeri se hocu ja to"(a ne prica jos,tek poneka rijec) on klapne dijete.Primjetila sam da je to njemu zabavno ali drugo dijete odmah napusti prostor gdje je moje.Malo sam zabrinuta jer ne uspijevam da korigujem to njegovo ponasanje pogotovo sto ovdje gsje zivimo (vani)je zabranjeno udaranje i vikanje na djecu.jedan roditelj je nedavno reagovao prema mom djetetu.S jedne strane ga razumijem a s druge pitam se dal je i ovo prolazno nesto ili ipak moram potraziti strucnu pomoc?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Udaranje druge djece
28.5.2013 14:02:42   
Gucci
Poznajem jednog malca koji isto tako udara drugu djecu i to pretezno djevojcice. On to radi iz dragosti, krene da zagrli neku curicu i onda je gurne i obori na pod ili je udari, povuce, ustine i tako... njemu je sada 2 godine ali to traje vec odavno. Ne znaju vise sta da mu rade, sve zivo su pokusavali ali nista ne uspjeva, cak se i u obdanistu zale na njega... jedino sta upali je kad mu neko vrati udarac par puta, i onda on prestane da udara tu djevojcicu ili djecaka.
Mogu ti reci da je to pravo nezgodno, meni je bilo krivo kad je taj mali moju curicu skoro cijeli dan udarao, gurao itd. Jos je moja imala tek 17 mjeseci, nije znala ni da se odbrani ni nista... jest da su njegovi roditelji uvijek reagovali ali opet bude mi zao dijeteta, malo malo pa pocne plakati.

(odgovor članu Mamara25)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Udaranje druge djece
4.6.2013 22:25:49   
bejbibi
ima li iko savjet kako da se to udaranje rijesi...i ja imam taj problem sa mojim M:((((.....ne znam jel od dragosti il sta al on zna udarit ...pravo me bude stid..naravno ja odmah reagujem al ne pali to kod njega:(..jel to samo faza......ne zelim da moje dijete bude ono deriste koje udara ostale:,( odmah me asocira na nekog delikventa:S a nikad nisam podnosila takvu djecu.....

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 9:02:31   
veeseelaa
ja sam primjetila da ima jako agresivne djece, pri tom mislim i na male i velike
jako su grubi i slično
obzirom da moja kći nije takva ja i ne nalazim razumjevanje za takvu djecu, valjda je to razlog user posted image
jedna tako gruba djevojčica je gurnula moju Ajšu u vrtiću pa je nosila okovratnik jer je istegnula mišić
znam da ono kad gledaš curica nije kriva, trebali su paziti na njih oni koji su zaduženi al ne kužim od kud joj potreba za takvo ponašanje???
zašto su neka djeca takva??

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 11:50:03   
škorpija

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam primjetila da ima jako agresivne djece, pri tom mislim i na male i velike
jako su grubi i slično
obzirom da moja kći nije takva ja i ne nalazim razumjevanje za takvu djecu, valjda je to razlog user posted image
jedna tako gruba djevojčica je gurnula moju Ajšu u vrtiću pa je nosila okovratnik jer je istegnula mišić
znam da ono kad gledaš curica nije kriva, trebali su paziti na njih oni koji su zaduženi al ne kužim od kud joj potreba za takvo ponašanje???
zašto su neka djeca takva??

Veselaaa ta djeca se rode takva, moje je od rođenja grub dječak, ne voli se maziti, i kad se igra grubo se igra volim samo neke igre guranja, trčanja, boksanja, ja to mrzom i pokušavam da ga privolim da čitamo, plešemo, crtamo, ali to može tek kad se fizički izmori. U igraonici stalno neki belaj, neki dan skočio dječaku na glavu u bazen s lopticama, zamalo sebi jezik pregrizao, krv iz usta, a dječak srećom nije imao povreda ali se jako uplašio, izvinjavala sam se roditeljima sto puta, držim ga na oku ali nikako da skonta da nisu sva djeca kao on i da ne vole guranje i bacanje po podu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 11:59:18   
škorpija

IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam primjetila da ima jako agresivne djece, pri tom mislim i na male i velike
jako su grubi i slično
obzirom da moja kći nije takva ja i ne nalazim razumjevanje za takvu djecu, valjda je to razlog user posted image
jedna tako gruba djevojčica je gurnula moju Ajšu u vrtiću pa je nosila okovratnik jer je istegnula mišić
znam da ono kad gledaš curica nije kriva, trebali su paziti na njih oni koji su zaduženi al ne kužim od kud joj potreba za takvo ponašanje???
zašto su neka djeca takva??

Veselaaa ta djeca se rode takva, moje je od rođenja grub dječak, ne voli se maziti, i kad se igra grubo se igra volim samo neke igre guranja, trčanja, boksanja, ja to mrzom i pokušavam da ga privolim da čitamo, plešemo, crtamo, ali to može tek kad se fizički izmori. U igraonici stalno neki belaj, neki dan skočio dječaku na glavu u bazen s lopticama, zamalo sebi jezik pregrizao, krv iz usta, a dječak srećom nije imao povreda ali se jako uplašio, izvinjavala sam se roditeljima sto puta, držim ga na oku ali nikako da skonta da nisu sva djeca kao on i da ne vole guranje i bacanje po podu

s druge stran anidlin noa je divan dječak, mio razuman, sva djeca i roditelji ga vole, ja sam nudil da se mijenjamo ali neće onauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 12:20:00   
smajli80

IZVORNA PORUKA: Mamara25

Mozda ova tema i nije toliko razlicita od one "agresivnost i tantrumi kod jedno-dvogodisnjaka" ali imam potrebu da zamolim sve roditelje kojima se isto desava a to je- udaranje druge djece- sto i nama sada trenutno da nam pomognu savjetom.Radi se o nasem 19 mjesecnom sincicu koji je nevjerovatno drustvena beba.Ide u obdaniste vec 3 mjeseca i odlicno se snalazi,puno toga je naucio i ima jednog super drugara koji mu se svaki put puno obraduje.Primjetila sam da kada izadjemo u setnju i odemo do igralista gdje je uvijek prepuno djece da hoce da udari drugo dijete bilo da je veliko ili malo,djecak ili djevojcica.Nije to neki snazan udarac ali jeste pokazatelj(mozda) neke njegove komunikacije.Umjesto da kaze"pomjeri se hocu ja to"(a ne prica jos,tek poneka rijec) on klapne dijete.Primjetila sam da je to njemu zabavno ali drugo dijete odmah napusti prostor gdje je moje.Malo sam zabrinuta jer ne uspijevam da korigujem to njegovo ponasanje pogotovo sto ovdje gsje zivimo (vani)je zabranjeno udaranje i vikanje na djecu.jedan roditelj je nedavno reagovao prema mom djetetu.S jedne strane ga razumijem a s druge pitam se dal je i ovo prolazno nesto ili ipak moram potraziti strucnu pomoc?



Možda je ovo odgovor na tvpje pitanje.Vrtić.
Moja djevojčica (sad 5 god) je krenula u vrtić kad jer imala 18mj.Nedugo nakon toga počelo je ovako ponašanje.Tukla je i gurala svu djecu.Bez obzira jesu li u vtriću ili vani u parku.
Da bi mi teta u vrtiću rekla da se ona očajnički bori za svoje mjesto u grupi.
Hoće ona sve prva i smatrala je da sve što ona uzme je njeno i tu je dolazilo do sukoba.
Djeca te dobi su inače egocentrična ,SMATRAJU DA SE SVJET VRTI OKO NJIH i nedaju ništa svoje.Pogotovo ako je u pitanju jedinac.

Polako s vremenom sam je naučila da to nesmije raditi i nije djeci koja su joj vraćala,već samo onima koji se nisu znali braniti.Onda sam JA reagovala.I pri takvom ponašanju odstranjivala je od tog ili cjele grupe djece i stavljala je da sjedi i gleda kako se oni igraju a ona nesmije.
Bilo je teško ali s vremenom naučila da takvo ponašanje nije u redu.Ali s druge strane sam je učila da se brani ako je neko udari.



_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Mamara25)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 12:33:32   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam primjetila da ima jako agresivne djece, pri tom mislim i na male i velike
jako su grubi i slično
obzirom da moja kći nije takva ja i ne nalazim razumjevanje za takvu djecu, valjda je to razlog user posted image
jedna tako gruba djevojčica je gurnula moju Ajšu u vrtiću pa je nosila okovratnik jer je istegnula mišić
znam da ono kad gledaš curica nije kriva, trebali su paziti na njih oni koji su zaduženi al ne kužim od kud joj potreba za takvo ponašanje???
zašto su neka djeca takva??

Veselaaa ta djeca se rode takva, moje je od rođenja grub dječak, ne voli se maziti, i kad se igra grubo se igra volim samo neke igre guranja, trčanja, boksanja, ja to mrzom i pokušavam da ga privolim da čitamo, plešemo, crtamo, ali to može tek kad se fizički izmori. U igraonici stalno neki belaj, neki dan skočio dječaku na glavu u bazen s lopticama, zamalo sebi jezik pregrizao, krv iz usta, a dječak srećom nije imao povreda ali se jako uplašio, izvinjavala sam se roditeljima sto puta, držim ga na oku ali nikako da skonta da nisu sva djeca kao on i da ne vole guranje i bacanje po podu

s druge stran anidlin noa je divan dječak, mio razuman, sva djeca i roditelji ga vole, ja sam nudil da se mijenjamo ali neće onauser posted image


user posted image

ja bih voljela da je moj malo agresivniji..e da hoću jedan dan dočekati da me tete iz vrtića s vrata dočekaju s viješću kako je on neko dijete namarisao tj. samo da je vratio milo za drago...

inače, jako je društven, voli da se igra..ima i tešku ruku da Boga sačuva, ali to samo mi osjetimo..druga djeca jok...user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 14:31:47   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam primjetila da ima jako agresivne djece, pri tom mislim i na male i velike
jako su grubi i slično
obzirom da moja kći nije takva ja i ne nalazim razumjevanje za takvu djecu, valjda je to razlog user posted image
jedna tako gruba djevojčica je gurnula moju Ajšu u vrtiću pa je nosila okovratnik jer je istegnula mišić
znam da ono kad gledaš curica nije kriva, trebali su paziti na njih oni koji su zaduženi al ne kužim od kud joj potreba za takvo ponašanje???
zašto su neka djeca takva??

Veselaaa ta djeca se rode takva, moje je od rođenja grub dječak, ne voli se maziti, i kad se igra grubo se igra volim samo neke igre guranja, trčanja, boksanja, ja to mrzom i pokušavam da ga privolim da čitamo, plešemo, crtamo, ali to može tek kad se fizički izmori. U igraonici stalno neki belaj, neki dan skočio dječaku na glavu u bazen s lopticama, zamalo sebi jezik pregrizao, krv iz usta, a dječak srećom nije imao povreda ali se jako uplašio, izvinjavala sam se roditeljima sto puta, držim ga na oku ali nikako da skonta da nisu sva djeca kao on i da ne vole guranje i bacanje po podu



meni je to prihvatljivo sve dok ne čačkaju moje dijete
jer fkt ne znam šta mi znači izvini kad mi neko dijete povrijedi??

ništa!


inače ponosna sam što mi je kći učtiva... ne bi voljela da je drugi izbjegavaju jer je agresivna i sl, bilo bi mi neugodno da se tako ponaša....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 14:35:05   
pocahontas
vesela, ona je curica...i ne treba da je agresivna...

agresivnost generalno je znak poremećaja u ponašanju i svakako ne bih voljela da mi je dijete takvo, ali voljela bih da nije toliko pacifista i tako bezbržan, živahan i dobronamjeran prije svega...

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 14:46:59   
veeseelaa
vesela, ona je curica...i ne treba da je agresivna...


pa ova što je oborila moju curicu pa mi dijete povrijedilo vrat je upravo curica
vjeruj mi ima i njih takvih.... i zaista ne kontam u čemu je kvaka
ja mislim da roditelji nekako brate mogu uticati na ponašanje djece, ne znam
al da je nisu pustili doma da je takva ne bi došlo do ovoga tek tako.....

i onda ti kažu izvini a od sekiracije sam mogla izgubiti ovo dijete koje nosim....

ništa mi to ne znači i stvarno en znaš kako bi se postavio u toj situaciji, bil šutio il bi napravio haos

razumijem da se djeca pokoškaju al ovakve stvari su meni užasne i nema opravdanja

ja bi svim silama nastojala da moje dijete ne bude takvo! zamislite nekoga povrijedi, izbiti oko i sl??

pa ne znate šta sve takva djeca mogu da naprave, njima treba trodupli nadzor





< Poruku je uredio veeseelaa -- 5.6.2013 14:47:59 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 14:59:11   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

vesela, ona je curica...i ne treba da je agresivna...


pa ova što je oborila moju curicu pa mi dijete povrijedilo vrat je upravo curica
vjeruj mi ima i njih takvih.... i zaista ne kontam u čemu je kvaka
ja mislim da roditelji nekako brate mogu uticati na ponašanje djece, ne znam
al da je nisu pustili doma da je takva ne bi došlo do ovoga tek tako.....

i onda ti kažu izvini a od sekiracije sam mogla izgubiti ovo dijete koje nosim....

ništa mi to ne znači i stvarno en znaš kako bi se postavio u toj situaciji, bil šutio il bi napravio haos

razumijem da se djeca pokoškaju al ovakve stvari su meni užasne i nema opravdanja

ja bi svim silama nastojala da moje dijete ne bude takvo! zamislite nekoga povrijedi, izbiti oko i sl??

pa ne znate šta sve takva djeca mogu da naprave, njima treba trodupli nadzor




Slažem se sa tvojom konstatacijom, apsolutno nemam opravdanje za udaranje (faza, hiperaktivnost, dragost ...).
Moja kći nikad ne smije prva udariti, ali obavezno mora vratiti udarac, ne bitno koliko malo/veliko dijete bilo.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:10:09   
canim
Jeli vi svi zaista zastupate tu teoriju da recimo ako neko udari tvoje djete pa cak i slucajno vase dijete mora obavezno vratiti taj udarac user posted image

Bas sam primjetila dosta roditelja da to komentarise, ja svoje dijete ne ucim tako i nevjerujem da cu promjeniti misljenje, vec ako je neko udari mora reci nekoj odrasloj osobi bez da se sukobi sa djecom u svakom slucaju ona jos uvijek ne upada u bilo kakve konflikte niti je agresivna tako da nemam tih problema ali me bas interesuje jeli to ja pogresno razmisljam ?

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:15:58   
veeseelaa
Moja kći nikad ne smije prva udariti, ali obavezno mora vratiti udarac, ne bitno koliko malo/veliko dijete bilo.


ne znam šta bi ti rekla....
ni koliko je to pametno....
jer moja Ajša je poprilično jaka i taj povrat udarca koliko bi bio težak i dal je to sve pametno, mislim dok djeca još ne znaju šta i koliko mogu nekom nauditi

dal dijete zna prosuditi jel nešto namjerno il slučajno uradjeno?

ne bi ni da na slučajno gurkanje i sl odgovara na takav način... zna li dijete do 5-6 godina znati namjeru....???

ne znam....
ja sam popriličan fajter kao i mm, ne bi trebalo da naše dijete bude sklono povlačenju.... odustajanju i bojazni od drugih..... al dal je ok da sad oni donose odluku o tome da na udarac il guranje dgovaraju istim????




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:18:06   
Nedi
N je hB dobar djecak i nikada nece udarati ili gurati nekoga. Uglavnom se lijepo igra sa djecom i u vrticu su ga djeca cesto udarala. No ja sam ponosni zagovornik teorije da se sam mora snalaziti u toj situaciji i ne dozvoliti da ga djeca udaraju i da svaki put mora vratiti ako ga je neko udario.
Naucili smo ga da se brani i dalje cemo to usavrsavati. Ne pada mi na pamet da mi dijete ima traume od druge djece sto ga mlate u vrticu dok on plače u ćošku dok se neka od teta ne smiluje i primjeti. A one n ikad ne primjete. Primjeri iz naseg vrtica, evo i ovaj od vesele i npr od bebache (kad je dijete makazama sisalo djecu). Znaci tete n ikad ne vide i ne znaju sta se dogodilo. Zato se naucio sam braniti i ne dozvoljavam nikome da mi udara i gura dijete.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:20:44   
aazra
Agresivnost je danas čest poremećaj, pojava i kod djecaka, ali i kod djevojcica...da ne budem opet napadnuta, ali tako je...

Opet ne treba uciti dijete da uzvraca, ne znam...user posted image

Najgore je kad ti dijete odgajas da je fino i pazljivo prema drugoj djeci, ali vidis da drugi roditelji postupaju suprotno...

Meni je tesko palo kad je jedan djecak i to na moje oci udario mog djecaka kad je imao samo osam mjeseci metalnim auticem u sljepocnicu, a i taj je djecak imao dvije godine pa nisam reagovala, kao ni njegova majka, ali sad kad se sjetim bude mi krivo sto nisam, kad se sjetim koliko mi je dijete plakalo tada i poslije dugo strecalo od druge djece user posted image

Ipak jedno je beba, drugo vece dijete...treba upozoriti djecu da nisu sva djeca dobra i fina i da ima i onih vrlo nasilnih, zao mi je samo sto ponekad moraju to shvatiti na bolan nacin user posted image

user posted image user posted image za Ajšu user posted image

_____________________________








(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:24:51   
MicoTico
Mojih dvoje djece ni malo nisu slični. M. je blaga, jako empatična i osjećajna, nikada nikoga nije udarila, ni ružnu riječ mu rekla. Uvijek se sa svima igra. kad vidi "odbačenu " djecu, u smislu djecu ks kojom druga djeca neće da se igraju, prilazi im, uvodi ih u grupu i sl. I sve je to divno i krasno da mi živimo u Diznilendu i da moje dijete svako malo ne otplače zato što je neko od njenih drugara bio zločest, pa joj namjerno ne podere svesku u školi i sl. I to jako boli mene kao roditelja.
S druge strane, T. je pravi nestaško koji ne da na sebe, i ne priznaje autoritet. Neće on nikada prvi započeti tuču, ali će "uredno" vratiti i nikad neće ostati dužan.
Oboje odgajam isto, oboje su rano krenuli u vrtić, od istih roditelja, iste krvi i mesa što se kaže.
Ali jednostavno, toliko različite osobe.
Tako bih voljela da je M. malo borbenija, a T. malo manje ters, ali ne ide, jednostavno su takvi, koliko god se mi kao roditelji trudili.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:29:06   
aazra

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

zaista ne kontam u čemu je kvaka
ja mislim da roditelji nekako brate mogu uticati na ponašanje djece, ne znam
al da je nisu pustili doma da je takva ne bi došlo do ovoga tek tako.....

i onda ti kažu izvini a od sekiracije sam mogla izgubiti ovo dijete koje nosim....



Meni se ne cini da je tim roditeljima bilo imalo neprijatno..cuj, "izvini", pa uzmi da je bilo obrnuto.. ne kazem Ajsa jer ona nije takva vec da je neko dijete udarilo njihovo mislim da bi itekakva frka bila, ima roditelja koji misle da su njihova djeca "iznad" ostale djece, kao sto i oni misle da su iznad ostalih. Pa da se njihovoj djeci moze "progledati kroz prste" kad povrijede drugu, a njihovoj niko nista ne smije.


_____________________________








(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:31:57   
bebacha
Sad smo dosli do zakljucka da su djeca koja udare neko drugo djete neodgojena,ima poremecaj ponasanja il sta vec jos,,,
Blago vama pa imate divnu djecuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:32:46   
Nedi

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Mojih dvoje djece ni malo nisu slični. M. je blaga, jako empatična i osjećajna, nikada nikoga nije udarila, ni ružnu riječ mu rekla. Uvijek se sa svima igra. kad vidi "odbačenu " djecu, u smislu djecu ks kojom druga djeca neće da se igraju, prilazi im, uvodi ih u grupu i sl. I sve je to divno i krasno da mi živimo u Diznilendu i da moje dijete svako malo ne otplače zato što je neko od njenih drugara bio zločest, pa joj namjerno ne podere svesku u školi i sl. I to jako boli mene kao roditelja.




Mi smo dugo vremena učili N da se brani i da vrati. Djecu treba odgajati u skladu sa vremenom i mjestom u kojem zivimo. Drugu bebu cu od početka uciti da se brani...N smo to počeli uciti sa 4,5 godine. Trebali smo od početka pokazati djetetu da nisi svi divni i krasni...Kaze N istukla ga seka u igraonici...pa sine sto joj nisi vratio? Pa rekli mi mama i tata da ne nije lijepo tući djevojcice...meni se steglouser posted image E neces vise. Sad hB vise nemamo taj problem

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:34:43   
Nedi

IZVORNA PORUKA: bebacha

Sad smo dosli do zakljucka da su djeca koja udare neko drugo djete neodgojena,ima poremecaj ponasanja il sta vec jos,,,
Blago vama pa imate divnu djecuuser posted image user posted image user posted image


I u skladu sa ovim zaboli me sta drugi misle o ovoj metodi. Meni je puno draga. ne smijes nikoga prvi udarati/gurati/gristi itd ali ako te neko dirne znas sta ti je ciniti.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:36:52   
mala_sa
Bejbibi malo je nezgodna situacija, ne znam koliki je djecak i moze li mu se ikako objasniti??? Moj A ima 2 godine i dosad je samo jednom zamahnuo rukom na nanu i poslije na mene; nakon "moje price" vise stvarno nije to nikada ponovio.

Sto se tice ove samo odbrane, slazem se i sa Veselom i sa Nedi, mada ipak me vuce ono da ne bih mogla podnijeti da on sjedi u cosku i place jer se boji agresivne djece; zato i mi njega ucimo da vrati ako njemu neko prvi naudi. Dosad hB nismo ni dolazili u konflikte, pa vidjet cemo sta nosi vrtic od septembra aBd.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:37:04   
bebacha
Nedi razumijem ja tebe skroz

al et sad kad dijete nekog udari bude okarakterisano i oznaceno
i ja sam protiv udaranje i nasilja al mislim da se ide bas u krajnost s tim

sta sam ja trebala uradit neki dan kad je Alen ujeo druga jer mu nije dao da se igra s drugaricom user posted image
nisam ga sigurno ja kod kuce nagovorila da to uradi

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:41:33   
Nedi
I mi smo imali dijete koje je ugrizlo N prelo leđa je imao modricu. Ovaj ga ponovo ujeo N ga udario par puta i nikad se vise nisu ni grizli ni udarali. Bas se fino igraju a taj malac i dalje grize drugu djecu ali N vise ne.

bebacha pitas sta si ti trebala uraditi? Koliko se sjecam ti si uradila sve sto je do tebe. Da je ujedeno dijete vratilo tvom A njemu vise nebi palo na pamet da ga grize. Jednostavno mislim da su djeca to trebala rijesiti između sebe.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:44:41   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: canim

Jeli vi svi zaista zastupate tu teoriju da recimo ako neko udari tvoje djete pa cak i slucajno vase dijete mora obavezno vratiti taj udarac user posted image


Imali smo nas troje (mm, ona i ja) "priču" oko razlikovanja "slučajnog i namjernog udaranja" i to smo svarili. Naravno da neće vratiti djetetu zato što ju je udario slučajno dok su se igrali žmire.

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

dal dijete zna prosuditi jel nešto namjerno il slučajno uradjeno?

ne bi ni da na slučajno gurkanje i sl odgovara na takav način... zna li dijete do 5-6 godina znati namjeru....???



Moja zna, zato što smo joj stalno pričali i ukazivali na igralištima i u susretu sa djecom kako šta izgleda.
Hvala bogu nije imala nešto pretjerane potrebe da vraća udarce, ali neću kao što reče Nedi da dočekam:

IZVORNA PORUKA: Nedi

N je hB dobar djecak i nikada nece udarati ili gurati nekoga. Uglavnom se lijepo igra sa djecom i u vrticu su ga djeca cesto udarala. No ja sam ponosni zagovornik teorije da se sam mora snalaziti u toj situaciji i ne dozvoliti da ga djeca udaraju i da svaki put mora vratiti ako ga je neko udario.
Naucili smo ga da se brani i dalje cemo to usavrsavati. Ne pada mi na pamet da mi dijete ima traume od druge djece sto ga mlate u vrticu dok on plače u ćošku dok se neka od teta ne smiluje i primjeti. A one n ikad ne primjete. Primjeri iz naseg vrtica, evo i ovaj od vesele i npr od bebache (kad je dijete makazama sisalo djecu). Znaci tete n ikad ne vide i ne znaju sta se dogodilo. Zato se naucio sam braniti i ne dozvoljavam nikome da mi udara i gura dijete.


Apsolutno se slažem sa tobom, ma koliko to nekome zvučalo grubo.


Pričamo sa njom da uvijek treba sukob riješiti pričom i pokušati naći kompromis, međutim kad se pojavi dijete koje je bezobrazno/neodgojeno/agresivno/naviknuto da se "od milja" udara - nazovite kako želite - i svoje "šta-već" ispoljava na kikici - njeno je da "riješi" problem proporcionalno "šta-već" sa druge strane.




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *