|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Udarci u glavu...
26.10.2008 12:14:49   
laracroft
Moj Adian je mnogo nestasan i penje se na sve sto stigne.Prije nekih mjesec dana je u igri nezgodno pao i udari potiljkom od parket,a ja i muz na 10 cm udaljenosti od njega.Sutradan ujutro je poceo povracati,i odveli smo ga u hitnu.Iz hitne nas upute u savjetovaliste,ali tako nismo nikoga zatekli,pa smo se ponovo vratili u hitnu.Iz hitne odemo na urgentni blok KBZ.Tamo su ga pregledali,sedirali i uputili na CT glave.CT je bio uredan,ali bez obzira na to Adian nije prestajao da povraca.Ukljucili su mu infuziju,zatim i manitol,ali nista nije pomagalo.Doktori vise nisu znali da li je osamucen od sedativa ili od udarca.Nakon sest sati neurohirurg je trazi da se uradi drugi CT.Opet su ga morali uspavati,ali nisu uspjeli.Muz ga je morao cuvati na Ct-u.Sutradan smo otpusteni kuci,istraumirani od svega.I mi i dijete ,a bez dijagnoze potresa mozga.Nisu bili nacisto da li je zaista bio potres mozga ili koincidencija sa nekom virozom.I sada je nestasan,i imam osjecaj kao ce svake sekunde glavom udariti o pod.Ne znam kako bih prezivjela da mi se ne daj Boze ono opet ponovi.Kako vi izlazite na kraj sa nezgodama vasih pacica.?Ja cu ovom mom morati kupiti kacigu.

_____________________________

Adian 01.02.2007
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Udarci u glavu...
26.10.2008 13:34:55   
tweety
Joj mogu misliti kako vam je bilo.Moj sin je isto imao 2 udarca u glavu ali licem,sa trosjeda je pao na stakleni stol i udario glavom,oba puta blizu oka.Sreca staklo je debelo pa nije puklo,a isto tako sreca pa nije oko.Imao je i 2-3 blaga pada sa onog go-autica,jer ga je bio prerastao i kad bi sjedio na njemu i vozio unazad desavalo mu se da ga prevali tezina i tako glavom udari od parket.Nije imao nikakvih posljedica hvala bogu,sem modrica..Meni uvijek nas privatni doktor govori nek slomije ruku,nogu nije bitno samo glavu cuvajte.Nazalost dovoljna je samo sekunda nepaznje da se tako nesto desi.On je isto tako nestasan kao i tvoj iako je stariji godinu i pol od tvog sina.Dzaba kad su takvi user posted image  Nek su zivi i zdravi,to je najbitnije a to za kacigu nije losa zamisao user posted image

< Poruku je uredio tweety -- 26.10.2008 13:37:40 >


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Udarci u glavu...
26.10.2008 16:33:26   
nikka
Uh to mi je bilo najgore iskustvo od kada se rodio,taj udarac glavom,ali sreća nije bilo tako strašno,bez posljedica.
Skakao je po mom krevetu i lupio potiljkom u drveni naslon i samo ućutao ja sam tada premrala,odmah sam ga hladnom vodom i već je počeo da plače,valjda se u početku toliko prepao da je umuknuo i zaista je jako puklo mislila sam gotovo je pukla je glava.
Skočila je čvoruga,stavljali smo obloge hladne i stavila sam ga na noge da hoda da vidim jel ima ravnotežu,hvala Bogu sve je završilo dobro i tada je naučio da nema više skakanja po krevetu.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Udarci u glavu...
26.10.2008 16:34:19   
andji
Draga laracroft i moj je nemiran isto tako.Evo sad će mu prvi rodj. sve istražuje,svagdje se penje,hvata sve,puza....imo je on padova i po 3 puta dnevno ali hvala bogu ništa strašno.Malo se udari u glavu od nešto ili je spadao sa dvosjeda na glavu,sreća pa mi je dvosjed nizak.Malo plače ili se pojavi neka mala kvrgica,brzo prodje.Što ti kažeš za to su potrebne sekunde,mada mu glumim pastira po čitave dane i opet ne do Bog desi se.Šta ćemo,nek su živi izdravi,da ih ne volimo ovoliko ih....

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Udarci u glavu...
26.10.2008 21:25:56   
Blue rose RR
Uh famozni padovi.
Meni je nesreća što ova moja ne gleda uošte gdje hoda, ali s druge strane je sreća, što se na svakom padu dočeka na ruke, tako da nismo imali radikalnih padova.
Ali zato koljena i cjevanice, su katastrofa...kao sa bojnog polja.user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Udarci u glavu...
26.10.2008 21:33:26   
stella
Moja Hana sto se vise pusta da hoda to vise pada.Pala je dosta puta i na ledja pa se doceka i na glavuuser posted image .Mozda zato nije jos skroz samostalno prohodala.Mislim pusta se ona,al je bas radosna kad se docepa oslonca.
Nemoguce je pratiti ili sprijeciti da hodauser posted image
Samo je pustim i molim Boga da ne padne.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Udarci u glavu...
26.10.2008 21:45:15   
jasmina_mm
joj potpuno te razumijem i moj sin je strasno nestasan, a kada je imao tri mjeseca ispao nam je iz nosiljke pred vratima na beton, to mi je bio najgori dan u mom zivotu ali hB nista mu nije bilo...
A otkako je propuzao i poceo se dizati ma nesmijem ni da ti pricam samo sto on nije placljiv i stvarno ne place dok se dobro ne udari, dva puta mi je pao s kauca, jednom ispod komp. stola, a jednom dok sam ga pokusavala uspavati izvio se i trehno na pod... Ne znam vise sta da radim jedino da ga ne vadim iz krevetica ili da ga stalno drzim za ruke....

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Udarci u glavu...
26.10.2008 21:46:54   
jasmina_mm
Zaboravila sam reci da je najgore od svega sto najcesce udari glavom od nesto, nekad i ne zaplace samo se pojavi modrica... U zadnje vrijeme hB manje pada jer sada hoda uz namjestaj, ali tek kad se poceo dizati uz namjestaj jooj ne volim se ni sjetiti....

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Udarci u glavu...
27.10.2008 7:10:54   
amdi
Prije jedno dva mjeseca desilo se da je moja Nejla pala sa kauca dok je hodala po njemu. Ja sam bila u blizini-to je bila sekunda da se ona ustala na noge i pala, udarila od sto glavom. Odmah se rasplakala, ali je vrlo brzo zaspala sto me pravo zabrinulo jer joj nije bilo vrijeme spavanja. Odmah sam odjurila sa njom u savjetovaliste, srecom sve je u redu bilo, poslali su nas i na CUM da snimimo ali ona doktorica kaze da nema potrebe.
Od tad dooooobro otvorim oci kad je na kaucu, a i ona je naucila da se bolje cuvauser posted image

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Udarci u glavu...
27.10.2008 16:29:37   
makana
uh, šta sve nismo prošli, od toga da je u igri od stolicu drvenu podobro rasjekla sebi ispod gornje usne onu resicu, a više od tri puta (toliko su mi živci i želudac dopustili da se sjećamuser posted image ) pala je sa kreveta ili ugla na leđa tj. potiljak, padovi u noći sa kreveta također su bili jedno vrijeme aktuelni, velike modro-zelene modrice po licu, čelu...
prije sam se zgražavala kada vidim mamu koja voda svoje ranjavo dijete ili u modricama 
sada samo sažaljivo i suosjećajno pogledam u njih i sjetim se kako je meni bilo svaki put kada bi se almedina pukla od nešto user posted image   

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Udarci u glavu...
27.10.2008 16:33:26   
M kao Mama
Ih, nama će akobogda 1. 21 puni mjesec, a imamo već dvije velike podsjetnice na čelu, moja kćer Lajla je u razmaku od 20 dana ljetos dva puta bila u hitnoj na šivenju,

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Udarci u glavu...
27.10.2008 16:56:55   
Gigana
Moj Vedad kako god da padne, udari se na jedno te isto mjesto na desnoj strani čela.  Dosad se lupio desetak puta na to mjesto i odavno mu stoji čvoruga, koja nikako da prođe, jer se on dnevno lupi na to mjesto makar jedanput.  Ja ne znam kako je to moguće, jer dijete kako god da padne, vazda je na istom mjestu čvoruga.

Meni su rekli da odmah stavim malo putera na to mjesto i da će proći.  Probala sam, nije loše, samo što se moj sin nakon toga opet udari, i opet, i opet...


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Udarci u glavu...
13.11.2008 15:55:44   
z0ka
Evo nedavno jedan događaj.

Naš malac (2,5 g.) već nekoliko mjeseci ne koristi pelene,
i sad u dnevnoj sobi smo i ja osjetim nešto smrdi, u to malac reće oće kakit,
ja ga uzmem da ga ponesem na wc i kod izlaska iz dnevne podignem ga da ga pomirišem,
kad ono bum, poće plać ...

Kako sam ga podigao tako je on spuco glavom od štok.

Sva sreća da je glava bosanska, malo smo ga poljubili po glavici i sve OK.

ali kad skontam šta je moglo bit dođe mi da sam sebe lupim po glavi.


_____________________________

I hear babies cry...... I watch them grow
They’ll learn much more.....than I’ll never know
And I think to myself .....what a wonderful world

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Udarci u glavu...
17.11.2008 16:45:35   
bebacha
znm da djeca jako cesto se udare glavom a najcesce prode bez posljedica ali kad se treba zabrinut.koji su simptomi da nesto nije uredu.kad treba nosit djete doktoru.nemozemo bas svaki put i za svasto ici doktoru

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu z0ka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Udarci u glavu...
17.11.2008 17:13:57   
jasmina_mm
pri udarcu ili padu pratiti dijete
- da li je odmah zaplakalo (beba treba da zaplace)
- da li je povratilo ( ne smije povratiti)
- da li reaguju oci na svjetlost (zjenice trebaju reagovati na svjetlost)
- da li je pospano (ne smije ubrzo zaspati)
sad sam se sjetila ovoliko kad se jos sjetim dodacu...



_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Udarci u glavu...
17.11.2008 17:22:20   
Emina*
i krv, naravno, ako se pojavi, obavezno kod dr.....
Moguce je da dijete zaspi nakon toga, ako ga plac umori ili sl..
Vazno je da nema poslije nekih cudnih reakcija,
i ovo gore sto je jasmina navela je super opisano.....
Bog cuva malu djecu user posted image

< Poruku je uredio Emina* -- 17.11.2008 17:23:28 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Udarci u glavu...
17.11.2008 18:19:31   
bebacha
ma prije jedno 3 sata ja Ajlu ostavila na podu da se igra(sto uvjek cinim)i otisla u spavacu da donesem stvari da je presvucem kad cujem da nesto lupi i zatim njen jak plac kad ona se okrenula i upala nazad,udarila glavom od pod(ima tepih i parket)plakala je nekih 5 minuta i zaspala(bilo joj je vrijeme spavanja)malo prije se probudila i bas je vesela i nema nista cudno.ali kad je plakala jedino mi je bilo cudno sto je stalno zatvarala okice kao da ih nemoze otvorit.al to je vjerovatno od straha i sto je bila pospana

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Udarci u glavu...
3.2.2009 19:39:39   
mišur
Jao koliko se puta ovaj moj vragić samo udario u glavu...A tek mu je 10 mjeseci...
Kad se digne na nogice, nekad izgubi ravnotežu i samo se prevrne na leđa i pravo glavom od pod...
Sad više i ne plače..
A najgora stvar mi se desila na dan kad je išao kod deda Mraza po paketiće!
Samo što smo se vtarili kući, i ja ga spustila na pod, a on se igrao kraj stola i iz sjedećeg položaj se nezgodno prevrne i tačno preko oka udari u sto...
Ja sam ga podigla i odmah vidjela da mu je momenatlno oko oteklo...Plakao je par minuta i sva sreća sve je bilo ok...Ali je narednih par dana imao šljivu preko oka..
On se odmah smirio, ali sam ja dva sata plakala svaki put kad bih ga vidjela...user posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Udarci u glavu...
10.2.2009 16:00:33   
HanaBana
Jeza me prosla dok sam procitala sve ove vase postove.
Hana je jednom pala sa kreveta, HB nista joj nije bilo..
Dva pada su bas bila bolna za obje, mislim da sam ja bila gora od nje.
Na balkonu pokusavala se podici uz ogradu i okliznula joj se rukica i udari obrazom od ogradu. Imala je modricu skoro mjesec dana (i za rodjendan). I sad kad se sjetim dodje mi da placem.
A drugi put je neki dan isto drzala se za sto i nesto izvodila i oklizne joj se rukica i bradom od sto je udarila. Katastrofalno je sve to izgledalo. Ja sam plakala 3 sata bez prestanka a ona je samo zubicima rasjekla donju usnu i nista vise, pa je mene tjesila i tjerala da joj pjevam i please. Djeca su cudouser posted image user posted image
Cuvamo je maksimalno ali nesto ako hoce da se desi, desice se, jer sve se ovo desilo dok sam bila pola metra od nje.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Udarci u glavu...
26.2.2009 20:59:36   
medavi
Eh ovako....danas oko 5 h haris je gurnuo sameda i mali je pao i udario glavom od cosak stepenice i rasjeko glavu, krv je ljevala strasno je izgledalo, duboko ...odmah sam pokupila djete i otisla do hitne sama onako s rukom na njegovom celu jer je rsjeko glavu bas iznad cela na pocetku malo u kosi.
setre su mu ocistile ranu i mislila sam da cemo na usivanje al su mi rekle da probamo s trakicama pa sutra na kontrolu....Najvise me strah potresa mozga jer su me upozorili na to....
Stavile su mu trakice i sastavile ranu tako da srasta i nerazdvaja se na mjestu udarca, i preko stavile sterilnu gazu a zatim mrezicu. Sve to sad izgleda ok, malo krvi ima na gazi krvarenje je stalo....
Zanima me dali je iko imao slicnu situaciju i imali iskustva s trakicama?
Koliko drze i koliko odprilike treba jednoj tako dubokoj rani da se pocne regenerisat??
Bilo sta ??
Ja sam licno bila voljnija da su mu to usili jer je dosta duboko pa me strah sta ce dalje biti??
Molim odgovor??user posted image


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Udarci u glavu...
26.2.2009 22:02:21   
dinaa
Eh nemam iskustvo s trakicama ali slicno se desilo mom S.prosle godine,on je pao s bicikla i razbio celo MM ga je odmah odveo u hitnu a krv je bas puno isla,nisu ni njemu sili samo su mu ocistili i stavili sterilnu gazu i mrezicu,krv je stala i sutra dan kad ga je odveo da mu pogledaju bilo je ok.i skinuli su mu gazu,brzo je i zaraslo mada eno ima oziljak.I nama su rekli da ga pratimo da li ce povracati ili dobiti temperaturu ali sreca sve je dobro proslo.Eto iskreno se nadam da je i tvoj momak imao srecu kao i moj i da ce to biti sve u redu i brzo zarasti.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Udarci u glavu...
11.3.2009 9:03:08   
Nedi
Ovo moram podijeliti sa vama.....preksinoc je moj djecak skakutao od dragosti sto je  MM dosao sa posla a kako je vec bilo 20:30 i bilo je vrijeme spavanja onako pospan je pao i udario glavicom i u trenu mu se oko zatvorilo i plavo-crveno-crna čvoruga je iskocila u sekundi ispod oka. Umrli smo od straha i sto je najgore oboje smo bili na podu sa njim i udaljeni svega pola metra!!! Uh kako je plakao.....Odmah smo zvali dr i rekla nam je ako nema nista u oku da se ne trebamo brinuti i naravno da ga trebamo pratiti. Sva sreca da u oku nema nikakvih promjena, otok i čvoruka su spali ali ima veliku modricu ispod oka i strasno izgleda. Jadnicak mamin ima ogromnu sljivu.....

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Udarci u glavu...
16.3.2009 15:47:55   
mišur
E moram sa vama podijeliti ovo..
Moje žene iz kancelarije koje su sve i same mame dječice od 2-15godina kažu ( i isprobale su) da je najbolji lijek za udarce, bilo da su čvoruge ili posjekotine, sredina iz hljeba!!!
Znači čim se udari komadić hljeba staviti na bolno mjesto...
Kažu da krv odmah stane, a čvoruge ne izlaze...
I kunu se da je djelotvorno!
Ja hB nisam imala prilike da probam,pa ne mogu tvrditi, ali u tim momentima čovjek bi sve pokušao...
Pa eto...

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Udarci u glavu...
31.3.2009 21:10:21   
Amrino
IZVORNA PORUKA: mišur

E moram sa vama podijeliti ovo..
Moje žene iz kancelarije koje su sve i same mame dječice od 2-15godina kažu ( i isprobale su) da je najbolji lijek za udarce, bilo da su čvoruge ili posjekotine, sredina iz hljeba!!!
Znači čim se udari komadić hljeba staviti na bolno mjesto...
Kažu da krv odmah stane, a čvoruge ne izlaze...
I kunu se da je djelotvorno!
Ja hB nisam imala prilike da probam,pa ne mogu tvrditi, ali u tim momentima čovjek bi sve pokušao...
Pa eto...


Ja sam istu stvar cula ali za- puter. Kao...vitamin B...i ne bude ni cvoruge niti bude modro...
Nadam se da mi nece trebati...user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Udarci u glavu...
31.3.2009 21:33:11   
Crvena
Osim putera ja sam cula da je dobro pokvasiti komadic papirnate vrecice (mislim na onu u kojoj kupujemo voce i povrce u zelenari)user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *