|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Uljepsavanje
31.1.2008 13:33:16   
Anoniman
nisam do sad primjetila da je neko pisao o ovoj temi, a  ako i jeste, oprostite onda..

evo posto sam ja u toj bransi, da vas pitam:
koliko cesto posjecujete kozmeticke salone? (bilo to radi manikure, pedikure, depilacije...)
koliko cesto posjecujete frizerske salone? (bilo to radi sisanja, feniranja, farbanja...)
da li se sminkate i koliko cesto? da li zavisi od vaseg raspolozenja hocete li biti dotjerani ili uvijek vodite racuna o tome?

ovako, sto se mene tice, posto radim na takvom mjestu, moraju mi nokti i ruke uvijek biti dotjerani, a sve i da tako nije, vodila bih racuna o tome (sedmicno radim menikuru i pedikuru)
frizeru idem samo radi sisanja, jer ne znam sebe sama sisati user posted image , ostalo mogu sve sama, a kad je sminka u pitanju, uvijek imam na licu malo kreona, maskaru i sjajilo za usne i volim biti dotjerana i kad sam u kuci, kad nigdje ne planiram ici (naravno kad vani idem, onda stavljam vise sminke)....

< Poruku je uredio acudesa RR -- 10.2.2010 18:31:28 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Uljepsavanje
31.1.2008 14:03:53   
sarah
Interesantno, upravo danas sa kolegicom pricam o tome.

U kozmeticke salone idem rijetko, frizeru cesto.

Od kozmetickih tretmana sam probala francuski manikir i svidio mi se, ali cim su mi nokti jako porasli morala sam ih odrezati jer mi smetaju i prakticnije mi je da imam krace. A inace volim vidjeti lijepe nokte na zeni.

Takodje sam isla i na depilaciju nogu hladnim voskom i to mi se jako svidjelo jer dlacice sporije poslije toga rastu, pa namjeravam tretman opet ponoviti pocetkom ljeta.

Frizeru idem radi sisanja i pramenova.
A sto se tice sminkanja, svaki dan kad idem na posao se sminkam, a ako ostajem u kuci i znam da necu nigdje izlaziti onda se uglavnom ne sminkam.
Treba lice malo i odmoriti. Inace, najmrze mi je kad trebam skidati sminku.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Uljepsavanje
31.1.2008 14:17:27   
kiša
ne idem nigdje iskreno da kazem,prvo sto nemam potrebe za tim a drugo zato sto je kod nas to stvarno preskupo,i ne isplati se,osim u specijalnim prilikama.

Frizerkama ne idem zato sto imam prirodno kovrdzavu crnu kosu,nisam se farbala ni pramenove izvlacila,a sestra me osisa,jer to je samo skracivanje vrhova,nista posebno,al ako zatreba lako je otici.

Nokte sama sredim,nisu mi dugi tako da nemam potrebe nesto posebo raditi imam one standardne stvari za osnovnu potrebu.

Depiliram se isto kod kuce,nije mi mrsko.

A sminkam se svaki dan tj kad trebam na posao ili negdje drugo,to je ono najminimalnije kreon,maskara i labelo ili sjajilo za usne, a navece stavim malo vise sminke.

Kad ne idem nigdje ne sminkam se,jer je i meni od svega toga najmrze skidanje sminke.

Ma samo da ne strasim svijet po ulici!

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Uljepsavanje
31.1.2008 14:27:54   
makana
kozmetičaru sam otišla jednom u životu
frizeru ranije veoma često, a sada samo kada trebam šišanje, ostalo sve radim sama
nekada i na posao dođem nenašminkana, ali se volim malo nafrakati iliti nabaciti ratničke boje
volim jednostavnu iliti sportsku eleganciju
kući nekad stavrno prekardašim i budem pravo šlampava da i meni se želudac okrene, ali već radim na tome da izbacim iz upotrebe sve što me čini takvom user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Uljepsavanje
31.1.2008 14:30:41   
hanabanana
U kozmetičke salone idem rijetko - razlog: sumnjam u profesionalne sposobonosti kozmetičarki. Radije se posavjetujem s dermatologom.
Ali odem s vremena na vrijeme čisto na masažu lica, i tretman hranjenja kože. Ne pretjerujem - dva puta godišnje.

Nokte imam kratke - ne treba mi manikura.

Frizer, tu sam redovna, barem dva puta mjesečno, prelijena sam da sama sušim kosu - preduga mi je. A volim se i ispričati sa svojom frizerkom.

Šminka - ako se sjaj za usne i maskara računa u šminku, onda se redovno šminkam.

Depilacija - svjetla sam, tako da se depilirati trebam samo od koljena prema dole - i te dlake se svjetle da se ne vide skoro.

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Uljepsavanje
31.1.2008 14:43:49   
Blue rose RR
Mrzi me da mi neko čačka po tijelu, a i nisam baš sigurna u današnju generaciju kozmetičarki, a pogotovu frizerki (čast izuzecima)

Kako se ne farbam, a volim dugu kosu, tako da nemam neku određenu frizuru, tako idem frizeru po potrebi skraćenja vrhova, koji mi rijetko su oštećeni, jer izbjegavam sušenje kose fenom.

Šminkanje kod kuće, vrlo rijetko, ovisno o dnevnim aktivnostima i događanjima.
A izlazak iz kuće je obavezan sa šminkom (maskara, sjena i sjaj za usne)....je li šta ostalo?

Odjeća, ih makana...kakvo strašilo....uživam biti u pidžami, što široj to boljoj...po cijeliiiiii dan....

Nažalost to je za mene vrlo često  - samo moja želja.



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Uljepsavanje
31.1.2008 15:18:48   
travnicanka
Ja sam onako po prirodi radoznala i volim probati sve i volim promjene.Istina,u poslijednje vrijeme malo toga stizem ali trudim se.
Imam ovdje prijateljicu koja je zavrsila kurs za kozmeticarku i u kuci ima salon.
radila sam french manikuru i manikuru micro kristalima.......nije lose svaka promjena malo ispuni zenu.
Frizerski salon posjecujem po potrebi,obicno uradim pramenove koji su zaista zahvalni za jednu mamu sa dvoje djece koja je citavo vrijeme u skripcu sa vremenom.Imam jako dobru frizerku iranka je inace i one super vjeste u sredjivanju obrva tako da uz svako sisanje dobijes i sredjene obrve.
Malo vise pridajem paznju njezi lica i ciscenju lica raznim maskama i vitaminom C.
Ne sminkam se bas previse maskara ,sjenilo,sjaj za usne i obavezno malo rumenila jer sam po prirodi blijeda.



Idem na fitnes i plivanje dva puta sedmicno,ponekad u solarijum .
Na poslu imamo solarijum pa na pauzi ja to iskoristim,ali ne previse,obicno pred ljeto idem malo cesce da dobijem podlogu da se mogu suncati na moru normalno,inace sam jako svijetle puti pa nikad ne crnim obicno se zacsrvenim kao rak.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Uljepsavanje
31.1.2008 20:23:28   
Nadi
Ja mjesečno idem frizerki drugarici iz djetinstva, imam šiške pa ih valja skraćivati.
Ponekad izvučem pramenove jer sam već počela pomalo sijediti.

Kozmetičarima ne idem. Samo niveina dnevna krema oxigen i to je to.
Šminkam se jako rijetko, na posao gotovo nikad. Možda nekad stavim surmu. MM me kritikuje zbog toga ali kad nikad nisam znala se našminkati. Iako mi je super vidjeti lijepo našminkane žene.

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Uljepsavanje
31.1.2008 21:39:13   
Monia
U kozmeticke salone idem redovno(svaki mjesec),jer je to ako nista drugo higijenska stvar.Nekada se lice ocisti a cesce su neki konkretni tretmani tipa hidratacije,revitalizacije itd.Tom posjetom obavim sve,i depilacija i manikura sa parafinom i pedikura i masaza.To je kod mene tako godinama i to se zna da je moj dan.Frizera posjecujem malo rjede,iz prostog razloga jer mi je kosa uvijek pokupljena i nemam frizuru,tako da sisam vrhove i dohranjujem je.Sminkam se svaki dan,volim izgledati lijepo i uredeno i tome pridajem veliki znacaj.Kuci sam uvijek lezernije obucena i bez sminke(odmaram lice).Znam da ima svakakvih salona u gradu ali kad nadete jednom ono sto valja i vrijedi onda je to prava stvar.Zena mora biti njegovana a to se kucnom radinoscu ne postize.To je kultura zivljenja  i drzanja do zenstvenosti.Stvari koje se rade u salonu ne rade se kod dermatologa i obratno.

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Uljepsavanje
31.1.2008 21:39:50   
kana
rijetk kad cu izaci bez sminke:sjajilo,sjena,maskara,puder,rumenilo,maska za kosu da fino miriseee,a kad ne izlazim-nisam nasminkana user posted image kod frizerke idem po potrebi,jednom,dva puta mjesecno -zbog siski a inace stalno mijenjam imidj pa se frizerka svaki put frapira kad vidi sta sam uradila sa bojom kose za koju se toliko namucila user posted image ne idem na manikuru i pedikuru -sto ne znaci da necu kao i masazu.. puno radim pa nemam vremena ali bitan je nijet user posted image
kiss

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Uljepsavanje
1.2.2008 12:26:16   
Anoniman
kod nas je valjda takav mentalitet da zene misle da ne treba ici u kozmeticke salone, dzabe bacanje para, neko je spomenuo  da ima kratke nokte, pa da nema potrebe...
e drage moje, ja nikako necu razumjeti takvo razmisljanje: prvo manikura se moze uraditi kod kuce, nije manukura neki dugortajan proces... obicno stavljanje pilinga na ruke, masaza do 5 minuta, zatim mazanje kremom, zamotati u najlon ruke (najbolje je ona prozirna folija) i ostaviti tako 10-ak min predstavlja osnovnu manikuru. dodatak moze bit prije svega potisnuti zanoktice i oblikovati nokte.... E PA NEK SAMO NEKO KAZE DA NEMA VREMENA 15 MIN PRIJE SPAVANJA DA URADI OVO I TO JEDNOMU 2 SEDMICE, PA STVARNO...pogotovo sad zima, hladno, isusene ruke, a jos vi koje ste trudnice, pa ne kontam vas nikako...a nedaj Boze ako bi se stavi kakov prozirni lak obogacen kalcijumom da vam ojaca nokte jer vam beba vec dovoljno uzima kalcija....
a pedikura isto tako....ne vidim problem u tome da se kupi kamen za ciscenje peta i da se pete turpijaju svaki put za vrijeme tusiranja...pa nije turpija za pete il kamen cijelo bogatstvo (jedino ako vam je previse 2 km mjesecno)...
ja mogu svaki put da povratima kad vidim zene, ljeto, izule se a na petama slojevi i slojevi tvrdog mesa bijele boje... fuj fuj
a gdje nece biti kad cijelu zimu se nosaju cizme, noge ne disu, ma uzasno, a ne vodi se racuna o tome, jer vecina misli ma nije to potrebno dok je zima, ko ce to vidjeti...cccc e ne volim ta primitivna misljenja
nisam mogla ostati ravnodusna da ne dam ovaj komentar
kad smo kod sminkanja, ne predstavlja nikakav problem staviti maskaru, lijpo se pocesljati i normalno obuci i kad se ne ide vani, ako nista bar zbog muza koji vas gleda non stop...ostajanje u pidzami po cijeli dan, ili pak obuci nesto u cemu izgledam ko da nemam sta da jedem, nije dobro kako za vasi vase oci i vase raspolozenje tako ni za vasu okolinu koja vas gleda, krenuvsi od djece , muza i dalje.... a to da se lice odmara, pa maskara il sjajilo za usne ne uaraju lice, nemojte sad pretjerivati...lice umaraju, teske kreme i puderi....toliko ovaj put. ja stavrno nisam mogla da otrpim, nadam se da me necete zlonamjerno shvatiti jer zelim da vam dam koji svajet i da budem od koristi...pusa

(odgovor članu kana)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Uljepsavanje
1.2.2008 12:37:18   
hanabanana
Meni se čini da jedina ti ovdje imaš primitivno mišljenje...

Kada sam rekla da ne idem na manikuru, to sam i mislila. Ključna riječ: ne idem.
Glagol.
Što će reći ne idem da mi drugi rade pedikuru i manikuru.
Ali nisam napisala da su mi ruke ispucale, nokti kratki i neuredni.
Kada već pominješ trudnice, moram te opomenuti te reći da je strogo zabranjeno imati lak na noktima, u trenutku kada žena ulazi u porodilište to se kontroliše. Razlog je što se prilikom ulaska u rodilište ne zna da li će žena roditi normalno ili na carski rez. A ako dodje do carskog reza, na noktima ne smije biti laka za nokte. Nikakvog.

Tuširanje, mazanje tijela, i održavanje higijene je nešto što sam naučila još u obdaništu. U paketu sa onim: perem, perem sve se puši, perem zube, nos i uši...perem, perem svakog dana tako kaže moja mama.
Nekako u isto vrijeme sam naučila da se svaki dan oblači čisti donji veš.

Kozmetičarkama na idem jer ne želim da mi neka priučena kozmetičarka sa završena dva kursa u Zagrebu čaprka oko lica. Naročito zato što je x slučajeva gdje tretiraju lice klasičnim čišćenjem a isto se nalazi pod upalom.

A kada već pričaš o muževima.....moj muž me vidio i u najboljim i najgorim izdanjima. Dakle od onog u vjenčanici do onog nakon poroda kada mi je sušio ranu od epiziotomije. I još me voli, zamisli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Uljepsavanje
1.2.2008 12:38:00   
jaca27
slazem se s tobom, zena bi trebala voditi rauna o sebi i zbog same sebe i zbog svojih najblizih. kad sam bila djevojka radovala sam se videti mame koje su dotjerane i koje brak ni porodicne i bracne obaveze nisu omele u brizi za samu sebe. Pa koliko toliko, dosta toga se i kod kuce moze uraditi, bez salona ako se bas ne moze otici ili nesto........a muzevi vole kad su im zene sredjene i ako ne izlaze van user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Uljepsavanje
1.2.2008 12:47:36   
Anoniman
meni se cini tebe istina pogodila pa se odmah bunis i svadjas... i ti si rekla ne treba mi manikura...ma hajde bona da se ne varamo, nisi jedina koja je spomenula da ne ide kozmeticaru, ne osudjujem to, al ne raditi manikuru nikako ccc... a ko je spomenuo nosenje laka na noktima svo vijeme???? ti fakat izmisljas neke stvari i trpas mi ono sto ja nisam rekla...nemas jedina dijete i nisi ti ovdje nabolje informisana i kompetentna da ti znas sta je najbolje za svakoga...uostalom ja sam dala savjet, a ti se odmah nasla uvrijedjena...znam kako ti je
a uopste me ne interesuje tvoj odmos s tvojim uzem, kakvu te on gledai sl. ....svakom svoje

jos jednom, ne zelim se ovdje vrijedjati i svadjati, nisam zbog toga tu, a ti posto se prva vrijedjas, prvo odmjeri sta kome govoris, pa onda nesto napisi...imaj bar malo kulture....
zelim ti ugodan dan

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Uljepsavanje
1.2.2008 12:58:08   
hanabanana
Vidim da si iz svoga prethodnog posta izbacila riječ primitivno...što si prvobitno napisala.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Uljepsavanje
1.2.2008 12:58:36   
Anoniman
da se jos neka ne bi nasla uvrijedjena, sve gore napisano sam govorila globalno, ne uzimajuci nijednu za primjer, govorim samo sta sam vidjela dosad u zivotu kroz ovaj posao i kakvih sam razmisljanja cula, ma vi ste super...
pozdravlljam vas jos jednom i zelim svako dobro

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Uljepsavanje
1.2.2008 13:01:27   
Blue rose RR
Eh, pravo ste mi vesele od jutros...

Drage moje lično smatram da svako od nas ima drugačiji pristup uljepšavanju i ljepoti uopše...zar ne mislite da možda neko od nas poželi da ima onu prirodnu ljepotu, bar jednom heftično...a ne da se nabacamo raznim preparatima savremene civilizacije ( kako su Tofleri je nazvali III doba civilizacije)...

A s druge strane...svaka iole normalna žena zna i upoznata je sa nekim nazvat ću ih osnovama uljepšavanja: gdje, kada, koliko, za koga...prema tome, to je individualno...

A da napomenem da nisam NI PROTIV KOGA, NITI PROTIV NEČIJEG STAJALIŠTA...tako da nema potrebe da izvlačimo neke zaključke između redova...sve je napisano.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Uljepsavanje
1.2.2008 13:05:47   
Anoniman
ja ne smatra da si ti primitivna il bilo koja ovdje na forumu, pa pobogu brate, koristite internet , imete pristup informacijama i to nas razdvaja od primitivizma...al mogu se opkladiti da 80% zena razmislja upravo onako kao sto sam napisala, ja sam rekla takav je nas mentalitet i treba se s tim pomiritii zao mi je zbog toga...jos jednom, ne opradvavam se uopste, niti povlacim ni jednu rijec od onoga sto sam rekla, a ti ako sam te icim uvrijedila, oprosti, ja samo govorim o cinjenicama...
p.s. zavrsila sam skolu za ovo vani, imam iskustva, a i imam i fakultet... ovo radim jer je ovo ovdje najisplatnije raditi

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Uljepsavanje
1.2.2008 13:26:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dina_qa

da se jos neka ne bi nasla uvrijedjena, sve gore napisano sam govorila globalno, ne uzimajuci nijednu za primjer, govorim samo sta sam vidjela dosad u zivotu kroz ovaj posao i kakvih sam razmisljanja cula, ma vi ste super...
pozdravlljam vas jos jednom i zelim svako dobro



eh kad bi jos sve dale svoje razmisljanje na postavljena pitanja, a ne samo vas desetak... opet kazem stojim iza svega recenog, nikog ne prozivam niti osudjujem, svakom svoje.... nek radi ko sta hoce


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Uljepsavanje
1.2.2008 13:34:59   
Blue rose RR
Samo četiri stvari u životu ne mogu se vratiti:
1. tren koji je prošao;
2. odapeta strijela;
3. propuštena prilika;
4. izgovorena riječ..
 
 
Ah al sam pjesnički raspoložena....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Uljepsavanje
1.2.2008 13:45:19   
hanabanana
4. izgovorena riječ ne....ali ova napisana na forumu da - samo se edituje.
ali na žalost, kada je već pročitana, tako da ne pomaže što je autor onda izbriše. user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Uljepsavanje
1.2.2008 13:45:26   
makana
user posted image user posted image user posted image user posted image
vidim veselo veselo
hehehhehe
m.amina ja baš nešto nisam pjesnički raspoložena u meni ovakve stvari obično pobude sarkazam i cinizam
svako valjda cijeni stvari i ljude kroz ono što ima u sebi i svojoj glavi, a dodajmo tu i posao kojim se bavi i imamo kompletnu sliku
dakle sve ono što napišemo o nečemu govori o tome kakve smo
a svima koji smatraju da odlazak kozmetičaru predstavlja neku veoma izuzetnu stvar koju žena mora radi sebe da obavi poručujem da ja savršeno zadovoljno, higijenski, sretno i smisleno živim 32 godine bez kozmetičarki, odnosno sa jednom posjetom takvom salonu
otkad je to odlazak kozmetičaru i pedikeru pokazatelj emancipacije? to je valjda stvar slobodne volje
dajte nam molim vas vi nadobudne drage hanume pravo da idemo ili ne idemo negdje, ako vama to predstavlja zadovoljstvo samo obrnite situaciju, meni nije
a ne smatram da sam uhljup zato što to ne praktikujem 

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Uljepsavanje
1.2.2008 13:50:26   
hanabanana
meni nije a ne smatram da sam uhljup zato što to ne praktikujem 


ja bih da potpišem.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Uljepsavanje
1.2.2008 13:54:33   
kiša
IZVORNA PORUKA: makana

otkad je to odlazak kozmetičaru i pedikeru pokazatelj emancipacije?







Potpisjuem!

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Uljepsavanje
1.2.2008 13:55:10   
Blue rose RR
UHLJUPEEE, UHLJUPEEE, UHLJUPEEEE, mogu li i ja u vašu momčad?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *