|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Umor u trudnoći
25.3.2008 12:04:13   
Shishka
ne znam da li je ovo normalno, ali ja se osecam nenormalno,...
Stalno sam umorna, napravim 2 koraka a imam osecaj da sam prepsacila 20 km,...
tesko disem, kao da mi neko na grudima sedi,.
pritisak mi je ok,.. sve normalno,.. ne znam sta je ovouser posted image

< Poruku je uredio Maida RR -- 3.12.2009 7:57:25 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Umor
25.3.2008 12:19:56   
Sonja
draga moje predpostavljam da si trudna user posted image  cim si ovdje stavila temu...
to je u trudnoci sasvim normalno....
ja nisam trudna ali sam dobro informisana heheh....procitaj one znakove trudnoce i vidjet ces da je svrstan i umor...a i ove nase forumasice trudne se stalno zale na umor heheh
nista se ne brini to je normala
samo uzivaj u trudnoci
pusa

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Shishka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Umor
25.3.2008 12:37:52   
Shishka
da, da trudna sam, 12 nedelja user posted image
ali problem je sto mi je ovaj umor poceo pre par dana, za spavanje znam, sa tim sam imala problema.. ali ovaj umor do sada ne,..

Sve mi cudno, a bas zdravo jedem, redovno, dosta vode pijem...

< Poruku je uredio Shishka -- 25.3.2008 12:38:38 >

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Umor
25.3.2008 12:42:01   
peanut
Taj umor je sasvim normalna pojava, odmaraj se, ako imas priliku. Umor te vrste prestane kad se osjete prvi pokreti bebe, uglavnom oko 20 sedmice (ovo govorim iz svog iskustva).user posted image

(odgovor članu Shishka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Umor
25.3.2008 12:48:29   
Shishka
@peanut, hvala ti mnogo, bas sam vec pocela da panicim.. da nisam malokrvna, da nisam nesto bolesna a da ne znam... pih,.. bas mi ovako nije bilo...

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Umor
25.3.2008 13:08:47   
Visnja RR
Da li si radila pretrage krvi? 
I manjak zeljeza moze dovesti do umora, koji je normalan u trudnoci...
Razgovaraj sa svojom doktoricom...
Cesto doktori  preporucuju i magnezij da se pije... ja ga pijem svu trudnocu... a opet cim nesto malo jedem krevet me zove  sebi... :)
Draga moja,kad god osjetis umor a ti malo prilegni :)

(odgovor članu Shishka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Umor
25.3.2008 13:19:49   
Shishka
radila sam analizu krvi pre nedelju dana...
eritrociti su mi malo ispod donje granice, ali mi je hemoglobin dobar, kao i sve ostalo...
inace pijem mamavit,.. prepisao mi je dr da pijem i ampule tot'heme ( gvozdja) ali se nisam usudila, jer imam zatvor par dana, pa se bojim da se jos vise ne zatvorim od njih,..
jedem inace mnogo povrca, a za Magnez. ne znam... u kom obliku ga pijes? kao sumece tablete, ili? mozda ima nesto specijalno za trudnice?

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Umor
25.3.2008 13:25:46   
Visnja RR
Pijem magnezij300 - sumece...
A ipak bih ti preporucila da pijes to sto ti je doktorica rekla za gvozdje...i ja sam pila mjesec dana i vise ...i nije mi prijao, ali se mora... jer se gvozdje u trudnoci poprilicno snizava... a veoma je vazno upravo da ti otkloni i taj umor...

A zatvor probaj otkloniti na drugi nacin.. Mozda da ti jutarnji obrok bude musli on regulise to a i daje energiju... negdje smo pisale i o zatvoru na forumu pa malo potrazi, imaces dobrih savjeta...

(odgovor članu Shishka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Umor
25.3.2008 13:42:14   
Shishka
Izgleda da cu morati da pijem gvozdje... htela ili ne... samo se nadam da nije odvratnouser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Umor
25.3.2008 14:40:34   
Visnja RR
pa ne znam sta da ti kazem...ja sam pila neki sirup za zeljezo i nije mi prijao... pojacavao mi je vec postojecu mucninu... ali ja sam ga ipak pila...
I nemoj se iznenaditi kad ti stolica bude crna... meni se cak desavalo da cim popijem taj sirup trcim u WC...
Ali zaista ispostuj tu terpaiju sa zeljezom, osjecaces se bolje...sretno! user posted image

(odgovor članu Shishka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Umor
25.3.2008 15:06:18   
nely
DRAGA ,TO TI JE NORMALNA POJAVA...MENI SE ISTO DESAVALO,PRVO U POCETKU PA SADA OPET PONOVO ULASKOM U 8 MJESEC TRUDNOCE...SADI BAR IMAM OD CEGA BITI UMORNA.NEBRINI PROCI CE TE TA FAZA,PA ONDA SPAVANJE,...MA SVE SE IZDRZI...SRETNOuser posted image

(odgovor članu Shishka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Umor
25.3.2008 15:42:25   
haidy
Ista stvar, bila sam tako umorna na pocetku trudnoce, onda me popustilo i evo sad u osmom mjesecu, isto sam stalno umorna. Ali ja se ponekad bas preforsiram, radim sve kucanske poslove, puno sam na nogama, pa ne znam koliko je to dobro. A isto sam malokrvna. A nekad sam umorna samo dok napravim kafu.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Umor
25.3.2008 15:51:35   
Ivona
Ja sam taj umor osjecala otprilike od 10-te do 15-te sedmice trudnoce.  Bas kao sto haidy rece,ponekad me znalo smoriti samo dok kafu napravim.
Sada ulazim u 8 mjesec user posted image  i jos se osjecam dobro...,non-stop sam na nogama(iako znam da to nije O.K.),ali navecer kada legnem sve to osjetim na karlici i bedrenim kostima...,nikako se ne mogu nastimati i odspavati bar 5-6 sati u komadu.

Kod mene je prije nekih mjesec dana, hemoglobin bio na donjoj granici,pa mi je dr. propisao Fersan Forte.To sam pila par dana,ali sam se ipak bazirala na povecan unos zeljeza na prirodan nacin (sokic od cvekle,mrkve,jabuke;spinat;prasa i sl.,a ponekad popijem i Hipp natal sokic od crvenih plodova,koji je obogacen zeljezom).

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Umor
25.3.2008 16:43:59   
Skvo RR
I ja sam uvijek umorna....ali mislim da je to manje vise sasvim normalno....cekam da malo odmakne trudnoca, a i da dodje pravo proljece...pa da se opet aktiviram....user posted image

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE:Umor u trudnoći
3.12.2009 7:56:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: rock

Drage mame!
Trudna sam 5 sedmicu i po prirodi sam bila hiperaktivna.Kazem 'bila' jer kako sam zatrudnjela ne mogu sebe prepoznati, konstatno imam osjećaj umora i svako malo moram leći. To me užasno nervira jer imam osjećaj da me jako sputava jer kako sam i rekla po prirodi sam veliki brzac. Sumnjam da se samo radi o utjecaju hormina, mislim i da je u pitanju nedostatak nekih vitamina.Ako je neko imao slicnih iskustava a još bolje ako neko ima rješenje ovog problema slobodno pišite :))))user posted image


IZVORNA PORUKA: mama2009

draga moja nista se uraditi po tom pitanju ne moze, ja prije nego sam uradila test i saznala da sam trudna, spavala sam ko omamljena, dodjem s posla jedem spavam do 20:00 veceram i opet spavam vec u 21:15 ja hrcem ....inace sam jako hiperaktivna takav mi je i posao, mnogo putujem, mm mi je govorio da se nesto zestoko desava samnom ali kad smo saznaili za user posted image user posted image user posted image sve nam je bilo jasno

proci ce i to vjeruj mi nakon 3 mjeseca sve ce biti isto, vec u 7 ili 8 mjesecu hmmm...malo teze


moj savjet ti je da slusa svoje tijelo i ne forsiras se, ja sam imala na samom pocetku super trudnocu al sam u 14 sedmici prokrvarila i otisla na bolovanje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image izdrzala 2 i pol mjeseca i bukvalno molila dr da se vratim na posao kad nisam poludila

odmaraj, i laganini zelim ti lijepu i ugodnu trudnocuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: skvo

Draga moja, dobrodoslica na forum!
Takav umor je sasvim normalan na pocetku trudnoce! Vjeruj mi da mi je jos sve svjeze, tako da se dobro sjecam da mi je konstantni umor trajao do 4 mjeseca! Samo opusteno, odmaraj, potrebno je organizmu da se navikne na drugo stanje!user posted image





IZVORNA PORUKA: selina

draga moja prvo dobro nam dosla na rr!


meni je isto tako bilo sa umorom ali nazalost protiv toga se nemoze jer je i to kao neki simptom trudnoce i meni je dolazilo na trenutke da moram bar 5 minuta prileci i onda sam ponovo aktivna bas sam bila umorna i spavalo mi se non stop al to bude do jedno 3 mjeseca bar je tako kod mene bilo pa je prestalo,nadam se da ce i kod tebe al neka ti i nesmeta to ce nam biti zadnje sto cemo se odmarati dok nam nedodju mali andjelcici! pozdrav



IZVORNA PORUKA: Romali

Ja sam doslovna padala u  krevet do kraja 3.mjeseca. Jedva sam držala oči otvorene,a kafa mi se gadila. Posao mi počinje npr.u 11h,a ja ustanem u 9 i zaspem u 9.30 user posted image user posted image .
Nakon toga pa sve do kraja trudnoće sam bila kao leptirica, ma samo sam hodala, zujala.
Ništa se ne brini, proći će s početkom prvog tromjesečja.



IZVORNA PORUKA: Mamica24

Joooj i mene je juče bilo uhvatio neki umor samo sam gledala što prije kući da dodjem i da se izvalim na kauč.

Kad sam to dočekala fino sam osjetila koliko mi srce lupa brzo valjda se premorili.



< Poruku je uredio Maida RR -- 3.12.2009 7:58:18 >

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: RE:Umor u trudnoći
13.6.2010 14:28:27   
Rimljankaa
Drage moje da se i ja prikljucim skupu umornih trudnica....  Stvarno se trudim sto manje raditi,ali nekoliko koraka napravim i umorim se.. Stepenice su mi najgore... Inace 9-ta sedmica.. Ja se nekako nadam kada ako Bog da izadjem iz ovog prvog tromjesjecija da ce sve proci...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: RE:Umor u trudnoći
14.6.2010 9:02:13   
ladyblue RR
U prvom tromjesečju trudnoće taj umor je normalan. Od 4. mjeseca sve to dođe na svoje.

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: RE:Umor u trudnoći
14.6.2010 9:29:33   
Rimljankaa
Da... Tome se i nadam...Bice sve dobro ako Bog da.. Najbitnije je da je bebica dobro...

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: RE:Umor u trudnoći
14.6.2010 10:48:48   
SailorMoon
E pa ja sam presla 1 tromjesece i jos uvjek sam umorna.

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: RE:Umor u trudnoći
14.6.2010 14:13:20   
Anidae
Draga moja, ja sam evo u sedmom mjesecu i meni taj umor nikad nije prestao... Nalazi su mi super, udebljala sam se solidno,taman sto bi rekli, jedem sto zdravije mogu, pijem dosta tecnosti i opcenito, pridrzavam se svega sto znam da bi trebalo... ali umor me prati od 5.-te sedmice (tad jos i nisam znala da sma trudna al sam se ulijenila preko noci), dakle sve je to individualno ali ujedno i normalno u trudnoci... Kosto su ti i druge savjetovale, savjetujem i ja: odmaraj se kad god mozes i sve sto nemoras raditi i ne radi... Ne lickaj puno kucu jer to ti je ionako bure bez dna user posted image Cuvaj snagu, trebace ti i za kasnije mjesece a tek za bebu user posted image

_____________________________

Mama i tata ocekuju svoga djecaka polovinom avgusta...
Prezivjeli smo sve i svasta i dogurali do 8.-og mjeseca :)

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: RE:Umor u trudnoći
14.6.2010 14:23:55   
koka i po
Drage moje trudnice,biti ćete umorne sve dok ne rodite.A kad rodite onda ćete biti još umornije od nespavanja i obaveza.
Ja sam u prvoj trudnoći toliko bila umorna da sam zaspala na poslu sjedeći na stoliciuser posted image .Sreća nije me niko vidiouser posted image

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: RE:Umor u trudnoći
14.6.2010 14:30:32   
Medić*
user posted image  user posted image  user posted image  neka si ti malo na poslu odmorila, ja sam u trudnoci toliko bila umorna prvih 3 mj radila samo a onda bih cijeli dan leskarila kad bi m trebao doci s posla ustala bih od stida da mi ne zatekne haos po kuci, ujutru nakon ustajanja cinilo mi se sve cu srediti samo da popijem kafu i doruckujem, ma kakvi sve pada u vodu i pravac krevet i jabuke, toliko sam ih pojela da ih vise ne mogu smisliti

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: RE:Umor u trudnoći
14.6.2010 14:35:04   
koka i po
ma kakvi sve pada u vodu i pravac krevet i jabuke, toliko sam ih pojela da ih vise ne mogu smisliti



Ooooo jabuke.....svaki dan po vajniguser posted image user posted image user posted image

A i djeca ih sada najviše voleuser posted image user posted image user posted image


Naučila ih mama u startuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: RE:Umor u trudnoći
15.6.2010 15:13:52   
voljena
mene umara ova vrućina
odmorim se i naspavam tek poslije sabaha


_____________________________

Ja imam sebi dva dječaka!!! Nek su mi živi i zdravi!!!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: RE:Umor u trudnoći
15.6.2010 15:18:52   
lillyy85
To što puhćem  i dahćem čim ustanem  sam navikla-35. sam sedmica al' što mi se manta čim ustanerm brate?Il' mi pritisak varira iil je željezo il' sam toliko debela da mi se centar za orjentaciju pohebaouser posted image
Nisam valjda,imam 60 kg al' ko će mu ga znat'?

_____________________________

mama je glagol od glagola RADITI ;)

(odgovor članu voljena)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *