|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   VAGINALNI UTEZI
21.10.2009 22:26:08   
malena2222
vec sam postavila isti upit na dvije teme, ali nema odgovora, a dosta mi je hitno potreban...
danas sam kupila vaginalne utege kako bi ojačala vaginalne mišiće (4 komada, 20 - 68 grama) ali mi nisu jasne neke stvari... 1. kako se umeću, tj koliko duboko u rodnicu? ako ga stavim preduboko, ne osjećam "ispadanje", osjetim tek kad je skroz na rubu..? 2. svaki put se kreće od najlakšeg prema težem, ili krećem prema težim tek kad mi tijelo "savlada" one lakše..? 3. dok ih nosim trebam li biti opuštenih mišića dolje, pa da oni sami insiktivno "rade", ili kad osjetim osjećaj ispadanja utega, svjesno stisnem mišiće..? trebam li ih pustiti da "curkaju" pa ih zaustaviti, ili ih cijelo vrijeme tokom nošenja držati vaginalne mišiće lagano (ili jače) stisnute...? 4. postoje li i teži od 68 grama?
još nešto... jel ikoga od vas primijetila da je u nekoj pozi "šira"? čudno zvuči, ali ja kad legnem na leđa, savijem noge u koljenima, te glavu guram prema naprijed (kao da idem raditi trbušnjake, ili kao da rađam ) osjetim kako mi je iznutra "rupa bez dna", dok u drugim pozama nije tako... jel itko slično doživio?

hvala unaprijed na svim odgovorima, puno ćete mi pomoći
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: VAGINALNI UTEZI
21.10.2009 22:30:32   
salmy
IZVORNA PORUKA: malena2222

vec sam postavila isti upit na dvije teme, ali nema odgovora, a dosta mi je hitno potreban...
danas sam kupila vaginalne utege kako bi ojačala vaginalne mišiće (4 komada, 20 - 68 grama) ali mi nisu jasne neke stvari... 1. kako se umeću, tj koliko duboko u rodnicu? ako ga stavim preduboko, ne osjećam "ispadanje", osjetim tek kad je skroz na rubu..? 2. svaki put se kreće od najlakšeg prema težem, ili krećem prema težim tek kad mi tijelo "savlada" one lakše..? 3. dok ih nosim trebam li biti opuštenih mišića dolje, pa da oni sami insiktivno "rade", ili kad osjetim osjećaj ispadanja utega, svjesno stisnem mišiće..? trebam li ih pustiti da "curkaju" pa ih zaustaviti, ili ih cijelo vrijeme tokom nošenja držati vaginalne mišiće lagano (ili jače) stisnute...? 4. postoje li i teži od 68 grama?
još nešto... jel ikoga od vas primijetila da je u nekoj pozi "šira"? čudno zvuči, ali ja kad legnem na leđa, savijem noge u koljenima, te glavu guram prema naprijed (kao da idem raditi trbušnjake, ili kao da rađam ) osjetim kako mi je iznutra "rupa bez dna", dok u drugim pozama nije tako... jel itko slično doživio?

hvala unaprijed na svim odgovorima, puno ćete mi pomoći
joj draga moja ja te nista ne kontamuser posted image user posted image user posted image user posted image za sta se to koristi? mozda sam kloc ali prvi put cujem.............ko ti je to preporucio i zasto?

(odgovor članu malena2222)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: VAGINALNI UTEZI
21.10.2009 22:35:53   
R&T@
IZVORNA PORUKA: salmy

joj draga moja ja te nista ne kontamuser posted image user posted image user posted image user posted image za sta se to koristi? mozda sam kloc ali prvi put cujem.............ko ti je to preporucio i zasto?

Izvini, ali i ja prvi put čujem!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: VAGINALNI UTEZI
21.10.2009 22:37:29   
malena2222
evo tema se pokrenula ovdje...
http://www.ringeraja.ba/forum/tm.asp?m=223147&mpage=1

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: VAGINALNI UTEZI
21.10.2009 22:40:01   
Anoniman
ja mislim da je to za kegelovu vjezbu...tj. da se ne radi "nasuho"...mini tegovi koji se stavljaju u vaginu nebil' ocvrsnula misice

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: VAGINALNI UTEZI
21.10.2009 23:00:16   
Dida79
I ja prvi put cujem za te utegeuser posted image
malena2222 mene interesuje gdje si to kupila i cijena jer moja prijateljica ima problema sa ispadanjem materice pa su joj preporucili kegelove vjezbe

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: VAGINALNI UTEZI
21.10.2009 23:06:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dida79

I ja prvi put cujem za te utegeuser posted image
malena2222 mene interesuje gdje si to kupila i cijena jer moja prijateljica ima problema sa ispadanjem materice pa su joj preporucili kegelove vjezbe



evo ovako to izgleda  http://www.elanee.de/produkte/beckenboden-trainingshilfen.html

(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: VAGINALNI UTEZI
21.10.2009 23:07:32   
Anoniman
malena222 procitaj na ovoj temi jedna forumasica je pisala o tome pa mozda s njom stupis u kontakt

http://www.ringeraja.ba/forum/inkontinencija_nakon_poroda/m_247218/tm.htm

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: VAGINALNI UTEZI
21.10.2009 23:37:56   
Anoniman
ne znam gdje si kupila te utege, ali zar ne dodje neko uputstvo sa tim...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: VAGINALNI UTEZI
22.10.2009 0:02:23   
malena2222
ma pisala sam već na temi koju je ona započela, al koliko vidim nitko ne odgovara, tema je bila započeta u februaru ako se ne varam...

kupila sam ih u muller-u u zagrebu...ustvari sam tražila kuglice (japanske nalazim samo u seks shopovima, ne znam točno kako se upotrebljavaju u ovu svrhu, te mi se čine nekako goleme..), ali naišla samo na utege.

uputstva su na njemačkom koji ne razumijem user posted image dapače, postoji cijela knjižica za korištenje, koja nije prevedena...

na internetu postoji tek šturo objašnjenje na engleskom, ali to mi nažalost nije dovoljno.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: VAGINALNI UTEZI
22.10.2009 10:28:01   
Anoniman
probaj na youtubu naci

(odgovor članu malena2222)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: VAGINALNI UTEZI
22.10.2009 10:59:45   
mišur
I ja sam vjerovatno pravi duduk, ali prvi put čujem za ove utege...

Ako imaš nekoga ko zna njemački, bilo bi ti najbolje da ga zamoliš da ti prevede, bar ono osnovno...
Ili raspitaj se na  RR da čli bi ti neka forumašica koja zna njemačkii pomogla...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: VAGINALNI UTEZI
22.10.2009 14:33:09   
malena2222
hvala! ako itko zna išta više, neka mi javi!

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: VAGINALNI UTEZI
22.10.2009 14:59:55   
Anoniman
ja bi ti rado prevela ali strasno slabo spreham njemacki,bjezala sam redovno sa casova, ali potrudit cu se da nadjem na engleskom  ili danskom....Ili ako ti mozes otidji u apoteku , ne znam da li se to dole kod nas prodaje na takvim mjestima pa pitaj....Ja sam cula za te utege al vjeruj mi ne znam ni kako to izgleda, al pokusat cu ti pomoci

(odgovor članu malena2222)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: VAGINALNI UTEZI
22.10.2009 15:03:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: malena2222

hvala! ako itko zna išta više, neka mi javi!


znam ja njem...stavi mi link gdje je uputstvo i tacno sta te interesuje...samo nemoj da ti sve prevodim

(odgovor članu malena2222)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: VAGINALNI UTEZI
23.10.2009 11:41:42   
malena2222
evo, ovog opširnog objašnjenja nema u engleskoj verziji.,, problem je u tome što ne znam ni NJ od njemačkog pa ne znam koji bi dio mogao biti bitan! zanima me ono što sam napisala u prvoj poruci ove teme a to je ukratko...

1. kako se umeću, tj koliko duboko u rodnicu? ako ga stavim preduboko, ne osjećam "ispadanje", osjetim tek kad je skroz na rubu..?

2. svaki put se kreće od najlakšeg prema težem, ili krećem prema težim tek kad mi tijelo "savlada" one lakše..?

3. dok ih nosim trebam li biti opuštenih mišića dolje, pa da oni sami insiktivno "rade", ili kad osjetim osjećaj ispadanja utega, svjesno stisnem mišiće..? trebam li ih pustiti da "curkaju" pa ih zaustaviti, ili ih cijelo vrijeme tokom nošenja držati vaginalne mišiće lagano (ili jače) stisnute...?

4. kakve su ovo vježbe u uputstvu...neke dodatne ili se u tim vježbama koriste utezi?

5. kako se održavaju utezi (voda i sapun ili user posted image ?)

bar ako mi daš neku naznaku, bila bih ti zahvalna!
(znači zanima me što piše u onom dijelu koje se otvori u pdf-u)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: VAGINALNI UTEZI
23.10.2009 11:42:17   
malena2222
zaboravila link! evo ga:

http://www.elanee.de/uploads/media/%C3%9Cbungsheft_Beckenboden-Trainingshilfen_ELANEE.pdf

(odgovor članu malena2222)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: VAGINALNI UTEZI
24.10.2009 23:16:34   
Anoniman
tek sam sada vidjela da si stavila link...izvini...e ovako, ovo sto si mi poslala su vjezbe...to cu ti nekada kada budem imala vremena a mozda i u saradnji s drugim forumasicama koje sprechaju deutsch jer je toga masa...za pocetak ovo sto si me pitala...dakle,

prvo pocinjes s utegom kojeg "jos nekako " mozes zadrzati(to znaci ako taj najlaksi bezproblema mozes zadrzati uzmi tezi :)...stavis ga u vaginu i kada imas osjecaj kao da ce "ispasti" pa se misic instinktivno "zgrci"tj. kontrakcija misica e to ti je ispravno ... 2 X dnevno ti je dovoljno par minuta vjezbe, vec nakon dvije sedmice bi trebala osjetiti poboljsanje

ove vjezbe su kao dodatne...da se bas, bas poboljsa situVacija

e za odrzavanje nisam nasla ovdje nista...ma peri ih vodom i mozda onim sapunom za intimnu njegu...ne znam stvarno cim

Ovo sto sam ja "prevela" sam nasla ovdje http://www.elanee.de/produkte/beckenboden-trainingshilfen.html

Sretno!!! ovoo fakat djeluje kao super stvar...moracu i ja user posted image nabaviti

(odgovor članu malena2222)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: VAGINALNI UTEZI
24.10.2009 23:20:58   
malaboo
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: VAGINALNI UTEZI
26.10.2009 22:20:08   
malena2222
hvala ti puno!!!
jedino što ja kad ih stavim i kad počne ispadati moram sama svjesno stisnuti te mišiće, ne stišću se oni sami... ako ćeš prevoditi vježbe daj mi linkaj hvala još jednom user posted image

(odgovor članu malaboo)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: VAGINALNI UTEZI
26.10.2009 22:27:21   
Anoniman
vazi...imaju barem tri forumasice samo sto ja znam sto znaju njem. pa cemo se podjeliti... valjda...zamolicemo ih na fin nacinuser posted image

(odgovor članu malena2222)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: VAGINALNI UTEZI
29.11.2016 14:45:31   
Ringy
Vaginalni uzeti ili vaginalne kuglice ? Iskustva?

(odgovor članu malena2222)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *