|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vakcinacija protiv rubeole
23.10.2008 12:43:34   
travnicanka
E drage moje hanumice,neznam dali ste citale o rubeoli i opasnosti za trudnice.
Mnoge od nas vjerovatno nisu imune na rubeolu bez da znaju to.
Ovdje u Svedskoj veliku paznju poklanjaju tome.Svaka trudnica se testa na rubeolu.U mom slucaju ja sam bila iznenadjena kad mi je babica rekla da nisam imuna i da se strogo trebam cuvati prva tri mjeseca,da ne budem u kontaktu sa malom djecom jer se lako bolest prenosi.Vakcina se ne moze dobiti ukoliko se ustanovi trudnoca.Tek poslije poroda ili prije samog planiranja trudnoce.
Testom krvi se moze vidjeti jeste li imuni ili ne.Mislim da svakom ko planira trudnocu je dobar savjet da to provijeri.
Lijep pozdrav!!!

< Poruku je uredio Maida RR -- 19.10.2009 12:55:14 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vakcinacija protiv rubeole
23.10.2008 12:48:20   
Emina*
Vakcina protiv rubeole se daje, ja mislim sa navrsenom godinom,
i onda revakcinacija sa 6 godina....  Bar je kod nas tako....
Valjda smo postali imuni....

< Poruku je uredio Maida RR -- 19.10.2009 12:56:47 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vakcinacija protiv rubeole
23.10.2008 12:57:31   
Aquarius
Mislim da sam se i ja vakcinisala protiv rubeole. E sad, ko zna jesu li se stvorila antitijela. To niko ne provjerava. Pretpostavlja se da jesu.user posted image

< Poruku je uredio Maida RR -- 19.10.2009 12:57:26 >

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vakcinacija protiv rubeole
23.10.2008 12:59:08   
mamy Sabina
Kod nas je kalendarom vakcinacije obuhvaćena
ta vakcina protiv rubeole.
Prvi put se daje sa 13 mjeseci,
revakcinacija sa 6 godina i
u 14 godini ponovo za djevojčice koje
nisu revakcinisane u 6.godini.

< Poruku je uredio Maida RR -- 19.10.2009 12:59:20 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vakcinacija protiv rubeole
23.10.2008 13:00:04   
tweety
Posto je mene vjerovatno kao i vecinu u toj dobi od 14.god potrefio rat,ja je nisam dobila tada.Kad sam bila trudna sa sinom prije vise od 3 godine testirali su mi krv na sve moguce bolesti,kao sto se i kod nas sad rade oni markeri.Kod njih ovdje u Norveskoj se to radi odavno,kao sto je vec i travnicanka rekla za Svedsku.Kod mene je hB sve bilo negativno,ali mi je preporuceno bilo da vakcinu protiv rubeole dobijem odmah nakon rodjenja sina,znaci dok sam jos u bolnici.I tako je i bilo,dali su mi je dok sam lezala tamo.Dok je recimo kod rodjakove zene,na testu rubeola bila pozitivna ali eto hB malom nije nista bilo,ziv i zdrav se rodio,jest da se rodio mjesec i po prije,ali sad ce mu skoro 3 godine i nema nikakvih posljedica.Ni ona kao ni ja nije dobila tu vakcinu kad je trebala.

< Poruku je uredio Maida RR -- 19.10.2009 12:58:00 >


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vakcinacija protiv rubeole!
23.10.2008 13:00:26   
travnicanka
Da, Eminice to je po novijem kalendaru vakcinizacije,mislim da prije nije bilo tako.Moja mama kaze da sam ja redovno primala sve vakcine.Jako cesto se desi da sama vakcina ne ojaca imunitet i u dosta slucajeva je potrebna revakcinacija kao sto sada rade u novije vrijeme.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vakcinacija protiv rubeole!
23.10.2008 13:03:35   
travnicanka
I moja Ajlica se rodila hvala bogu ziva i normalna buduci da nisam bila imuna na rubeolu.Vakcinu sam i ja takodje dobila u bolnici jer je babica crvenom olovkom napisala da mi se nakon poroda da vakcina buduci da sam planirala jos jednu bebicu.

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vakcinacija protiv rubeole!
23.10.2008 13:10:37   
tweety
Tako je i kod mene bilo travnincanko.Crvenim slovima je bilo oznaceno da se preporucuje ta vakcina.Plus sto sam ja i rogan dobila jer sam rh neg. a sin poz. na tatu user posted image  A gdje ona inekcija za zaustavljanje krvarenja odmah nakon poroda user posted image  Izbocali me pravo.Ne znam jeli u Swe daju tu protiv krvarenja.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vakcinacija protiv rubeole!
23.10.2008 13:12:00   
Emina*
Travnicanko, apsolutno se slazem... 
Ne vjerujem ni da test na imunizaciju traje par sekundi, i onda si mirna....
Pridruzujem se savjetom, da svako prije planiranja trudnoce obavi taj kratki, ali veoma bitni pregled....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vakcinacija protiv rubeole!
24.10.2008 11:07:09   
travnicanka
Daju i ovdje injekciju protiv krvarenja ali po potrebi.Ja recimo nisam dobila.Oba poroda su bila prilicno lagana tako da nisam puno krvarila.
Pozdrav

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vakcinacija protiv rubeole!
24.10.2008 11:49:15   
tweety
Ja isto nisam uopste puno krvarila,samo 1 dl,tako mi pise u raportu iz bolnice,ali su mi je svejedno dali.Mozda ovdje daju svima.Bas cu pratiti sad kad budem radjala aBd.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vakcinacija protiv rubeole!
6.12.2008 18:19:36   
malena131
Drage moje zna li neko koliko se dugo treba cekati sa trudnocom poslije cijepljenja na rubeolu, ja sam negdje procitla najmanje 3 mjeseca?

_____________________________

Nasi djecaci, najvece ljubavi na svijetu stigle su 12.01.2010.

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vakcinacija protiv rubeole!
6.12.2008 19:04:03   
napolitanka
kada smo  odlučili "planirati porodicu" otišla sam se vakcinisati protiv rubeole...sa 29 godina...ta se vakcina prima krajem osnovne škole, ja sam je igrom slučaja propustila, pa me je mama bukvalno natjerala da je naknadno primim, jer rubeola može biti veoma opasna za plod....nakon primljene vakcine, moraš se paziti 3 mjeseca, jer je u tom periodu začeće veoma opasno...ono što mene zanima je to, da li ja sad nakon primljene vakcine(primila je tačno prije godinu) moram otići i na revakcinaciju i kada...ja sam nakon primljene vakcine dobila blago povišenu temperaturu, ali to je normalna nuspojava, znači ko je nije primio, a planira trudnoću, trk u polikliniku :-) veliki pozdrav

(odgovor članu malena131)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vakcinacija protiv rubeole!
6.12.2008 19:11:41   
malena131
E hvala puno na odgovoru napolitanka. Znaci sto prije moram to rijesiti... Ja sm cula da treba revakcinacija ali poslije koliko od prve primljene vakcine ne znam tocno... POZDRAV

_____________________________

Nasi djecaci, najvece ljubavi na svijetu stigle su 12.01.2010.

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *