|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Velicine odjece za bebe..odokativno
8.1.2009 13:57:57   
Skvo RR
Drage mame...
Nerviraju li vas brojevi/velicine odjece za nase bebe....npr. ...ja sve kupujem odokativno...jer nemamo standardne brojeve....nekada se znam i preci..jer jos nisam previse iskusna u odmjeravanju...Mi kupujemo robicu u razlicitim radnjama,,,,
Npr...Orchestra,,,nosimo za 6mjeseci -majice i 9 mjeseci-hlacice
....H&M....(to narucujem od koga stignem,,,dok ja konacno ne odem..u EU)...majice 68...hlacice 74...
Pcelica Maja....majica 74.,,,gege 80....
Ona radnja u robotu Fuar baby..broj 6-9 mjeseci.,,
Bodiji vise ni sama ne znam od 74....do 86........
Jos kad mi neko kaze da hoce da kupi Umi nesto od robice, pa da kaze velicinu...dodje mi da vrisnem...user posted image user posted image ...sad npr govorim za 12 mjeseci......a tek nam je malo vise od 3 mjeseca.

< Poruku je uredio skvo -- 8.1.2009 14:01:22 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
8.1.2009 14:26:45   
mamina cura
Meni su ok stvari koje dobivam iz Amerike od Henine rodice, velicine su po mjesecima. Ali hlace ili gegice moraju biti ipak malo vece jer Hena zbog platnenih pelena ima vecu guzuuser posted image
Ne kupujem puno stvari jer ih dobivamo a imam i od Timura. Ali nije mi se jednom desilo da kupim odokativno i da bude taman. Najlakse bi bilo probati na bebama ali to je nemoguca misijauser posted image
Nemojte pretjerivati u odjeci jer bebe to ne mogu poderati i ja sam najsretnija kad dobijem polovnu robicu jer znam da ce se iskoristiti.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
8.1.2009 14:29:22   
tea lana
meni se cini da jedino u TL brojevi stvarno prate uzrast.A sve ostalo je uf,ja sam u Orkestri Lani kupila djenper za 9mj dijete ga nosilo skoro sa godinu i po.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
8.1.2009 14:31:11   
M kao Mama
Ja kupujem odokativno, ona je pravo otišla u visinu, tako da joj moram odoka, a ne po godinama, njoj će akobogda za koji dan dvije godine,a kupujemo joj odjeću za tri ili čak i četiri godine, a obuču nosi 25

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
8.1.2009 15:04:17   
mamyca
Ja vala nikako ne mogu potrefiti te brojeve sve uzimam od okauser posted image user posted image .I kada nam MM sestra posalje robu iz Amerike ni to bas ne pogodi,npr.pise na bodijima ili pantalama i majicama od 12 mjeseci a to je Hamzi vec malo,iako je njemu tek 10 mjeseci,i sad uvijek salje npr.od godinu ili dvije i to odgovara,neznam kako al tako je kod nasuser posted image .A ne trebam ni govoriti tek kakvo je stanje kod nas u drzavi sa brojevima.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
8.1.2009 15:04:26   
HanaBana
Obzirom na nase brojeve i velecine odokativna metoda se ipak pokazala najispravnijomuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
8.1.2009 15:08:23   
Inayat
Kod nas u Americi je sve po mjesecima. Moraju se dobro pozavati proizvodjaci jer nije svaka velicina ista. Recimo odjeca od Red by Marco E. za 6 mj je mojoj Meryem gotovo mala, a od Carter's malo velika. Odjeca od Gerber baby joj je taman za 6-9 mj. Sve zavisi... Mada vecinom se moze naci neka prosjecnost.

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
8.1.2009 21:34:42   
simba
Po brojevima se sigurno nemoze kupovati jer sve zavisi kako koji proizvodjac tako i razliciti brojevi po mjesecima.Ja kupujem isto tako od oka a ako nisam bas sigurna kupim dva broja vise tak da ne pogrijesim.user posted image

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
8.1.2009 22:08:23   
ziki
Ma te velicine su uzas. Trazila sam gegice Tariku velicina 80 proizvodjac Pcelica Maja, jedva nasla jedne bijele i kad izvadim iz kesice imam sta da vidim, odgovara nekoj velicicni 62 ili 68 najvise. A iz TL ima pidzame 74 koje su mu jos velike, uporedjivala sam prije 2 dana sa jednom pidzamom koju je dobio is Svicarske br 92 i tu su.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
8.1.2009 22:17:32   
tweety
Odjeca iz H&M je meni najbolja i po kvaliteti i po brojevima.Nazalost kod nas toga nema,ja kao i skvo narucim pa mi roditelji donesu ili posalju.H&M odjeca ima u Tiffany-u ali nema vele izbora.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
8.1.2009 22:32:46   
ewica
Slazem se da HM ima kvalitetnu i po brojevima odgovarajuću odjecu. Isto se moze reci o Zari.
Katastrofa je odjeca Kangoo-sve malo-pise 3 mjeseca, a udje u to dijete od 1,5 mjeseca.

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
8.1.2009 22:42:32   
Daja_sa
Ja sam juce isla da obnovim bodice bebari...i kupim Pcelica maja jer su mi se pokazali kao kvalitetni...uzmem tri body benkica (onaj na preklop) i 3 obicna...br.74.
Necete vjerovati ove body benkice ne moze ni da naviri dok su ovi drugi super...Pa ne nevjerovatno...isti proizvodjac a takva razlika...ne kontam...
Ista stvar je i sa gegicma...pamucne super a one malo deblje nidje veze...Elem danasnji shoping cista fula...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
8.1.2009 22:47:32   
Ilhana RR
hehe to je bas uzas dole. ja sam ljetos mojoj maloj uzimala bodije bijele, uzimala joj brojeve od dvije godine jer sam vidila da oni od godinu joj vec mogu a tad joj je bilo 3 mjeseca. Al iznenadili su me bijeli bodiji u Fisu, uzela sam broj 74 i 80 i odlicni su, kao i ovde su brojevi. mislila sam da cu nakon par pranja oblaciti te bodije lutki lamijnoj al nemoze...

Ovde sve ide normalno, jes da su negdje veci a negdje manji ali brojevi su dobri osim toga sto oni napisu da naprimer dijete od godinu nosi 80 a moja lamija sa 8 mjeseci to nosi iako prati svoju crtu kako treba.

Od oka je najbolje uzimati kako god.

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
9.1.2009 7:37:51   
andji
Sergeju kupujem sve ,od adapt. mlijeka pa do svih spravica i pomagala koja trebaju,uključujući i garderobu naravno.Imam par stvari što sam dobila za rodjendan sada,ostalo je sve kupljeno.Kao što vas većina reče,nisu sve veličine iste kao i proizvodjači.....od beba kidsa i kids club,odgovara mu tačno sada 1,tj od godinu dana...po ovim našim radnjama kupujem bodije vel. 92-96 i oni su mu knap.Štramplice-bodić su takodje od god. dana.A recimo skafander-tregerice su mu od 7-9 mjeseci,i to mu paše knap.....ne znam koji je proizvodjač.....takodje zimska plišana jakna je br. 74.kupila je u Švrći i ona mu je knap,možda rukavi da su malo veći....znači sve je različito drage moje potpuno,individualno od proizvodjača do proizvodjača

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
9.1.2009 12:39:22   
Suzana
Ja imam srecu da ovdje nista ne kupujem, jer svekrva iz USA salje li salje...
I njihovi su mi brojevi super: 0-3 months, 3-6, 6-9, 12 m..
O kvalitetu se nema sta reci - vrh! Dizajn... jos bolji...
Zato sam u brizi sta kada se sveki vrati. user posted image user posted image
 

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
9.1.2009 12:48:20   
stella
Ja prvo pogledam velicinu,pa odokativno smjeram,dali je to to.Uvijek kupujem vece,pa ona to doraste.Nekada i knap bude al nije mi se bas desavalo da kupim malo.Nekad se zna desiti da sto kupim malkice vece da se smanji u pranju pa bude knap i na to treba obratiti pozornost.A probati nemozemo,nema sanseuser posted image pogotovo u zimskom periodu

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
9.1.2009 12:49:06   
Anoniman
ev ja imam ovjde i H&M i mothercare i juniors (babyshop)... al je definitivno najbolja odokativna metoda... neki dan kupih bodic jedan pise 6-9... upakovan, reko necu provjeravati ... dosla kuci, ono maleno user posted image ... a da ne govorim kako su joj nekad neke stvari male na kojima pise 75, a moja maca je 65
zato, odokativna metoda mi je najbolja, naravno da prvo pogledam br, al onda mjerim... ljudi me uvijek cudno gledaju, jer ja to ono lagano primaknem maci svojoj, pa je pitam da li joj se svidja user posted image i pricam s njom hehehheh

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
9.1.2009 12:51:36   
stella
A sto se tice poklona,svi znaju da je rodjena velika curica,pa na to obrate pozornost,dosta ljudi koji su dolazili na babine su nam kupavali stvari od 12mjuser posted image
Vecinu stvari je dobila na poklon,al ja uzivam da joj kupujem.I uvijek se njoj nesto mora kupiti cak i po fasug kad idemouser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
9.1.2009 13:07:32   
camm
meni je najgore kad joj kupujem nesto u kompletu
bilo da je to trenrka ili nesto drugo
uvjek jedan dio knap a drugi velik,to me nervira najvise.
a sto se tice br.rijetko kad da se potrefe da odgovaraju.
npr.majca taman po duzini a rukavi ili dugi ili kratki
hlace uske joj gore jedva da ih skopcamo a dole dugucke.
ne razumijem se puno u brojeve kupujem joj od 3-4g. 
najgore mi je kada me prodavaci ubjedjuju u neke br.da joj mogu
aja vidim da je to malo.
neki dan kad mi je zena pokazala hlace od 4-5g ja sam se smijala
pa to nebi moglo djetetu od 2g.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
9.1.2009 13:10:25   
Skvo RR
Hheheeheh..znaci ipak da je odokativna metoda najbolja....samo da mi je jos savladati tu vjestinu...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
9.1.2009 13:13:43   
juni
Emil je svu robu nasljedio od godinu starijeg rodjaka u Norveskoj tako da mu mi nista i ne kupujemo, svaki mjesec stize pun kofer robe, od skafandera svih velicina do strampli-hulahopki. Da mu sad nesto trebam kupiti vjerovatno ne bih znala, nemam iskustva user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
9.1.2009 14:02:36   
Blue rose RR
Nit mogu pogoditi veličinu, niti mi ide odokativna metoda.
Zato haman uvijek u torbi imam jednu stvarčicu njenu koja joj je knap, pa kada krenem u kupovinu, uzimam za broj ili dva veću.
Dijete hvala Bogu, ko iz vode raste.user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
27.1.2009 15:56:33   
dinciii
ja vecinom stvari kupujem u h&m i po velicini kao sto je 56,62,68 i do sad nije nisam imala problema s tim...jer odgovaraju vecinom po broju....a i kvaliteta je dobra...ja sam zadovljna....

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
28.1.2009 11:49:43   
malaaaa
hehe u pravu si dinciii i ja sve mom Ahmedu kupujem u h&m tamo mi nekako naj ljepse stvari imaju za bebe a velicina 56-62 jest da mu dosta stvari vec omanjalo s 56 a 62 mu je sada bas komotnouser posted image  

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
28.1.2009 13:58:03   
Sonja
mene zanima koje ste brojeve kupovali za novorodjence...uskoro cu u kupovinu benkica i gegica i tih stvarri a ne znam....user posted image sve kontam bit ce mu veliko ( malo)user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *