|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vertigo kod male djece
22.11.2010 21:31:06   
teacher75
danas sam se jako naskirala i zabrinula. saznala sam da rodicina 20- mjesecna djevojcica ima vertigouser posted image vec nekoliko puta u zadnjih par mjeseci se "gubila" iznenada, danas su isli doktoru i rekli su da je vertigo i da ce ostati 7 dana u bolnici da joj vrse ispitivanja kako bi saznali razloguser posted image ne znam puno o toj bolesti. znam da uglavno pogadja starije ljude ali nisam cula za slucaj kod djece. kako dolazi do toga, kako se lijeci, koliko je ozbiljno i opasno? brinem se ,jako sam tuznauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vertigo kod male djece
22.11.2010 21:41:33   
Hanady RR
teacher prvo sabur i nesikiraj se toliko.
kao drugo jeli to konačna dijagnozauser posted image
mislim vertigo kod djetetauser posted image zaista nisma čula da je moguće.
jeli neurolog dijete pregledao, jesu raidli MR, RTG...koje nalaze...na osnovu čega je vertigo potvrđen.

Mislim ja znam moj deda ja imao vertigo, odumrle su neke stanice u starosti...često je padao prilikom hodanja pa smo jako pazile i sam nikada nije išao. Mislili su centar za ravnotežu poremećen ali nije...vertigo je utvrđen...pio je neku terapiju ali čovjeku je tada bilo 80 godina...user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vertigo kod male djece
22.11.2010 21:44:19   
Hanady RR
tačnije neorpedijatr je to trebao utvrditi...ali ne samo on.
i sad sjećam se da je najviše iz dedinog opisa uspostavljena dijagnoza...a ovim ostalim nalazima otklonili su nam strah od tumora itd. Njemu je cirkulacija u vratu bila slaba također al kažem ti bio je star.
mislim kako su djetetu dijagnosticirali, jeli ona opisala mantanje, kakvi su padovi u pitanju, jeli uvijek ne istu stranu itd.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vertigo kod male djece
22.11.2010 21:48:09   
Skvo RR
Dijagnoza svakako....
Ja sam cula sa djeciji VERTIGO...imala ga je mala komsinica kod mojih roditelja...Mnogo znam o njemu, jer sam od njene mame svasta naucila...Uglavnom mora piti terapiju. Ne znam sta pije?
A ti hanady pricas vjerovatno o vertigu starijih osoba......tzv.vertigo senilnosti.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vertigo kod male djece
22.11.2010 21:53:31   
Hanady RR
Skvo moj deda je imao vertigo jer mu je cirkulacija vratnih žila bila slaba i od toga kasnije neće stanice su počele brže odumirati...
nije bio senilan uopšte ali pio je terapiju ja sad pojma nemam koju kokad smo mu vazda kesu lijekova nosali....
znam da kada su dijagnosticirali mjesec dana smo hodali po doktorima i noslai ga uz stepenice niz stepenice po koševu jer nije bilo mjesta da ga tako starog prime na ležanje....
znam da je po njegovom opisu na koji način se to njemu dešava upostavljena konačna dijagnoza, a sve ostale nalaze smo radili da se otklone strahovi od tumora, poremećaja ravnoteže itd...

al eto postoje i slučajevi kod djece...znači terapija ima.user posted image
vjerujem da je ta djevojčica o kojoj ti govoriš sada Ok.
i sad me samo zanima jel se zna šta je uzrok kod djeceuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vertigo kod male djece
22.11.2010 21:54:25   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

teacher prvo sabur i nesikiraj se toliko.
kao drugo jeli to konačna dijagnozauser posted image
mislim vertigo kod djetetauser posted image zaista nisma čula da je moguće.
jeli neurolog dijete pregledao, jesu raidli MR, RTG...koje nalaze...na osnovu čega je vertigo potvrđen.

Mislim ja znam moj deda ja imao vertigo, odumrle su neke stanice u starosti...često je padao prilikom hodanja pa smo jako pazile i sam nikada nije išao. Mislili su centar za ravnotežu poremećen ali nije...vertigo je utvrđen...pio je neku terapiju ali čovjeku je tada bilo 80 godina...user posted image


rekli su da je vetigo vjerovatno na osnovu opisa stanja a detaljne pretrage tek slijede. mala se iznenada gubila bez ikakvog razloga. imala je nekoliko puta te napade u toku ove godineuser posted image inace je kao beba bila aktivna i jaka, prohodala sa samo 8-9 mjeseci, nikakvih drugih problema nije imalauser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vertigo kod male djece
22.11.2010 21:59:23   
Hanady RR
ma biće to Ok teacher vidjet ćeš...
vidi nešto vertigo se veže i za sluh...kažu čak da jaka upala uga može dovesti do togas...al to je trenutno stanje nakon adekvatne terapije biće to sve supper.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vertigo kod male djece
22.11.2010 22:02:56   
Anoniman
za bebe ne znam al moj tata ima  diagnosticiran vertigo-lijeka nema al se moze drzati pod kontrolom,on nikad nije pao niti izgubio svijest.

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vertigo kod male djece
22.11.2010 22:12:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: noa

za bebe ne znam al moj tata ima  diagnosticiran vertigo-lijeka nema al se moze drzati pod kontrolom,on nikad nije pao niti izgubio svijest.
ma ima i razlicitih veriga tj. jedan je vertigo nego su razliciti uzroci

...moze biti da ima probleme s unutrasnjim uhom gdje se nalazi centar za ravnotezu...taj vertigo, koliko ja znam se uspjesno pomocu medikamenata lijeci...ja sam radila te pretrage...sipaju ti vodu u uho...toplu i hladnu...pa onda oni nesto gledaju...i moras se ustati...jest malo neugodno ali nista strasno

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vertigo kod male djece
22.11.2010 22:16:38   
teacher75
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: noa

za bebe ne znam al moj tata ima  diagnosticiran vertigo-lijeka nema al se moze drzati pod kontrolom,on nikad nije pao niti izgubio svijest.
ma ima i razlicitih veriga tj. jedan je vertigo nego su razliciti uzroci

...moze biti da ima probleme s unutrasnjim uhom gdje se nalazi centar za ravnotezu...taj vertigo, koliko ja znam se uspjesno pomocu medikamenata lijeci...ja sam radila te pretrage...sipaju ti vodu u uho...toplu i hladnu...pa onda oni nesto gledaju...i moras se ustati...jest malo neugodno ali nista strasno


zabrinuta cekam sta ce joj reci, narednih dana ce raditi sve pretrage gore pa da ustanove do cega jeuser posted image nadam se da nece biti nista opasno...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vertigo kod male djece
22.11.2010 22:25:24   
Anoniman
teacher  daj Boze da je pogresna dijagnoza..ja cu ti sad reci iskreno i bez uvijanja da je borba s ''vertigom'' jako naporana sto za oboljelog,sto za obiteljuser posted image user posted image user posted image



(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vertigo kod male djece
22.11.2010 22:26:26   
teacher75
IZVORNA PORUKA: noa

teacher  daj Boze da je pogresna dijagnoza..ja cu ti sad reci iskreno i bez uvijanja da je borba s ''vertigom'' jako naporana sto za oboljelog,sto za obiteljuser posted image user posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vertigo kod male djece
27.11.2010 0:16:50   
klemzi
Teacher ima li kakvih novosti, kako je mala bebica?
Nadam se da su doktori pogriješili i da nije ništa ozbiljno..user posted image


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vertigo kod male djece
27.11.2010 9:16:24   
teacher75
IZVORNA PORUKA: klemzi

Teacher ima li kakvih novosti, kako je mala bebica?
Nadam se da su doktori pogriješili i da nije ništa ozbiljno..user posted image


iduce sedmice idu na ispitivanja pa cemo vidjeti... i mi se nadamo da nije nista ozbiljno


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *