|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vid, očuvanje, dioptrija, naočale
15.7.2009 12:29:17   
idana_85
Eh drage moje...ja slabo vidim pa sam htjela izmjeriti dioptriju. Nazovem Vrazovo pitam treba li uputnica,kazu ne treba,da dodjem. Ja dole i to s bebom,oni meni treba uputnica,bla bla...Bas sam se posvadjala. I necu da idem vise dole...Hocu da negdje privatno izmjerim dioptriju. Mozete li mi nekoga preporuciti i koliko to kosta. Cak mi neko rece da to negdje besplatno rade.

< Poruku je uredio acudesa RR -- 7.6.2010 16:06:14 >


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Mjerenje dioptrije
15.7.2009 12:52:56   
gvendolina
hej draga idana
Neke optike imaju svog dr koji radi mjerenje dijoptrije.Pregled je uglavnom besplatan ako ces kod njih kupiti naocale.Medjutim ja ti to ne bi preporucila jer sam se ja jednom izradila.Pregledala me je stara dr koja je u penziji i radi u optici.Totalno mi je bila fulila dioptriju.Kada sam nakon godinu otisla kod svoje dr ona kaze da sam imala srece da mi se nije povecala dioptrija.Zato ti preporucujem da ides kod nekog provjerenog.Ova moja dr radi u vrazovoj,a ima i privatnu.ako hoces njen br posalji pp


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Mjerenje dioptrije
15.7.2009 12:57:55   
Okarica
Ja idem kod dr. Sefića. Određivanje dioptrije je besplatno, ali su zato pristojne naočale žara. Imaš i preko puta Sefića Gethaldus, mislim da su i oni počeli raditi određivanje dipotrije, a to ti nije daleko. Gethaldus ti je sada  tamo gdje je bio "Scandal" ili tako nešto. Nisu ni oni baš jeftini, ali su im naočale super, a u kvalitet ne sumnjam.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Mjerenje dioptrije
15.7.2009 13:04:01   
Anoniman
idana, imaš besplatan pregled u optici Loris i u optici Durak (Durak je u Merkuru, u prizemlju)....

(odgovor članu Okarica)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Mjerenje dioptrije
15.7.2009 13:13:20   
Blue rose RR
MM bio u Foto-optici, u Ferhadiji, prošle hefte. Doktorica dolazi svaki dan od 11,00 -13,00 i od 17,00 - 19,00 sati. Pregled je besplatan, a i imaju velik izbor naočala.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Mjerenje dioptrije
15.7.2009 14:53:20   
M kao Mama
LORIS ni slučajno, i oni znaju fuliti dioptriju, ovo je porvjereno, čula sam da je dr. Šehović iz Vrazove ekstra i ona ima privatnu ordinaciju, ja sam zadni put naočale radila kod dr. u Lukavici, jer su cijene ekstra povoljne im ai markirnih modela, a puno su jeftinije cijene.



(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 0:19:24   
akica b
Ja vec par godina idem u Visu u optiku,bespalatno ,dodouse kod njih uzimam naocale pa ne znam sad...

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 9:47:15   
HanaBana
IZVORNA PORUKA: mama alma

LORIS ni slučajno, i oni znaju fuliti dioptriju, ovo je porvjereno, čula sam da je dr. Šehović iz Vrazove ekstra i ona ima privatnu ordinaciju, ja sam zadni put naočale radila kod dr. u Lukavici, jer su cijene ekstra povoljne im ai markirnih modela, a puno su jeftinije cijene.




Almice gdje si u Lakavici to radila?

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 14:17:47   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: HanaBana

IZVORNA PORUKA: mama alma

LORIS ni slučajno, i oni znaju fuliti dioptriju, ovo je porvjereno, čula sam da je dr. Šehović iz Vrazove ekstra i ona ima privatnu ordinaciju, ja sam zadni put naočale radila kod dr. u Lukavici, jer su cijene ekstra povoljne im ai markirnih modela, a puno su jeftinije cijene.




Almice gdje si u Lakavici to radila?


ja sam takodje kupovala naocale u Lukavici,optika OKO na autobuskoj stanici.Samo nastavis ravno od zadnje trolejbuske,sa lijeve strane se nalazi autobuska.Pravo su povoljni i odma napravi naocale ne mora se cekati.Samo imaju nezgodno radno vrijeme,cini mi se da vikendom ne radi.najbolje nadji br.tel.Samo ti ne bi preporucila sociva.Cine se jeftina ali mi je moja dr rekla da su to jednomjesecna,a on ih prodaje kao tromjesecna.Na njima nista ne pise ali sam provjerila na internetu i tacno je.

< Poruku je uredio gvendolina -- 16.7.2009 14:20:35 >


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 14:22:06   
M kao Mama
E, baš kod tog čike na autobuskoj, moja stakla suovdje čini mi se od 80 do 100 kako gdje, a kod njega su bila dal 40 ili 50 KM, 

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 14:24:57   
Anoniman
e, a je li ko od vas isao na sirenje zjenica, meni dr. rece da je to dobro za preciznije odredjivanje dioptrije, ja kontam otici pa me zanima koliko je poslije toga zamucen vid, mislim poslije tog sirenja

< Poruku je uredio sahara -- 16.7.2009 14:25:24 >

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 14:26:45   
Skvo RR
Draga, ja sam 3x sirila zjenice. Meni uopste nije bio zamucen vid.E kako moras cekati da kapi djeluju, zmireci, kada otvoris oci za pregled malo je cudno...Sve u svemu nista strasno.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 14:27:40   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: sahara

e, a je li ko od vas isao na sirenje zjenica, meni dr. rece da je to dobro za preciznije odredjivanje dioptrije, ja kontam otici pa me zanima koliko je poslije toga zamucen vid, mislim poslije tog sirenja


hej draga sahara ja sam to sirenje radila u srednjoj skoli,pravo je zeznuto nakon toga pogotovo kad izadjes vaniuser posted image   stoga ti preporucujes da ides s nekim s autom kako bi se sigurno vratila kuciuser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 14:36:51   
Anoniman
hahaaha, pa dvije zene dva razlicita iskustva, ipak cu ja s pratnjom z asvaki slucajuser posted image user posted image

(odgovor članu gvendolina)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 14:39:16   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: sahara

hahaaha, pa dvije zene dva razlicita iskustva, ipak cu ja s pratnjom z asvaki slucajuser posted image user posted image


hahaha vidi stvarno,a skvo ima skustva pa je njoj mozda lakse bilouser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 14:40:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gvendolina

IZVORNA PORUKA: sahara

hahaaha, pa dvije zene dva razlicita iskustva, ipak cu ja s pratnjom z asvaki slucajuser posted image user posted image


hahaha vidi stvarno,a skvo ima skustva pa je njoj mozda lakse bilouser posted image



jedino to


< Poruku je uredio sahara -- 16.7.2009 14:42:22 >

(odgovor članu gvendolina)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 14:46:26   
Skvo RR
Ma nije, nego je Gvendolina bila srednjoskolka, pa joj je "strasnije" iskustvo...Ja sam to radila ovako bajata....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 14:47:44   
Anoniman
hahaahhahhaahauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , ih pa ja sam jos bajatija, znaci mogu i voziti poslijeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 16:14:07   
HanaBana
Sirila sam i ja zjenice vise puta ali nisma imala nikakvih "mutnji" nakon togauser posted image user posted image user posted image user posted image
Ja sam tatu uprtila sa sobom jer su me svi istraumirali oko toga...sretno Saharauser posted image user posted image
Hvala Gvendolina i Alma za podatke. Zanima me jel oni tamo i mjere dioptriju i jesu li tacni. Moj mm je radio to na Ilidzi jednom (inace ide u DZ) i kupio naocale i glava ga bolila 5 dana sve konta dok se navikne na nove naocale i ode u DZ kad ono totalno fulali dioptriju.
Sada hocu da mu kupim naocale za rodjendan pa se zato raspitujemuser posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 17:41:36   
gvendolina
hana bana mjerio mi je dioptriju ali mi je nekako neozbiljan.Kaze da bi meni trebala cilindricna stakla,koja do tad nisam nosila.Ko sto bi mm reko :otisli mi cilindriuser posted image Ali kao stavice on meni obicna koja sam i do tad nosila.Neces vidjeti savresno,ali kao vidjeces bebu,to je najbitinijeuser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 18:55:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gvendolina

hana bana mjerio mi je dioptriju ali mi je nekako neozbiljan.Kaze da bi meni trebala cilindricna stakla,koja do tad nisam nosila.Ko sto bi mm reko :otisli mi cilindriuser posted image Ali kao stavice on meni obicna koja sam i do tad nosila.Neces vidjeti savresno,ali kao vidjeces bebu,to je najbitinijeuser posted image



pa zar ima i ovakvih budala, pa stvarno ga moram tako nazvati, koji komentar, uzasuser posted image

(odgovor članu gvendolina)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 19:15:30   
M kao Mama
Svašta, blago rečeno baš sam zatečena ovim komentarom, ja sam išla kod njega i zaista je bio prema meni vrlo ljubazan, uradio mi mjerenje dioptrije, izabrala okvir, dao mi popust i sve bilo gotovo za čini mi se pet dana.

A, i ja sam u mladosti širila zjenice, i baš tog dana dođu mi rođacikoje nisam vidjela više o d10 godina i uopšte ih nisam vidjela, smao kroz maglu, 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 19:19:16   
Anoniman
hhaahhahahahhaha, pa alma draga, cuj nisi ih ni vidjela, sorry sto se smijem,ali moram

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 19:28:58   
M kao Mama
MAjke, mi išla u Vrazovu, i dr. proširila zujenice, čini mi se nekoliko puta da mi je kapala kapi, i kad sam došla kući, nisam ništa vidjela, to je bilo mislim 1997.ili 1998., vjerujem da je medicina od tada uznapredovala, hahahahaha

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Mjerenje dioptrije
16.7.2009 19:33:05   
Anoniman
Daj Boze da je, eto ja cu uskoro ici zbog leca pa javim da li je danas stanje u medicini ista boljeuser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *