|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vitaminski napitci
21.5.2012 15:09:40   
Funky
Drage moje, šta sve čovjek čuje pih....

Naime, dobila sam informaciju da žene koje pokušavaju ostati trudne ili su to već uspjele NIKAKO ali NIKAKO nesmiju piti vitaminske napitke tipa Cedevita.

Znate li nešto o tome?

Hvala...

_____________________________

Funky Fun Club
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vitaminski napitci
22.5.2012 8:10:01   
Pingvina
Ja NIKAD tako nesto nisam cula..Pa zar zeni koja planira trudnoce ne bi trebalo sto vise "pojacati" ishranu...time uvesti i vece kolicine vitamina, minerala itd???user posted image user posted image user posted image Nesto razmisljam-daju nam folacin, prenatal, zeljezo..bla, bla..Zasto ne bi trebalo uzeti vitamine u casi soka???
Ja stvarno ne mislim da to ima neke veze, ali ako si bas u dilemi-pitaj dr.Najbezbolnije.

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vitaminski napitci
22.5.2012 9:02:56   
Lulu_08
Jedino sto mi pada na pamet jeste da je to mozda zbog vjestackog zasladjivaca, koji se ne preporucuje u trudnoci (natren i sl.). Dalje ne vidim razlog zasto ne? Ja popijem ponekad, i u prvoj sam trudnoci.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vitaminski napitci
22.5.2012 9:16:01   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Funky

Drage moje, šta sve čovjek čuje pih....

Naime, dobila sam informaciju da žene koje pokušavaju ostati trudne ili su to već uspjele NIKAKO ali NIKAKO nesmiju piti vitaminske napitke tipa Cedevita.

Znate li nešto o tome?

Hvala...


Cedevita nije vitaminski nego hemijski napitak.
I zato ga ja ne bih preporučila nikome. Pogotovo ne djeci i trudnicama.
Ako hoćete vitamin, popite onaj u tabletama. B komplex, C vitamin.

(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vitaminski napitci
22.5.2012 10:19:16   
Pingvina
hanabanana, nije to bas tako jednostavno popiti u tabletama.Sta su drugo vitamini u tabletama nego hemija??Uz to, cak i u tabletama kao sto je npr b kompleks stoji da ima kontraindikacija, nezeljenih pojava, mogucih interakcija s eventualno uzetim drugim lijekovima.Postoji mogucnost predoziranja..user posted image
Ja sam uvijek za bilo koju drugu varijantu i trudim se izbjeci svaku tabletu koju mogu izbjeci pa makar ona bila i  vitamin.
Djano, kako onda dijabeticari u toku trudnoce???user posted image user posted image user posted image  


_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vitaminski napitci
22.5.2012 10:23:46   
hanabanana
Ma naravno. Ja sam uzimala samo folnu kiselinu, ali ako neko mislim da mu treba više vitamina, uvijek sam za to da popije vitamin u tableti nego cedevitu. Za cedevitu otvoreno sumnjam da ima i  V od vitamina.
Slažem se da je tableta hemijski pripravak, ali je stvorena od ljudi kojima je posao da ih prave.

Što se tiče predoziranja, jasno je do toga neće doći ako se uzima po uputstvu.

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *