|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 2:10:42   
Dina_1405
Veceras sam postavila temu,sad udjoh i nema je! Svasta!

Da li vi i vasi muzevi nosite burmu i koliko vam ona znaci? Prije cina braka,da li ste zeljeli neki poseban komad tog nakita,ili ste kupili samo cisto simbolicno. Da li ste od onih kojima "nesto fali" kada vjencani prsten nije na ruci?
Ako neko zeli moze staviti sliku...Hvala!
user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Dina_1405 -- 15.2.2011 2:11:20 >


_____________________________

Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što presute...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 8:44:30   
SdZ
Mi jos nosimo nase burme.
Kad smo ih kupovali bitno nam je bilo da moja bude od bijelog zlata, a njegova srebrena i jos smo se potrudili naci slicne. Htjeli smo da na mojoj iznutra pise UVIJEK, a na nJegovoj ZAUVIJEK.
Meni je ljepse vidjeti osobu koja je u braku s prstenom. Ne znaci to, ustvari, nista, ali predstavlja neki simbol.
http://www4.slikomat.com/10/0215/ouc-41265-.jpg

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Dina_1405)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 8:57:46   
emma.L
To je jedan lijep simbol. Na našima piše ime "onog drugog" i datum vjenčanja, od bijeloga su zlata i obične su.
Jako mi je važno da ih nosimo i MM već mjesecima nosi puknutu veru i ne može se nakaniti da je ostavi na popravku user posted image .
A kad je on ne bi nosio, mislim da ne bih ni ja iz nekog principa ali i zato što sam uvijek jako voljela veliko i razno prstenje, a otkako smo se zaručili nosim samo zaručnički i vere (našu i maminu koju sam stavila na prst kad je umrla i nikad je nisam skinula).

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 8:59:42   
SdZ
I ja nosim zarucnicki i vjencani prsten, a i mm isto tako.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 9:00:55   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: emma.L

To je jedan lijep simbol. Na našima piše ime "onog drugog" i datum vjenčanja, od bijeloga su zlata i obične su.
Jako mi je važno da ih nosimo i MM već mjesecima nosi puknutu veru i ne može se nakaniti da je ostavi na popravku user posted image .
A kad je on ne bi nosio, mislim da ne bih ni ja iz nekog principa ali i zato što sam uvijek jako voljela veliko i razno prstenje, a otkako smo se zaručili nosim samo zaručnički i vere (našu i maminu koju sam stavila na prst kad je umrla i nikad je nisam skinula).


Boldirano je isto i kod nas, kombinacija zutog i bijelog zlata. MM ne nosi vec neko vrijeme zbog posla i sad se odvikao...Ja svoju i dalje nosim jer sam se vec previse navikla user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 9:10:49   
Adana
Da, i ja i muz nosimo nase vjencano prstenje. user posted image I uzivamo u tome.
I lijepo mi nesto fali kada ga skinem.
Za nas su burme poput nekog znaka vijernosti i privrzenosti osobi kojoj obecavate sebe.  user posted image Kao sto je bio i vjerenicki prsten kojim me vjerio.
One su simbol naseg braka i kao takve su bile iznimno vrijedan i vazan element vjencane ceremonije. I nismo samo kupili bilo koje, nego smo zeljeli bas ovakve, od bijelog zlata, klasicne, identicne. user posted image

user posted image

< Poruku je uredio Adana -- 15.2.2011 9:15:50 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 9:12:16   
muby
Mi smo to kupili simbolicno. Bijelo zlato, diskretne, slatke.
Kad smo bili u salonu namjestaja muz je mahnuo rukom i spala mu je posto ima tanke prste. Nasao je naravno ali je od tad ne nosi da ne izgubi.
Ja svoju skinula u trudnoci i nisam vise stavljala.
Tako da ni jedno od nas ne nosi burmu :)

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 9:17:37   
new mama
MM i ja nosimo burme,kod nas su isto klasika bijelo zlato,a unutra nam je ugraviran datum vjencanja i imena,kod njega moje,a kod mene njegovo.Ja sam se nekako navikla,nikad je ne skidam osim u trudnoci,tad mi je smetala pa je nisam nosilauser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 9:18:55   
Adana
I moj muz je izgubio prvobitnu burmu na moru kada smo bili. Samo mu je skliznula sa prsta u moru. user posted image  Srecom uspijeli smo je nadomjestiti identicnom odmah nakon povratka u Sarajevo. user posted image

Tokom trudnoce i nakon poroda burmu nosim na lijevoj ruci, na desnu jedva stane, a fino mi je zena u zlatari govorila da uzmem malo vecu bas iz tog razloga, ali jok... user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 9:19:57   
Hanady RR
I mi strašno volimo svoje burme. Nosimo ih oboje.
Suprug nekada skine jer posao koji radi ( masaža) ometa mu burma...ali svakako je odmah nakon završenog posla vraća na ruku.

Mi smo radili sebi burme po narudžbi...kod nas su od bijelog zlata, kreacija zlatarne celje a mi smo sebi stavili po tri mala brilijanta u vere.
Ja ne nosim mnogo prstenja...tako d aimama samo veru na desnoj ruci a na lijevoj jedna prstane pa ponekda promjenim taj na lijevoj ruci kad se sjetim iako nih imama baš puno...neke nisam nikada niti ću pronosati ali veru skidati neću aBd.

Slikat ći ih večeras...a možda ima negdje među vjenačnim slikama neka da je doamh i postavim.

ja sam sa prvom trudnoćom regularno skinula pred porod veru i vratila je nakon poroda. Sa drugom trudnoćom otekle mi ruke...i pošto sam na CR išla morala sam je skinuti...išla sam kod zlatara koji mi je jedva presjekao veru...trojica njih na čaršiji slomi li se...ali presjekli su je...suprug je odmah odnio majstoru koji nam je rpavio vere i on je sredio...u bolnici poslije poroda vratila sma je na rukuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 9:20:25   
M kao Mama
Nikad ih ne skidamo, kombinacija bijelog i žutog, bile su poskupe, za aoko jednostavne, ali ne žalimo.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 9:25:14   
Anoniman
Kod nas je obicaj da kum kupi vjencano prstenje, pa je tako i bilo.
Kum platio, mi izabrali. user posted image
Kod mene je kombinacija zutog i bijelog zlata, kod mm je srebrena, ali je ista oblikom, tj. sarom. 
Nismo je jos skinuli...a 5,5 godina kako smo jedno drugom rekli DAuser posted image

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 15.2.2011 9:33:49 >

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 9:25:24   
veeseelaa
mi smo otišli kupiti burme kod prijatelja mm, izabrali smo bijelo zlato, unutar istih ugravirali imena sa datumom vjenčanja..... bile su poskupe al prijatelj mm nam nije dao da platimo, pa smo ih dobili kao vjenčani poklon
Nikada ih ne skidamo ni ja ni mm
Nosila sam veru svo vrijeme trudnoće, skinuh je samo dok je porod prošao, nisam imala problema sa oticanjem tako da se mogla nositi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 9:26:58   
veeseelaa
Kod nas je obicaj da kum kupi vjencano prstenje, pa je tako i bilo.


vala tako i treba al eto kod nas nije bio slučaj, kum mi je kao vjenčani poklon kupio ogrlicu od bijelog zlata

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 9:30:17   
Adana
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Kod nas je obicaj da kum kupi vjencano prstenje, pa je tako i bilo.
Kup platio, mi izabrali. user posted image
Kod mene je kombinacija zutog i bijelog zlata, kod mm je srebrena, ali je ista oblikom, tj. sarom. 
Nismo je jos sinuli...a 5,5 godina kako smo jedno drugom rekli DAuser posted image


Isto ovako i kod nas. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 9:37:49   
Hanady RR
ma mi smo krenili u skuplju varijantu pa nismo željeli da kum plati ...user posted image

a kumovi su bili darežljivi u drugim stavrimauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 9:39:45   
Anoniman
mi smo nase narucili  moja je belo zlato  a od muza srebrena ( ne nosi zlato) ,potpuno su iste sa unutra izgraviranim imenom i datum vencanja  ,kod mene njegovo ime  a kod njega moje. Ja je skinula jos u trudnoci  i nisam je vise stavljala a muzu smeta zbog posla tako da je i on ne nosi. Neki dan bilo snizenje na srebro i htela muzu kupit neki prsten  ne nosi al haj za uspomenu i radi obamere otvorim ormar u kupatilu   i pogledam obe burme jedna do druge  nekako sad bezvredne  a sa njima na nasim prstima je sve pocelo  al eto .............................

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 9:55:17   
Lady26
MM nosi burmu i nikad je ne skida, urezala mu se u prst pa i ako je skine ostaje trag user posted image user posted image ...ja sam skinula svoju pred porod i ni sad mi ne moze...a tako zelim da je nosim...i kad smo ih kupili bila mi je knap, nisam htjela vecu. Nase burme su kupili svekar i svekrva, to je bio poklon od njih (jedan od poklona) ali mi smo birali, sa unutrasnje strane smo ugravirali datum i imena.
Kad smo vec tu, da pitam, voljela bih prosiriti burmu jer je zaisa zelim nositi, da li je to ok? Naslusala sam se prica te ne valja, te ovo-ono....prekida se krug...meni je to smijesno zaista ali evo jos je nisam odnijela user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 9:57:55   
veeseelaa
Kad smo vec tu, da pitam, voljela bih prosiriti burmu jer je zaisa zelim nositi, da li je to ok? Naslusala sam se prica te ne valja, te ovo-ono....prekida se krug...meni je to smijesno zaista ali evo jos je nisam odnijela


u redu je, kakvo prekidanje kruga, bjež tamo
ne vjerujem u babine gatke
šta je s onim ljudima koji nisu uopće imali vere??? samo naprijed, ja bi proširila

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 9:59:12   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lady26

MM nosi burmu i nikad je ne skida, urezala mu se u prst pa i ako je skine ostaje trag user posted image user posted image ...ja sam skinula svoju pred porod i ni sad mi ne moze...a tako zelim da je nosim...i kad smo ih kupili bila mi je knap, nisam htjela vecu. Nase burme su kupili svekar i svekrva, to je bio poklon od njih (jedan od poklona) ali mi smo birali, sa unutrasnje strane smo ugravirali datum i imena.
Kad smo vec tu, da pitam, voljela bih prosiriti burmu jer je zaisa zelim nositi, da li je to ok? Naslusala sam se prica te ne valja, te ovo-ono....prekida se krug...meni je to smijesno zaista ali evo jos je nisam odnijela user posted image user posted image


to je smješno...ja sam svoju eto prekinula jer sam otekla pred drugi porod nenadano iz bolnice sam izašla da mi je predjeku i onda su je spojili...nisma je porširivala jer sam znala da ću je vrtaiti čim ''voda'' izađe...i tkao je i bilo...
a moja klegica 25 godina u rbraku dobila je neki hormonalni poremećaj i svoju je porširivala....

ja znam mastora kojeg je učio suprugov dajdža on je nama inače i pravio vere ovoga dezena u radnji na baščaršiji...i jedino što će ti svaki fini zlatar sugerisati da ti porširenje ide od novoga zlata koje ćeš platiti a ne da ti postojeću veru tanji pa donije veći obim jer tada će ti dolaziti slatno do krivljenja i pucanja.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 10:00:08   
Lady26
Ma ja slabo vjerujem u tako te price ali, kazem, jos je nisam odnijela user posted image ....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 10:01:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lady26

Ma ja slabo vjerujem u tako te price ali, kazem, jos je nisam odnijela user posted image ....


pa odnesi...
ako hoćeš ja ću ti dati broj al dok uzmeme od supruga ovoga rusmira na čaršiji...ja njemu inače vjerujem pri korekciji zlata, popravki prekinutog itd....

prije nego ga ti nazoveš nazvao bi ga moj suprug i reko da će ga zvati naša kolegica....

zaista je šteta da je ne nosišuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 10:02:29   
Lady26
Ma ne, kakvo tanjenje, naravno da cu platiti, otici cu kod cike kod kojeg smo ih i kupili da on to obavi, a fino me je pitao hocu li broj vecu a ja jok, dobra je ova...ko je mislio na trudnocu i visak kg user posted image user posted image user posted image ....

Ili moze i tako, javim ti se na pp kad budem htjela to raditi, moze?!


< Poruku je uredio Lady26 -- 15.2.2011 10:03:18 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 10:03:09   
sara.at
Neskidamo nikad Nase burme,doduse ja Sam je skinula u 7mj trudnoce jer Sam se bojala da ce je morati rezati koliko Sam oteknuta bila i vise nikad je nebi sastavili jer je dosta debela,a nosila Sam je na lancicu kao prevjesak i na porodu je mm skinuo je i stavio sebi oko vrata.
Ugravirana su NASA imena ja nosim njegov a on moje.
Zarucnicki prsten mi je moja sadasnja Burma bjelo zlato, samo Sam tad dobila jedan Diamant a za vjencanje drugi,tako da jedan Al vrijedan user posted image
Prokopam Po slikama Sa svadbe mozda negdje imauser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 10:10:18   
Anoniman
Sa burmamama na nasim prstima je (kod nas ) user posted image sve pocelo

(odgovor članu sara.at)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *