|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vodene ospice - razlog za pobacaj
22.10.2008 22:17:35   
endy
U 12 sedmici trudnoce dobila sam vodene ospice od svoje 5-togodisnje kcerke,i naravno morala sam na kiretazu. Uzasno! Beba je vec bila formirana sto se vidjelo i na ultrazvuku , ali ljekari su mi savjetovali da uradim kiretazu jer postoji mogucnost da se beba rodi sa raznim anomalijama. Osjecala sam se uzasno, nikad gore u zivotu, ali poslusala sam savjet ljekara. Sve je proslo ok, ali dugo sam bila psihicki opterecena,cak i danas poslije godinu dana pitam se da li sam donijela ispravnu odluku, mozda je beba bila ok. Vec nekoliko mjeseci pokusavam da zatrudnim ali bezuspjesno. Nadam se da cu brzo ostati trudna jer strasno zelim jos jednu bebicuuser posted image .


< Poruku je uredio Dina RR -- 22.10.2008 22:57:18 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vodene ospice - razlog za pobacaj
22.10.2008 22:22:35   
hanabanana
Endy možda bi bilo sve uredu, ali možda i ne bi.
U tom trenutku si donijela odluku kakvu si donijela. Sada se ne okreći iza sebe, nego hrabro gledaj naprijed.

Želim ti uskoro plus na testu.

< Poruku je uredio Dina RR -- 22.10.2008 23:02:19 >

(odgovor članu endy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vodene ospice - razlog za pobacaj
22.10.2008 22:29:40   
Romali
Endy, ne misli na to, prošlo je. Idi dalje. Grižnja savjest ti ne treba, nisi kriva.
Bićeš dobra mama nekoj drugoj bebici.
I ja sam se užasno plašila ospica (pljuskavica ) u trudnoći, jer ih kao dijete nisam prebolovala,a radim u školi, s djecom...Hvala Bogu, nisam ih dobila. Ne znam šta bih da sam mrala donijeti takvu odluku.
Čuvaj se , opusti se. Želim ti da ubrzo rodiš zdravu bebuuser posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 22.10.2008 23:01:04 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vodene ospice - razlog za pobacaj
22.10.2008 22:32:34   
Aquarius
Što je bilo-bilo je. Moraš dalje. To su ti ipak doktori preporučili, nisi odluku donijela tek tako. Život ide dalje. I ja sam još na čekanju poslije kiretaže. Ali jedva čekam kad ću opet moći ponovo pokušati.
Želim ti da što prije ostaneš trudna i da uskoro dočekaš svoju mrvicu.user posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 22.10.2008 22:58:54 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vodene ospice - razlog za pobacaj
22.10.2008 22:34:54   
mamyca
Vjerujem da ne mozes da prestanes misliti na to,ali mislim da je to bila ispravna odluka.Probaj se opustiti i ubrzo ce biti jedna bebica.Nemoj puno misliti o tome sta bi bilo da je bilo,sad trebas biti hrabra,znam da je tesko ali mislim da ce ti kcerkica dati svu snagu koju trebas.Zelim ti da sto prije ugledas jedan mali plusic.user posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 22.10.2008 22:58:03 >

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vodene ospice - razlog za pobacaj
22.10.2008 23:05:09   
stella
Kao sto su ti i druge rekle,ne gledaj iza nego ispred i zelim ti ubrzo maji plusic.Sretno.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vodene ospice - razlog za pobacaj
23.10.2008 12:28:55   
travnicanka
Mislim da si definitivno donijela pravu odluku jer je jako velika mogucnost je da se fetus deformise i da se rodi djete sa anomalijama.

Ne razbijaj glavu s tim....zdrava si zena i akobogda doci ce i druga beba.
Lijep pozdrav od mene.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vodene ospice - razlog za pobacaj
23.10.2008 15:42:20   
endy
Drage moje ,
Hvala vam na podrsci i lijepim zeljama !
Ovo sam prvenstveno napisala da se zna koliko su ospice opasne u trudnoci.Ja sam znala da nije dobro dobiti ih, ali da su do te mjere opasne stvarno nisam. Cak mi je i moj ginekolog rekao da to nisu ospice , navodno alergija i mozete misliti rekao mi je da dodjem za 10-tak dana na kontrolu pa cemo vidjeti. Ali posto ih je moja kcerka imala tj. donijela iz vrtica , vidjela sam da jesu samo sto ih je ona imala 10-tak, a ja na stotine.Naravno, potrazila sam savjete i drugih ljekara i svi su rekli - KIRETAZA.
I sto sam mogla uraditi? Nebi mogla podnijeti da rodim bolesno dijete i gledam kako se pati.


(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vodene ospice - razlog za pobacaj
9.1.2015 9:56:57   
elena e
Cao svima. Posto vidim da je otvorena ova tema imala bih i ja jedno pitanje. Saznala sam da sam trudna prije 10-tak dana. Moja kcerka je imala ospice u decembru. Ja sam ih preboljela kao dijete. Međutim kada sam juce bila kod ginekologa, on je potvrdio trudnocu i da sam u 6-toj nedelji, ali kada sam rekla za ospice, malo mi je izgledao zabrinuto, mada je rekao da ne bi trebalo biti problema oko toga, obzirom da sam ih ja prelezala. Ima li neko nesto konkretnije oko toga da mi kaze?

(odgovor članu endy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vodene ospice - razlog za pobacaj
9.1.2015 12:06:09   
tulli
Kcerkica mi je imala pljuskavice kada sam bila pred kraj druge trudnoce.Sve je proslo kako treba,bebi je sad 8 mjeseciuser posted image .I ja sam bila zabrinuta iako sam prebolovala kao mala.Najbolje da porazgovaras sa doktorom..Zelim ti da sve prodje uredu,da se javis sa lijepim temamauser posted image .Sretnouser posted image user posted image

(odgovor članu elena e)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vodene ospice - razlog za pobacaj
9.1.2015 16:22:09   
elena e
Drago mi je cuti lijepe vijesti, i ja se nadam da ce sve biti u redu.Jedva sam cekala ovu drugu trudnocu, a odmah brinem.

(odgovor članu tulli)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vodene ospice - razlog za pobacaj
10.1.2015 13:53:49   
ajla86

IZVORNA PORUKA: elena e

Cao svima. Posto vidim da je otvorena ova tema imala bih i ja jedno pitanje. Saznala sam da sam trudna prije 10-tak dana. Moja kcerka je imala ospice u decembru. Ja sam ih preboljela kao dijete. Međutim kada sam juce bila kod ginekologa, on je potvrdio trudnocu i da sam u 6-toj nedelji, ali kada sam rekla za ospice, malo mi je izgledao zabrinuto, mada je rekao da ne bi trebalo biti problema oko toga, obzirom da sam ih ja prelezala. Ima li neko nesto konkretnije oko toga da mi kaze?







Ja sam ih bolovala sa starijoj kcerkom u 6 sedmici sam bila naravno svi me uputili na kiretazu al ja nisam htjela.
Visila sam na kontrolama na raznim testovima bas je bila pracena trudnoca i hB beba je sad curetak od 2 god nikakvih posljedica ma nista.
Tebi sretno i nadam se da nece biti problema

(odgovor članu elena e)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vodene ospice - razlog za pobacaj
12.1.2015 10:51:51   
elena e
Bas si me ohrabrila i ja se nadam da ce sve biti ok.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *