|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zabrana pušenja: DA-NE
29.1.2008 14:51:58   
Blue rose RR
Drage moje, šta vi mislite o ovim masovnim zabranama pušenja cigareta na javnom mjestu?

Ja nisam nikada bila pušač cigareta, te meni lično ne smeta kada neko umjereno puši, ali kada se skupi njih 3,4,5,6....pa zadumana u jednom momentu ccccccccccccc,e onda bih ih naglavačke izbacila...

Inače ja sam zagovornik zabrane pušenja na javnom mjestu, i lično bih zabranila. Inače bih voljela da licima koji su ovisnici o cigaretama se obezbijedijedan prostor (kancelarija) gdje će upražnjavati svoju "naviku".

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 27.1.2009 10:24:55 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
29.1.2008 14:58:53   
hanabanana
Kada sam zatrudnila s Hanom zabranila sam pušenje u stanu, zabrana vrijedi još uvijek. Gosti mogu pušiti na tarasi, ako im se puši, i ja tamo pušim. S djetetom ne idem u zadimljene prostore, niti pušim ispred nje, do duše sada sam trudna pa ne pušim nikako.

Kod mene je zabranjeno pušenje i na poslu, i mislim da je tako u većini novih firmi, osim u državnim. Meni je stvar nekulture kada vidim da radnici na šalterima opština duvane i pričaju sa strankama. TO nema nigdje, a na zidu piše: Zabranjeno pušenje!
Ta se zabrana valjda odnosi na sve prisutne, samim tim i na zaposlene.

Što se tiče restorana i kafića....malo mi se čini pretjeranim ova hajka koja sada pak pušaće dovodi u neravnopravan položaj.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
29.1.2008 15:00:01   
makana
slažem se
bila strastveni pušač
prestala
sad pasivni jer kolege diminjaju ko ćire
znam da je ćejf ćejf ali brate treba da se to razdvoji ejr kakve meni koristi što ne pušim kad me guši dim i udišem ga evo po osam sati dnevno, što znači da i almedina kad dođem kući fino dijete još doji pa i ona potegne koju
naprosto se naježim
ja sam definitivno za odvojene prostorije pa ko voli nek izvoli
inače ne ulazim više ni u kafane gdje je "maglovito"

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
29.1.2008 15:02:19   
kiša
Ma joj i ja sam ti ZA zabranu pusenja jer sam i ja nepusac.
I sad gdje god da udjes i sjednes 15 min.kad izidjes isto da si bio u pusnici,sve smrdi garderoba,kosa ma joj katastrofa.
Al kako je krenulo ja mislim da mi to u BiH nikad necemo dozivjeti,da se podjele prostorije za pusace i nepusace! 

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
29.1.2008 15:03:15   
hanabanana
Fakat, tebi je isto kao da pušiš.

user posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
29.1.2008 15:07:17   
makana
jap
user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
29.1.2008 15:15:31   
nely
I ja sam protiv pusenja...user posted image ..inace sam jaki antipusac.u mojoj porodici svi su pusaci osim mene..pa sam se cudila zar je i to  moguce user posted image ,ali eto.kada sam zatrudnila muz mi je prestao pusiti istog dana,iako je bio strastven pusac evo vec nepusi 5 mjeseci,a nadam se da ce tako i ostati.sto se tice ugostiteljskih objekata,i javnih ustanova ovdje u dk je taj zakon odavno na snazi,tako da toga nema,hvala bogu.user posted image

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
29.1.2008 15:15:48   
jaca27
moja sva najbliža porodica su pušači i sa moje i sa muževe strane. mislila sam, kad sam zatrudnila, bit će nemoguće dijete sačuvati trovanja dimom.  još kad se uzme u obzir da masovno majke oko nas puše i u trudoći , tako da je to što im djeca kasnije borave u zadimljenom prostoru dođe kao "najnormalnija" stvar na svijetu.......ipak, mada mnogima nije bilo pravo, muž i ja smo pušenje pred djetetom zabranili, jer nam je njeno zdravlje važnije od tuđeg odobravanja..sad su se svi pomirili s tim.a sto se tiče zabrane pušenja na javnim mjestima, podrzavam potpuno. mogu uvijek postojati posebne prostorije za pušače ili nesto slično. ako ćejfi, neka ćejfi za sebe i ne ugrožava druge.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
29.1.2008 15:28:07   
makana
tačno tako
nije mi stalo do tuđeg odobravanja a ako neko misli da sam negostoljubiva po tom pitanju onda treba sebe da preispita do čega mu je ustvari stalo do cigare (može tu primjer biti i alkohol) ili do mog društva
u svakom slučaju poštujem svačiju kuću i ne nosim navike tamo
ako neko ne voli i ne praktikuje neke stvari u svom domu ko sam ja da ih uvodim
zamislite da dođem kod nekoga od vas i stavim noge na sto kao što ponekad uradim u svojoj kući ili se izvrnem na uglu tako da mi je glava dolje a noge uza zid
ne može se to zar ne???
takođe, volim životinje kuce i mace posebno ali vjerujte da mi se gadi kada zamislim da jedem u prostoriji u kojoj boravi recimo cuko, zamišljam raznorazne baje koje mile ispod njegove dlake i to je jače od mene, pa recimo dlake opadaju svuda 
ali sigurno ne dođem u takvu kuću i sa vrata kažem e de boga ti izvedi tu džukelu dok sam ja tu!!!!??? niđe veze
ako neko zapali u prisustvu ljudi koji su protiv toga, posebno ako to rade (zabrana pušenja molim vas na snazi je) zbog djece koja su takođe tu prisutna znači da ne poštuju ni te ljude niti njihove odluke
 

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu jaca27)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
29.1.2008 15:33:38   
makana
da ne budem krivo shvaćena nismo strogo za tu zabranu u kući ali stvarno ne volimo kada više ljudi zapali ili jedan čovjek ispuši deset cigareta u pola sata
nedavno mi se desilo da dođem u kuću gdje znaju naš stav o pušenju i nisu željeli zbog almedine da zapale nijednu cigaretu
međutim, dođoše im drugi gosti koji su totalno ignorisali rečenicu - ne pušimo pred djetetom i fino čiko iz džepa kutiju na sto pa sve jednu na drugu
pa neka mi neko kaže da nije namjerno
posebno ako se uzme u obzir da to strastveno pušenje se dešava samo izvan njegove kuće, dakle taj čiko u svojoj kući NIKADA ne zapali nijednu cigaretu

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
29.1.2008 15:45:39   
Blue rose RR
Moj mužek kod kuće puši, ali onako svede to na najmanju moguću mjeru, i naravno klima to većinuusisa usebe, a i kikica ima svoju sobu, pa smo mi tamo većinu vremena.

A kolege na poslu su katastrofa...prije 4 mjeseca nas je bilo četvero u kancelariji, i njih trojica, onako haj2 po jednu, zapale u isti mah, i onda zamislite tu bugiju...a povrh svega toga, da hoće makar oni izdumanjati te cigarete, nego onako ostave je u pepeljaru, ona dimi , al dimi...a oni se napenale na telefon...a ja.......joooooooooj ne mogu da udahnem svježeg zraka ni jedan miligram...te vam ja onako izađem malo u hodnik malo do drugih kancelarija, dok se dim ne raziđe...

Sreća pa smo se razdvojili..sada imam samo jednog pušača...pa se može podnijeti...


(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
29.1.2008 15:49:51   
hanabanana
To je već bezobrazluk. Kod nas se u stanu ne puši, može na tarasi. ALi ako ja idem kod nekoga ko je pušać, onda ne očekujem da on ne puši u svojoj vlastitoj kući radi mene i moga djetata. Što će reći, poštujem pravila domaćina.
Naravno, imam pravo da odlučim koliko često ću ići kod njih.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
29.1.2008 18:30:20   
Monia
Kod mene je to ovako: na poslu se ne pussi nikako,odnosno ko pusi ide vani.U kuci nema pusenja nikako i to pravilo svi znaju pa ko voli nek izvoli.Pusi se vani.moj muz je strastveni pusac ali nikada nije zapalio cigaretu u kuci.Inace sam protivnik pusenja i jedne vrste terora nad ne pusacima.niko ne osporava prava i zadovoljstva upotrebom cigareta ali mi je ne prihvatljivo svojim ceifom ugrozavati druge.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
29.1.2008 20:53:57   
kana
samo uzmite u obzir da dijete koje nakon rodjenja provede tri sata u dimu-na mjestu ostaje mrtvo!! To sam ciala negdje na netu i to mi je dovoljno da zabranim pusenje u prostoriji sa bebom kad se akoBogda rodiuser posted image Ne pada mi na pamet da zabranjujem u stanu pusenje jer sam i sama pusac-ali bila,jer sad u trudnoci ne pusim..namjeravam pomalo poceti pusiti kad se porodim jer sam praavo pozelila. J.. kafu bez cigareuser posted image
Na poslu je zabranjeno da se pusi,sto mi je drago sada kad ne pusim,poslije ce bit tesko...al snacu se jauser posted image
Kiss

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
29.1.2008 21:30:14   
laracroft
Kano ako si vec prestala pusiti nemoj ni pocinjati,jer samo tvoje razmisljanje o cigareti moze biti prepreka aktivnom i lijepom dojenju.Prije trudnoce sam bila strastveni pusac,ali sam prestala cim sam saznala za trudnocu.Bitno je napomenuti da u momenu dok trudnica pusacica uvlaci dim cigarete njena bebica na trenutak zaustavlja disanje,strasno zar ne?Neki strucnjaci su misljenja da je i ovo jedan od faktora koji bitno utice na SIDS(sindrom iznenadne smrti djeteta u dobi do godinu dana).Znaci, bebica malo po malo zaustavlja disanje,dok jednom to zaustavljanje disanja ne bude kobno.A da ne govorim o 4000 stetnih tvari koje su posljedica cigareta,a jako lose uticu na bebu.Ne kazem da su pusacice losije majke,ali nekad treba vlastite cejfove ostaviti po strani.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
30.1.2008 1:01:40   
jaca27
slažem se...nikad mi nije bilo jasno zašto se majke koje su se uspjele obuzdati 9 mjeseci, sto je za svaku pohvalu, vrate pušenju ili  iznesu trudnoću bez nikotina, a onda ga putem dojenja prenose svojoj bebi i tako konstantno djetetu pripremaju nikotinske obroke..user posted image user posted image user posted image   ne znam, meni je to strašno...user posted image

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
30.1.2008 7:44:36   
Amelaa RR
Ma ne znam sta bih vam rekla...kod mene je MM strastveni pusac..i  ne znam da bi vise i ggdje izlazili kad bi se to uvelo....Mada bih ja mozda i volila da se to i desi jer to je jedni razlog da prestane il makar malo smanji.....

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu jaca27)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
30.1.2008 12:38:23   
vaga
Bila sam pušać još od srednje škole, kako to inače i počinje s društvom po jednu uz kafu da bi vrlo brzo počela sebi da kupujem cigarete. Prije četiri godine sam prestala i presretna sam zbog toga. Znam koji je to merak i svesna sam da je to jedna vrsta ovisnosti, ali mi niko ne može reći da se ne može prestati. Mi nikada nikome nismo rekli da pušenje nije poželjno, ali mi zaista jako smeta pogotovo ako je više pušača u društvu. Neko veće su nam u gostima bila dva para od koji je troje pušilo jednu za drugom, ja samo šta sam radila istresala pepeljare i bez ikakvog pardona svi furunjaju i smrde na opuške. Dim se uvukao u namještaj i zaboravila sam da zatvorim vrata od spavaće sobe tako da je sav dim završio na spratu, a ja sam se ujutro probudila sa gorkim osjećajem u ustima i mučninom u stomaku, kao da sam ja cijelu noć provela pušeći cigare jednu za drugom. Ista stvar je kada odemo kod nekoga na sjedeljku. Na poslu srećom nema problema, ali još uvijek nije uvedena zabrana i ima kancelarija gdje je više pušaća, pa tako su ovi drugi osuđeni da izlaze po hodnicima. Zabrana pušenja na radnom mjestu, a posebno po restoranima, kafićima. Mislim da je u Švedskoj takva zabrana na snazi.

       

_____________________________

___________________________________________
Vaga 32 g., inseminacija 2 puta, HSG, Laparoskopija, histeroskopija, Postkoitalni t -nalazi uredni
MM 40 g. operacija varikokele - sada normospermija
9 g. braka

Covjek snuje Bog određuje

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
30.1.2008 15:11:21   
Anoniman
evo da i ja dam komontar na ovu temu...
naime i ja sam pusila prije trudnoce, al ne bas puno, mozda 3 cigarete po danu, pa sam prestajala, pa opet pocinjala, a sve zbog dragog, jer on nikad nije u zivotu zapalio cigaretu. kako sam saznala da sam trudna tad sam definitivno sve ostavila, a sad pogotovo ako osjetim dim, ne da mi je samo muka, nego bih sve zivo izbacila iz sebe...a ko bi rekao user posted image
ovdje je u Qataru zakon takav da nema pusenja ja javnim mjestima. u oko 90% restorana se uopste ne pusi, a u kojima je dozvoljeno, onda imaju posebno ogradjeni i zatvoreni prostori unutar restorana gdje ides da pusis... meni to odgovara.
sto se tice kafica, samo vani mozes pusiti,ako ima basta, unutra ne
ja znam da kod nas ovo ovako stanje kao ovdje ne bi nikad opstali i da bi za par mjeseci sva ta mjesta koja su zabranila pusenje ubrzo bila zatvorena, al sta bi, to je nas mentalitet...samo nemoj zabrana nikakvih
ovdje samo u klubovima koji su u sklopu poznatih svjetskih hotela, ima ih mozda 4, dozvoljen je alkohol, nigdje se ne pije...a da bi usao u klub treba da platis ulaz koji je pravo skup...
sve u svemu ja bih jako voljela da se uvede taj zakon, pa polako pocece se primjenjivati i svima ce nam biti bolje...

najsmjesnjije od svega je sto za kutiju marlbora platis 2 KM hehehhe (a  imaju samo marlboro, davidoff i jos jedne u ponudi) hehehhe i svima ista cijena


(odgovor članu vaga)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
30.1.2008 22:29:02   
kana
planiram nakon dojenja poceti ali samo uz kahvu-to ne moze stetiti bebi ako nije tu.Pa kako smo mi odgojene,MOLIM VAAAS!!!

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
30.1.2008 22:48:09   
Amelaa RR
Tako je tako je i zelim ti sto laksi i hairli porod ....

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
21.12.2008 19:24:39   
juni
Bas sam mislila pokrenuti ovu temu ali vidim da vec postoji  i da se vrlo malo ljudi oglasilo na istu, pa pretpostavljam da ima dosta pusaca user posted image Ja zaista ne mogu izraziti rijecima svoju ljutnju i ogorcenost kada se radi o pusenju pred nepusacima pogotovo pred djecom a u trudnoci da i ne spominjem. U trudnoci mi je bio problem otici na kafu a da nije zadimljeno i stalno sam izbjegavala zadimljene prostorije a sad kad imam bebu pa on malo poraste pitam se gdje mugu s njim izaci a da opet nije zadimljeno.
U nasem stanu nema pusenja i toga se svi drze bez imalo ljutnje a i vecina prijatelja su nepusaci. Moja mama ima balkon pa nek izvoli ako joj se da na ovom ledu pusiti vani user posted image a ni ona naravno nikad ne bi pred unukom jer ga previse voli.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
21.12.2008 19:31:08   
Ilhana RR
To je uvedeno ovde u svedskoj sa kojim sam ja prezadovoljna jer mi nikad nije godio dim od cigareta. To je prednost isto kad ides negdje sa djecom.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
21.12.2008 19:31:34   
mnn
joj to pušenje...poludim kad uđem u kafič pa onda dođe njih 5-6...i krenu pušiti...poludim na to...mislim da puno pušača kojih je u brh u manjini nije ured...pa kad vide da se ne puši u tom djelu neka kafiča što pušeuser posted image ..zato sad u trudnoči ne idem u kafiče jer mi smeta dim jako...za 4mj dolazi zakon u rh zabrana pušenja u svim javnim mjestima...jedva čekam...več se nesmije pušiti u bolnicama i javnim ustanovama...oduševio me taj zakon...

neka oproste pušači.user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: ZABRANA PUŠENJA: DA-NE
21.12.2008 19:46:39   
mamsi
Ja sam pušač i baš volim zapaliti,kad je Kenan bio manji branila sam da se puši pred njim,a ni mi nismo,sad pušimo pred njim,ali manje i stalno zračimo.Na poslu nam je zabranjeno pušenje u kancelarijama i imamo jednu prostoriju koja je ustvari podijeljena na dvije kao prostor za pušače i nepušače i vjerujte isto da nije.Jer kad uđem u tu kuhinju ulazim prvo u prostor za nepušače u kojem smrdi na duhan više nego u prostoru za pušače, tako da dođe na isto.ja se iskreno nadam da neće u mojih par dragih mjesta biti zabranjeno pušenje ili da će tu bar biti kutak gdje ću moći zapaliti.

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *