|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zacece blizanaca!
25.2.2009 9:20:12   
ElmaB
Vjerovatno ste se zapitale kako dobiti blizance? Kada sam ja ostala trudna sa blizancima, raspitivala sam se da li je ikada iko u mojoj ili u porodici moga muza imao blizance. I odgovor je bio: NE!!! Bila sam zbunjena, jer sam sve do tada mislila da to mora biti nasljedno. Medjutim, moj primjer pokazuje da ne mora. To mi je potvrdio i moj ginekolog. Rekao mi je da ima masu faktora koji uticu na zacece blizanca, a jedan je meni bio presudan. Poslije prve trudnoce dvije godine sam pila tablete za kontracepciju. U aprilu sam ih prestala piti, a vec u julu ostala trudna sa dvojkama. U upustvu tih tableta pise da nakon visegodisnje upotrebe postoji mogucnost, u koliko odmah po prestanku koristenja istih ostanete u drugom stanju, trudnoca bude visestruka!!!! I kod mene je zaista tako i bilo! Tj. pise da se ponekad tablete za kontracepciju upotrebljavaju i kao vrsta podpomognute oplodnje!

Evo jedan tekst u kojem pise koji sve faktori mogu uticati na zacece blizanaca. Zanimljiv je, pa procitajte!

Blizanci se mogu pojaviti na dva načina. U jednoj trećini slučajeva oplođeno je samo jedno jajašce koje se kasnije razvija u dvije odvojene stanice, a svaka stanica raste u pojedinačni fetus što rezultira jednojajčanim blizancima. U ostale dvije trećine slučajeva kod ovulacije dolazi do otpuštanja dva jajašca koja oplođuju dva različita spermija i tako nastanu neidentični blizanci.

Neidentični blizanci (dvojajčani ili dizigotni) nisu ništa drugačiji od bilo koje druge braće ili sestara. Ti su blizanci začeti u isto vrijeme ili odmah jedno za drugim unutar jednog menstrualnog ciklusa, tako da teoretski neidentični blizanci mogu imati i različite očeve. Neidentični blizanci dijele, u prosjeku, samo pola svojih gena, tako da mogu biti jako slični jedni drugima ili pak sasvim različiti.
Ne postoji isključivi razlog zašto dolazi do ovakvog tipa blizanačke trudnoće, ali postoji nekoliko faktora koji se s tim povezuju:

Rasna pripadnost – blizanci su vrlo uobičajeni među Nigerijcima, a vrlo rijetki među Japancima
Obiteljska povijest s majčine strane – očev doprinos je manje vjerojatan
Dob – žene u kasnim tridesetima puno češće imaju blizance
Ako već imate djecu – vjerojatnost se povećava s brojem djece koju već imate

Identični blizanci (jednojajčani ili monozigotni) se pojavljuju kada se iz nepoznatog razloga oplođeno jajašce podijeli tijekom prvih 14 dana, a svaki blizanac dobije istu genetičku "sliku". U posljednje je vrijeme primijećeno kako se identični blizanci rađaju nakon što je majka primala lijekove koji potiču ovulaciju – taj tretman daje veću vjerojatnost da će se vanjski sloj jajašca podijeliti.





< Poruku je uredio ElmaB -- 25.2.2009 9:44:31 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zacece blizanaca!
25.2.2009 19:58:20   
teta berta
mnogo puta sam se pitala kako začeti blizance, jer ih želim imati... Doduše kod mene u familiji ih ima i s majčeve i s očeve strane. Od mamine sestre kćer ima blizanke, a i mamina druga sestra ih je imala. Pa sad ne znam ima li to ikakve veze da bi ih mogla imati... MM kaže ne možemo s jednim izać na kraj, a kako bi s dvojeuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zacece blizanaca!
25.2.2009 21:13:50   
ElmaB
Teta Berta ako Bog da, mozda i budu dvije user posted image user posted image , samo jos da premuntas muza!!!!user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zacece blizanaca!
26.2.2009 22:25:27   
teta berta
Ma lako ću ja za njega, premantat ću ga nekako, samo neka jš godinu, dvije...user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zacece blizanaca!
28.2.2009 11:09:11   
ElmaB
Vazi, sacekaj, pa u akciju na blizance!!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zacece blizanaca!
28.2.2009 11:33:32   
ziki
Dobar tekst Elma, moja želja je da imam blizance jer sam i sama bliznakinja jednojajčana.
Sad gledam uslove i imama neke, po ženskoj liniji blizanaca u 2 koljena vezana(nana, mama i tetka), već imam jedno dijete, u tridesetim sam, al nisu kasne i nisam Nigerijkauser posted image . Kad pomenem mužu on ludi i samo ponavlja " Sjeti se Tarikovih grčeva i pomnoži sa dva"

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zacece blizanaca!
28.2.2009 11:40:25   
andji
Ziki tvoj muž kaže isto ko i ja,tako i ja ponekad maštam o djevojčici,i onda se sjetim Sergejevih grčeva i sve me to brzo popusti(maštarije)user posted image user posted image user posted image sorry na off topic

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zacece blizanaca!
28.2.2009 11:42:26   
ElmaB
Ziki, a ti reci muzu, sjeti se Tarikovog osmjeha kada te ugleda i pomnozi sa dva!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zacece blizanaca!
28.2.2009 11:47:01   
andji
Ziki, a ti reci muzu, sjeti se Tarikovog osmjeha kada te ugleda i pomnozi sa dva!!!!

Jeste draga Elma baš tako,i ja to znam ali eto opet......user posted image user posted image user posted image user posted image ne volim sama sebe ponekad zbog tih pesimističkih misli,nisam optimista nimalo


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zacece blizanaca!
28.2.2009 11:49:16   
ElmaB
Samo polako, tesko jeste u pocetku, ali naviknes, a kasnije nema vecg bogatstva. To cu ja tek, ako Bog da, vidjeti!!!!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zacece blizanaca!
28.2.2009 11:59:09   
ziki
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Ziki, a ti reci muzu, sjeti se Tarikovog osmjeha kada te ugleda i pomnozi sa dva!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


upravu si Elma, user posted image user posted image user posted image
dogovorili smo se mi da zelimo jos dvoje djece, ako Bog da, samo se on plasi dvije bebe odjednom u kuci jer Tarikovi grcevi su bili cuveniuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zacece blizanaca!
28.2.2009 12:36:57   
nikita
Moja baka je rodila trojke al nazalost umrli su, to je bilo  pedesetih godina nije bio inkubatora a oni se rodii maleni !

S jedne strane ih prizeljkujem dok s druge ne, jer me strah kako bi ja to user posted image


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zacece blizanaca!
28.2.2009 13:42:01   
Anoniman
user posted image ovo je super, jeste da nemam ni jednu od predispozicija, ali baš mi je to lijepo.user posted image
A jeste ziki, ma zamisli tarik + tarik1+tarik2= ludilo!
Zato elma svaka ti čast, stvarno ti se divim.
Znate šta je meni naumpalo, pa moglo bi se i medicinski podpomoći začeće blizanaca ako neko baš ima želju!:)

(odgovor članu nikita)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zacece blizanaca!
28.2.2009 20:22:48   
mirnac
Draga Elma, ne sjecam se da sam s tobom pricala o tome, a vidis i ja sam nekad u oktobru ili novembru prestala piti pilule i u februaru ( iduce godine naravnouser posted image se zacele moje dvojke. Evo vec je godina dana od tada prosla, a ja sam jos u blagoms oku zbog svega.
"Nasi grcevi" su trajali dva mjeseca, i tada a i sad sto se drugih stvari tice, uvijek je jedna dobrica, jedna ters, pa se sutra samo zamijene za ulogeuser posted image .
m.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zacece blizanaca!
28.2.2009 21:33:08   
teta berta
ma hajte žene kad je ona u americi izdržala s petorkama, mogle bi i mi sa dvojkamauser posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zacece blizanaca!
28.2.2009 21:33:31   
teta berta
sa osmorkama sorry

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zacece blizanaca!
28.2.2009 21:40:25   
ElmaB
Ma, u pravu si, to i ja kazem, zato puno i ne kukam!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zacece blizanaca!
28.2.2009 22:19:01   
nita
Pozdrav i da vam se i ja pridružim na ovoj temi i prenesem nešto jaaaako interesantno. Prije nekoliko dana na Nacionalnoj geografiji sam gledala emisiju o višestrukim trudnoćama. Kažu da se dešava kod jednojajčanih blizanaca (u ranom stadiju trudnoće) da jedan plod nestane, umre i jednostavno se istopi, ukoliko bude ugrožena trudnoća. To su potkrijepili i snimcima ultrazvuka. Tako preživi samo jedna beba. Smatra se da su ljevoruke osobe imale jednojajčanog brata/sestru koji su na taj način nestali da bi preživio ovaj drugi. Meni je ovo bilo jako interesantno, jer imam djevojčicu koja je ljevak. Ako je vjerovati tim naučnicima, onda sam ja nosila dvojke.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zacece blizanaca!
1.3.2009 22:08:07   
ElmaB
Bas zanimljivo, i moja Tea je ljevak!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Zacece blizanaca!
1.3.2009 22:56:33   
Anoniman
Ja imam genetske predispozicije, jer s moje strane je bilo blizanaca. To se i potvrdilo, jer trudnocu koju sam izgubila bila je blizanacka.user posted image Sad cu u tridesete, imam dvoje djece, znaci sanse rastu, ali s dva carska reza, bojim se kakva bi bila ikakva trudnoca a kamoli blizanacka. Jos ja s pritiskom, uh!

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zacece blizanaca!
2.3.2009 8:21:13   
ElmaB
Draga Maida, bas mi je zao, nisam znala za to! user posted image Ali, hvala Bogu imas dvoje prekrasne djecice i ko zna, mozda jednog dana, ako Bog da, dodju i blizanci!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zacece blizanaca!
2.3.2009 8:44:28   
bebacha
cini mi se da je Ajla ljevak.ja bi htjela jedne blizance.i u mojoj i muzevoj familij imaju po jedni blizanci.znam bi bilo malo potesko s troje djece al kad vidim koliko me Ajla cini sretnom pa kako bi tek bilo da ih je troje.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zacece blizanaca!
10.3.2009 16:36:51   
ElmaB
Ako Bog da Bebacha, mozda jednog dana i budu blizanci!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zacece blizanaca!
4.4.2009 11:35:22   
Puslica
Dragi ljudi ja se sva naježim kad čitam ove tekstove ,a i sam čekam blizance.
I uopšte se neplašim kako ču ja to izdržeti s dvije bebice ,kome god smo rekli svi se fataju za glavu a ja sam na to toliko ponosna da nemate pojma .I kažem vam uopšte nemam strah i nepostavljam sebi pitanje kako ču a svjesna sam da mi  niko nema pomoči...
Sve što ste napisale mi je interesantno ali uvijek sam mislila da muška strana ima prednost kad je u pitanju nasljedze ...
Ma kako god jedna ili dvije bebe smatrajte Božijim blagoslovom !!!!
Jer teško je- preteško, željeti to a iz mjeseca u mjesec biti razočaranuser posted image ,ja sam to iskusila i zato kažem da mi je Bog dao i osmorke ja bi rekla 1000 puta hvala mogu ja to!

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Zacece blizanaca!
4.4.2009 11:47:20   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

Vjerovatno ste se zapitale kako dobiti blizance? Kada sam ja ostala trudna sa blizancima, raspitivala sam se da li je ikada iko u mojoj ili u porodici moga muza imao blizance. I odgovor je bio: NE!!! Bila sam zbunjena, jer sam sve do tada mislila da to mora biti nasljedno. Medjutim, moj primjer pokazuje da ne mora. To mi je potvrdio i moj ginekolog. Rekao mi je da ima masu faktora koji uticu na zacece blizanca, a jedan je meni bio presudan. Poslije prve trudnoce dvije godine sam pila tablete za kontracepciju. U aprilu sam ih prestala piti, a vec u julu ostala trudna sa dvojkama. U upustvu tih tableta pise da nakon visegodisnje upotrebe postoji mogucnost, u koliko odmah po prestanku koristenja istih ostanete u drugom stanju, trudnoca bude visestruka!!!! I kod mene je zaista tako i bilo! Tj. pise da se ponekad tablete za kontracepciju upotrebljavaju i kao vrsta podpomognute oplodnje!
To se u mom slučaju pokazalo kao istina.
Gotovo pune 2 godine koristila pilule i kad smo odlučili da želimo bebu,ja kontala trebaće mi jedno 6 mjeseci da ostanem u drugom stanju,tad sam još i radila i baš mi je odgovaralo da radim još par mjeseci.
Međutim čim sam prestala piti tablete odmah smo počeli raditi na bebi(premda mi je ginekolog preporučio da sačekam 2 ciklusa da se ustabili) i odmah mi je izostala menstruacija(ja kontala pa od hormona tek prestala piti pilule pa se ciklus poremetio)
ispostavilo se da sam odmah ostala trudna,a čak ni seksualne odnose nismo imale češče nego obično.






_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

internet
gvendolina

Koliko dnevno provodite vremena na internetu...ali iskreno molim:)

15-30 min (22%)

30-60 min (10%)

1-2h (15%)

2-3h (12%)

3-5h (17%)

vise od 5h (24%)


Broj svih glasova: 144

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *