|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   a sta sa "potplacivanjem" babica
2.2.2008 21:23:42   
kana
Drage moje buduce mame

Jeste li razmisljale ili vas vec bombarduju time kako treba dati babicama "u dzep" radi boljeg tretiranja.Da li cete dati i koliko(ako hocete) to me bas zanimauser posted image Za doktore -ne znam...
pozdrav iz Ze

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
2.2.2008 21:33:25   
Adana
Draga Kana, ne mislim da cu davati lovu ikome. Vjerujem da se oni brinu koliko se brinu bez obzira na lovu. A i to im je posao, a i placaju muzu zdravstveno... A ako bih davala prije bih babici nego doktoru.
Jedino o cemu razmisljam je eventualno kupiti tortu ili kolace, i mozda sok/kafu i pocastiti smjenu koja me porodila nakon poroda ili pri izlasku iz porodilista.
Btw, postavila si dobru temu!
Pozz i pusica

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
2.2.2008 21:56:29   
Amelaa RR
Ja mislim da rijetko gdje ima babica koja ce svoje duznosti u potpunosti obavljati bez potplacivanja...jer evo moja rodica,koja je cijelu trudnocu vodila kod Mehmedbasica,i na kraju porod....Kad se porodila kaze sestrice su toliko bile arogantne, tek kad je nekoliko njih "pocastila"s po 10 il 20 KM,kaze da je onda bila sasvim druga prica...ljubaznost na novo...i sve ostalo


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
2.2.2008 22:04:46   
Visnja RR
Torta i sokici nakon poroda DA...
a cula sam da treba dati 20-ak km u dzep sestricama, mada je meni to nekako bas neugodna situacija... nadam se da ce to muz srediti...

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
2.2.2008 22:10:17   
Amelaa RR
Ma hajde namoj se ti sikirat oko toga...bit ce to sve oki akO Bog da,nego ja tebi od srca zelim da sve prodje u najboljem redu...
A cinjenica je da se u nasoj drzavi nista ne moze zavrsiti bez podmicivanja...nazalost

Velika pusa


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
2.2.2008 22:25:49   
kana
hvala na odgovorima i ja sam ZA za babiceuser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
2.2.2008 22:28:28   
Amelaa RR
Ma naravno jer hajde u tom trenu covijek bi dao sve samo da moze ustati do wc-a da mu neko pomogne il  da ti neko doda bebu....Sve u svemu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image babice su zakon...hehh

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
2.2.2008 22:32:08   
Adana
Slazem se... A i babica te da kazem poradja, dr je tu da prihvati bebu i pregleda posteljicu. Ona je uz tebe od prijema do kraja, pomaze, bodri (bar bi trebala)user posted image  A sto rece Amelaa dodace ti bebu, pomoci do WC ili nesto slicno. Ali i dalje nisam sigurna da cu ikome ista "platiti"...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
3.2.2008 8:19:56   
issa
Moje  "babice" će od mene dobiti hediju, ali ne da to bude potplaćivanje nego poklon i zahvala za pomoć. A pomoći će mi sigurno, jer ih poznajem 100 godina i rekle su "Samo još tebe čekamo!"
Doktora ću također počastiti ( ako uspijem) jer je poznat po tome da ako si njegov pacijent privatno, ne uzima lovu u bolnici. Dovoljno mu daješ tokom trudnoće. Ali eto, dobit će i on svoj komad kolača, samo da sve bude kako treba, ništa ne žalim

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
3.2.2008 9:08:55   
Okarica
I ja se nadam, kad dođe do toga, da će to muž srediti, jer on se u tome bolje snalazi od mene.
Sretno svim ženama kojima se biliži taj trenutak!
Pozdravuser posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
3.2.2008 9:12:05   
ElmaB
Dobro jutro!
 
Kod nas opcenito na Balkanu vrijedi pravilo da ako nekome das novac da ce svoj posao obavljati bolje. Sve mi mislimo da ljekari i babice ocekuju od nas novac. Tako je. Sta cemo!!! Ja sam prije tri godine babici dala 100 KM iako sam rodila na carski rez. I sada cu, vjerovatno!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
3.2.2008 9:20:18   
baby
Ovako ja nikom nebih dala ni dinara jer oni primaju svoju placu svakako . kao prvo to smo mi ljudi J krivi sto dana se nemozes proc ako nezabije 100 KM . A ako nesto podje po zlu a oni to ne sankcionisu onda ima tuzba i sud pa ce mo vidjet . Meni je jedina sreca sto mi mama radi u bolnici i dugogodisnji je adnik pa ima neki privilegija kod doktora tako da se za sada nesikiram .

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
3.2.2008 12:05:40   
Amelaa RR
Znamo mi to...ali kako kad ona prima tu platu kako onda ima pravo ponasat se grubo....nekulturno itd...a kad joj das 10-20Km skroz druga prica....

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
3.2.2008 13:21:07   
baby
skenes joj paznju kako se ponasa i zalis se nacelniku pa diektou ako treba a hvala bogu danas skoro svak ima mobitel sa kamerom ja to odma snimim pa da vidim kako ce se ponasat

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
3.2.2008 13:25:10   
Amelaa RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image SVAKA CAST......user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
3.2.2008 16:41:07   
Emina*
Meni vala ne pada na pamet da im dajem ikakve pare...  hihihhi
Kao sto su i ostale navele, i ja sam planirala da MM kad dodje po mene, da donese tortu,
sok i sl...  (I to pod uslovom da budu fine)...  E onda cu ih počastiti, naravno ako zasluze...
Sve po zaslugama...
Ako ne budu fine, vala ne dam im nista... 
Nije u redu da se zena, buduca majka sad i toga treba bojati.. Činjenica jeste da su nekad grozne, al vala treba svaka da radi svoj posao kako treba.. Ne treba meni sad da babica skace oko mene, ili sestre, ocekujem samo ono sto i jeste u opisu njenog posla....

Mada MM govori nesto, u fazonu, kao trebali bi im dati novac, kao da budu fine,rekla sam da ne dolazi u obzir.  Jer ako one budu "odvratne", eh vala znam i ja biti jos gora...

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
3.2.2008 18:28:08   
kana
uuuu 100 KM je preeeevise ali joj se namjeravam zahvaliti..,opet sve zavisiii od situacije,ko zna mozda se sama porodim user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
3.2.2008 19:02:58   
Suncica*
Ja kakav sam tretman imala u bolnici neka budu srecne sto jos batina od mene nisu dobile. Neka zahvale Bogu sto sam bila sveze operisana i nisam imala snage, jer sam htela i televiziju i novine da dodvedem da ljudi vide kakva djubrad poradja i donosi na svet decicu..
A sto se tice ostalog, kada je moj Dragan dosao po mene i kao da dadne nesto sestri sto mi je obukla bebu, pred njom sam rekla:"tom skotu od zene neces dati nista, a neka bude srecna da je ne namlatim". Ona je ostala u soku, a ja sam se smeskajuci izasla iz bolnice..
Bezobrazni su do bola, toliko nehumani, ali to je samo kod nas moguce i nigde vise..

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
3.2.2008 19:08:43   
kana
zao mi je suncice zbog toga,nadam se da mi ostale necemo imati takav tretman-da ih i ja ne bih tuzilauser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
3.2.2008 19:09:40   
Amelaa RR
E o ovome sam vam ja pricala...vjerujte sve moje prijateljice koje su se porodile imale su slican tretman....a na porodu ova jedna moja prijateljica bolilo je puno i kaze ja sam se derala od boli...a babica ce ti njoj ;"STA SE DERES, KAD SI SE J..... NISI SE TAKO DERALA,NEGO USTTI VISE....FUJJJJJJJJJJJJJJJJJJJuser posted image

Al sto Suncica kaze to samo kod nas ide...nego treba stvarno neko lijepo pozvati novinare,televiziju jer samo tako ce se iole nesto promjenuti....mada sumnjam i tada...

Sve to treba
user posted image user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
3.2.2008 19:12:14   
kana
ne,treba ih potplatiti da bi ti pomogle user posted image i da toga budu svjesne

DAJ NE CRNJACITE SEEEE!!!

BICE SVE AKOBOGDA OK...samo saburauser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
3.2.2008 19:14:06   
Emina*
Ej ba zene, pa nemojte me prepadati....
Sad me je stvarno straaaahhhhhh......

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
3.2.2008 19:49:50   
kana
Hej zene ne briniitee

Sve ce to biti akoBogda OK.Babice su OK zene samo je bitno kako se postavis ,nema mjesta prepadanju!! Pa kako su se nase mame porodile hahh i uostalom kako god da se postave-zaboli nas.Tu smo da to "odradimo" i idemo kuci sa nasim "paketicem".
ps:Mozda je Suncica ipak trebala da ih potplati ,jer jedino tako ce biti blazene, cula sam da im je dosta i 10KM(skromne suuser posted image ) a ne 100KM kao sto se pricauser posted image
kiss

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
3.2.2008 20:05:15   
laracroft
Mislim da je sve stvar licnog postavljanja prema doktorima i sestrama.Meni je van svake pameti da dajem nekome novac za njegov posao,jer ni meni niko ne ostavlja novac na mom poslu.U mom slucaju je sve bilo hvala Bogu u najboljem redu i nikome nisam dala ni dinara,niti je neko to od mene neko trazio.Imam jako pozitivno iskustvo kada su u pitanju doktori i sestre bolnice u Zenici.Svi su bili jako ljubazni,fer i korektni.Mislim da je smijesno kada neko ko je dao pare odredjenom doktoru,onda proziva tog doktora i govori da mu je doticni UZEO pare.Nije on uzeo,nego si mu ti dao!!!Mito je u svakom slucaju kaznjivo djelo,bez obzira da li dajes ili uzimas!Iskrena da budem meni je ispod nivoa i da ponudim pare,jer ne smatram bilo kojeg doktora nesto vise vrijednim od sebe same,pa mi se sve to skupa gadi.Mislim da jos uvijek postoje doktori koje bi takvo primitivno ponasanje jako ponizilo.Nisu svi doktri zavrsili fakultet prodajuci njive i oranice,pa tako nisu svi ni navikli na taj nadasve seljacki obicaj...
P.S.Ne daj Boze da nesto podje po zlu nikakve pare te ne mogu spasiti.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
3.2.2008 20:09:21   
kana
lara pricamo o babicamauser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *