|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Djaci od VI - IX razreda
19.10.2015 11:37:53   
dambolina
e vidis, iz dosadasnjeg iskustva mogu samo reci da je kljucno od nastavnika da probudi tu zainteresovanost kod djeteta. moj sin dodje sa casa biologije ili historije ili fizike, pa "gugla" dodatno informacije koje je dobio u skoli. ali to nije slucaj sa geografijom, a ja jednostavno ne znam kako mu probuditi interesovanje. ako neko ima ideju ilisavjet neka podijeli.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Djaci od VI - IX razreda
19.10.2015 11:48:46   
Alma_27
IZVORNA PORUKA: dambolina

e vidis, iz dosadasnjeg iskustva mogu samo reci da je kljucno od nastavnika da probudi tu zainteresovanost kod djeteta. moj sin dodje sa casa biologije ili historije ili fizike, pa "gugla" dodatno informacije koje je dobio u skoli. ali to nije slucaj sa geografijom, a ja jednostavno ne znam kako mu probuditi interesovanje. ako neko ima ideju ilisavjet neka podijeli.



Ne znam da li je kljucno, ali igra veliku ulogu. Tu roditelji i nastavnici ostvaruju sinergiju, ali ako jedna strana ne funkcionise, ne vrijedi prebacivati lopticu odgovornosti.
Nastavnika ima svakakvih i tu ne mozes nista mijenjati. Ono sto ti kao roditelj mozes da uradis je da das sve od sebe da mu potaknes radoznalost i zelju za ucenjem. On ce uciti i citati ako vidi tebe i svog oca da to isto radite. Najbolje je da zajedno istrazujete i razgovarate. Ucili o zvijezdama repaticama? Ok, hajmo naci video da vidimo kako izgleda, kako nastaje... wow sto je prelijepa... sta se dalje desava s njom?
Naravno, bitne su i zdrave radne navike i organizacija vremena. To se polako gradi i svako dijete bi trebalo da razvije svoj sistem.

< Poruku je uredio Alma_27 -- 19.10.2015 11:50:19 >

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Djaci od VI - IX razreda
19.10.2015 15:16:47   
Bambi09
Alma, hvala na komentaru i mogu reci da se slazem s tobom. Upravo to i ja govorim da treba uciti s logikom, a to znaci sa razumjevanjem onoga sto procita. Zato sam i navela primjer zvijezdu repaticu, po cemu je to ona karakteristicna, sta to ima sto druge nemaju??? Rep... jaoooooo... Ili zvijezda danica, zasto bas danica, zato sto se vidi i prije mraka zato jer je najsjajnija, pa odmah letimo na tarasu da je potrazimo. Nadam se da ce biti sve ok jer stvarno znam koji je kapacitet, a i razrednica mi je rekla da je primjetila kod nje bas da ima kapaciteta ali ga ne zna usmjeriti. Eh tu moramo i mi priskociti.

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Djaci od VI - IX razreda
30.10.2015 15:41:21   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Bambi09

Ako postoji slicna tema molim da spojite, ali ne pronadjoh diskusiju o ovoj problematici nigdje, pa zato otvaram temu.
Eto imam prvi problem sa mojom Bini. Mnogi od vas je poznaju, znate kako je sva vesela i kako je sve interesuje. Jos uvijek je sva onako skakutava i dinamicna. Ali eto pojavio nam se prvi problem u skoli, ucenje.
Do sada je zavrsavala s odlicnim i vrlodobrim, bila sam jako zadovoljna ovih prvih 5 godina njenog skolovanja. Ali sada je nastao pravi kurslus.
U VI razredu su dosli novi predmeti (historija, biologija, geografija) koji se moraju "uciti". Znaci mora sjesti, procitati i nauciti.
Problem je u tome sto ona nije nikako zainteresovana za taj nacin ucenja, ona konta jos uvijek da je dovoljno ono sto nauci na casu odnosno ono sto pricaju uceci novu lekciju. Ali ne treba vise.
Kao jos veci minus u svemu tome je sto smatram da nastavnici savjetuju pogresan metod za ucenje, kazu im da kada zele nauciti lekciju, prvo jednom procitaju cijelu lekciju, drugi put podvuku najbitnije, treci put prepisu u svesku to najbitnije i to je to.
Ja tu vidim samo gubljenje vremena, jer nista ne nauci.
Eto za pocetak iz gerografije ima 2, iz biologije 3, historija je jos neocijenjena.
Hajd sad posebno vi pedagozi i prosvjetari, pomozite mi kako da ja pomognem svojoj Bini.


Bambi, moja H. je sesti razred, ali ocito je da skola koju ona pohadja je bitno drugacije organizovana nego skola koju pohadja tvoja curica.
Naime, kod moje H. ni kod uciteljice nisu bili svi odlicni, a kamo li da su imali sve petice.
Peti razred je samo dvoje ucenika zavrsilo razred sa svim peticama.
Dakle, dribling ucenja imaju vec od ucitecljice, a sve se to usloznjava od petog razreda.

Ja sam sa H. pricala ove godine, na pocetku skolske godine, kao i prosle godine.
Rekla sam joj da njen kapacitet mozga jos uvijek nije razvijen da moze sjesti i nabubati tri lekcije.
To znaci da mora uciti u kontinuitetu.

Ona je to skontala prosle godine, ove godine s tim nismo imali problem.
svaki dan kada dodje, procita lekcije koje su radili iz predmeta tog dana.
Sutradan isto tako, i za vikend ide ucenje.

Djeca najbolje nadju modus kako ce uciti. Neko pocrtava, neko cita naglas, nego pise teze.
Ono sto je najbitnije jeste da moraju raditi svaki dan.

< Poruku je uredio hanabanana -- 30.10.2015 15:42:07 >

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Djaci od VI - IX razreda
2.11.2015 20:18:28   
Bambi09
Kako sam znala kuditi moram i pohvaliti.
Danas 5 iz matematike, 5 iz informatike i 4 iz historije user posted image
Pravo sam sretna i zadovoljna. A i cura je ocigledno user posted image
Shvatam ja da postoje pravila i uredjeni sistemi za ucenje u skoli, ali pokazalo se da novi sistemi nisu efikasni. Evo jos jedan dokaz je moja cura. U dogovoru sa razrednicom zamolila sam da moje dijete ne opterecavaju novim nacinima, vec da je puste neka uci kako ona misli da joj je lakse. I eto pokazalo se da joj je puno lakse da uci nasim metodom, kao sto smo ucili mi, sjedi citaj nekoliko puta, a onda razgovarati o procitanom da se shvati sta je procitala. I rezultat je vise nego zadovoljavajuci.
Doduse, moram se zahvaliti i Osnovna.ba ali to cu na odredjenoj temi user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Djaci od VI - IX razreda
4.11.2015 9:12:05   
hanabanana
Da li se u školama koje pohadjaju vaša djeca saopštava uspjeh koje je dijete postiglo na tromjesjećju?

U H., školi to nisu zvanično zaključene informacije, nego obavijest roditeljima da znaju kakav bi dijete postiglo uspjeh da se ocjene zaključuju.

Rezultati H. razreda za ovo tromjesjećje su dobri, ali lošiji u odnosu na prošlu godinu.

Od 19 učenika:
- 3 učenika bi imala uspjeh odličan
- 9 učenika vrlodobar
- 5 učenika dobar
- 2 učenika nedovoljan

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Djaci od VI - IX razreda
4.11.2015 9:16:11   
Hanady RR
Kod nas također bude roditeljski sastanak koji je u smislu prvog tromjesječja ...
nama je to u iduću srijedu...

i kod nas se poprilično bistri uspjeh kako su stariji...
kod nas također nije situacija da svi imaju petice kod učiteljica...
u razredu imamo 4 curice i 2 dječaka koji su odlični...
s tim da od toga jake i vrlo stabilne petice bez guranja su dvije ddjevojčice i jedan dječak...
što su i poršle informacije pokazale oni imaju sve petice i iz kontolnih i testova i ispitivanja koja nisu unaprijed najavljena...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Djaci od VI - IX razreda
4.11.2015 9:24:16   
hanabanana
Mojoj H. je nastavnik tjelesnog prošle godine poklonio peticu, i to sam joj jasno dala do znanja. user posted image

Ove godine imamo istu priču....da joj se zaključuju ocjene, iz tjelesnog bi imala zaključno 3.

Od ovog troje odličnih, ni jedno ne bi imalo sve petice. Što je ok, šesti su rezred.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Djaci od VI - IX razreda
4.11.2015 9:30:50   
Hanady RR
da i ja vjerujem da u VI ćemo imati još realniju sliku...
H (IV) za sada ne pokazuje problem ni sa jednim predmetom us mislu da joj zapne da uleti četvorka ili tome slično...
što ne znači da kad u VI dobije predmete i nastavnike to će ići i dalje glatko...
za sada je dobro, vidim d aoni koji su prošle godine imali super ocjene iz Moje okoline ove godine kaskaju, ona ne...
al ove godine imaju prave lekcije koje treba sjesti i naučiti...
ona je sebi našla i sistem..i tu je malo pazim čisto kontinuitet da zadržimo jer dok dođe kod nastavnika morat će tako ako misli sve stići i naučiti za svaki čas...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Djaci od VI - IX razreda
4.11.2015 9:33:37   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

da i ja vjerujem da u VI ćemo imati još realniju sliku...
H (IV) za sada ne pokazuje problem ni sa jednim predmetom us mislu da joj zapne da uleti četvorka ili tome slično...
što ne znači da kad u VI dobije predmete i nastavnike to će ići i dalje glatko...
za sada je dobro, vidim d aoni koji su prošle godine imali super ocjene iz Moje okoline ove godine kaskaju, ona ne...
al ove godine imaju prave lekcije koje treba sjesti i naučiti...
ona je sebi našla i sistem..i tu je malo pazim čisto kontinuitet da zadržimo jer dok dođe kod nastavnika morat će tako ako misli sve stići i naučiti za svaki čas...



Zar H., neće već u petom razredu dobiti nastavnike?
U našoj školi učiteljica je do IV razreda, u V razredu dobijaju razrednika i nastavnike.
Ako dobro pamtim i tri nova predmeta: društvo, tehničko i prirodu i kulturu zivljenja.


< Poruku je uredio hanabanana -- 4.11.2015 9:34:10 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Djaci od VI - IX razreda
4.11.2015 9:53:04   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

da i ja vjerujem da u VI ćemo imati još realniju sliku...
H (IV) za sada ne pokazuje problem ni sa jednim predmetom us mislu da joj zapne da uleti četvorka ili tome slično...
što ne znači da kad u VI dobije predmete i nastavnike to će ići i dalje glatko...
za sada je dobro, vidim d aoni koji su prošle godine imali super ocjene iz Moje okoline ove godine kaskaju, ona ne...
al ove godine imaju prave lekcije koje treba sjesti i naučiti...
ona je sebi našla i sistem..i tu je malo pazim čisto kontinuitet da zadržimo jer dok dođe kod nastavnika morat će tako ako misli sve stići i naučiti za svaki čas...



Zar H., neće već u petom razredu dobiti nastavnike?
U našoj školi učiteljica je do IV razreda, u V razredu dobijaju razrednika i nastavnike.
Ako dobro pamtim i tri nova predmeta: društvo, tehničko i prirodu i kulturu zivljenja.



kod nas je do V s tim da dolaze nastavinici engleskog kao i sada, informatike i tehničkog, društva i kulture te vjerovatno čini mi se...jer te predmete dobije...
razrednik je sa VI...i pozdravljanje sa učiteljicomuser posted image

a kod nas je tako jer su oni područna škola do V razreda što je zakonski okvir za područnu školu i zakonom su elaborati o radu škole omogućeni do V razreda...


elem..
neće ni V lak biti...al VI će biti VIuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Djaci od VI - IX razreda
4.11.2015 9:57:33   
hanabanana
Ma kod nas je različito od ulice do ulice, ne od škole do škole.
Sad sam se sjetila da je slično i u OŠ Hrasno, a i u OŠ Osman Nakaš.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Djaci od VI - IX razreda
4.11.2015 10:12:06   
damma
u nasoj skoli peti je predmetni, iako ni kod nas nije su svakoj skoli isto..
pocetak im je bio tezak, ipak je to promjena..
dok se nisu privikli..


_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Djaci od VI - IX razreda
4.11.2015 11:39:39   
hanabanana
Iz nekog mog iskustva, djeca nekako sve brzo i lako prihvate, veći problem radimo mi roditelji.

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Djaci od VI - IX razreda
4.11.2015 12:51:05   
Medić*
IZVORNA PORUKA: damma

u nasoj skoli peti je predmetni, iako ni kod nas nije su svakoj skoli isto..
pocetak im je bio tezak, ipak je to promjena..
dok se nisu privikli..



Mi se nadamo da nece biti problema sa vecim razredima , jer od prvog razreda imaju razlicite ucitelje..i svoju uciteljicu ( razrednu )
A bude to djeci promjena velika ali naviknu se brzo...

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Djaci od VI - IX razreda
5.11.2015 8:42:27   
Bambi09
Hanabanana sto se tice saopstavanja ocjena, na roditeljskom sastanku uopste se prica o sveukupnom uspijehu, ne imenujuci pojedinacno ucenike, a na informacijama se roditeljima predoce ocjene i posavjetuje gdje treba zapeti gdje se moze opustiti user posted image
U V razredu dobiju par novih nastavnika kao uvertira za VI razred gdje svaki predmet ima svog nastavnika. S V razredom uciteljica zavrsava svoj posao, a u VI preuzima razrednik.
I da slazem se da mi roditelji pravimo vecu frku nego djeca, oni to puno lakse prevazilaze nego sto mi ocekujemo.

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Djaci od VI - IX razreda
27.1.2016 16:48:44   
Visnja RR
http://www.peticije24.com/stop_diskriminaciji_osnovaca_kantona_sarajevo

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Djaci od VI - IX razreda
28.1.2016 9:53:52   
EEDITH
Nevjerovatno čime se oni bave pored ovoliko važnijih problema u školstvu,
naravno da je diskriminacija ,dok učitelji svake godine mogu na "seminare " u Dubrovnik koje vjerovatno ministarstvo plaća,a dječije ekskurzije plaćaju roditelji/staratelji ..........

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Djaci od VI - IX razreda
5.2.2016 15:50:28   
Bambi09
I evo nas u drugom poluvremenu user posted image Sretno djacima i roditeljima user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Djaci od VI - IX razreda
3.11.2017 10:33:58   
Blue rose RR
Mi smo VI razred, krenuli sa nastavnicima, i mislim da se bolje uklopila u rad sa nastavnicima, nego kod učiteljice. Manje imaju testova, nekako su raspoređeni, ocjenjuju se i aktivnosti učenika tako da ne fokusiraju se samo na što više ocjena da djeca imaju, već da to nekako rasporede.
Doduše novo sito o čiviluku visi.

Mada ima nastavnika poput lika iz tehničkog odgoja koji traži od djece da kući prave nekakve stvari od žice ili plastike, pa onda ocjenjuje na način da on ima 5, a svi ostali su ispod njega.

Kontam da li da šta preduzimam ili da igorišem ga!



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Djaci od VI - IX razreda
23.11.2017 11:16:21   
Bambi09
VIII razred nam puno bolje i jednostavnije ide nego nizi razredi. Doduse, cura je sada i zrelija i mudrija i odgovornija... Ali da imaju gradiva, vala imaju preko glave...

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Djaci od VI - IX razreda
9.12.2019 11:59:30   
Visnja RR
ako ne računam ovaj još jedan ponedjeljak do raspusta user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 47
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *