|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   duda od latexa ili silikona
25.10.2008 14:24:22   
mynxlee
Ovih dana treba da kupujem dudice i flasice za svog malisana, pa me zanima ima li neko iskustva sa dudama. Imaju za kupiti one od latexa i silikona, pa me zanima koje su za bebe najbolje. 

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: duda od latexa ili silikona
25.10.2008 14:33:09   
ElmaB
Ja sam uvijek koristila silikonske i jako sam zadovoljna. Inace, kazu da su one i bolje, pa eto vidi!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: duda od latexa ili silikona
25.10.2008 14:38:59   
tweety
I ja sam koristila silikonske i super sam zadovoljna,i to one anatomske.Mada ima beba kojima je draza ona obicna silikonska ali eto moj sin je koristio anatomsku.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: duda od latexa ili silikona
25.10.2008 14:46:32   
mynxlee
ma ja bih kupila obje, nije problem, ali zanimaju me iskustva drugih mama. znaci ipak silikonske.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: duda od latexa ili silikona
25.10.2008 15:17:04   
Emina*
Za silikonsku sam definitivno...
Mislim da je bolja silikonska, iz razloga sto se cucla od kaucuka (gumena) sva "ulijepi",
i iz iskustva znam da beba grize onu od kaucuka,
i navikne na tako "ofucanu" cuclu, i onda nece drugu...
Isto vazi i za dudu na flasici.....
Sa silikonskim nije tako...

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: duda od latexa ili silikona
25.10.2008 15:37:30   
Anoniman
silikon rules!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Emina*)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: duda od latexa ili silikona
25.10.2008 15:42:20   
Anoniman
najbolje ti je ne kupuj niakakvu sad za sad user posted image ... moja je tek nedavo cucu prihvatila, a sad ce joj tri mjeseca
ne navikavaj dijete na cucu u pocetku, bolje da doji i da se navikava na bradavicu tvoju user posted image

a i ja imam silikonske NUK br 1.. super su mi user posted image

(odgovor članu Emina*)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: duda od latexa ili silikona
25.10.2008 16:27:55   
camm
IZVORNA PORUKA: Dina RR

najbolje ti je ne kupuj niakakvu sad za sad user posted image ... moja je tek nedavo cucu prihvatila, a sad ce joj tri mjeseca
ne navikavaj dijete na cucu u pocetku, bolje da doji i da se navikava na bradavicu tvoju user posted image

a i ja imam silikonske NUK br 1.. super su mi user posted image



potpisujem dinu  

ja sam sa svojom u problemu kako da je odviknemuser posted image
a i kod nas su sve bile silikonske nuk.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: duda od latexa ili silikona
25.10.2008 17:19:15   
mynxlee
ok. htjela sam da kupim sve to i da imam neka mi se nadje. ma, nema nista sladje od mamine dude. user posted image

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: duda od latexa ili silikona
25.10.2008 19:28:54   
lejlašh
Kod nas je latex- Babynova -Dentistar. Silikon neće ni naopako, a latex je malo prirodniji za bebe koje doje.
To je moje iskustvo

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: duda od latexa ili silikona
25.10.2008 22:44:00   
Crvena
IZVORNA PORUKA: Emina*

Za silikonsku sam definitivno...
Mislim da je bolja silikonska, iz razloga sto se cucla od kaucuka (gumena) sva "ulijepi",
i iz iskustva znam da beba grize onu od kaucuka,
i navikne na tako "ofucanu" cuclu, i onda nece drugu...
Isto vazi i za dudu na flasici.....
Sa silikonskim nije tako...

Potpisujem


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: duda od latexa ili silikona
25.10.2008 22:57:47   
ziki
Ja sam prije poroda pripremila i jednu i drugu pa da izabere koja mu odgovara. On je izabrao pipu- cucu od silikona a dudu za flasicu od gume, tako mu se svidja.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: duda od latexa ili silikona
25.10.2008 23:20:29   
Visnja RR
Kupila sam sve moguce dudice za Asju ... bas sve  proizvodjace... i silikonske i od kaucuika al ona nece pa nece... sad joj sluze kao igrackice user posted image .. ma muhanata beba user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: duda od latexa ili silikona
26.10.2008 10:31:10   
mamin sin
Ja koristim silikonsku NUK, i super je...Onu od kaucuka nisam nikad uzela jer mi se nekako, kad sam gledala kod drugih mama, brzo istrosi, deformise, a ona na bocici se usmrdi brzo...Doduse i ja ove mjenjam svako 1,5 mj. jer tako preporucuju, ali ona bude kao nova.

Eh sada, nama duda sluzi samo za uspavljivanje, nema sanse da mu sluzi kao "cep" kad je nervozan i kenka...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: duda od latexa ili silikona
26.10.2008 11:02:21   
andji
baby nova silikon,prvo smo uzeli 1 do 6 mjeseci aonda 2 posle 6,i super ju je prihvatio od početka,neće ni jednu drugu osim te

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: duda od latexa ili silikona
26.10.2008 12:29:32   
mynxlee
kad pogledate sve su to sitnice u odnosu na druge stvari koje trebaju za dijete, a vidite kako to zna zakomplicirati. zelis najbolje za svoje dijete, a ne znas sta je to.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: duda od latexa ili silikona
26.10.2008 19:10:23   
ziki
IZVORNA PORUKA: mamin sin


Eh sada, nama duda sluzi samo za uspavljivanje, nema sanse da mu sluzi kao "cep" kad je nervozan i kenka...

nama sluzi i kao cep, ponekad jedino ona moze da ga smiri i trenutno pomaze vise od svih glodalica zajedno- ocekujemo zubice



_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: duda od latexa ili silikona
26.10.2008 22:31:07   
belkisao
cesto sam s vama, ali rijetko sta postiram, sto znaci da se prvenstveno koristim vasim iskustvimauser posted image
a i sada bih vama prenijela iskustva jedne druge mame, ne moja, iako se slazem sa njom u potpunosti,pa se nadam da ce bar nekome od vas pomoci...

http://dojenje.blogspot.com/2008/09/cucla-varalica-zasto-ne.html

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: duda od latexa ili silikona
26.10.2008 22:48:15   
mynxlee
zanimljivo.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu belkisao)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: duda od latexa ili silikona
27.10.2008 13:43:31   
ziki
Pročitah ovo pa ne mogu da ne iskomentarišem.
1. Moja beba ima 5 mjeseci isključivo doji, doji na zahtjev, nekad na 2 sata nekad na 3, noću i po 5-6 sati....kako stvari trenutno stoje nema nameru da prestaje sa dojenjem.
2. Upalu uha je imao 2 puta, jednom sa dvadeset dana kad ga je svekrva iznijela bez kape na terasu na 5 spratu a drugi put zbog promjene nadmorske visine sa 180 Gračanica na 1000m Sjenica a sve preko planina. Ni jedna nije uzrokovana pipom.
3. Rođen je sa 3930gr, za 10 dana dobio je 120 gr na porođajnu težinu imače 270 gr. U toku prvog mjeseca dobio je 1370 gr, sada ima oko 9 kg i 5 mjeseci, sa pipom od 4-5 dana.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: duda od latexa ili silikona
27.10.2008 13:58:33   
majki
Tekst mi je bio baš interesantan upravo jer se moje iskustvo nije podudarilo ni sa jednom iznesenom tezom, a eto vjerovatno bi tome vjerovala da sam mlada majka novorođene bebe. Cuclu sam djetetu dala od prvog dana (maltene) a nije bilo nikad upala uha ili konfuzije kod dojenja ili nekih drugih koplikacija. Dojila sam svaka tri sata a između ako bi zaplakala dala bih joj cuclu, poslije nekog vremena nije više plakala a kad je vrijeme jelu spremnao je i obilno jela.
Koristila je cuclu od kaučuka i nisam bila baš zadovoljna upravo iz već iznesenih razloga da brzo mjenja elastičnost i postaje ljepljiva, tako da bih preporučila silikonsku i redovno mjenjanje svaka tri mjeseca (čini mi se da je taj period naznačen na deklaraciji).
pozdrav mamama sa slatkim dilemamauser posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: duda od latexa ili silikona
27.10.2008 21:19:30   
mynxlee
sve to zavisi od bebe do bebe. 

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: duda od latexa ili silikona
19.11.2008 2:51:26   
merimaa
po meni su najbolje ove nukove silikonske

_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: duda od latexa ili silikona
19.11.2008 9:07:45   
Skvo RR
I mi koristimo nuk silikonske...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: duda od latexa ili silikona
23.11.2008 22:56:24   
mynxlee
kupila sam Avent silikonske dude, odnosno set za novorodjencad.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *