|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   pupčana vrpca oko vrata-30 sedmica
13.3.2010 22:59:55   
tiktak
 danas na UZV pregledu gin. mi je saopštio da  je moja bebica u karličnom položaju i da ima pupčanu vrpcu dva puta omotanu oko vrata,al da je protok krvi dobar, te da ako je pupčanik prekratak da će to možda spriječiti bebicu da se pravilno okrene. Obzirom da sam bila zatečena  nisam uspjela ništa pitati,osim da li se mogu u toku trudnoće javiti neke komplikacije, rekao je da veliki broj beba ima pupčanicu oko vrata i da to ne bi trebalo prestavljati neki problem. totalno sam u šoku,  razna pitanja mi se motaju po glavi, strah me je da ako bebica pođe da se okrene da to ne zategne pupčanikuser posted image user posted image , ili da se više ne obmotauser posted image , znam da ne mogu ništa učiniti,al ne mogu prestati razmišljati.. tješi me pommisao da bi mogla da se odmota isto onako kako se i zamotala..al valja još deset sedmica na to misliti..

Drage mamice i buduće mamice  je li neka od vas imala nešto slično...sva iskustva, a posebno pozitivna bi mi dobro došla..da li ja nešto mogu da učinim..n

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: pupčana vrpca oko vrata-30 sedmica
14.3.2010 0:52:58   
lely
Mila bas mi je zao sto si se prepala i sto je sve tako kako jeste.Ne znam sta pametno da ti napisem,mozda jedino da opet odes dr. i da pitas sve sta te interesuje.
Stvarno ne znam nista o tome,ali mislim da bi pod hitno opet trebala otici dr.

user posted image

Hajde zenice javite se ovoj zabrinutoj mami sa iskustvima ili bar kao podrska .user posted image


< Poruku je uredio lely -- 14.3.2010 0:53:39 >

(odgovor članu tiktak)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: pupčana vrpca oko vrata-30 sedmica
14.3.2010 1:12:34   
milenium
baš mi je žao,postoji li ikakva mogućnost da on to nije dobro vidio ili da odeš po još jedno mišljnje nekom drugom gin.ili možda da ieš na uzv svako 2 tjedna da provjeravaš kakvo je stanje i jeli se beba možda odmotaje,čudi me kako ti nije to predložio bar da ti prati stanje.nadam se da će sve bit ok.puno sreće ti želimuser posted image

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: pupčana vrpca oko vrata-30 sedmica
14.3.2010 8:28:21   
sarayka
Neznam koliko ce ti pomoći ali meni je dr rekao poslije carskog da su tek tad vidjeli da je omotana pupčana vrpca oko vrata 3x i da je bolje sto sam na carski jer je bila i krupna beba user posted image
Tebi su to uočili na  vrijeme i sad ce to oni pratit kako treba, ne brini iskusni su oni sto se toga tice sigurno, samo se pridrzavaj uputa.
Sretno !!


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: pupčana vrpca oko vrata-30 sedmica
14.3.2010 9:29:36   
Hanady RR
tiktak nemoj da brineš to je vrlo česta pojava...moja curica mlađa imala je isti položaj kao i tvoja još je sjedila još ta pupčana međutim rodila sam je na carski rez upravo iz toga razloga i sve je super prošlo. zaista kako sarayka reče iamju doktori iskustav sa tim i nema potrebe da se sikiraš oko toga. Sretno mila.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: pupčana vrpca oko vrata-30 sedmica
14.3.2010 9:40:10   
tiktak
na žalost dobro je vidio, čak je i meni pokazao, bila sam kod privatnika koji je jako dobar gin.i on to ne vidi kao problem i naručio me je tek za mjesec i po..imam redovni preglad u domu zdravlja za petnaest dana,mada razmišljam da idem ranije..i ja ću morati na carski ako situacija ostane ovakva.. malo sam bolje, doduše nakon neprospavane noći..hvala vamna podršciuser posted image


_____________________________

13.09.2007- bogati
27.05.2010- jos bogatiji

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: pupčana vrpca oko vrata-30 sedmica
14.3.2010 9:48:47   
tiktak
Hanady kad je kod tebe vidio pupčanik oko vrata, jesi li morala čašće da ideš na kontrole, molim te napiši mi sve..ma nije ni meni problam carski, samo da bebica bude dobro.. utješilo me je tvoje pozitivno iskustvo

_____________________________

13.09.2007- bogati
27.05.2010- jos bogatiji

(odgovor članu tiktak)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: pupčana vrpca oko vrata-30 sedmica
14.3.2010 9:53:39   
kanita25
tiktak bas mi je zao sto je situacija u pupi takva..moja se bebica igrala pupcanicom od 30 sedmice ali hvala Bogu nije se desilo da je omota oko vrata...a od moje prijateljice je isto tako i omotala je 4 puta i opet je hvala Bogu sve bilo dobro cak su je porodili prirodnim putem...bebica nije imala nikakvih posljedica..znam da ti je velika briga i sikiracija ali uz Božiju pomoc sve ce biti dobro innsallah...PUNO SRECE VAM ZELIMOuser posted image

_____________________________

23.05.2008.-mama poljubila svoju djevojčicu
21.07.2010.-i svog malenog bumbarka

(odgovor članu tiktak)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: pupčana vrpca oko vrata-30 sedmica
14.3.2010 10:06:13   
tiktak
Daće dragi Bog da to sve bude dobro, i mm mi neprestano ponavlja da je sve volja Uzvišenog, al mi mame ne bi bile mame da se o svemu i pretjerano ne brinemo..

_____________________________

13.09.2007- bogati
27.05.2010- jos bogatiji

(odgovor članu kanita25)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: pupčana vrpca oko vrata-30 sedmica
14.3.2010 10:22:24   
mama2009
IZVORNA PORUKA: tiktak

Daće dragi Bog da to sve bude dobro, i mm mi neprestano ponavlja da je sve volja Uzvišenog, al mi mame ne bi bile mame da se o svemu i pretjerano ne brinemo..


ja ti mogu samo reci ako si iz Sarajeva da odes na GAK trazis dr Nikulina  ili dr Sanjina i zamolis ga za misljenje te da ti on nastavi voditi trudnocu.....mene su oni uvijek znali smiriti i objasniti koje su solucije....

ni sama ti ne znam reci koji je bolji jer su prvo ljudi, psiholozi i dr ......dr Nikulin je stariji i jedno predivno stvorenje

sretno


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu tiktak)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: pupčana vrpca oko vrata-30 sedmica
14.3.2010 10:42:09   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: tiktak

Hanady kad je kod tebe vidio pupčanik oko vrata, jesi li morala čašće da ideš na kontrole, molim te napiši mi sve..ma nije ni meni problam carski, samo da bebica bude dobro.. utješilo me je tvoje pozitivno iskustvo


e ovako draga moja...
1. imala sam nisku trudnoću bila sam na čuvanju trudnoće od trećeg mjeseca na terapiji ginipralom
2. beba išla guzom znači naopako
3. imala sam jakuuuuuuuuu upalu, puno sekreta i krvi u mokraći
4. imala sam željezo 2,6
5. kamen i pjesak u žuči , napad žuči imal u trudnoći čak 3 puta ( nedo bog nikome)
5.bebi bio pupčanik oko vrata i zamisli i zamisli položaj bebe i oko nogice ( cjelo vrijeme mi govorili dječak)

mene je doktor u 8 mjesecu trudnoće smjestio u bolnicu kao razlog mi je naveda upala i nisko nošenje bebe a sekrklaš smo preskočili zbog te infekcije. Elem kad sam legla u bolnicu rečeno mi je za pupčanicu...meni šok...još i to...i tako jer sam tamo ležala stalno su me gledali, primala sam inekcije za ovu upalu...uh šta sam ih isprimala a oko pupčane niko nije ido problem...tri puta dnevno su mi radili CTG mislim da je to skraćenica, tačnije to je ono kino na stomak što ti stave pa prate rad srca bebe i onoga puta kada bi se pokazao da nije ok odnosno da je uporen ili nemogu ga naći ...sačekaju malo pa pnonove i nađu otkucaje i to je to. carskim rezom sam se porodila...svi moji navedeni porblemi bili su razlog za carski...upala koja se nije sanirala ni inekcijama nisu smatrali da jje dobro da beba kroz taj kanal izađe, naopako beba a nedo bog napad žuži za vrijeme poroda i da naravno pupčanica oko vrata i jako jako loš položaj tzv. dječaka. ležala sam u bolnici sve do poroda...samo sam izašla na 3-4 dana da riješim dokumentaciju za sekciju i papire kod svoje doktorice. elem rodila sam zdravu djevojčicu kojoj je sada 13 mjeseci.

nemoj da se brineš...doktori znaju najbolje...mi možda ponekad nismo zadovoljni njima ali doktor je doktor ...njih slušaj i sve će ok biti. brigu za bebu nemoj da imaš doktor će najbolje znati šta da se radi i kada da se radi. tvoja dodatna nervoza samo će pogoršavati stanje...bebe sve osjete i nemoj to da dopustiš. zanm teško je to izvesti ali eto ja ti gre napisah sve svoje traume...e ova mala me baš ispatila, vjeruj nisma sve na ovom forumu ni pisla da nebi neke mlade mame isprepadala...svaka trudnoća je različita ova moja bila je noćna mora...al doktor je doktor i hvala držćavnoj bolnici i cijelom osoblju i svim doktorima dole na ovoj prekrasnoj zlatnoj plavokookoj princezi.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tiktak)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: pupčana vrpca oko vrata-30 sedmica
14.3.2010 14:27:12   
tiktak
hanady baš ste se namučile, obje, pravi ste borci, hvala ti što si sa mnom podijelila svije iskustvouser posted image

_____________________________

13.09.2007- bogati
27.05.2010- jos bogatiji

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: pupčana vrpca oko vrata-30 sedmica
21.3.2010 14:37:04   
hanabanana
Moja mladja je imala dva puta pupčanicu oko vrata i išla je zadkom - upravo joj je pupčanica onemogučavala da se okrene.
Porod je završen carskim rezom upravo radi toga.
Danas je ona vesela dvogodišnjakinja koju niko ne može uhvatiti ni za glavu ni za rep.
porod mi je dovršio dr. Murtezic.

(odgovor članu tiktak)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: pupčana vrpca oko vrata-30 sedmica
23.3.2010 10:28:31   
tiktak
Hanabanana, hvala ti što si sa mnom podijelila svoje iskustvo, puno mi je lakše kad čujem da se okončalo sve dobro.. nastojim što manje da razmišljam o mogućim rizicima, osim što dobijem napad panike kad bebu malo duže ne osjetim..u petak imam kontrolu i sve se nadam da će mi dr. reći da se moja bebica odpetljala, mada osjetim da je u karličnom položaju još uvijek.. i meni je dr. rekao da ću ako ovakva situacija ostane morati na carski.. kad si ti saznala da je bebici pupčanik oko vrata, jesli li imala neke posebne kontrole.. pozz

_____________________________

13.09.2007- bogati
27.05.2010- jos bogatiji

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: pupčana vrpca oko vrata-30 sedmica
23.3.2010 11:00:13   
Alma_27
ja sam isla na redoven kontrole i bebici se nije vidio pupcanik oko vrata (color doppler i ostalo uredno) i zadnji UZ pregled sam imala u bolnici dva dana pred porod i opet se nije vidio pupcanik oko vrata. medjutim, kada se moj sin rodio vidjeli su da je pupcana vrpca bila omotana oko vrata 3x. mozda se u medjuvremenu omotala. porod je bio normalan i nije bio tezak. dobro sam saradjivala s babicom i doktoricom i bebica je brzo izasla (prednjacila je glava). dobio je ocjenu 10. sad ne znam da li je veci problem ako prednjaci karlica ali sam pupcanik oko vrata ne mora dovesti do problema

(odgovor članu tiktak)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: pupčana vrpca oko vrata-30 sedmica
26.3.2010 18:57:38   
tiktak
kao prvo drage moje mamice,hvala vam od sca to ste mi pruile ovako toplu podrku,puno mi je značila

upravo sam se vratila sa kontrole iz doma zdravlja i elim sa vama da podjelim svoju radost, moja bebica se okrenula (prednjači glava)user posted image user posted image user posted image presretna samuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image to se tiče pupčane vrpce dr.kae da ne vidi da je omotanauser posted image mada kae da je rano da se o tom priča..eh sad u domu zdravlja je loiji ultrazvuk, da li on na njemu vidi ili ne, al uglavnom kae da je sve u najboljem redu i da nemam razloga ni za kakvu brigu, bebica pravo napredna, ba me rasteretio.. 

_____________________________

13.09.2007- bogati
27.05.2010- jos bogatiji

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: pupčana vrpca oko vrata-30 sedmica
26.3.2010 18:59:03   
tiktak
sad vidjeh da sam masu slova ispustila..nije ni čudouser posted image

_____________________________

13.09.2007- bogati
27.05.2010- jos bogatiji

(odgovor članu tiktak)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *