|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Odlazak na more tokom trudnoce
21.7.2008 16:42:29   
fico1996
Cao svima!Ja sam nova.Tek sam danas saznala da sam trudna(otprilike 5 sedmica).Planirala sam ici na more oko 10.8.Sta vi mislite bil trebala ici?user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 14.9.2008 22:33:40 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: odlazak na more
21.7.2008 16:45:24   
Emina*
Dobro nam dosla na forum... user posted image   user posted image
Zelim ti ugodno i fino druzenje.....
Tema je vec bila i evo link, pa se nadam da ces tu naci neke odgovore...

http://www.ringeraja.ba/forum/tm.asp?m=21170



_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu fico1996)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: odlazak na more
21.7.2008 17:01:06   
Snjeguljica
Fico, dobro došla. Tu smo negdje, i ja sam u 6. sedmici. Sve je ok, hvala Bogu, ali smo mi odustali od mora, jer je malo rizično putovati, ipak je trudnoća mala i svo to truckanje ....Dr mi je rekla da mogu, ali na svoju odgovornost... Eto, a na tebi je odlučiš, ili da se posavjetuješ sa svojim/om dr. Veliki pozdrav od mene.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: odlazak na more
22.7.2008 9:27:05   
Happy
Ja sam se sad vratila sa mora (nedjelja) i sada sam u 8 sedmici... Dr mi je rekao da mogu ići i plivati, ali sve umjereno, umjereno plivanje (ja sam i ronila), izbjegavati velike vrućine (mada su mi i smetala), ali sam se ujutro i popodne sunčala.... Tako da bih ti ja preporučila da ideš...
Ako će nešto da se desi, biće i u kući... Ja imam pozitivno iskustvo.

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: odlazak na more
22.7.2008 9:52:13   
pitalica
Ja sam prije 3 sedmice bila u Dubrovniku,tada sam ušla u 15 sedmicu trudnoće,sunčala se, kupala,samo još što na glavu nisam skakala...Trudna si,nisi bolesna,zato ako je sve uredu i ako se dobro osjećaš,navali i uživaj u svojoj trudnoći....lijep provod i sretno...

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: odlazak na more
22.7.2008 10:00:20   
makana
vjeruj da će ti rijetko ko reći nemoj i ne trebaš
kao i kod svih putovanja u ranoj trudnoći, paziti se, praviti pauze ako ideš autom, izbjegavati velika opterećenja, rupe na putu user posted image , bez zeze, ne treba da bude ono puno tumbanja
ja sam u prvom tromjesečju iz sarajeva ujutro rano autom zapucala u prijedor, bilo je i hladno i vruće i izmijenilo mi se sve, još d akažem da sam u sedmom mjesecu trudnoće išla na more i kupala se, sve samo polako i lagano
eto pročitah sad i da su neke user posted image  ronile, ja to nisam ali vidiš i da tu ima pozitivnih iskustava
sretno

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu fico1996)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: odlazak na more
22.7.2008 10:08:15   
Happy
Jesam Makana, mi smo ronile user posted image , ali naravno ne sa kisikomi bocom, nego malo zaronim i izronim.... MAda me zaova stalno napadala, "Ama šta radiš, ne može beba disat".... Sada sam OK, i kako rekoše, pa nismo bolesni "samo" smo user posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: odlazak na more
22.7.2008 12:33:24   
Mrka
 Ja sam isla prije 2-3 sedmice, znaci bila sam u sedmom mjesecu trudnoce. S obrzirom da nosim nisko i da je placenta nisko, nisam imala nikakvih problema. Jest da sam se malo vise pazila, nisam se previse kupala...
E, sad svaki ce dr. reci da ne ides. I moj je meni rekao da idem na svoju odgovornost. Ti najbolje znas kako se osjecas i da li ces ici ili ne.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: odlazak na more
22.7.2008 12:37:34   
lavskorpija
cao - ja sam ovde nova- na koj emore idete user posted image

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: odlazak na more
22.7.2008 13:14:14   
melly
cao svima....

i ja sam dugo razmisljala da li da odem ili ne ali mi dok. nije preporucila....kaze da mi je rizicno i da izbjegavam vrucine....to sve jer sam imala problema.... al bila sam planirala i sad odustala....naj gore je sto ne idem ni na bazen jer mi sunce skodi muka mi dode...... ne znam sto.....

moras sama znati kako se osjecas

(odgovor članu lavskorpija)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: odlazak na more
22.7.2008 15:37:02   
Visnja RR
prvo idi kod svog DR pa se s njim dogovori ..jer samo on moze znati kakvo je tvoje stanje ...
naravno da mozes ici bilo gdje ako ne moras mirovati i cuvati trudnocu :)dobrodosla user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu melly)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: odlazak na more
22.7.2008 15:47:50   
M kao Mama
ja sam išla na more početkom šetsog mjeseca trudnoće, bolo je sve super, put prošao odlično, ja se odlično osječala, ali to je opet sve individualno, a maltene do zadnjeg dana na poslu sam putovala po bih, po raznoraznim terenima, i mislim da je to uticalo na moju Laju, voli da se vozi nenormalno,

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: odlazak na more
22.7.2008 17:01:38   
Anoniman
Sve zavisi od trudnoće do trudnoće.. Ja sam na kraju sedmog išla na more i pravo se izludirala, jeste da sam fasovala i prehladu, ali sam sve podnijela stoicki.. Medjutim nekog malo više umora preoptereti.. I bolje sebi uskratiti nesto vec poslije patiti..

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: odlazak na more
22.7.2008 17:14:34   
anitaMO
ja nisam smjela.doktorica mi odmah rekla zaboravi na more .morala sam cuvati trudnocu.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: odlazak na more
22.7.2008 18:27:20   
suncan_dan
cao fico, ja sam isla u 12sedmici na odmor, putovali smo iz njemacke dolje.nisam nikakvih problema imala, sta nebi trebala je da ronis i zastiti malo stomak od sunca.
a inace sam uvijek govorila da nisam bolesna, nego trudna...Sto  mi je god godilo to sam i radila, jer ako je mami dobr,dobro je i bebi :)

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: odlazak na more
23.7.2008 10:29:12   
Happy
Slažem se sa vama.... Ama tijelo ti najbolje govori... Npr. ja sam prije super podnosila vrućine, mogla sam spavati na plaži od 13-16h, ništa mi nije smetalo... Sada kada sam bila najviše sam bila na suncu oko 15 min i to u prijepodnevnim satima....
Tako da se nisam ni forsirala, mislim da samo treba tijelo osluškivati odn naše bebicu, očito da ona zna šta joj godiuser posted image

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: odlazak na more
23.7.2008 14:21:12   
lida
Draga moja ako se ti osjećaš dobro i ako ti  trudnoća nije rizićna nema razloga da ne ideš,samo naravno ćuvaj se sunca i puno odmaraj u putu.

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: odlazak na more
24.7.2008 12:09:11   
Mirkica
ja sam u 8 sedmici bila na moru i bas mi je bilo super , nisam pretjerivala na suncu niti u vodi  sve umejreno.
Ako Bog da idem opet 16.08  tada ce mi biti 13 sedmica .

Ja sam citala da se trudnicama cak preporucuje plivanje u moru , sto se tice bazena i rijeka to bi trebale da izbjegavaju .


< Poruku je uredio Amira_EB -- 24.7.2008 12:10:04 >

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: odlazak na more
24.7.2008 13:05:09   
zlatkica
Ja živim na moru, na otoku, tako da me niti posebno ne vuče ali moj je doktor rekao neka ne idem na sunce, ako se idem kupati ( a ne kupam se jer rješavam urinarnu infekciju i bakterije u mokraći ) onda neka idem predvečer kada nije jako sunce. I upozorio me da nije samo opasno direktno biti gol na suncu nego je opasan i odsjaj sunca od mora jer da sve to može uzrokovati kontrakcije pa je posebno opasno u ranoj trudnoći. I jako su opasne UV zrake. Tako on kaže, a sada treba biti pametan i odlučiti kome vjerovati. Ja imam more pred nosom ali izbjegavam direktno izlaganje suncu, ležim u hladu pa sam mirna. 

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: odlazak na more
1.8.2008 9:21:14   
ssaannjjaa
 kakve ste kupaće imale? Ja bih uskoro isla na more, jel imaju posebni kupaći za trudnice ili kako ko hoće jednodjelni dvodjelni?user posted image

(odgovor članu zlatkica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: odlazak na more
4.8.2008 10:20:45   
Crazy little thing
Ja sam išla nedavno, kupala sam se i sve, isto sam tako na početku trudnoće, i sve je bilo ok, samo sam bila malo umorna..Malo više spavaš i nema problemauser posted image

A što se kupaćeg tiče, čitala sam da je bolji jednodjelni, pogotovo kad stomak već malo poraste...

(odgovor članu ssaannjjaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: odlazak na more
4.8.2008 11:36:45   
Skvo RR

kakve ste kupaće imale? Ja bih uskoro isla na more, jel imaju posebni kupaći za trudnice ili kako ko hoće jednodjelni dvodjelni?user posted image
[/quote]

Ja sam isla u junu, bila sam 6 mjesec trudnoce i nosila sam dvodijelne kostime od prosle godine...  

< Poruku je uredio skvo -- 4.8.2008 11:37:03 >

(odgovor članu ssaannjjaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: odlazak na more
4.8.2008 14:26:10   
dacy
ja sam isla prije mjesec dana, i to je sreca jer sada mi je rekao da mi ni na pamet ne padne da odem,a kupacisam imala dvodjelni, koji broj veci od uobicajnog sto nosim... izgledala sam kao loptica user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: odlazak na more
4.8.2008 14:35:23   
Najdraza mama
Ja sam isla na more u trudnoci i nosila sam jednodjelni kostim koji sam vec koristila i nije nista zatezalo heheh ,ma mozes koji volis to je stvar ukusa nema pravila.

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: odlazak na more
4.8.2008 15:38:53   
makana
mislim da imaju kupaći za user posted image  ali ja nisam tražila
uvukla se u dvodijelni user posted image  
ponosna na svoj stomak user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *