|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   položaj ploda u trudnoći
19.2.2012 17:35:08   
yasemin
nisam našla ovu temu pa je otvaram
na prošlom pregledu ginekolog mi je rekao da je položaj ploda situs transversus II poprečni položaj , i rekao da više ležim na ljevoj strani , prvorotka sam u 21 nedelji , pa me interesuje jel neko bio u sličnoj situaciji?

_____________________________

yasemin
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: položaj ploda u trudnoći
19.2.2012 18:15:00   
mama_debeljuca
yasemin, ne znam ti ništa, iz svog iskustva reći vezano za ovaj položaj, ali znam tj. rekao mi je dr. da se beba do 36. sedmice okreće, mijenja položaj. Kod mene je trenutno okrenuta na zadak, tako mi je bilo i u prvoj trudnoći, ali se do kraja već bila okrenula onako kako treba. user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: položaj ploda u trudnoći
19.2.2012 18:16:05   
Lulu_08
Ja nisam znala znacenje "situs transversus II" pa potrazih na wikipediji da je to "obrnuti polozaj organa" iliti "mirror effect" znaci npr. srce/jetra/slezena na drugoj strani.

Izvor informacije KLIK.

Eh sada u trudnoci da li se odnosi na tebe ili na plod ne znam. Vjerovatno je savjet da lezis na lijevoj strani kako bi se to "ispravilo"? A sta ti je dao doktor kao objasnjenje te medicinske definicije?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: položaj ploda u trudnoći
19.2.2012 18:24:26   
mama_debeljuca
A ja sam shvatila kad je rekla poprečni položaj, baš tako poprečni položaj user posted image Nisam obratila pažnju na lat. naziv user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: položaj ploda u trudnoći
19.2.2012 18:26:07   
lepetetka
Evo mene sa sličnim iskustvom...Prva trudnoća-kosi položaj-glavica mu je bila negdje ispod mojih desnih rebara, ja sam se tada i psihički i informativno spremala za carski r. jer su male šanse da se beba okrene , pogotovo kod prvorotke...Dr mi je rekao da je moguće da će porod biti dovršen CR... Međutim nekih 15 dana pred porod beba se okrenula, njemu je glava skroz gore bila tako da je to bio čudan salto da se namjesti za porod ali eto jeste hB...
Druga trudnoća: poprečni položaj, ali se u terminu okrenula u pravi položaj, a ja rodila 7 dana nakon termina, sve sam se plašila da se opet nekud ne vrati do početka poroda user posted image zato sam insistirala na UZ prije poroda, dakle na prijemu u bolnicu, čisto da vidim da li je u pravom položaju, baš me bilo strah da porod počne a beba se ne namjesti kako treba...
Ali sve je to individualno, dakle postoje šanse da se okrene, ali i da to ne učini, .....ako se to i ne desi ima CR, zato ne brini i uživaj u trudnoći...Ništa strašno, trudnoća uredna ali eto jedan razlog više za CR... A ja ti od user posted image želim da se okrene i da porod uspješno završi aBd..
Sretno u svakom slučaju user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: položaj ploda u trudnoći
19.2.2012 20:00:14   
yasemin
hvala vam na razmjeni iskustava svima ....utješile ste me , moja beba je na predprošlom pregledu bila zatkom , a sad na ovom zadnjem u poprečnom tako da je glava na mojoj desnoj strani a nogice na mojoj lijevoh , takođe osjećam i neki pritisak po dnu stomaka ...doktor mi je rekao da ležim na lijevoj strani i akobogada za 15 dana opet na provjeru položaja...

_____________________________

yasemin

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: položaj ploda u trudnoći
19.2.2012 20:05:59   
mama_debeljuca
Okrenuće se bebica sigurno, eto već je promijenila položaj user posted image Ja sam u 26.sedmici bila na kontroli, bio zadak, glavica mi pritiskala dijafragmu.Sad sam u 28. i već osjećam da se okrenula, možda je čak i poprečno, osjećam blaže pokrete na desnoj strani a "lupa" po lijevoj, predpostavljam nogicama.

< Poruku je uredio mama_debeljuca -- 19.2.2012 20:07:15 >


_____________________________

:-)

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: položaj ploda u trudnoći
24.2.2012 20:30:43   
treće
evo ja juče bila na uz prvo zatkom pa se u toku pregleda premjesti u ovaj poprečni situs...
i 33-34 sam sed. beba se okreće stalno nemirna je, a sama sam skontala da je lakše po položaju da ide unaprijed nego da se saltira unazad pa i ja lijevi bok zadajem malo više, vjerovatno je i tvoj dr. to rekao zbog položaja bebe,
a još sam našla na netu da s više trudnoća beba češće zauzima ovaj položaj zbog više prostora
a ako ne skontam pred sam porod koji je položaj tražim i ja uz pregled

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: položaj ploda u trudnoći
2.3.2012 11:24:38   
yasemin
situs transversus I ili II je totalna indikacija za carski rez , meni je tako rekao moj doktor pošto je moja bebe u situsu transversusu II ( na mojoj desnoj strani je glava a na lijevoj noge ) prvorotka sam, rekao mi je da ležim na lijevoj strani pa sad na desnoj , također mi je rekao da bebe vole ovaj položaj (medicina ne zna iz kog razloga )tako da on iz iskustav zna iako sam u 23 nedelji da su male šanse da se okrene u položaj za prirodnim porod ..

_____________________________

yasemin

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: položaj ploda u trudnoći
5.3.2012 21:05:52   
treće
mislim da je 23. baš rano za prognozu, kod mene se beba još uvijek vrti od juče je glavicom, ali noću često promijeni zašto ne znam, a eto prije 2 sed mi dr rekla da su male šanse da promijeni,

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: položaj ploda u trudnoći
6.3.2012 9:58:39   
yasemin
treće u pravu si moja je od sinoć opet zadtkom , tako je bila napočetku , pa je bila poprečno , i ko zna do 9 mjeseca koliko će se puta okrenuti ja sam u 23+3 nedelji ...

_____________________________

yasemin

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: položaj ploda u trudnoći
22.3.2012 15:19:21   
beba1 beba2
i ja imam isti problem,naime od pocetka februara moja je beba poprecno ili na zadak...u opisu uzv pise glavica desno a tako i osjetim veci pritisak na desnoj strani...nastojim lezati vise na lijevom boku ali nista...bebu osjetim redovno pomjera se ali i dalje u tom polozaju...sad sam 26+2...nadam se da ce se okrenuti...pozzz

_____________________________

beba1 Tarik 02.08.2008
beba2 Isak 01.07.2012

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: položaj ploda u trudnoći
29.3.2012 13:59:08   
treće
37+potvrdili da je naglavačke, a osjetim već neko vrijeme da je tako, iako je moja dr. bila skeptik i spminjala cr.

(odgovor članu beba1 beba2)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *