|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Toplomjer za bebu
20.11.2008 12:17:18   
Romali
Drage mame, prvi put se susrećem sa povišenom temperaturom kod mog user posted image .
Imam  onaj obični toplomjer i digitalni, za koji nisam sigurna da mi pokazuje tačnu temp. A kad mu mjerim onim standardnim, ljuti se i trza pa nisam sigurna da li i taj pokaže pravo stanje.

Molim savjet- koji toplomjer vi koristite? Koji je najlakši za upotebu? Šta mislite o onom topl.za uho?

Danas namjeravam kupiti novi pa pomozite pri odluci.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)



Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 12:19:35   
treselle
Romali ja imam toplomjer u vidu cucle, tako mu najlakše izmjerim. E sad koliko je koji tačan, to ne znam. Mislim da je i digitalni dosta dobar, ne može puno promašiti visinu temperature

_____________________________

Mein Sonnenschein

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 12:21:18   
bebano
Romali jel mu mjeris u guzi? Kazu da je tako najlakse kod bebe izmjeriti ali ja jednom nisam uspjela.. on se izvijao, meskoljio, ocito ga je to nerviralo. Ja namjeravam kupiti taj za uho. Mislim da je tako lakse.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 12:22:42   
bebano
Kakav je to u vidu cucle? Nisam nikada cula za to. Jel kupljen negdje u inostranstvu?

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 12:26:07   
D_K
Pozdrav,

pitaj u apoteci za toplomjer koji je ugradjen u cuclu. Mi smo to kupili u SA u apoteci..Za malu djecu je zakon..

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 12:27:53   
bebano
Hej hvala. Ma super zvuci zato i pitam. I koliko on to drzi u ustima?

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 12:28:20   
Anoniman
Neki dan sam u katalogu za bebe, radi se o Brevi proizvodima vidjela toplomjer koji je digitalni, ali na vru ina jedan krug koji se nasloni bebi na glavu( na sljepoocnicu) i mjeri temperaturu koja je u temporalnoj veni. meni taj izgleda skroz jednostavan i planiram ga potrazit. Zao mi je sto sam to vidjela tek kad sam izasla iz radnje, jer bi ga kupila.user posted image

(odgovor članu bebano)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 12:30:50   
D_K
Joj - koliko se sjecam on zapisti kad izmjeri temp. Mozda par minuta ali vidi na uputama ili pitaj tetu u apoteci.
Jedino sto bi ti mogla preporuciti je da ga nakon nekog vremena koristenja malo 'provjeris' da li pokazuje tacno temperaturu..

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 12:31:13   
ziki
Taj u obliku cucle i mi imamo, i zadaovoljna sam. Meni ga mama kupila u apoteci ovdje u Gracanici, ima ga i u Sa. Mislim da je tacan, dodas 0.5 C jer je u ustima niza temeperatura. Jednom sam pkusala da mu izmjerim obicnim ispod pazuha, drzala mu rukici, po preporuci ljekara koji je bio tu, i plakali smo zajedno. Od tad samo cuca.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 12:35:25   
dacy
ja koristim digitalni, koliko znam pokazuje tocno, zapisci nakon par sekundi i gotovo
Romali ako budes mjerila bebi u guzu od dobivene temperature trebas odbiti 1,5

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 12:45:03   
bebacha
ziki,u kojoj apoteci je kupljen taj i koliko kosta,mi koristimo digitalni

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 12:48:55   
ziki
Nisam sigurna, mislim da je u onoj velikoj kod bolnice, cijena je valjda 10 km

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 12:58:03   
tweety
Ja imam taj sto se mjeri u uhu i mislim da je relativno tacan jer ga mjerim sebi isto tako,ono cisto radi probe.Kod  sina mjerim 2-3 puta da se uvjerim da je tolika temp. da ne bi varirala,jer se treba staviti fino u uho.A za one ispod pazuha on nema zivaca.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 13:01:18   
dinaa
Ja koristim obicni ispod pazuha stavim svojom rukom joj malo pritisnem rukicu i nosam je i izvodim razne gluposti dok izmjerimo,uglavnom uvijek uspije.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 13:10:51   
batterfly
Imala sam davno neki digitalni,ali nije mi bio tacan(garant neki "dvicni"user posted image ),pa sam poslije toga uzela taj "cucla" ..eh i on dok je trajao i valjao je..user posted image user posted image
Sad sam se opet vratila na prahistorijski nacinuser posted image zivin toplomjer i mirna,ne moze mu nista bitiuser posted image ....

A mislim da taj "brevi" ima nasa pedijatrica i extra je stvar..Provuce ga preko citavog cela(od jedne do druge sljepoocnice)on zapisci i gotovo...Stvarno je extra..I ja bi ga kupila da mi nije skup..

Koliko taj kosta ,sto si ti vidjela u katalogu???

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 13:21:49   
nikka
IZVORNA PORUKA: mishka

Imala sam davno neki digitalni,ali nije mi bio tacan(garant neki "dvicni"user posted image ),pa sam poslije toga uzela taj "cucla" ..eh i on dok je trajao i valjao je..user posted image user posted image
Sad sam se opet vratila na prahistorijski nacinuser posted image zivin toplomjer i mirna,ne moze mu nista bitiuser posted image ....

A mislim da taj "brevi" ima nasa pedijatrica i extra je stvar..Provuce ga preko citavog cela(od jedne do druge sljepoocnice)on zapisci i gotovo...Stvarno je extra..I ja bi ga kupila da mi nije skup..

Koliko taj kosta ,sto si ti vidjela u katalogu???

Ja imam taj što se prevuče preko čela,a takođe može i u uho kad se skine završni dio,pokazuje približno kao i onaj dig. što ide u guzu,ponekad treba ponoviti 2-3put znači preko čela samo pređete,i uzeti nejveću vrijednost.
Chiccov,koštao 60eura,preskup toplomjer,a gledala sam i kod nas oko 140km a neznam kojeg proizvođača,stvarno bezobrazno ali izmjeri u sec.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 13:31:03   
mamy Sabina
Romali ako ćeš mu mjeriti temperaturu u guzi računaj da je razlika između axilarne i rektalne temperture do jedan stepen u korist rektalne(mjerenje u guzi)!
Te cucle s toplomjerom sam vidjela u apoteci ko Kuće mode!
Meni je zakon starinski ,živin toplomjer,mada je malim bebama teže izmjeriti
temp.s njim,jer duže traje!


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 13:33:19   
travnicanka
Toplo preporucujem svima koji imaju malu djecu digitalni toplomjer koji mjeri temp.u uhu.Jednostavno i prakticno,a djeca se ne pate....najveca glupost su oni toplomjeri sto se stavljaju u guzu....izludise djecicu...

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 13:36:02   
batterfly
Nikka,hvala na info. i predpostavljala sam da je cijena tako viska(za moj dzep),
ali eto,pored svih ovih koje sam imala,jedino me nikad zivin topl. nije "izradio"..
Sto kaze Mamy,duze traje,ali bar budem sigurna...

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 13:51:58   
Ivona
I mi imamo toplomjer u obliku cuce i lako je izmjeriti temp.,ali ja sam nesto skepticna kada je u pitanju njegova tacnost user posted image
Platili smo ga 14 KM...,i da obavezno treba dodati 0.5 stepena.

Namjeravamo kupiti ovaj koji mjeru temp. u uhu.


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 13:53:48   
beni29
IZVORNA PORUKA: travnicanka

Toplo preporucujem svima koji imaju malu djecu digitalni toplomjer koji mjeri temp.u uhu.Jednostavno i prakticno,a djeca se ne pate....najveca glupost su oni toplomjeri sto se stavljaju u guzu....izludise djecicu...
Potpisujem. Stvarno je najbolji lako je izmjeriti temperaturu. Ja imam Braun.

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 13:59:33   
žana o8
ja imam braunov digitalni toplomjer za uho, ali nisam baš sigurna u njega. U jednom uhu mi npr.pokazuje temp.36,5 a u drugom 37,3???????????? Ja ipak mislim da je obični živim toplomjer najbolji, pa lijepo u guzu i ako je temp.visoka ona se odmah pokaže ,ne treba čekati 10 min.kao kod podpazušnog mjerenja.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 14:02:39   
žana o8
beni 29 jesi li probala izmjeriti temp. u oba uha s tim toplomjerom, meni pokazuje različitu temp. pa ti sad skontaj koja je prava?

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 14:04:13   
andji
ja nemam ni jedan,možda negdje bi se dao iskopati onaj praistorijski živin,hvala Bogu nismo nikad bolesni,a Sergej mi još nikao nije imao temp.A taj Čikov od 60eura....ne bi mu dala toliko love iz inata,možeš kupiti djetetu krevetac za toliko para,Gospode Bože ja pljačke,ma ja kad tako nešto čujem podigne mi živac iz malog prsta....a taj u cucli mi se čini ok. trebala bi potražiti,pa nek se nadje u kući

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 14:09:45   
nikka
Probaj u guzu to je jednostavno,beba leži bez pelene ljepo joj je,a netraje duže od 20sec.,neosjeti jer staviš samo metalni vrh u guzu.
Ustvari probaj sve što imaš pa vidi što ti je najpraktičnije,koje tvojoj bebi najbolje paše.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *