|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zaposlenje kod privatnika
30.8.2011 19:28:58   
Bunny
Drage forumasice...

Ne znam da li postoji vec ovakva tema, nisam je uspjela pronaci.

Molim vas da pisete o zaposlenju kod privatnika, kakva su vasa iskustva (da li su plate u redu, godisnji odmori, da li imate placen topli obrok, prevoz, itd...).

Zavrsila sam Ekonomiju i ako Bog da treba da pocnem raditi u racunovodstvenom servisu. Nemam nikakvog iskustva, tek nedavno sam diplomirala. Malo se i bojim jer nemam iskustva i ne znam nista iz prakse...

_____________________________

Prije nego krenete da tražite sreću, provjerite – možda ste već sretni... Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umiju da je vide...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zaposlenje kod privatnika
30.8.2011 22:53:44   
veeseelaa
eh draga moja to ti sve ovisi od vlasnika do vlasnika..... a Boga mi i od toga kako posluje i koliko je zadovojan uposlenikom
Inače ja radim u privatnoj firmi već 6-7 godina, plata je redovna, doprinosi se plaćaju redovno, Bajramluk redovan, za 8 mart redovna novčana hedija, 18 radnih dana (bez subota) godišnji, porodiljsko plaćeno imala u trajanju od 12 mjeseci + po isteku godišnji odmor... a nakon istog 6 mjeseci radila po 4 sata... praznike ne radimo.... Bolovanje koristim al uvijek minimalno i baš kad je frka jer me niko nema mijenjati.... to je ono na šta bi se ja žalila, nije mi problem odbitak od plate koliko svjesnost da bolovanje nije poželjno.... mislim nisu oduševljeni kad me nema al eto sve drugo je ok

Svakakvih iskustava ima.... ja imam pozitivno


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Bunny)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zaposlenje kod privatnika
1.9.2011 9:30:34   
Anoniman
Hedija user posted image ...

Ja sam 5 godina radila u privatnoj firmi (počela raditi sa 18.). Nisam imala blage veze o poslu, uporedo sam studirala i radila. U to vrijeme nisam bila prijavljena 2 godine jer kao student, dok naučim da radim i sl... međutim posao se počeo gomilati, a ja na istom pa su me na jedvite jade prijavilina minimalac (kao i sve ostale). Dakle 500 KM na banku i to se oporezivalo, a ostatak u kešu na ruke. Nisu plaćani nikakvi regresi, 13-te plate i sl. Porodiljsko je bilo tabu tema, a bolovanje misaona imenica...

Sada radim u multinacionalnoj kompaniji (d.d. dakle opet je privatno) ali je firma iz UK. Prijavljena na punu platu, svi doprinosi plaćeni, regres u maju, 13-ta plata u decembru, bolovanje kad kihneš, trudničko nije nikakav problem čak je i poželjno (kolegica je na trudničkom već 2 godine - beba za bebom) i posao joj nikad nije došao u pitanje...

eh sad kako "veselica" kaže zavisi od vlasnika firme ali ako je birati onda je OK da u privatnoj firmi stekneš neko radno iskustvo... što se fakulteta tiče u praksi ti treba 10% svega što si naučila, ostalo učiš u hodu i da promjeniš 10 firmi uvijek ćeš morati da učiš iz početka jer svaka firma ima drugačiji sistem rada.

Ja ti želim svu sreću svijeta na novom radnom mjestu i moj ti je prijedlog da što manje piješ kafe i upuštaš se u neke rekla - kazala razgovore sa radnim kolegama (pogotovo ženskim) jer te samo može glava zaboliti...

uh... sretno!!!

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zaposlenje kod privatnika
1.9.2011 14:31:36   
veeseelaa
Ja ti želim svu sreću svijeta na novom radnom mjestu i moj ti je prijedlog da što manje piješ kafe i upuštaš se u neke rekla - kazala razgovore sa radnim kolegama (pogotovo ženskim) jer te samo može glava zaboliti...


baš tako, ja sam jako druželjubiva al uopće nemam neke extra odnose sa kolegama i iščudjujem se kad čujem kako se oni "duboko" šale i zezaju izmedju sebe, pa se onda pljuju itd
Najbolje je distanca a kad imam vremena radije ću nešto čitati il biti na netu nego laprdati u praznu slamu


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zaposlenje kod privatnika
2.9.2011 8:56:17   
Anoniman
Naravno veeseelaa - jesmo mudre user posted image ...

Osoba 1. dizala kredit na kredit, ne da bi riješila neki bitan problem nego da bi kupovala bunde, čizme i sl...javno govirila o tome, prepričavalo se to na dugo i široko, kada je došlo stani-pani proglašena tehnološkim viškom jer je neko procijenio da je ona u najpovoljnijoj situaciji..
Osoba 2. non stop pričao o tome kako on ima ovo i ono kako on radi eto samo tako, dobio otkaz iz istih razloga kao i osoba 1...
Osoba 3. sa veeeeelllliiiiiikimmmm kreditnim opterećenjem abortirala jer kao objesili bi se da se dijete rodi jer ne bi imalo šta za jesti???? i to je ostalim kolegama veoma smiješno...to je bila top tema razgovora po ćoškovima...

U svemu tome, ono što radiš ostane u sjeni nekih glupih trač partija!

Još jedan savjet... Ovo ti je razmišljanje direktora : Onaj ko radi i živi samo od plate (posao mu je hljeb) nema razloga za prelazak u drugu firmu, zadovoljan je onim što ima i trudi se da napreduje. Onaj ko ima 100 kredita preći će u drugu firmu zbog 200 maraka veće plate jer mu to itekako znači! 

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *