|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strah od voznje
20.3.2012 12:52:52   
bambi7
Ja sad moram voziti, ide mm na teren mjesec dana i odmah svi u hendikepu bez vozaca. I on kaze da super vozim ali ja koma za volanom, ziva se preznojim. Ne pravim ja neke aman zaman greske, samo sto je to meni toliki napor, bas mi je pritisak u glavi cim na cestu izadjem. Jos i djeca pozadi, pa mi je i to dodatna presija.
Dok nisam morala za volan ma milon razloga sto ja ne bih trebala voziti, a sad kad moram......
I moram da kazem svaka cast ovom mom cojeku, pa me tolerise i ima zivaca da se vozika sa mnom po poligonu i po parkinzima kad ja znam da mu dusa spava! I sto mi se ne dere u autu, kad ja i sama znam da napravim bezze neki kiks.
helem javim vam kako mi ide, mozda bude ohrabrujuce za jos neku zenicu sa strahom da se odvazi i prelomi....

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Strah od voznje
20.3.2012 13:18:20   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma đe nisi radikalna user posted image
mi izlazimo skupa tako da nemam tih problema....user posted image


ma da, i mi izlazimo skupa al ne znači da se skupa vraćamo user posted image mm ide obično zatvoriti radnju a nas dvije nekad bi svratile kod moje mame da je vidimo i sl, ovisno od doba dana naravno user posted image nekad cure idu si nešto kupiti itd Ne mora mm s nama, ipak cure imaju svoju spiku user posted image user posted image user posted image


pazi, da zivimo negdje na zapadu i da su relcije duze i da ti za sve sto trebas obaviti treba puno vise vremena nego ovdje, 2 auta u familiji s neophodna fakat..djecu vzi skolu, ti na svoj posa, muz na svoj, u kupovinu, tmao vamo..ovako, meni nije problem sad ovako kako je..bas smo nekako sinhronizovani...doduse, ja ne tutanjam niposto kao ti toliko user posted image
meni je jedina ozbiljna obaveza posao..samo to moram...ostalo-hrana, rucak, spremanje, setnje, rodbina, prijatelji - ostalo je sve laganica i kad stignem...
dijete i muža ne računam po obaveze..to s moji životi i gušt...i slatke obaveze ako ih već tako moram nazvati...user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Strah od voznje
20.3.2012 13:30:03   
veeseelaa
mah pa da, obaveze su nam raličite.... ja i mm ne radimo ni blizu heheheh
on u donjem dijelu grada ja u gornjem
i šta sam trebala garažirati svoj romobil da bi me on vozio sa svojim?
pa mislim samo se budala može odreći svog auta il mogućnosti da ima lično svoje auto, pa makar ga upalio jednom mjesečno, ha ya

mene smori priča šta je bolje il gore po ovog il onog, svak za se najbolje zna, zamisli ja sad poslije posla idem s prijateljicom na piće i sad da me mm vozi do i od .... ok kad nemaš svoje auto al kad imam ne pada mi na pamet da ga garažiram i zvrckam muža da me vozi....

mislim da se razumijemo, ne hvalim se, jebe se meni šta će neko tamo misliti o meni i o mom životu, jer svi mi znamo koliko nam je dobro il loše al ubjedjivati me (pri tom ne mislim na tebe) da je bolje imati jedno auto mogu samo reći ja nisam odavle

Moja snaha, žena mog brata, kad je dobavila auto slavili smo pet dana heheheh kaže ma zujim gdje hoću, ne mogu ja sad zvati muža da dodje po mene a on radi a meni se negdje ide itd
a ženica skromna, tiha i mirna i porodična al brate merak joj da sama ode s autom negdje a ne da čeka muža s posla i sl
ja to shvatila tako i nikako drugačije, pa nemojte ni vi mene user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Strah od voznje
20.3.2012 13:43:01   
bambi7
ama zene super je to dva auta u jednij kuci, ma ljepota, ali valja to tociti, servisirati registrovati.... ko ima podobra primanja i bez kredita,svaka cas_t, al brate treba love i za jedna a kamoli za dva...

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Strah od voznje
20.3.2012 13:50:12   
Galicia
Ja ne bih znala zivjeti bez auta, ne zato sto ga eto volim nego mi sve zavisi o njemu. Majke mi sam se pozelila odmoriti od vozikanja. Nista mi nije na dohvat "noge", nego sve moram autom.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Strah od voznje
20.3.2012 13:57:25   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: bambi7

ama zene super je to dva auta u jednij kuci, ma ljepota, ali valja to tociti, servisirati registrovati.... ko ima podobra primanja i bez kredita,svaka cas_t, al brate treba love i za jedna a kamoli za dva...


pa da, naravno, ko nema i neće si priuštiti, al da je to loše ne mogu da slušam user posted image

i što bi muž vozikao ženu, što ne bi ona muža, što on ne bi ovisio o njoj i svoje obaveze prilagodio njenim jer ona tad ne može ga voziti jer spava, kreči, trči il šta ne


< Poruku je uredio veeseelaa -- 20.3.2012 13:58:20 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Strah od voznje
20.3.2012 14:00:20   
Galicia
Sreca pa ne zivim u KSA.....user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Strah od voznje
20.3.2012 16:08:19   
EmNe
Eh,evo mene nakon 5 mj.na ovoj temi da prijavim da jos uvijek nisam polozila vozackiuser posted image
Pala sam 4 puta na prakticnom ispituuser posted image Teoriju sam polozila bez problema iz prvog puta na nasem jeziku(polazem u Njemackoj).Ista reci nakon 4-tog pada,samopouzdanja vise nemam,volje ni zivaca,zao mi je silnog novca kojeg sam dala na obuku i polaganje.Instruktor kaze da sam svladala sve sto treba i mm je bio sa nama jedan cas dok sam vozila i on je zadovoljan mojom voznjom.Prva dva puta padoh opravdano moja greska ali treci puta sam imala uzasnog ispitivaca,pola sata je trajala svadja izmedju mog istruktora i njega,instruktor kaze da je bio cisti prolaz ali eto ipak ispitivac odlucujeuser posted image .Skupih snagu i za cetvrti put 35 min super voznja sve ok i kontam vracamo se na start,kaze instruktor auto-put i jedno zaista zeznuto iskljucenje sa njega,helem priblizih se kamionu onoliko koliko on misli da nisam trebala i upadoh opetuser posted image .Kako dalje zaista neznam,ocekujem podrsku savjet bilo kakvu motivaciju za dalje zaista mi je sve ovo tesko palo,uzasno se osjecamuser posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Strah od voznje
20.3.2012 19:21:13   
SdZ
Ajooj, zao mi je. Nemoj odustati. Vjerujem da ti nije lahko, da si vec izgubila nade, ali probaj opet. Probaj ne misliti na ta cetiri puta. Zamisli kao da izlazis tek prvi put. Nek' te ne zanima kakav je ispitivac, furaj po svom. Idi ono pravo skolski i bez treme. Sretno!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu EmNe)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Strah od voznje
21.3.2012 11:26:27   
balasgirl
vesela ja se s tobom slažem al totalno. I mi imamo dva auta, da ih ne možemo priuštiti, ne bi ih ni imali, logično. Al vidi sad ovu situejšn, ja sam pod zabranom (na duže user posted image ) al opet registrujemo oba auta, kad mm ode na posao ili van države (što je često) ja mogu bar do dr s djetetom, ako ništa. I nikad za nikad se ne bih odrekla svog auta.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Strah od voznje
21.3.2012 11:51:17   
veeseelaa
user posted image ma naravno, ja se nadovezah jer Pahuljica pita što sam se udala uopćeuser posted image pa mi ne bi jasno user posted image user posted image user posted image
mislim ja sam auto svoje imala i kao djevojka


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Strah od voznje
21.3.2012 12:23:13   
Mamba
IZVORNA PORUKA: EmNe

Eh,evo mene nakon 5 mj.na ovoj temi da prijavim da jos uvijek nisam polozila vozackiuser posted image
Pala sam 4 puta na prakticnom ispituuser posted image Teoriju sam polozila bez problema iz prvog puta na nasem jeziku(polazem u Njemackoj).Ista reci nakon 4-tog pada,samopouzdanja vise nemam,volje ni zivaca,zao mi je silnog novca kojeg sam dala na obuku i polaganje.Instruktor kaze da sam svladala sve sto treba i mm je bio sa nama jedan cas dok sam vozila i on je zadovoljan mojom voznjom.Prva dva puta padoh opravdano moja greska ali treci puta sam imala uzasnog ispitivaca,pola sata je trajala svadja izmedju mog istruktora i njega,instruktor kaze da je bio cisti prolaz ali eto ipak ispitivac odlucujeuser posted image .Skupih snagu i za cetvrti put 35 min super voznja sve ok i kontam vracamo se na start,kaze instruktor auto-put i jedno zaista zeznuto iskljucenje sa njega,helem priblizih se kamionu onoliko koliko on misli da nisam trebala i upadoh opetuser posted image .Kako dalje zaista neznam,ocekujem podrsku savjet bilo kakvu motivaciju za dalje zaista mi je sve ovo tesko palo,uzasno se osjecamuser posted image



Meni je najvise zao novca juce sam dala 240 e onako iz ruke a polozila nisam. Kaze ti super vozis sve je tacno i lijepo super baratas s autom ali ne gledas dovoljno . Ovdje je najglavnije to ebeno gledanje. Pa ne mogu da vjerujem da me opet oborila znaci ovo je drugi put da padam a imam vozacku nasu. Mrzim tu zenu i mislim da cu uloziti zalbu na nju. Jer ja nisam prvacic imala sam u Bosni svoje auto i vozila tamo 5 g. nikad nisam udes napravila nikad mi nijedna kazna nije dosla. Jos plus kod nas niko ne prati pravila i mnogo je opasnije voziti. imam osjecaj da je rasist i da me namjerno obara. Jer znam ljude koji su imali velike greske pa su prosli iz prve. A ja nijednu jedinu gresku i samo zbog tog gledanja. Rekla sam muzu da ako jos jednom padnem da cu voziti sa nasom vozackom boli me briga ako me zaustave reci cu im da su rasisti i da mi nedaju da prodjem. Bas sam isfrustrirana od juce. Isto ko da sam debil. Ovdje ako ne polozis 4 puta salju te na specijalno polaganje kao debila. Ma dodje mi da je upucam heheheh.


< Poruku je uredio Mamba -- 21.3.2012 12:24:55 >

(odgovor članu EmNe)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Strah od voznje
23.3.2012 9:39:44   
Mamarica
IZVORNA PORUKA: Alhemicarka


IZVORNA PORUKA: Mamarica

I ja sam jedna od onih sto ne voze. Vozacku imam od prije rata, i tek sto sam pocela vozati, zaratilo se. Poslije rata malo vozala i onda u nizu 3-4 saobracajke (nisam ja vozila :)), u jednoj mi pogine bliska osoba i od tada ja nisam komotna voziti. Vozila jedan period, kad sam pocela raditi poslije porodiljskog, pa isla s posla kuci na podoj 2 puta u toku radnog vremena i od tada nista.
Sta mene interesuje je: ima li iko preporuciti u Sarajevu neku autoskolu ili instruktora koji se bave i koji su strucni bas za ovakve slucajeve? Vani, mislim cak i u Hrvatskoj, imaju posebne programe obuke za slucajeve kao mi.
I jos nesto: meni je drago cuti i vidjeti zene kao dobre vozace, ali mislim da je malo suvisno sad ovdje nama trljati nos o svojim vozackim poduhvatima i hrabrostima, nama nekako vise treba pomoc, if you know what I mean. Bez ljutnje user posted image


Kad sam ja prevazišla strah od vožnje, svi će. Nisam ni htjela polagati, imala niz saobraćajnih, a prvo sjećanje mi se veže za direktan sudar auto-kamion. I tata me natjera na obuku, doduše dodao je, ako nećeš ne moraš, ali reci ja neću a ne ovako danas ću - sutra ću i tako mi malo ispirao mozak i ja se na kraju prijavim.
Ja se divim svom instruktoru šta je sve preživio sa mnom, imao je živaca, ali bio je i pametan. Da sam se ja pitala vozali bi se po poligonu u nedogled, kad god bi me pitao hoćemo na cestu ja sam ga zaprepašteno gledala i govorila pa nisam luda, kakva cesta. I onda me na prevaru izveo na cestu, ja skontala kad sam vidjela da auto ide prema meni, i počela se derati šta će ovaj na poligonu, kaže on samo polako, nastavi normalno voziti nismo na poligonu. Jesam imala veći broj časova od standardnog broja, hiljadu puta me instruktor htio istjerati iz auta, a i ja njega, kad sam bila spremna za polaganje rekao mi - mislio sam da neću ovo doživjeti, ti si moj najveći uspjeh. I vjeruj mi, nije da se hvalim, ili trljam na nos - ali sad super vozim, kad su mi priznali i najšovinističkiji muškarci da bi sa mnom smjeli bilo gdje. Imala sam i početničkih grešaka, i manjih sudara, ali, što duže voziš to si sve bolji. Ja se nakon 12 godina vožnje najsigurnije osjećam kad sam ja za volanom.
Vjerujem da svaki instruktor zna izvući iz kandidata i osloboditi ga straha, uostalom ako ti se ne svidi uvijek ga možeš promjeniti, pogotovo što imaš vozačku i treba ti samo malo nadgledanje da se oslobodiš straha.
Sretno.


Hvala ti nas podrsci i konstruktivnim savjetima.
PS Mozda bi trebalo promijeniti naziv teme, da bude nesto uopceno oko voznje i vozackih, ovdje se najmanje prica o naslovu teme.

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 113
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *