|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jeste li spremile stvari za bebu?
6.9.2008 0:11:50   
PegPerego
Ja sam do pocetka treceg tromjesecja sve imala spremno za bebu. Mnogi su mi govorili da to ne valja,  da nije dobro, da ne zurim, ali ja nisam mogla docekati, a i htjela sam da zadnja 3 mjeseca bas uzivam i ne radim nista nabrzinu. Kako vi na to gledate? jeste li se spremile, jeste li i sta pokupovale ili cete cekati da se beba rodi?

_____________________________

...It's so easy to loose yourself in her eyes...That little person you love the most can teach you the feelings you have never known before...You don't realize how much you can love until you hold her in your arms...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Jeste li spremile stvari za bebu?
6.9.2008 0:18:59   
jasmina_mm
Ja kada sam otisla da se porodim nisam imala apsolutno nista za bebicu jer me moj malisa prevario dosao je gotovo mjesec ranije tako da nisam uzivala u kupovini za bebu a ne znas koliko mi je zao. U jednu ruku koliko je lose kupovati ranije (jer ne daj Boze nikad ne znas sta se moze desiti) toliko je i dobro da se ne bi dogodilo ovo sto je meni. Jedini razlog sto ja nisam nista kupila prije je taj sto sam prije ove trudnoce imala spontani pobacaj a vec tada sam imala nekoliko stvarcica za bebicu... 

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu PegPerego)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Jeste li spremile stvari za bebu?
6.9.2008 1:09:48   
PegPerego
Zao mi je zbog tvog loseg iskustvauser posted image  

_____________________________

...It's so easy to loose yourself in her eyes...That little person you love the most can teach you the feelings you have never known before...You don't realize how much you can love until you hold her in your arms...

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Jeste li spremile stvari za bebu?
6.9.2008 11:00:40   
Skvo RR
Sve je spremno, kupljeno, oprano, opeglano.......odavno.....sada u 9. mjesecu ne mogu zamisliti da hodam i da ono sve kupujem...user posted image

(odgovor članu PegPerego)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Jeste li spremile stvari za bebu?
6.9.2008 11:13:53   
Romali
Tokom trudnoće kad bi neko rekao da ima nešto za moju bebu, govorila sam da sačekaju i  donesu negdje u 8.mjesecu. Uglavnom, do 8.mj.trudnoće sve je bilo u kući, polako se pralo i peglalo tako da sam 9.mj.dočekala spremna. Tada je ionako svejedno, bebač je već spreman za vanjski svijet.  Naravno da nisam ostavljala da se išta od važnih stvari kupuje naknadno, bez mene. Mislim da je ok obaviti kupovinu u trećem tromjesečju dok još možemo hodati duže vremena. Nekako bi mi bilo tužno da sve to prođe bez mog učešća. I sad kad osjetim Ornel baby soft, vrate mi se sjećanja na te dane spremanjauser posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Jeste li spremile stvari za bebu?
6.9.2008 11:24:02   
mamyca
Ja tek kad sam usla u 8 mjesec sam pocela kupovati i spremati djeciju garderobu,ali mi nismo znali jeli musko ili zensko tako da nismo puno stvari uzeli.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Jeste li spremile stvari za bebu?
6.9.2008 15:00:25   
ziki
Drage moje trudnice, evo savjeta iz licnog iskustva pitajte doktora je li krupna beba i nemojte puno stvari vel 56. Ja sam punu kesu kupila te 56 te za 1 m kako koji proizvodjac, a on kad se rodio nije mogu u to ni da udje, bio je masala bas krupan. Jos mu je u toku porodjaja slomljena kljucna kost pa 20-tak dana nije nosio bodice i sl..samo benkice i pelene tako da smo i 62 preskocili i uskocili u 68.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Jeste li spremile stvari za bebu?
6.9.2008 16:00:28   
idana_85
Ja sam, cim su prva tri rizicna mjeseca prosla pocela kupovati. I meni su svi govorili da baksuziram i to, ali ja sam poslusala jednu forumasicu i oglusila se na to. Tad smo imali dosta kesa i ja sam ga odlucila pametno potrositi. Ostalo mi je jos par sitnica, to cu ovih dana akobogda ito je to. Danas sam usla u deveti, skoro sve je ispeglano i spremno, jos da se nakanem kad zahladi ispeglati svoje stvari za bolnicu. Istina je da je u devetom mjesecu sve tesko, pogotovo hodati i kupovati. Ja jedva hodam po kuci, po radnjama ne bih mogla. Pa neka radi ko kako hoce, ali ja mislim da se to do sedmog mjeseca treba spremiti, jer se zena bolje osjeca. A i beba moze poraniti....

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Jeste li spremile stvari za bebu?
6.9.2008 16:05:51   
neki
Masala Idana,ti vec lagano u devetom mjesecuuser posted image user posted image user posted image I ja mislim da se treba ranije malo po malo kupovati,tako da sve bude spremno do devetog mjeseca

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Jeste li spremile stvari za bebu?
6.9.2008 16:29:10   
dacy
sve je spremno, kreveti mu je kao iz bajke, robica oprana, ispeglana i slozena u ormaric, sve kozmetika na mjestu...jos samo da dodje moj malo andjeo user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Jeste li spremile stvari za bebu?
6.9.2008 19:59:22   
Mrka
Ja imam jos 2 sedmice, tako da sam uglavnom sve kupila. Sobicu smo kupili, odjecicu oprali, opeglali, AS, lezaljka...ma bas sve. E, sad da sve s Bozijim hajrom bude u redu.
Pisala sam negdje da nam je dr. prvo rekao da je mozda musko, pa posle vise puta da dobro vidi da je curica. Sobu smo kupili crvveno-roza, odjecica kao i sve ostalo tako...Pa zamislite da se rodi muskic?

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Jeste li spremile stvari za bebu?
6.9.2008 21:14:49   
suncan_dan
nama su isto bili govorili netreba...bla bla bla, za mene je to glupost, pogotovo jer kad se zena porodi onda nemoze to da obavi kao sto je mogla prije poroda....
sad kad bi trebala da se porodim, bilo bi mi sve, a ma bas sve ( ne samo ono osnovno) gotovo prije mjesec dana.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Jeste li spremile stvari za bebu?
6.9.2008 21:28:28   
lejlaze
i mi smo sve spremili. bilo je sve spremno prije 20 dana. rekoh ako krene ranije neka je sve na mjestu user posted image . puno mi je pomogao spisak koji se nalazi na RR, tj sve sam po njemu i kupovala

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Jeste li spremile stvari za bebu?
6.9.2008 23:38:39   
mamin sin
Ja sam u 7. mj pocela kupovati i spremati, do 9. je sve za bebu bilo spremno samo sa krevetic namjestila, mislim na posteljinu, negdje sredinom devetog, da ne skuplja prasinu. user posted image  A kad sam usla u deveti spakovala sam i svoju torbu za bolnicu a kasnije dodavala i neke sitnice...

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Jeste li spremile stvari za bebu?
7.9.2008 0:16:22   
malecka60
Nisam nista pripremila za bebu, niti imam namjeru. Samo iz jednog razloga, sto nam je prva bebica umrla pred porod. user posted image
 
Nikad nije kasno pokupovati srvarcice, bitno je da bude sve uredu i sa bebom i sa majkom.

_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Jeste li spremile stvari za bebu?
7.9.2008 0:21:28   
camm
ja nisam nista unaprijed pripremila

mm je sve kupio kad sam ja rodila a spisak sam napravila na 7 dana prije termina.



_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Jeste li spremile stvari za bebu?
7.9.2008 17:31:12   
emma.L
Mi sljedeci tjedan kupujemo krevetic i posteljinu i pocinjemo prati odjecu koju sam dobila od kolegica.
Kupili smo joj odjecu za izlazak i AS, danas stize komoda i zasada je to to. Sebe sam skoro spremila, nesto kontam dok smo tamo netko moze za bebu i kupiti sto treba, i donijeti nam. Jos tjedan do 9. mjeseca, ali bih ja da je to vec spremno, da mogu citati u njenoj sobici user posted image  i uzivati.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Jeste li spremile stvari za bebu?
8.9.2008 1:09:26   
PegPerego
malecka60, zao mi je zbog prve bebeuser posted image ...
Zelim ti svako dobro i srcu s drugomuser posted image

_____________________________

...It's so easy to loose yourself in her eyes...That little person you love the most can teach you the feelings you have never known before...You don't realize how much you can love until you hold her in your arms...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *