|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   deformacija ploda
20.10.2011 13:15:17   
s0305
Pozdrav svima!
U 21. nedelji trudnoce doktor je vidio deformaciju prednjeg trbusnog zida kod bebe tj. omfalokelu, dakle zid koji zatvara stomak nije bio formiran odnosno svi stomacni organi koji treba da su unutra bili su vani...:(
Ostavili su me u bolnici, radili nalaze krvi, urina, torch, nekoliko uz pregleda i sastali se da odluce sta ce s mojom bebom.. naravno, ja sam donosila konacnu odluku. rekli su mi da je to teska deformacija, da bi beba odmah po porodjaju morala na nekoliko operacija, da je pitanje da li bi to prezivjela i ako bi kakav bi kvalitet zivota imala.
muz i ja smo odlucili da je ne mucimo, da ne mucimo sebe a i ne bismo mogli imati drugu djecu jer bi ova malena zahtjevala svu mogucu paznju :(
tako da su mi uradili amniocentezu, stavili gel, dali drip i nakon 10 sati sam rodila svoju djevojcicu od 320 g koju sam osjecala dan prije u stomaku, a cija sudbina nije bila da se rodi ziva i zdrava:(
nalaz amniocenteze je bio uredan, nije bilo genetskih poremecaja, a zasto je to tako bilo ne znam...
evo sad ce od toga 6 mjeseci, sad sam dobro koliko mogu biti pa otvaram ovu temu da se malo utjesim...

Nova sam na forumu, nadam se ljepsim pricama....



_____________________________

Prolaze godine i život, još za tebe palim svijeće,
svakog dana boga molim da te vrati, ali neće........:(
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: deformacija ploda
20.10.2011 13:18:12   
klemzi
Draga tako mi je žao user posted image user posted image
Glavu gore, tako je moralo biti. Bitno je da su ti nalazi ok i uskoro ćeš akobogda ponovo biti trudna. Od srca ti želim da rodiš zdravu i živu bebu. user posted image user posted image

Dobrodošla na RR user posted image


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu s0305)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: deformacija ploda
20.10.2011 13:21:25   
Rabi
Svaka rijec je suvisna user posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: deformacija ploda
20.10.2011 13:28:17   
koka i po
nekad davno u ratu igrom slucaja bila sam prisutna kada se rodila beba sa istom deformacijom.
ubrzo je umrla .
ne govorim ti ovo da te rastuzim nego da barem sekundu ublazim osjecaj krivnje koji mozda imas.
samo Allah odlucuje ko ce biti na ovom svijetu a kome je vrijeme da ide.ono sto si dozivjela je strasno.zelim ti da ubrzo svoj zivot obogatis jednim novim bicem koje ce zalijeciti tvoje rane.a do tada budi jaka i znaj da se na ovom svijetu sve desava sa nekim razlogom.nekad nam je shvatljiv a vrlo cesto nije.
sretno.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: deformacija ploda
20.10.2011 13:37:37   
Emmy
Draga s0305, samo vi znate kako vam je.  To je bila vasa odluka i kakva god da je vama je ispravna.  Ja sam nekoliko puta na Zone Realityju gledala kada se bebe radjaju sa omfalokelom.  To je cest poremecaj u Americi.  Medjutim, tamo je medicina naprednija nego kod nas i ta djeca uglavnom danas zive kao i sva druga, s tim da nemaju pupka, jer je to rez od operacija.  Kako sam shvatila ima laksih i tezih oblika.  Kako god, tesko je i za djecu i za roditelje. Sama cinjenica da prvih par mjeseci te bebe provode po bolnicama dovoljno govori.  Ja ti zelim srecu i da sve bude OK sa narednom trudnocom.  Nazalost, na mnoge stvari mi ne mozemo uticati, ali glavu gore, razmisljaj pozitivno i nemoj se puno preispitivati, iza kise dolazi sunce......

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: deformacija ploda
20.10.2011 13:49:55   
Anoniman
Prije svega, dobrodosla na nasu rr. Da je Bog dao srece da bude drugaciji povod...

Zivot je ponekad tezak, cudan i zahtjeva od nas teske odluke.
U takvim situacijama, oslanjam se na Boga jer samo mi on moze dati najdublji odgovor na sve i snagu da se nosim sa svime sto me snadje.
Sve je od Boga...ima cudne puteve, na nama je da ih prihvatimo i s vjerom krenemo dalje.
Zelim ti srecu i smiraj dusi. user posted image

(odgovor članu Emmy)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: deformacija ploda
21.10.2011 0:39:46   
s0305
Hvala vam svima puno... Vjerujem da je bila ispravna odluka, ali naravno uvijek cu se pitati sta bi bilo da je bilo drugacije. Citala sam o tome, znam da bi bio tezak proces lijecenja koji mozda i ne bi bio uspjesan. upravo iz tog razloga smo se odlucili jer bi bilo za nju mucenje...
Tesko je kada se vec naviknes na ideju o bebi i zamisljas je i osjecas i jedva cekas da dodje a onda se odjednom sve promjeni. najgore mi je bilo cekanje porodjaja, nisam znala da li da zelim da sto prije pocne ili sto kasnije da duze bude sa mnom.
ima puno gorih slucajeva, znam jednu stariju zenu cija je cerkica podlegla na operaciji sa svojim 18 mjeseci jer joj je neka doktorica dala kremu koja je u sebi sadrzala neke hormone da maze stomak dok je bila trudna sto je uticalo na razvoj bebinih kostiju, a jadni ljudi to nisu ni znali dok curica nije pala i slomila nogu :( i nazalost nije prezivjela tu operaciju. imaju sina koji sad vec ima svoju djecu i gledam svaki dan se smiju i raduju i stvarno im se divim.
hvala na dobrodoslici :) imam 22 godine, mlada sam ostala trudna, nijedna moja drugarica ne moze da pretpostavi kakav je osjecaj majke prema djetetu. naravno, moj muz je pored mene, ali musko je i koliko god da je sve to prozivio sa mnom i trudio se da se sto prije oporavim ipak je nama zenama gore, sto i on sam meni kaze.
zato vam hvala jos jednom na podrsci :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: deformacija ploda
26.10.2011 21:12:10   
*sunce*
ja par puta pišem, pa brišem :( sva sam se smetnula, posuzila sam.... jako mi je žao.
Znaj samo da ovdje od svih imaš podršku, izjadi se koliko god je potrebno, neka ti dragi Bog da snage da nastaviš dalje i ubrzo se baciš opet na user posted image

pozz

(odgovor članu s0305)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: deformacija ploda
26.10.2011 21:28:40   
bebbe RR
Žao mi je, tvoja priča je tužna, ali istinski se nadam da ćeš uskoro biti ponovo trudna i donijeti na svijet živo i zdravo čedo. Dobro došla na RR. Nadam se da će ti druženje s nama pružiti i podršku i zabavu.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *