|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   prijavljivanje bebe
12.12.2011 23:40:13   
nestoslobodno
zdravo, svima

da li iko zna kakva je procedura kod prijavljivanja djeteta i dobijanja dokumenata kad muz nije prisutan?
odgovor na moje pitanja trazila sam na nekoliko mjesta ali niko mi nije znao odgovoriti sa sigurnoscu, pa se nadam da medju vama ima neko ko bi mogao znati.

naime, u 30-toj sam sedmici i planiram se poroditi u sarajevu. najvjerovatnije jezero. s prvo dvoje djece nisam brinula o ovome jer je muz bio ovdje, ali sada je u inostranstvu i nece moci biti sa nama u vrijeme poroda. dodatno komplikuje situaciju to sto on najvjerovatnije nece moci doci po nas, pa cu ja morati putovati van zemlje, odprilike dva mjeseca nakon poroda. moje pitanje je, da li postoji nacin da ja sama prijavim bebu i dobijem pasos za nju, jer muz nece imati priiku da u tom periodu dodje i bude prisutan pri prijavljivanju? hvala unaprijed :)

imam jos jedno pitanje :) da li sada na jezeru imaju posebnu sobu za porode, kao sto su imali onu jednu dok su bili na kosevu? ja sam se poradjala u toj sobi i voljela bih ponovo ali znam da su sada u drugoj zgradi, pa me zanima kako sada sve funkcionise? vjerovatno postoji odgovor na ovo pitanje negdje ovdje, ali trenutno nemam vremena da citam sve. hvala puno!

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: prijavljivanje bebe
13.12.2011 9:31:15   
anitaMO
neka ti muž pošalje punomoć,da možeš sve raditi u njegovo ime.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu nestoslobodno)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: prijavljivanje bebe
13.12.2011 14:58:10   
nestoslobodno
jel sigurno znas da tako moze ili predpostavljas? vec su mi rekli da mi tu punomoc nece priznati kod prijavljivanja u opstini. jel znas nekoga ko je imao isti problem?

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: prijavljivanje bebe
13.12.2011 15:01:07   
Hanady RR
za prijavu djeteta u opštini tebi ne treba suprug...jedan do roditelja to radi sa dokumentima koji su potrebni...
vjenčani list, kopije ličnih dokumenata ( LK i CIPS prijavnice) ovjernei naravno...
tako da prijava djeteta u opštini uopće neće biti problem...

a za ostalo ti treba saglasnot koju ti može poslati putem naših ambasada...
i nebi ti trebao niko praviti problem u vezi sa tim.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu nestoslobodno)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: prijavljivanje bebe
13.12.2011 15:04:51   
Hanady RR
Djeca rođena u braku:
otpusnica iz bolnice za novorođenče
vjenčani list roditelja (najnoviji)
lične/osobne karte oba roditelja
rok za prijavu novorođenčadi 60 dana od dana rođenja
ako treće lice vrši prijavu obavezna je saglasnost (punomoć) oba roditelja
Djeca rođena van braka:

Ukoliko roditelji nisu u braku, potrebno je slijedeće:
otpusnica iz bolnice
rodni list za majku djeteta (ne stariji od 30 dana)
lične karte roditelja
rok za prijavu novorođenčadi 60 dana od dana rođenja
obavezno prisustvo oba roditelja ako roditelji nisu vjenčani
ovjerena izjava o priznanju očinstva (u nadležnom Centru za socijalni rad)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: prijavljivanje bebe
13.12.2011 15:10:21   
Hanady RR
Zahtjev za pasoš-putovnicu podnosi se ISKLJUČIVO LIČNO.
Maloljetna lica moraju biti prisutna prilikom podnošenja zahtjeva, u pratnji jednog ili oba roditelja, odnosno zakonskog staratelja.
Saglasnost za izdavanje putne isprave za maloljetna lica daju oba roditelja,odnosno zakonski staratelj (uz ličnu kartu-NA UVID).
Ako je jedan od roditelja umro dostaviti IZVOD IZ MATIČNE KNJIGE UMRLIH - NA UVID
Ako je brak roditelja razveden dostaviti ovjerenu kopiju ODLUKE SUDA

s tim da ako se saglasnot šalje putem ambasade to je validan dokument koji naše ministartvo unutarnjuih poslova priznaje ali je i uz njega potrebno dostaviti kopiju LK I CIPs prijave roditelja ...
važno je znati da svi traeni dokumenti kao i ovjere istih ne smiju biti stariji do 6 mjeseci

ja se nadam sada ti je bar lakše znati na što se pozivati i kojim institucijama se obratitiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: prijavljivanje bebe
13.12.2011 16:21:03   
enna
Moje iskustvo moj muz je isao u Bosnu da upise nasu kcerku a ja i ona smo ostale u Italiji s tim da sam ja njemu ovdje u Italiji u opstini boravka izvadila punomoc i poslala po njemu i on je sve obavio sam i predao malenoj za pasos i sve bez problema ali morao je imati punomoc u svakom slucaju sretno.Zasto ne odes u maticni ured pa se ne raspitas oni ce sigurno moci da ti obrazloze sve detaljno???


_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: prijavljivanje bebe
13.12.2011 21:56:10   
nestoslobodno
hvala hanady puno a i tebi enna. nadam se da ce to sa punomoci funkcionisati. bar to nije tesko nabaviti. zaista nisam znala da oba roditelja ne moraju biti prisutni, jer smo prosla dva puta bili prisutni zajedno, a sada mi je vec nekoliko osoba reklo da necu moci sve sama. sad mi je lakse. hvala vam jos jednom. user posted image

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *