|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen/Clomid
22.12.2011 22:05:17   
Jelena86
pozdrav mo girl...
to je odlično, koliko sam shvatila po odgovorima i kad je 20 mm, odlično je, a to još bolje...
ja idem sutra na drugu folikulometriju, nadam se da i dalje djeluju, pa će mi reči kada je ovulacija tačno, da imamo ciljane odnose.
ja sam kod dr.Alme H.-Vila, odlična je, divno iskustvo sa njom imam. radila mi je i laparoskopiju jajnika. i meni je ona rekla da će me žigati jajnik, i počeo je već, tako da se nadam da je sve ok..da li si samo na klomifenu, ili će ti uključivati injekcije, jer ne znam jesu li obavezne kad si na klomifenu.user posted image
veliki pozdrav!

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 1851
   RE: Klomifen/Clomid
22.12.2011 22:13:22   
Leva
Mostarka ako sam dobro razumjela ti si imala laparoskopiju i ovo ti je prvi ciljani ciklus. Kada ti folikula bude 18-20 mm dobit ces injekciju koja se zove stoperica (pregnyl, ovidrelle, Choriomon i sl.) i nakon toga ces imati odnose u naredna tri dana od trenutka kada dobijes stopericu. Klomifen nekome pomogne, nekome ne. Stvara dosta nekvalitetnih folikula bez jajnih stanica, sto za ciljane odnose i nije neki problem. Znam da si uzbudjena i da ocekujes cudo ali bi najbolje bilo da to shvatis kao malu pomoc koja ti nece skoditi previse ali isto tako budi svjesna da nije kraj svijeta ako ne upali ovaj put.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 1852
   RE: Klomifen/Clomid
22.12.2011 22:50:50   
Jelena86
leva, hvala ti puno...tačno tako, nakon laparoskopije, ovo je prvi ciljani odnos...upravu si, treba to tako shvatiti, a ne očekivati čudo da će se od klomifena desiti. a tako, znači, obavezno ide neka od injekcija, čisto da sam malo upučena...hvala puno na savjetima i podršci i javim se, kakve god bile novosti user posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 1853
   RE: Klomifen/Clomid
22.12.2011 23:00:05   
mo girl
ja sam bila godinama kod alme i pocetkom ove god sam kod nje 3 ciklusa pila klomifen medjutim nikakve mi injekcije nije davala?! i ja sam bila zadovoljna sa njom al me malo zivciralo sto se dugo ceka na termin i jedan mjesec me cak nije ni primila na folikulometrije pa sam presla kod tanovica sad mi je ovo kod njega 1 ciklus klomifena i i on mi nije dao injekcije neznam sto.

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 1854
   RE: Klomifen/Clomid
22.12.2011 23:21:17   
Leva
Stoperica tj. ta jedna injekcija se obicno da kako bi folikula sazrela i pukla. Ovu injekciju uglavnom daju MPO doktori, obicni ginekolozi malo rjedje. Ja sam nekako pristalica stoperice valjda zato sto sam od starta kod MPO doktora. U svakom slucaju bitno je da radite folikulometrije i da vam neko ne da tablete i kaze pij od tog do tog dana i javi se naredni mjesec ako ne zatrudnis.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 1855
   RE: Klomifen/Clomid
22.12.2011 23:37:18   
Jelena86
leva, ne znam odakle si...al da li znaš koji je dr.MPO dobar? nije bitno gdje je, otišla bi na kraj svijeta ako treba...čula sam u Sa za Godinjaka i Mehmedbašića! jer mi moja dr. nije spominjala injekcije...

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 1856
   RE: Klomifen/Clomid
23.12.2011 10:12:12   
mo girl
ako si u mostaru imas onog sarica u brankovcu on ti je odlican doduse malo skuplji od ostalih i imas kod njega sve privatno uraditi.ako meni zatreba (nedaj boze) ja sam kontala kod njega ipak mi je blize nego ici u sarajevo neznam ziva ja se nadam da mi nece trebati

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 1857
   RE: Klomifen/Clomid
23.12.2011 12:51:06   
Carobno jutro
Cao cure...citam vas redovno s obzirom da sam i ja bila na terapiji klomifenom..ali se prvi put javljamuser posted image ..pa kao i tremu imam. user posted image
E sad, sto sam se odlucila prvi put pisati..hm..pa da prenesem jedno pozitivno iskustvo..Pila sam klomifen i poslije primila inekciju pregnila i bacila se na posao po poreporuci doktorauser posted image  i onda cekala...i konacno ugledala user posted image  na testu.
U svakom slucaju, ne odustajte ni pod koju cijenu..meni je uspjelo pa sto ne bi i vama...puno sreceee zelimmmmmuser posted image

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 1858
   RE: Klomifen/Clomid
23.12.2011 14:13:07   
Jelena86
mo girl, istina, sve je skuplje kad se ide privatno, ali sreća nema cijenu, tako da mi je taj faktor nebitan( makar morala kredit dići)...znači, on je MPO specijalist- to nisam znala...ako mi ne uspije kod doktorice, idem onda specijalisti. misliš na Senada Sarića?
čarobno jutro, veliki pozdrav za tebe, uvijek je lijepo čuti neko novo pozitivno iskustvo..nekako se ispunjenije i pozitivnije osjećaš...koliko si dugo pila klomifen? ako nije preinitimno, koji si ti imala problem, pa si na klomifenu bila? ja sam imala cistu, koju sam laparo uklonila...

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 1859
   RE: Klomifen/Clomid
23.12.2011 14:45:51   
gerberka
IZVORNA PORUKA: Carobno jutro

Cao cure...citam vas redovno s obzirom da sam i ja bila na terapiji klomifenom..ali se prvi put javljamuser posted image ..pa kao i tremu imam. user posted image
E sad, sto sam se odlucila prvi put pisati..hm..pa da prenesem jedno pozitivno iskustvo..Pila sam klomifen i poslije primila inekciju pregnila i bacila se na posao po poreporuci doktorauser posted image  i onda cekala...i konacno ugledala user posted image  na testu.
U svakom slucaju, ne odustajte ni pod koju cijenu..meni je uspjelo pa sto ne bi i vama...puno sreceee zelimmmmmuser posted image


i meni isto ovako
ja imam pcos i anovulatorne cikluse + hiperprolaktinemija


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 1860
   RE: Klomifen/Clomid
23.12.2011 15:16:21   
glavobolja
dobar dan,drage dameuser posted image user posted image user posted image
Šaljem veliki poljubac za sve vas koje ste pune optimizma jer je mene Klomifen i ciljani odnos ubijao. Još mi je gore bilo kad shvatim da taj mjesec nema ništa. Užas. Međutim, prošla sam sve to i sada svoje vrijeme posvećujem četveromjesečnoj bebi. Zato vas molim da sve izdržite jer će se na kraju isplatiti. Ljubim vas


_____________________________

Zahra

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 1861
   RE: Klomifen/Clomid
23.12.2011 15:30:36   
Carobno jutro
Mostarka86..ja sam prije par godina imala jaku upalu slijepog crijeva, koje je na kraju puklo..sto je opet uticalo na desni jajnik..i na ovulacije..koje su bile neredovne (vise ih nije bilo nego sto jeste user posted image ), tako da mi je dijagnoza bila anovulatorni ciklusi kao i kod gerberke..a s vremena na vrijeme bi se pojavile ciste...vjerovatno od nepucanja folikula
Ovo mi je bio drugi mjesec da sam pila Klomifen..i evo upalilo..ja, btw, jos ne vjerujem user posted image ..ali i test i cika Dr. kayu da je tako..pa eto vjerovat cemo imuser posted image user posted image

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 1862
   RE: Klomifen/Clomid
23.12.2011 15:32:09   
glavobolja
čarobno jutro, čestitam i uživajuser posted image

_____________________________

Zahra

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 1863
   RE: Klomifen/Clomid
23.12.2011 15:36:46   
Carobno jutro
Hvalaaaaaa glavobolja! user posted image user posted image

(odgovor članu glavobolja)
Neposredna veza do poruke: 1864
   RE: Klomifen/Clomid
23.12.2011 15:40:05   
gerberka
čarobno jutro pridruzi nam se na temi razgovori u ocekivanju bebe user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 1865
   RE: Klomifen/Clomid
23.12.2011 18:56:28   
Jelena86
čarobno jutro , čestitamuser posted image user posted image user posted image user posted image to su prelijepe vijesti, želim ti što ljepšu trudnoću, da uživaš u svojoj srećici user posted image ...
p.s danas bila na drugoj folikulometriji, 2 folikula od 20 mm i jedan manji...večeras mi je ovulacija, tako da user posted image ...
i nisam primala nijednu injekciju :( al valjda dr.zna zašto...

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 1866
   RE: Klomifen/Clomid
24.12.2011 9:35:47   
Carobno jutro
Hvala mostarkaaaa...nadam se da ce sve biti ok iskreno user posted image a tebi zelim svu srecu ovog svijeta da ti upali ovaj mjesec.
Navijamooooo za tebeeeeuser posted image user posted image

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 1867
   RE: Klomifen/Clomid
24.12.2011 10:34:23   
Jelena86
čarobno jutro, tako se nadam, ali mi je rekla dr.jučer da su mi jajovodi i nakon propuhivanja dosta začepljeni, tako da su male šanse za trudnoću, a velike za vanmateričnu. i najkasnije za pola godine da idemo na vantjelesnu...bit će šta će biti, važno je ne predati se i nadati se.
velika pusa za sve žene, čije nas priče ohrabruju i daju snage za dalje :***

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 1868
   RE: Klomifen/Clomid
24.12.2011 13:26:20   
mo girl
mostarka jeste mislim na senada sarica i on jedini mislim u hecegovini ima takve neke aparate ima i busic u posusju al jednu poznanicu je godiunama zavlacio pa nemam dobro misljenje o njemu al sarica stvarno svi hvale.ja isto nezalim pare za ovo sve i sa muzem sam se dogovorila ako nedaj boze zatreba dacemo sve sto imamo pa ako nam u sarica nebi uspjelo isli bi kod mehmedbasica u sarajevo.jedna moja prijateljica nije mogla zatrudniti i njoj je kod mehmedbasica uspjelo od prve tako da ga ja gledam kao rezervnu opciju.
mene nesto pravo zoga desni jajnik gdje mi je taj folikul iako je prosla ovulacija trebala je prekjuce biti pa neznam sto me ziga ovako

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 1869
   RE: Klomifen/Clomid
24.12.2011 16:17:21   
Jelena86
mo girl, meni je jučer rekla dr. da je ok ako par dana žiga oko ovlulacije, naročito ako su folikuli veći...moja dvije drugarice nisu imale lijepa iskustva sa sarićem, a naročito ne sa bušićem, koliko čujem od drugarice sa ginekologije koja radi sa njim, da se promijenio ( na gore) da zavlači ljude, uzima lovu za zavlačenje, bez uspjeha...tako da sam se ipak skontala, naručit ću se kod mehmedbašića, pa javim kako je prošlo na pregledu i šta mi je rečeno...dvije glave su pametnije od jedne, tako da ću tražiti još jedno mišljenje, i to specijaliste, nije vrijeme za eksperimenisanje, ipak mi je dosta vremena prošlo...

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 1870
   RE: Klomifen/Clomid
24.12.2011 20:46:54   
mo girl
ma svi su nakvi bezobrazni u ovim slucajevima znaju da ce ljudi sve dati za dijete pa uzimaju pare stvarno nisu normalni kad stavljaju tolike cjene.haj taman kad odes javi kakav je postupak kod njega i sta sve trazi i cjene naravno

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 1871
   RE: Klomifen/Clomid
24.12.2011 23:51:19   
Jelena86
hoću, javim šta je i kako bilo...dobila sam br. i od dr.godinjaka, tako da ću otići na pregled i kod njega...nije na odmet . zovem ih u ponedjlejak user posted image
sve za naše user posted image ...

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 1872
   RE: Klomifen/Clomid
25.12.2011 14:17:44   
adna 83
veliki pozdrav svima koji nas čitaju! prvi put se javljam, i ja kao i vi nažalost imam problema sa neplodnošćuuser posted image , prije 6 mj. poslije Klomifena ugledala sam plusić, ali ubrzo poslije toga slabo krvarenje i nažalost spontani. Nisam dobila nikakvu injekciju te sam uz Klomifen dobila i vodenu cistu 7,5cm. Sada imam bakterije kojih nikako da se rijesim, rijec je o bakterijama grupe Streptococcus, ne mogu ponovo na terapiju Klomifenom dok se ne rijesim tih bakterija.....je li neko imao slicno iskustvo......a antibiotike vise ne mogu da pijem, na sve postajem alergicna..... velika pusa

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 1873
   RE: Klomifen/Clomid
26.12.2011 12:48:51   
mo girl
adna dobrodoslauser posted image pa mozda da probas potraziti na netu neke prirodne nacine trave itd za bakterije jer ja sam godinama muku mucila sa mokracnim kanalima i vazda neke bakterije i upale dok nisam nasla da je caj od persuna dobar i odtad ga svaki dan napravim po jednu solju i neki dan sam vadila nalaz urina nit ima upale nit bakterija prvi put nakon nekoliko god.tako draga pokusaj naci nesti jer stvarno pomaze a meni antibiotici stvore gljivicnu infekciju pa mi jos gore bude moram onda jos po 2 mjeseca ljecit gljivice ma strasno

(odgovor članu adna 83)
Neposredna veza do poruke: 1874
   RE: Klomifen/Clomid
4.1.2012 15:05:02   
Pikova_dama
Adna 83, ja sam isto od klomifena dobila tu bakteriju i doktorica mi je rekla da pijem tablete Ampibos (na bazi pencilina), ali to mi je tek dala nakon sto sam isla na analizu brisa gdje je pisalo da njih mogu piti. Nakon toga mi je rekla da uzimam vaginalete Rojazol. Ako to ne smijes zbog alergije, onda stvarno ne znam sta drugo da ti savjetujem. Ta bakterija je prilicno opasna za trudnice jer moze uzrokovati spontani, ali moze uticati i na bebu pri porodu, pa je se probaj rijesiti prije trudnoce. Naravno, uz redovnu kontrolu sve se moze lijepo zavrsiti cak i sa tom bakterijom.

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 1875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *