|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.1.2012 15:03:41   
lely
IZVORNA PORUKA: sheri

ja sam skontala da je jedina konstanta, i kod svih je tako, u odgoju djeteta da roditelj nikad ne kaze  nikad. to nikad , se odmah odbije od glavu. 

Slažem se,samo kažem nedaj Bože i to je to.

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.1.2012 15:18:46   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

džaba odgoj gen je čudo

http://www.sarajevo-x.com/scitech/nauka/kriminal-i-zivot-na-ivici-opasnosti-je-u-genima/120126132


Ako uzmemo u obzir ko je pravio ovu analizu, ljudi čiji su pretci osuđenici i kriminalci koji su naselili taj kontinent, onda se slažem da ova teza važi.
Ali samo na području tog kontinenta.



a jel to piše? mislim da su im preci osudjenicici i kriminalci itd a eto oni su sad ugledni građani il ti to nako, iz nekih drugih saznanja?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.1.2012 15:26:26   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

nisu doublemum.
ja uredno pročitala...svaki konkretni primjeruser posted image
u skaldu sa temom i mojom željom da konkretno savladam ko gradivouser posted image


doublemama i ja procitala, takoder svaki primjer. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nisam imala vremena da komentiram, stosta sam zapamtila i hvala na iskustvimauser posted image
E sad samo bih se osvrnula na ovo(eto me ko kakav politicaruser posted image ), a to je znacenje rijeci batina. Kada vas malo boli glava, onako da je dovoljna samo kavica ili opustanje, kada vas malo jace boli glava, da je potrebna ipak neka tableta ili kada vas jako boli glava da ne mozete izdrzati od bola, e sve je to za mene glavobolja! Isto tako postoji i batina kao sto vi kazete puc puc, ona koju ne osjeti, batina malo jaca, ne nasilje niti premlacivanje, nego ono da dijete osjeti bol i batina kao oblik nasilja. Ja to sve svrstajem u rijec "batina" i zato i takav nazim temeuser posted image A ja sam sto puta cula kako majka kaze djetetu "e sad ces dobit batina", a sigurno ste i vi(mozda i govorite) i onda ne premlati dijete nego ga pucne. Tako da rijec batina ne znaci uvijek i brutalno nasilje, premlacivanje.user posted image
A mene sad zivo interesuje i divim se djeci koja slusaju ako ih samo malo pucnete. Mislim kako ne skontaju(a moja je) da ta puc ne boli uopce i da mogu mirno nastaviti raditi svoe nestaslukeuser posted image user posted image E divim se takvoj djeciuser posted image Ne kazem sad prebijte dijete, ali ipak mislim da je potrebno da osjete neku bol da bi ipak razmislili kada ponovno pocnu sa nepodopstinamauser posted image user posted image
A mene su moja djeca danas izbijala iz cipela(dobro beba je jos mala, nezna)user posted image . N je dosla od bake bez jakne po ovom nevremenu. Ja je molila fino"ako obuces igraces play station, ovo ono, nece i gotovo". I ja prvo stojala na jednom mjestu, rekla tu ostajemo dok ne obuces, al posto je bio mrak i bilo hladno, kazem joj da nece igrati play station, jer nije obukla jaknu. Odgovorila je samo sa "vidjecemo", kao ona je sef. I cim smo dosli kuci, mm je spakirao ps i stavio ga na ormar. A mislila je da se salimo. Ista stvar je bila veceras sa pidamom, i da vidite kako je obukla. Danas je upalilo, a ko zna sutra. Hocu reci da sam sretna sto me nije uspjela izbit iz cipelauser posted image




Naravno da svako ima svoj stav i pravo na svoje misljenje, ali citajuci ovih par stranica naletih na ovaj post pa htjedoh samo nesto prokomentarisati.

U ovom slucaju mislim da postoji iritacija odnosno "izbacivanje iz cipela" od strane starije djevojcice je li tako?

Na neki nacin mislim da apsolutno nije "fino zamoliti" jednako sa unaprijed uslovljavanjem, a drugo boldirano je upalilo sada, ali vjeruj da u mnogo slucajeva (odnosi se na djecu koju poznajem koja slicno reaguju) na kraju djete odgovara sa "pa sta, i onako mi to ne treba", znaci i uslovljavanje prestane biti od pomoci.

Ne zelim apsolutno reci da ja nikada ne uslovljavam dijete niti da mene djete perfektno poslusa, ali mislim da uslovljavanju treba pribjeci samo ako je bas neophodno. U ovom i slicnim slucajevima kod mene i mog djeteta je uvjek funkcionisalo tako sto je nisam "fino molila" niti je "pitala" nego joj "govorila iliti davala instrukcije" kada su takve stvari u pitanju. Znaci ne bih rekla "hoces li obuci jaknu?" vec "obuci jaknu", u nekoj od knjiga procitah da maloj djecu ne treba davati opcije kada su "iskljucive" stvari u pitanju, vec im davati instrukcije.

Opet kazem, ja fakat nisam strucnjak, ali u nasem slucaju to ovako funkcionise.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.1.2012 15:33:01   
Lulu_08
Ja sam koristila puc-puc po guzi, i dan danas ponekad, samo u neophodnim situacijama. I bez puc-puc moje djete, a cujem od drugih mama i druga djeca, me gledaju sa dosta autoriteta. Kod mene licno je jako vazno da jedno pravilo vazi uvijek i za svakoga. Naprimjer: ja ne dozvoljavam psovanje mom djetetu, kada se desi da se meni omakne, ja sjednem pored nje i izvinem joj se i kazem da sam pogrijesila, pa nastojim to ne raditi vise. Takodjer kada se desi to mom muzu zamolim ga da joj se izvine, prvo mu je bilo smijesno - kasnije je skontao zasto. Isto tako kada su druga djeca, prijatelji od moje L. kod nas u posjeti i igraju se, ako neko djete psuje ja ga ispravim i kazem da se kod nas to ne smije raditi. Napolju ne ispravljam niti kod drugih ljudi, par puta me je moja L. pitala pred tom djecom i njihovim roditeljima zasto to djete psuje i zasto to smije, ja bih joj odgovorila da to djete ima svoje roditelje i da mu oni to moraju reci a ne ja. Ali u mom domu, vaze moja pravila.

Juce je moja L. bila na rodjendanu, igrali su se u igraonici ali obzirom da su jako zivi i razigrani njih nekoliko je puno trcalo i izvan igraonice. U odredjenom trenutku sam pozvana jer se L. penjala na ogradu iznad stepenica, na drugu sipku od ograde, prateci drugara koji je vec bio na cetvrtoj sipci. Ja sam umrla, ali je nisam pucnula niti udarila. A zasto nisam? Zato sto je jako puno ljudi tu prisutno, a djete se jako stidi ukoliko biva kaznjavano pred drugima, njihov osjecaj srama je vjerujte puno jaci nego kod nas. Ono sto sam uradila je izdvojila je, rekla joj da se moglo nesto strasno desiti sa njom da je pala sa ograde, i da ukoliko ne zeli igrati se u igraonici moze ici sjesti kod mene za stol ili ici kuci - pa neka odabere sta ce, ali iskljucivo da se izvan igraonice trcati ne smije. Druge prihvatljive opcije sam ostavila njoj na izbor. Odabrala je igrati se u igraonici, i vise izasla nije.

Odoh dalje citati, vidim stvarno jako puno interesantnih postupaka od mnogo roditelja dosta njih korisnih pa da sto god naucim hehehe...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.1.2012 21:18:30   
milenium
IZVORNA PORUKA: Djana

Ono sto sam uradila je izdvojila je, rekla joj da se moglo nesto strasno desiti sa njom da je pala sa ograde, i da ukoliko ne zeli igrati se u igraonici moze ici sjesti kod mene za stol ili ici kuci - pa neka odabere sta ce, ali iskljucivo da se izvan igraonice trcati ne smije. Druge prihvatljive opcije sam ostavila njoj na izbor. Odabrala je igrati se u igraonici, i vise izasla nije.



a što da je opet iz igraonice trčala na ogradu?!ili kad kažeš da se ne pita ''hoćeš obući jaknu'', nego ''obuci jaknu'',ok sve je to fino. i ja sam čak to čitala negdje,ali što ako kad ti kažeš obuci jaknu,dijete kaže ''neću'',što onda? a to se često dešava. npr.i moje je dijete tvrdoglavo u nekim stvarima,mogu ja na glavi dubiti al neće poslušati i gotovo.user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.1.2012 21:39:00   
hanabanana
Moja S. dva puta nije htjela obuci jaknu, iz samo njoj znanog razloga, pa je u vrtić išla u džemperu, a vani -7.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.1.2012 22:13:11   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: milenium

IZVORNA PORUKA: Djana

Ono sto sam uradila je izdvojila je, rekla joj da se moglo nesto strasno desiti sa njom da je pala sa ograde, i da ukoliko ne zeli igrati se u igraonici moze ici sjesti kod mene za stol ili ici kuci - pa neka odabere sta ce, ali iskljucivo da se izvan igraonice trcati ne smije. Druge prihvatljive opcije sam ostavila njoj na izbor. Odabrala je igrati se u igraonici, i vise izasla nije.



a što da je opet iz igraonice trčala na ogradu?!ili kad kažeš da se ne pita ''hoćeš obući jaknu'', nego ''obuci jaknu'',ok sve je to fino. i ja sam čak to čitala negdje,ali što ako kad ti kažeš obuci jaknu,dijete kaže ''neću'',što onda? a to se često dešava. npr.i moje je dijete tvrdoglavo u nekim stvarima,mogu ja na glavi dubiti al neće poslušati i gotovo.user posted image


Vjeruj draga moja vrtirepka je bik na granici sa ovnom, o tvrdoglavosti bih mogla pricati danima. Da je opet trcala na ogradu bilo bi to sto sam rekla - njen izbor, ako ne igraonica ili za stolom onda - kuca! Vjeruj to se bezbroj puta desilo, da ne poslusa, kao iz inata, i onda naravno idemo kuci. Sada vise hvala Bogu nema potrebe za tim vec zna da ako ne poslusa moramo ici kuci. Isto sto se tice jakne, i to se znalo desiti, onda joj uzmem rukicu, obucem jaknu i zakopcam. Pokusala je nekada davno nesto slicno, i pocela histerisati ja je ignorisala i drzeci je za ruku nastavila hodati, kada je odbila hodanje nosila sam je u ruci. Kada smo dosli kuci bila je u time-outu dok je "histerija" nije prosla, a tada sam sjela i razgovarala sa njom.

Tvrdoglava je njeno drugo ime, medjutim i ja sam, i nemam namjeru odustati.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.1.2012 22:43:07   
milenium
zamišljam ovu situaciju kod sebe i kod nas bi vjerovatno izgledalo ovako:ako nešto neće onda neće,ne mogu ja ništa na silu,tj mogu ali onda bude histeriziranja.a ako je histeriziranje na ulici ne mogu dijete nositi a da mi ono histerizira na rukama,mislim ne bi mogla tako dijete ni držati,bacalo bi se,nemirno itduser posted image što onda?popustit ili?

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.1.2012 22:48:37   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: milenium

zamišljam ovu situaciju kod sebe i kod nas bi vjerovatno izgledalo ovako:ako nešto neće onda neće,ne mogu ja ništa na silu,tj mogu ali onda bude histeriziranja.a ako je histeriziranje na ulici ne mogu dijete nositi a da mi ono histerizira na rukama,mislim ne bi mogla tako dijete ni držati,bacalo bi se,nemirno itduser posted image što onda?popustit ili?


Jok popustiti, otici kuci, ostaviti djete u "mirnoj" sredini (koja mu ne privlaci paznju tipa hodnik ili prostor gdje nema njemu interesantnih igracaka) dok se ne smiri histerija, onda mu objasniti zasto je vraceno kuci i zasto mora razmisliti. Kada se smiri u potpunosti i izvine se, usmjeriti ga da se igra. Ukoliko se ponovi isto ponovo postupiti. Vjeruj kad-tad prestaju tantrumi. A druga opcija isto nije popustanje vec pustanje djetetu da se samo uvjeri. Moja L. je ponavljam isto tako tvrdoglava, i jednom je u pola zime otisla u tankim stramplicama i suknjici napolje. Poslje se prehladila. Rekoh joj da se zbog toga prehladila. Obzirom da obozava suknjice, nasli smo kompromis za zimu - debele strample+helanke sa suknjicom. Vise se nije prehladila.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.1.2012 22:53:00   
Lulu_08
Evo konkretnog primjera za te tantrume (napade histerije i sl.):

L. je imala 2,5 god i do tada sam je vozila u kisobran kolicima. Izasli smo setati sa mojim roditeljima a ona je insistirala da NECE i NECE kolica i tacka! Pitala sam je unaprijed da li ce moci setati jer je ne mozemo mi nositi jer je velika i teska je. Rekla je da moze. Nakon 5 minuta setnje skace u narucje hoce da se nosi. Ja ne dozvoljavam. Ona pocinje plakati, pa se derati, pa vristati i otimati se iz ruke te sjedati na pod. Skrecem joj paznju da je ONA odabrala da ide bez kolica. Ne pomaze. Govorim joj da ako ne prestane i ne bude normalno setala da moramo ici nazad kuci, necemo vise setati a ona ce morati sjediti sama i razmisljati. Ne prestaje. Obzirom da se trzala i bacala, ja sam je uzela u narucje i odvela kuci. Stavila u hodnik na stolicicu da razmisli, rekla joj - kada se smiris 2 minute ces razmisljati zasto smo se vratili kuci. Trajalo je 15 minuta dok je ona vristala i derala se. Smirila se i izvinila. Ja sam je odvela u sobu da se igra sa necim. Kasnije, kroz par sati smo razgovarale o tome sta se desilo i ona je obecala da se nece ponoviti. I vise ne nije ponovilo. (vristanje po ulici)

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.1.2012 23:29:58   
hanabanana
Djana, uz dužno poštovanje, ovo što je tvoja malena uradila nema veze sa tantrumima.
Tantrumi su nešto sasvim drugo, i stalno se ponavalju.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.1.2012 23:35:46   
anidla
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Moja S. dva puta nije htjela obuci jaknu, iz samo njoj znanog razloga, pa je u vrtić išla u džemperu, a vani -7.



user posted image

stvarno? i sta si s tim postigla?

fakat, zelim znati user posted image





_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.1.2012 23:40:48   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Djana, uz dužno poštovanje, ovo što je tvoja malena uradila nema veze sa tantrumima.
Tantrumi su nešto sasvim drugo, i stalno se ponavalju.


hanabanana tantrumi po definiciji koju ja poznajem su:

A tantrum is an episode of extreme anger and frustration characterized by crying, screaming, and violent body motions, including throwing things, falling to the floor, and banging one's head, hands, and feet against the floor.

Iliti "napad" ekstremne ljutine i frustracije kojeg karakterizuje plac, vristanje i nasilni pokreti tijela, sto ukljucuje bacanje stvari, padanje na pod, udaranje glavom, rukama, i nogama od pod.

Izvor:

KLIK

Upravo to sto je po definiciji navedeno je to sto je moja djevojcica uradila, plakala je, vristala, trzala se podom bacila na pod odnosno cestu a dok sam je nosila udarala se rukama i nogama.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.1.2012 23:43:28   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Djana


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Djana, uz dužno poštovanje, ovo što je tvoja malena uradila nema veze sa tantrumima.
Tantrumi su nešto sasvim drugo, i stalno se ponavalju.


hanabanana tantrumi po definiciji koju ja poznajem su:

A tantrum is an episode of extreme anger and frustration characterized by crying, screaming, and violent body motions, including throwing things, falling to the floor, and banging one's head, hands, and feet against the floor.

Iliti "napad" ekstremne ljutine i frustracije kojeg karakterizuje plac, vristanje i nasilni pokreti tijela, sto ukljucuje bacanje stvari, padanje na pod, udaranje glavom, rukama, i nogama od pod.

Izvor:

KLIK

Upravo to sto je po definiciji navedeno je to sto je moja djevojcica uradila, plakala je, vristala, trzala se podom bacila na pod odnosno cestu a dok sam je nosila udarala se rukama i nogama.


uuuuuu...moja obe imaju ove napade po ovoj definiciji...
kod starije trajal do 2 do treće godine...kod mlađe od druge traju...nadam se za jedno mjesec i nju sam preguralauser posted image

ja ovo zovem jednostavnije ''faza''user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 9:41:12   
Lulu_08
Hanady ma i po mom je neka vrsta "faze", iskreno kako vrijeme prolazi sve vise i vise mislim da je skoro pa sve do nekih 5 godina djeteta u fazama hehehe.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 9:42:03   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Djana

Hanady ma i po mom je neka vrsta "faze", iskreno kako vrijeme prolazi sve vise i vise mislim da je skoro pa sve do nekih 5 godina djeteta u fazama hehehe.


Da i pored faze mislim da je to takodjer jos jedan od nacina testiranja roditelja, moja jos uvjek pronalazi nove nacine da testira moju konsekventnost (da li ce opet isto pravilo biti itd). Mah djeca su show user posted image .


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 9:42:57   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Djana

Hanady ma i po mom je neka vrsta "faze", iskreno kako vrijeme prolazi sve vise i vise mislim da je skoro pa sve do nekih 5 godina djeteta u fazama hehehe.


ima faza i nakon pete...vjeruj mi na riječ...al su blaže i nisu mamama za nervnog sloma user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 9:50:20   
bebacha
kako djetetu od 19 mjeseci objasnit da se nesmije dirat sporet i penjat se na rernu.ja razumijem da su njemu serpe i tepsije opsesija al ovo je previse.minimalno 5 put se oprzio do sad al ne odustaje

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 9:55:36   
mamabb

IZVORNA PORUKA: bebacha

kako djetetu od 19 mjeseci objasnit da se nesmije dirat sporet i penjat se na rernu.ja razumijem da su njemu serpe i tepsije opsesija al ovo je previse.minimalno 5 put se oprzio do sad al ne odustaje


Pa koliko vidim po njegovim postupcima da tu objašnjavanje nema funkciju. Zabrana ulaska u kuhinju i tačka. U prostour za igru, kad toliko voli suđe, donesi mu plastične zdjele i kašike i nek mućka i igra se i ublaži želju.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 9:58:16   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Djana

Hanady ma i po mom je neka vrsta "faze", iskreno kako vrijeme prolazi sve vise i vise mislim da je skoro pa sve do nekih 5 godina djeteta u fazama hehehe.


ima faza i nakon pete...vjeruj mi na riječ...al su blaže i nisu mamama za nervnog sloma user posted image


Hahahaha, doduse ima faza i kod nas od skoro 30 godina hahahahaha.


IZVORNA PORUKA: bebacha

kako djetetu od 19 mjeseci objasnit da se nesmije dirat sporet i penjat se na rernu.ja razumijem da su njemu serpe i tepsije opsesija al ovo je previse.minimalno 5 put se oprzio do sad al ne odustaje


Ja ovo nisam ni pokusavala objasniti vec napravila ogradicu koju nije mogla otvoriti. Kad god bi probala ja joj govorila ne-ne i et' to je to. Sada ogradica stoji otvorena ali dobro proslo je dosta vremena vec.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 10:02:19   
lepetetka
Moj E vani se nije valjao po asfaltu nikada, jednom je u Merkatoru sjeo, nešto se bio naljutio i neće da ide, OK reko ja odoh a ti sjedi, ..e onda se raskrivio lafo ne može da ustane, ja mu pomognem i sve ok...više nije... A možda i bi ali pošto je mali "Monk" :) pa se boji da se isprlja, pogotovo rukice.....hehe...
A inače on se sa 3,5god otprilike počeo smirivati i koliko toliko dogovarati, puno je bolji sada nego prije pola godine hB.. to me tješi..


_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 10:14:06   
lepetetka
A svako dijete je različito, vidite da imamo i različitih "faza"...Moj se eto nije valjao napolju, nisam imala problema što se tiče oblačenja i obuvanja,...odavno mu nalažem da to i sam radi, mada mu je pola godine trebalo da skonta koja cipela ide na koju nogu user posted image uvijek me pita, hehe sad je naučio, odavno nije pogriješio... mada je to nekad i sporiji proces ako je crtani na telki, malo gleda malo se oblači,... jedino ako baš žurimo ja ga začas obučem, a inače sam,...
Dok nekad hoće jesti sam , a nekad hoće da ga ja hranim... A ja sam eto imala fazu nedavanja ruke, kroz koju neke mame nisu prošle, svako dijete različito i svakom treba različit pristup čini mi se, ne postoji univerzalno pravilo odgoja za svu djecu...
Mene samo sada nervira kreveljenje, nije to obični plač, nego baš ko da ga neko davi, preglasno brate plače, da mi ga je kako utišati daljinskim :)

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 10:23:18   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: lepetetka

A svako dijete je različito, vidite da imamo i različitih "faza"...Moj se eto nije valjao napolju, nisam imala problema što se tiče oblačenja i obuvanja,...odavno mu nalažem da to i sam radi, mada mu je pola godine trebalo da skonta koja cipela ide na koju nogu user posted image uvijek me pita, hehe sad je naučio, odavno nije pogriješio... mada je to nekad i sporiji proces ako je crtani na telki, malo gleda malo se oblači,... jedino ako baš žurimo ja ga začas obučem, a inače sam,...
Dok nekad hoće jesti sam , a nekad hoće da ga ja hranim... A ja sam eto imala fazu nedavanja ruke, kroz koju neke mame nisu prošle, svako dijete različito i svakom treba različit pristup čini mi se, ne postoji univerzalno pravilo odgoja za svu djecu...
Mene samo sada nervira kreveljenje, nije to obični plač, nego baš ko da ga neko davi, preglasno brate plače, da mi ga je kako utišati daljinskim :)


Ej interesantno, vrsnjaci su, i mi isto trenutno prolazimo kroz fazu kreveljenja. Meni to stvarno smeta, valjda i moji hormoni trenutno sudjeluju haha. Kada se krene kreveljiti ja joj kazem da je ne razumijem tako i ne znam sta govori, onda se ona presabere i kaze sta je muci haha.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 10:37:25   
veeseelaa
Naprimjer: ja ne dozvoljavam psovanje mom djetetu, kada se desi da se meni omakne, ja sjednem pored nje i izvinem joj se i kazem da sam pogrijesila, pa nastojim to ne raditi vise. Takodjer kada se desi to mom muzu zamolim ga da joj se izvine, prvo mu je bilo smijesno - kasnije je skontao zasto


isto

Što se tiče druge djece, kad uvidim da je dijete neodgojeno nastojim da se moje dijete nikako više s tim djetetom ne druži
Možda sam rigorozna al šta da se radi
Djeca zaista upijaju

Neki dan smo bili u igraonici Bambi, ja ostavila malenu samu i ne prodje malo ona plače, traži me
Kaže tamo djeca psuju i govore ružne riječi
I ona se sama ne osjeća dobro s takvom djecom
Moram reći da se radilo o dječacima
Prosto mi nije jasno šta je sa roditeljima istih??? Bože sačuvaj


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 10:41:58   
veeseelaa
kad uvidim da je dijete neodgojeno nastojim da se moje dijete nikako više s tim djetetom ne druži


moja malena se u vrtiću druži sa jednom curicom koja kad priča histeriše i maše rukama djeci ispred lica
O kako me to nervira, nemate pojma
Moja malena nekada se isto ponaša jer je vidjela od nje
Ja joj stalno govorim da je to ružno, mahati rukama nekom ispred očiju i glasno pričati, histerično, da će druga djeca misliti da hoće da se tuče itd
Ona onda bud ok koji dan i zatim ponavlja te geste od drugarice iz vrtića
Došla sam u iskušenje da zamolim tete da ih nekako razdvoje, obzirom da ima mogućnosti za to
Šta vi mislite o tome?

< Poruku je uredio veeseelaa -- 30.1.2012 10:43:02 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *