|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:02:55   
*pcelica*
Faze psovanja ja mislim da dolaze individualno. Mozda Ajsa i nece imati tu fazu jer vec sada zna da to nije lijepo. Tako je bar kod mene bilo Ajla bi u rijetkim situacijama opsovala selo user posted image ali to je mozda bilo par puta i nama je bilo smijesno odakle tu psovku izvuce. Ova mladja je prije par mjeseci pocela psovati i to bas razgovijetno da je cijeli svijet razumije user posted image ali eto najgore smo prosli sad jos malo pa ce skroz prestati (bar se nadam)Sad joj je furka kad se udari ili napravi neki nestasluk da dodje i kaze jesam smotana user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 526
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:14:00   
Rabi
Sinoć je kod moje mame uzela svoju čizmu i napunila je vodom user posted image morala sam joj staviti kesu na noge pa obuti čizme do kuće
Uh strašno sam se naljutila

Vesela, a za ovo se ismijahuser posted image
Pa vjerovatno joj popustas vise nego tete u vrticuuser posted image






_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 527
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:14:16   
Blue rose RR
Moja je samo jednom opsovala, i to mislim da nije imala više od 3,5 godine ... napravila sam takvu facu "iznenađenja" da mi se kasnije i mm smijao.

Nakon toga je bilo naravoučenije zašto to ne valja i kako je psovanje užasno ružno.. helem više nema psovke.

Međutim, kod mame imamo psa kojeg mama često oslovljava sa "glupane" kad nešto skrivi (poput pravljenja rupa u cvijetnjaku, prljanje stepenica...), i kika je preuzela taj termin.
Nikada nije nazvala insana "glupane" (što ne znači da neće) ali životinje zna nazvati kad je prenese. Djelujem isto kao i kod psovke - to nije dobra riječ i tačka.
Doduše i mama se suzdržava, ali eto omakne se.user posted image

Kao što neko reče, djeca neka ponašanje preuzmu družeći se, ili gledajući svoju okolinu. Na sam proces preuzimanja ne možemo uticati, ali itekako možemo djelovati na dalje "širenje". Ono što većinom radimo jeste da se smijemo nekoj: psovci, laži, ponašanju, jer je to fakat smiješno kad učini ili kaže dvogodišnjak ili trogodišnjak ...međutim kada to već dođe do te mjere da ih izgovori/učini  i sa pet odnosno šest godina, ja to zovem - neodgojenost.

Meni kad dijete iz vrtića donese ružno ponašanje, ne pitam je ko je to rekao ili uradio, nego radim na tome da joj predočim zašto je to ružno, i kako ne treba da više obraća pažnju na takvo ponašanje.

Ne branim joj (osim kad joj je kazna) da se druži sa drugom djecom, jer ipak je to dječiji nepresušni izvor igre, dječije razmjene znanja, ali i usvajanje socijalnog i nesocijalnog ponašanja.

Iz jednog ući kako je nešto lijepo, a iz drugog uči kako to nešto ne valja.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 528
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:16:49   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Rabi

Sinoć je kod moje mame uzela svoju čizmu i napunila je vodom user posted image morala sam joj staviti kesu na noge pa obuti čizme do kuće
Uh strašno sam se naljutila

Vesela, a za ovo se ismijahuser posted image
Pa vjerovatno joj popustas vise nego tete u vrticuuser posted image







a izgleda moja Rabi
a govorel vama djeca "više te ne volim" user posted image user posted image mislim kad se naljute



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 529
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:17:52   
veeseelaa
. Ono što većinom radimo jeste da se smijemo nekoj: psovci, laži, ponašanju, jer je to fakat smiješno kad učini ili kaže dvogodišnjak ili trogodišnjak ...međutim kada to već dođe do te mjere da ih izgovori/učini i sa pet odnosno šest godina, ja to zovem - neodgojenost.


user posted image

a ja se jedino smijem kad je ja zovem a ona iz druge sobe proviri i kaže "šta je luda moja"
joj meni to tako smiješno, užas user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 530
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:23:56   
Rabi
Djana, je li ovo neka firma ili sta? Mi smo sve moguce i nemoguce opcije prelagali, ali nikako da skontamo...
gdje mogu naci ova vratanca...kako skontah ''gotova''...
Meni bas treba nesto kao ogradica, da zacepim ulaz u kuhinjuuser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 531
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:24:02   
bananica
Međutim, kod mame imamo psa kojeg mama često oslovljava sa "glupane" kad nešto skrivi (poput pravljenja rupa u cvijetnjaku, prljanje stepenica...), i kika je preuzela taj termin.
Nikada nije nazvala insana "glupane" (što ne znači da neće) ali životinje zna nazvati kad je prenese. Djelujem isto kao i kod psovke - to nije dobra riječ i tačka.
Doduše i mama se suzdržava, ali eto omakne se.user posted image



a ovo glupaco/glupane svekrva govori njoj, tako da je i ona pocela, skroz mi odvratno zvuci,a ne znam kako da joj objasnim da to ne valja jer na svaku moju ona kaze pa i nana to govoriuser posted image
zadnji put sam joj rekla da ako jos jednom kaze tu rijec ja cu spakovati svoje stvari i otici negdje daleko, evo vec 4 dana kako ne govori

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 532
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:31:35   
Blue rose RR
Bananice, ti treba da održiš razgovor sa nanom, i onda sa kćerkom. Jednostrana komunikacija sa bližnjim nije dovoljna.
Vjerujem da će biti od nane rečenica:ma hajde nije to toliko važno", ali ti zajedno sa mužem treba da insistiraš da se takve rečenice ne treba da čuju u ustima djevojčice.
I onda obavi razgovor (opet zajedno sa mužem) sa kćerkom i da ukoliko čuje ponovo od nane, treba da nani kaže da to nije lijepo i da nije lijepo da takvo nešto curice kažu.

Djevojčice treba prvo da su pametne i tek onda da su lijepe. user posted image


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 533
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:33:31   
koka i po
faze,fazice.
sve ono sto djeci striktno zabranjujemo a sto je dio njihove faze proci ce prije ili kasnije.
provjereno.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 534
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:36:26   
Rabi
Nisam nikad cula da mi adnan kaze da me ne voli..ili se ne sjecamuser posted image  a ne kazem i da nece..
Ali kad se nesto ''posvadjamo'' on samo ide zamnom i pita me ''volis li me''...''poljubi me''..
nedavno je OPET gurnuo Ajsicuuser posted image  i bila sam ljuta na njega rekla mu necu se vise maziti s tobom, necemo se ljubiti, necemo zajedno spavati...on biouser posted image  i stvarno nismo se ni mazili ni ljubili cijelu vece, noc i jutro! I u toku dana ja trazim cucu da uspavam Ajsu...on mi je nadje i ja ga cmoknem za nagraduuser posted image  On nabacio osmjeh od uha do uha..pa kaze ''a ti mene VOJIS''Bas sam bila nesto pogodjenauser posted image  Ma rekoh Adnane mama tebe voli uvijek i kad slusas i ka ne slusas, ali mama ne voli tvoje ruzno ponasanje i ne volim kad guras Ajsicu itd....


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 535
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:36:35   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a govorel vama djeca "više te ne volim" user posted image user posted image mislim kad se naljute




Moj A je odnedavno to poceo govoriti user posted image iako ja nikad nisam njemu govorila kako ga ne volim jer je nesto lose uradio,to mi je bas ruzno cuti kada roditelji koriste taj vid "odgoja" user posted image A neki dan kada se naljutio jer mu nisam dala da jede secer, rekao je da ce kupiti novu mamuuser posted image   ma dzaba ti sav trud oko odgoja kad nakon par sati druzenja sa "vecom" rajom pokupi sve sto ne valja:odmah su tu psovke i pogrdni nazivi..."ti si majmun" smo mu jedva iz glave izbaciliuser posted image

Ono cega se ja pridrzavam je da mu nikada ne lazem,ako mu obecam da cemo nesto raditi ili ici negdje ako je dobar, gledam da i ostvarimo sto mu kazemo.

Iako sam protivnik "kupovine dobrog ponasanja" u nekim situacijam to koristim.kao kada ga ostavim kod nane i dede da ga cuvaju i dogovorimo se da cu mu nesto kupiti ako bude dobar. On naravno obavezno ocekuje da mu nesto donesem,znam da se ucimo pogresnim vrijednostima kroz ovo ali sta drugo primjeniti i kako postupitiuser posted image user posted image Koji vid nagrade i kazne je najboljiuser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 536
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:42:03   
Rabi
bananice jesam li skontala dobro? Tvoja svegi govori tvojij D. da je glupacauser posted image
Pa mislim da bih je ja u top stavila i poslala na Mars...
Umjesto da djetetu podize samopouzdanje, ona joj jos podapinjeuser posted image  
Cuj glupacouser posted image  Eto nek je ona pametnicauser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 537
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:45:45   
Blue rose RR
Dijete nikada ne treba da "trguje" sa osjećanjima, a pogotov sa ljubavlju.
Da pojasnim šta mislim - ukoliko kažem svom djetetu da neću sa njim spavati, se igrati, se maziti, se voliti - zato što je bio loš, dajem mu primjer kako je moja pažnja i ljubav uvjetna.
A što nikako nije.
Isto tako ne treba kazne vezati sa osjećanjima.

Takođe, ne treba dati djetetu da se opravdana smatra njegova izjava: da me ne voli.
To je nešto što ne treba da bude predmet razgovora u momentima kada djetetovo ponašanje je bilo loše ili upitno.

Mama i tata uvijek vole svoje dijete, i dijete uvijek voli mamu i tatu, ali ponašanje je to koje nije lijepo i koje treba da bude predmet kazne.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 538
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:46:31   
Rabi
Gvendolina, pa il ga kupila ovako ili mu kupila kad slusa mislim da je isto...
Jedino sto ne treba navikavati da to bude stalno!
A cuj kupice novu mamuuser posted image  Jeste se A. promangupis'o...
F. utice na njega, sigurno puno!
a to posle druzenja sa drugom djecom, upijanja sta ko kako govori....ne opterecujem se, jer ce to prociuser posted image
Ono iz kuce ostaje za stalnouser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 539
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:47:46   
lepetetka

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


Meni kad dijete iz vrtića donese ružno ponašanje, ne pitam je ko je to rekao ili uradio, nego radim na tome da joj predočim zašto je to ružno, i kako ne treba da više obraća pažnju na takvo ponašanje.

Ne branim joj (osim kad joj je kazna) da se druži sa drugom djecom, jer ipak je to dječiji nepresušni izvor igre, dječije razmjene znanja, ali i usvajanje socijalnog i nesocijalnog ponašanja.

Iz jednog ući kako je nešto lijepo, a iz drugog uči kako to nešto ne valja.


user posted image user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 540
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:55:18   
gvendolina
ma naravno da F na njega puno utice,on mu je glavni ucitelj i uzoruser posted image ...hB samo da nisu stalno zajedno,mogu samo zamisliti situaciju da ih nana obojicu cuva,ja bi user posted image




_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 541
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:56:33   
lepetetka
Rabi slažem se Ono iz kuce ostaje za stalno Jer i mi smo čitav život bili podložni raznim utjecajima sredine, i lošim i dobrim, a ipak smo na kraju ono čemu su nas roditelji naučili: dobri/loši, velikodušni/škrti, humani/nehumani, prijatelji/oni koji to ne znaju biti,....Dijete se duuugo odgaja dok postane čojek user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 542
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 13:00:34   
Rabi
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Dijete nikada ne treba da "trguje" sa osjećanjima, a pogotov sa ljubavlju.
Da pojasnim šta mislim - ukoliko kažem svom djetetu da neću sa njim spavati, se igrati, se maziti, se voliti - zato što je bio loš, dajem mu primjer kako je moja pažnja i ljubav uvjetna.
A što nikako nije.
Isto tako ne treba kazne vezati sa osjećanjima.

Takođe, ne treba dati djetetu da se opravdana smatra njegova izjava: da me ne voli.
To je nešto što ne treba da bude predmet razgovora u momentima kada djetetovo ponašanje je bilo loše ili upitno.

Mama i tata uvijek vole svoje dijete, i dijete uvijek voli mamu i tatu, ali ponašanje je to koje nije lijepo i koje treba da bude predmet kazne.



znaci roditelj koji ne spava sa svojim djetetom, djetetu uskracuje ljubavuser posted image
Maziti se necemo, jer sam ljuta na njegovo ponasanje, a ne zato sto on nije bio dobaruser posted image
Igramo se, komuniciramo, volimo se bez obzira na njegove ispadeuser posted image
I uvjek mu se govori da se voli bez obzira na sve, ali da njegovo ponasanje nije OK, posebno kad udari, gurne sestru! Jer je to postalo vise nego ucestalo...da je bas bukvalno gurne krvnicki i da se ja zapitam, hoce li dobiti potres mozgauser posted image  I pored svog naseg pricanja, davanja primjera, mazenja, pazenja, razmazivanja...
i mislim da ''''kazna'''''' necemo spavati skupa ne spada u kaznu vezanu za osjecaje....u ovom smislu u kojem si navela!!! Jer mnogi roditelji ne spavaju sa svojom djecom, i smatram da je to skroz OK! I da njihova djeca nisu ni mrvice ostecena u ljubavi i paznjiuser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 543
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 13:04:19   
Rabi
IZVORNA PORUKA: lepetetka

Rabi slažem se Ono iz kuce ostaje za stalno Jer i mi smo čitav život bili podložni raznim utjecajima sredine, i lošim i dobrim, a ipak smo na kraju ono čemu su nas roditelji naučili: dobri/loši, velikodušni/škrti, humani/nehumani, prijatelji/oni koji to ne znaju biti,....Dijete se duuugo odgaja dok postane čojek user posted image


user posted image


Gvendolina Ljubomora F. slomi i vjerovatno jer je on stariji, malo vise konta on radi mnogo stvari koje ne valja u Ajdinovom prisustvu...nebil Ajdin sta lose uradio, kako bi ga ti ili nana  ruzila a njemu srce bilo ko trafika! Zato, nemoj Ajdina da ruzis u njegovom prisustvuuser posted image
A ja imam ljubomorku VELIKOG i ne znam sta vise da radimuser posted image

< Poruku je uredio Rabi -- 30.1.2012 13:05:59 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 544
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 13:07:10   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Rabi

znaci roditelj koji ne spava sa svojim djetetom, djetetu uskracuje ljubavuser posted image
Maziti se necemo, jer sam ljuta na njegovo ponasanje, a ne zato sto on nije bio dobaruser posted image



Pogrešno si me razumjela: rekla sam "ukoliko kažem svom djetetu da neću sa njim spavati, se igrati, se maziti, se voliti - zato što je bio loš, dajem mu primjer kako je moja pažnja i ljubav uvjetna."

Ja sam svojom kćerkom ne spavam od njenog rođenja (haman) u istoj sobi. Međutim ukoliko spavam sa istom, i kažem joj da zbog lošeg ponašanja više neće spavati sa mnom, onda je to (po meni)"osjećajna ucjena".

Zar nije bolje kazniti dijete sa: omiljenom igračkom, odlaskom u igraonicu, druženja sa nekim/nečim...nešto što mu u tom momentu predstavlja aman-zaman?



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 545
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 13:08:30   
koka i po

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: Rabi

znaci roditelj koji ne spava sa svojim djetetom, djetetu uskracuje ljubavuser posted image
Maziti se necemo, jer sam ljuta na njegovo ponasanje, a ne zato sto on nije bio dobaruser posted image



Pogrešno si me razumjela: rekla sam "ukoliko kažem svom djetetu da neću sa njim spavati, se igrati, se maziti, se voliti - zato što je bio loš, dajem mu primjer kako je moja pažnja i ljubav uvjetna."

Ja sam svojom kćerkom ne spavam od njenog rođenja (haman) u istoj sobi. Međutim ukoliko spavam sa istom, i kažem joj da zbog lošeg ponašanja više neće spavati sa mnom, onda je to (po meni)"osjećajna ucjena".

Zar nije bolje kazniti dijete sa: omiljenom igračkom, odlaskom u igraonicu, druženja sa nekim/nečim...nešto što mu u tom momentu predstavlja aman-zaman?




najefikasnije.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 546
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 13:08:48   
gvendolina
vids za ovo si u pravu,a ja sam bezbroj puta A kaznila zbog nestasluka koje uradi a na koje ga on navede,bas sam budalauser posted image zato mi se i ponavljaju iste stvari,moram promjeniti taktikuuser posted image

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 547
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 13:09:12   
Blue rose RR
I kod mene su ove kazne hem najstarije po korištenju, hem najučinkovitije:)

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 548
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 13:20:08   
milenium
IZVORNA PORUKA: Rabi

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Dijete nikada ne treba da "trguje" sa osjećanjima, a pogotov sa ljubavlju.
Da pojasnim šta mislim - ukoliko kažem svom djetetu da neću sa njim spavati, se igrati, se maziti, se voliti - zato što je bio loš, dajem mu primjer kako je moja pažnja i ljubav uvjetna.
A što nikako nije.
Isto tako ne treba kazne vezati sa osjećanjima.

Takođe, ne treba dati djetetu da se opravdana smatra njegova izjava: da me ne voli.
To je nešto što ne treba da bude predmet razgovora u momentima kada djetetovo ponašanje je bilo loše ili upitno.

Mama i tata uvijek vole svoje dijete, i dijete uvijek voli mamu i tatu, ali ponašanje je to koje nije lijepo i koje treba da bude predmet kazne.



znaci roditelj koji ne spava sa svojim djetetom, djetetu uskracuje ljubavuser posted image
Maziti se necemo, jer sam ljuta na njegovo ponasanje, a ne zato sto on nije bio dobaruser posted image
Igramo se, komuniciramo, volimo se bez obzira na njegove ispadeuser posted image
I uvjek mu se govori da se voli bez obzira na sve, ali da njegovo ponasanje nije OK, posebno kad udari, gurne sestru! Jer je to postalo vise nego ucestalo...da je bas bukvalno gurne krvnicki i da se ja zapitam, hoce li dobiti potres mozgauser posted image  I pored svog naseg pricanja, davanja primjera, mazenja, pazenja, razmazivanja...
i mislim da ''''''''''''''''kazna'''''''''''''''''''''''' necemo spavati skupa ne spada u kaznu vezanu za osjecaje....u ovom smislu u kojem si navela!!! Jer mnogi roditelji ne spavaju sa svojom djecom, i smatram da je to skroz OK! I da njihova djeca nisu ni mrvice ostecena u ljubavi i paznjiuser posted image


rabi u potpunosti se slažemuser posted image
i uvijek se trudim primjeniti ono... npr ako dijete nešto loše uradi, ne kažem ''''''''TI nisi dobar '''''''',nego kažem ''''''''tvoje ponašanje nije dobro''''''''user posted image

i blue rose djetetu se ne govori da je bio los kao sto si navela da mu govoris.nego da njegovo ponasanje nije bilo dobro,tj da je taj postupak bio los a ne on-dijete.

< Poruku je uredio milenium -- 30.1.2012 13:23:24 >

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 549
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 13:25:13   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: milenium

...i blue rose djetetu se ne govori da je bio los kao sto si navela da mu govoris.nego da njegovo ponasanje nije bilo dobro,tj da je taj postupak bio los a ne on-dijete.


Lapsus,
naravno da govorimo o lošem djetetovom ponašanju, a ne o djetetu kao lošem.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *